Skocz do zawartości

HDR na PS4


Rekomendowane odpowiedzi

Sam nie wiem. Na to wygląda. Rzecz w tym że dość sporo musiałem zmienić, ale za to teraz wszystko jest ok. Dziwne tylko, że na domyślnych ustawieniach HDR obraz aż tak bardzo się różnił,kolory były wyblakłe, czerń szarawa. Sam już nie wiem, może po prostu spodziewałem się nie wiem czego...nie mam niestety odniesienia jak to dokładnie powinno wyglądać z HDR, ale po dobraniu ustawien w tym trybie jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...

Panowie nadal męczy mnie temat HDR na ps4 pro. Nie wierzę że w tym trybie obraz na być taki jak u mnie, tzn. wyblakłe kolory (efekt mleka) na ekranie. Kiedy jest w normalnym trybie wszystko wydaje się ok, kolory żywe, fajnie to wygląda, ale jak włączam jakąś grę z HDR (nba 2k17, U4) to kolory są wyblakłe i nie widzę wielkiej różnicy. No chyba nie tak ma wyglądać HDR? Mam tv Sony xd9305, więc raczej niezły, ale to co widzę w trybie HDR wygląda nawet gorzej niż bez niego. Kabel oryginalny od pro, ustawienia obrazu na konsoli na YUV420, reszta automat, na tv format hdmi ulepszony. Ktoś się spotkał z podobnym problemem? Jakieś rady?

No ja dzisiaj sobie sprawdzałem Pro na ZD9 i XE93.

Niestety nie miałem czasu aby dużej obczaić bo i tak głównie o płynność mi chodziło.

 

HDR sprawdziłem w U4 i na obu tv to na bank nie było HDR, mimo że wszystko niby dobrze było ustawione. Gra wyglądała jak jedna wielka zamglona mlekiem bajka mydlana z zerem kolorów.

 

 

Jak będę kupował któryś z tych tv to obczaję co faktycznie trzeba przestawić aby efekt był.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Panowie rozwiązał ktoś problem z wypranym obrazem na hdr? Przecież to wygląda okropnie na ks7000. Liczyłem na efekt wow , ładniejsze kolory czy też oświetlenie a tu szarawy obraz wyprany z kolorów.

Nie wiem jak Ci pomóc, u mnie na KS7500 wygląda to imo bardzo fajnie. 

Włącz sobie wszystko na auto lub spróbuj ustawić ograniczony (niski) zakres czerni w konsoli i TV.

Edytowane przez Starh
Odnośnik do komentarza
  • 10 miesięcy później...
  • 1 miesiąc później...

Podłącze się temat, ktoś mi wytłumaczy różnicę między jednym telewizorem a drugim? 

Zadziwia mnie to, że ten tańszy ma lepszą płynność odświeżania obrazu i na tym moje spostrzeżenia się kończą;/

Korci ta ich oferta, jeśli jakimś cudem nasza drużyna dotrze do półfinału zwrócą całą kasę :D

 

Telewizor SONY KD-55XE8577

 

Telewizor SONY KD-55XF8505

 

 

Ps i o co chodzi z tym, ten jest mniejszy ale ma HDR10, HLG, masakra idzie się pogubić:/ Dla mnie HDR to HDR, ale nie musi być milion różnych nazewnictw ;/

 

Telewizor SONY KD-49XF8596

Edytowane przez czarek250885
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, czarek250885 napisał:

Podłącze się temat, ktoś mi wytłumaczy różnicę między jednym telewizorem a drugim? 

Zadziwia mnie to, że ten tańszy ma lepszą płynność odświeżania obrazu i na tym moje spostrzeżenia się kończą;/

Korci ta ich oferta, jeśli jakimś cudem nasza drużyna dotrze do półfinału zwrócą całą kasę :D

 

Telewizor SONY KD-55XE8577

 

Telewizor SONY KD-55XF8505

 

 

Ps i o co chodzi z tym, ten jest mniejszy ale ma HDR10, HLG, masakra idzie się pogubić:/ Dla mnie HDR to HDR, ale nie musi być milion różnych nazewnictw ;/

 

Telewizor SONY KD-49XF8596

Seria F ma w tym modelu ma odrobinę lepszą jasność od serii E, ale pod niemal każdym innym względem ten nowszy model jest gorszy od starszego a kosztuje 1k więcej.

Największa różnica jest w kontraście..gdzie XF85 posiada matryce ips z żenującym kontrastem a starszy model to matryca Va z jednym z lepszych w tej cenie na rynku.

 

HDR10, HLG czy DV to HDR..jednak każdy z nich działa i wygląda inaczej.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...
  • 8 miesięcy później...
Gość Rozi

Kochani, wytłumaczcie mi raz na zawsze - czy HDR i Ultra Deep Color zwiększają input lag? Telewizor mam ustawiony w tryb gry (niestety nie obsługuje jeszcze HDR Game Mode), w konsoli wyłączyłem HDR i Deep Color. Czy jak włączę, to lag wzrośnie znacząco?

Odnośnik do komentarza
W dniu 19.06.2018 o 05:42, MEVEK napisał:

Jest duza różnica w tym HDR'ze między Fatem, a Pro? Aktualnie ogrywanie Residenta 7 i jestem zdumiony, jak to ładnie się prezentuje. To niby tylko wymiana tvika a pazur jest. Co to będzie na Pro?

O to ciekawe bo w RE 2 Rekame HDR jest totalnie skopany i lepiej jest wyłączyć, może to kwestia tego, że jednak dwójka jest znacznie ciemniejsza i przez to trudniej im było to ogarnąć,

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy później...

Odświeże troche temat bo mam problem mały. W temacie danej gry nikt nie odpowiedział może tu pomożecie.

 Gram na OLED SONY AF8 i włączyłem HDR w grze  Death Stranding (wtedy TV ma ustawione HDR na auutomat) ale jest tak lekko szaro i mlecznie. Jak wyłączyłem HDR w grze a w TV dałem na HDR10 zamiast automat to jest dużo lepiej. Ale nie wiem czy mam coś źle ustawione bo przecież HDR w grze powinien dawać najlepszą jakość obrazu (zwłaszcza czerni). Macie jakieś doświadczenie z tym HDR w OLEDACH? Niektórzy z tego co pytałem nic nie zmieniają w ustawieniach TV tylko mają na automat tylkow grach włączają i jest super. Ja z kolei musze tak jakby wymusić HDR za pomocą TV. W konsoli mam też ustawione że używa HDR itd. 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Paolo de Vesir napisał:

Pytanie czy w DS jest dobre zaimplementowany HDR, bo jak nie to raczej tego nie przeskoczysz.

Wiem o czym mówisz bo czytałem przy okazji własnie RE2 że coś schrzanili. Jednak ludzie na t nie narzekają w temacie gry. Wręcz pisza że grafika piekna. Inna sprawa że z tą lekką szarościa i tak gra wyglada genialnie i czarny to na maksa czarny ale jednak jak wymusze to na TV a w grze wyłącze to jest naprawde super. Tylko irytuje mnie to bo w końcu HDR zaimplementowany w grze jest najlepszy:)

Odnośnik do komentarza

Listunio tutaj czasem pomaga przyciemnianie obrazu jasność w HDR jak ma szare obrazy czy też tak można powiedzieć mleko. Ja już nieraz tak miałem to pomagało kombinować z jasnością, żeby obraz ładnie wyglądał w HDR.

Edytowane przez Faka
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.