Skocz do zawartości

PS4 Scena, Underground. Piraty i BM = Ban


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Dziura w trybie spoczynku FW 5.xx może spowodować pierwszy w dziejach PS4 CFW:
http://wololo.net/2018/02/05/ps4-rest-mode-exploit-revealed-vpikhur-5-xx-firmware/

 

Cytat

The custom Southbridge silicon, responsive for background downloads while main SoC is off, didn’t help to secure Playstation 4. We explain how a chain of exploits combined with hardware attacks will allow code to run in the context of the secure bootloader, extract private keys, and sign a custom kernel.

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Pierwsze "dumpy" z wyższego Firmware uruchomione na 4.05.
 

Cytat

 

Tłumaczenie z ruskiego:
Aktualizacja fałszywych narzędzi PKG Tools v1.3 
Programista cfwprophet zaktualizował zestaw narzędzi do tworzenia kopii zapasowych gier w formacie PKG, aby uruchomić je na oprogramowaniu 4.05 z aktywowanym exploitem. Tym razem cfwprophet dodał aktualizację do uruchamiania gier wymagających oprogramowania układowego powyżej wersji 4.05.  

 

źródło: https://vk.com/wall-36581302_113849

 


I muszę potwierdzić działanie, udało się odpalić Horizon: Zero Dałn

Kod płyty: CUSA07320

Wymagane oprogramowanie układowe: 4.07

Język: rosyjski / angielski / polski

Język głosu: rosyjski / angielski / polski

Rodzaj tłumaczenia: tekst + dźwięk

Odpala na  4.05 + ładunek PS4HEN

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Tja, dziwnym zbiegiem okoliczności piractwo na kosnoli Sony po raz kolejny zagościło pod koniec życia sprzętu :D Oni to chyba specjalnie robią, żeby sobie zboostować sprzedaż pod koniec cyklu generacyjnego. Dla wielu przecież możliwość odpalania piratów często jest czynnikiem decydującym o kupnie.

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Nie bardzo jest po co. Można by co najwyżej wyssać EAP Key (do deszyfracji HDD) i IDPS (do przepisywania save'ów, trofeów i edycji systemowej kopii zapasowej) bo homebrew na PS4 to nędza, sama ergonomia obecnych exploitów to dramat. Może jeszcze Linux daje radę bo można na nim odpalić emulgatory np. GameCube'a, a słyszałem że i Steam chodzi jako tako.

 

Największy problem jednak jest taki, że trzeba się kisić oczekując nie wiadomo ile, w ogóle nie wiedząc czy jest na co, wiele wiele miesięcy, na antycznym firmware. Mocno problematyczni są white hat-ci, którzy sprzedają luki za jałomurznę z bag banty. Niech płoną w piekle. ;)

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...
16 minutes ago, grzybiarz said:

Mi się nie chce piracić "nowych konsol", bo to się nie opłaca w dobie patchy i online.

A coraz bardziej myślę o przejściu na zieloną stronę - dla GamePassa i Retroarcha, a z konsol Sony zostawić PS4 Pro (PS5 za trudnostępne i za drogie, a gier mało).

Gamepass to trochę jak piracenie, nie mogę się odpędzić od gier. Retroarch, Duckstation, PPSSPP i Flycast można instalować bez dev mode bez problemów na Xboxie.

Przeszedłem z PS4 na XSX i nie żałuję, śmiało mogę to polecić. PS5 kupię w przyszłości.

 

Co do jailbreak PS4 - kusi mnie by to zrobić ale trochę boję się bana.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...