Skocz do zawartości

Kino azjatyckie


Shen

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

E tam mocne, mocne to są dla amerykańskiej widowni,  europejska raczej powinna być przyzwyczajona. Ale tak, oczywiście film jest wspaniale wykonany (scenografia i stroje <3),  szkoda, że Park troszkę pod zachodnią publikę reżyserował - wszystkie te łopatologiczne wskazówki między aktami, niepotrzebne wyimki narratorskie i delikatnie przeciągnięty finał psują odbiór.

Chociaż tak jak pisałem półtora miesiąca temu - rewelacyjnie wypadła scena między aktorami grającymi najważniejsze postacie męskie, tak samo jak charakterystyczne dla koreańskiego kina wbijanie szpil w Japonię.

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...
  • 11 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 29.06.2019 o 17:10, Bartolinsky napisał:

Nie śledziłem już z rok nowości z koreańskiego podwórka, a naszła mnie chęć, by coś obejrzeć. Wyszły jakieś sztosy w tym i poprzednim roku? Najlepiej thrillery albo sensacyjne, ale komedią też nie pogardzę :lapka:

Lepiej późno niż wcale, więc ode mnie 2 gorące rekomendacje (gorące, bo to jedne z lepszych filmów jakie widziałem w ostatnich latach):

 

- Płomienie - https://www.filmweb.pl/film/Płomienie-2018-784582

- Lament - https://www.filmweb.pl/film/Lament-2016-767889

 

Polecam zignorować oceny na Filmwebie.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Płomienie bardzo ciekawe, ale jednak Lament zrobił na mnie większe wrażenie. Tylko ja jestem mega fanem horrorów. 

 

@Mejm Parasite. Tak, tak. Czekam na wrześniową premierę, żeby zobaczyć tego sztosa jak człowiek.

 

Z takich dużych, azjatyckich filmów to jeszcze Siedzący słoń do nadrobienia. Prawie 4 godziny seansu. Reżyser popełnił samobójstwo po premierze.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Mejm napisał:

Panowie kiedy ten Lament sie rozkreca? Bo 1,5h i poki co nudy. Ogladam na przemian z forumem. Teraz jest scena jak

  Ukryj zawartość

Japonczyk kupil kury, umyl sie pod wodospadem i ubral szlafrok

.

No siema Tomek, mój bracie. Nie, nie, nic fajnego z "nowości" nie wyszło teraz do "ściągnięcia". aaaa ten film dobry, ale trochę stary, bo z 2018 roku? Za mało szczelania? I ten brak lektora, no wiem, przepraszam. Wiesz co, w sumie niedługo wychodzi "Polityka". To ten film od gościa od Pitbulla i tego pompy śmiesznego, brzydkiego. Uśmiejesz się i od początku zdrowa akcja. Przeklinanie i ogólnie podobno oparty na faktach. Tak więc Tomku, trzymaj się tam, coś Ci ogarnę z "nowości" niedługi i będę pamiętał o wszystkim. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

No tak czulem, ze fan VVitch bedzie krecil beke. Lament oczywiscie znacznie lepszy ale wciaz niestety z gatunku "horror artystyczny" gdzie jeszcze horror nalezalo by dac w cudzyslow.

 

Teraz nie wiem czy te Plomienie ogladac bo znow mnie forumek zrobi w ch.uja i strace 2h na kolejny film do brandzlowania dla szopenhauerow kinematografii.

Odnośnik do komentarza

Płomienie skończyłem oglądać 9 godzin temu i mi się podobał :lapka: 

Film każdy wniosek podaje w wątpliwość i nie przypomina typowych dreszczowców z twistem z koreańskiego podwórka. Spokojny seansik ogólnie.

No i fajnie było zobaczyć Stevena Yeun'a z Walking Dead jak nawija po koreańsku, poza tym dobrze odegrał swoją postać.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Mejm napisał:

No tak czulem, ze fan VVitch bedzie krecil beke. Lament oczywiscie znacznie lepszy ale wciaz niestety z gatunku "horror artystyczny" gdzie jeszcze horror nalezalo by dac w cudzyslow.

 

Teraz nie wiem czy te Plomienie ogladac bo znow mnie forumek zrobi w ch.uja i strace 2h na kolejny film do brandzlowania dla szopenhauerow kinematografii.

Co Ty tam ćpiesz Mejm? Ten chiński syf nawet nie stał koło VVitch.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...