Skocz do zawartości

PS2 Scena, Underground. Piraty i BM = Warn


grzybiarz

Rekomendowane odpowiedzi

skoro już piracimy to nie lepiej grać jak człowiek na emulatorze? jest jakiś znośny?

Homebrew i loadery wcale nie muszą oznaczać piractwa. Swego czasu kupiłem PS2 fat z dyskiem w celu zgrania po prostu na dysk wszystkiego co miałem i wygodnego wybierania gierek w ten sposób. Na 3DS chociażby czy DS też mam sporo oryginałów, ale kiedy wyjeżdżam gdzieś to nie mogę przecenić wygody jakie daje mi CFW i możliwość posiadania wszystkiego na karcie. Więc jedno niekoniecznie implikuje drugie (chociaż często idzie w parze, nie będę tutaj ściemniać).

Odnośnik do komentarza

mam pytanie do osób korzystających z FreeMC Boot. Bo nie chce wczytać mi backupa gry, nagranego na płycie. Obraz freezuje się na różowym tle. ESRGui odczytuje mi jako DVDVideo.

Naczytałem się trochę w necie i wczoraj bawiłem się z tymi ścieżkami ESR i tak nakręciłem że zaczęło mi odczytywać jako PS2DVD cos tam i poszło elegancko. Wszystkie konfiguracie zapisywałem, ale dziś uruchamiam konsolę i spowrotem jest dvdvideo. I teraz nie wiem co z tym zrobić, wszystko poustawiałem chyba jak poprzednio i dalej dupa. Ktoś wie w czym konkretnie leży problem? w których ustawieniach? z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza

Kiedyś miałem taki problem, że na Facie Freeboot działał, a na slimce miałem czarny ekran (jakby amplituner nie chciał mi puścic obrazu). No i znalazłem gdzieś updejta Freeboota. Zgrałem pliki, aktualizowało się na konsoli - może też po prostu na nowo sobie zgraj?
Tylko wiadomo, że nie możesz sformatować karty pamięci i skopiowac plików, bo to nie zadziała.

Odnośnik do komentarza

Ja już mam na penie kolekcję gierek w jakimś formacie, bodajże vcd. Już były programiki z GUI, wiec nie trza było męczyć sie z linią komend.

Tylko pamietam, ze program wymagał plików cue z obrazu i część gier w ogóle sie nie odpala, bo mi sie złe wygenerował taki pliczek.

Także sprawdzę jak zadziała to narzędzie i przy okazji - piracenie gier z psx, na ps2 dopiero w 2017?:)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...
  • 3 miesiące później...

Wyszła aplikacja http://www.ps2-home.com/forum/viewtopic.php?f=19&t=2895 i teraz przerabianie gier PSX na pendrive/HDD jest już tak banalne, że poradzi sobie z tym każdy. W pełni zautomatyzowany proces, koniec bawienia się z przerabianiem nazw, koniec pisania komend w CLI. Życie stało się piękne ;).

Korzysta ktoś? Dalej trza mieć te pliczki uLE_kHn POPS_IOX.PAK POPSTARTER, czy tylko konwertujemy i odapalamy pliki VCD za pomocą menadzera plikow?
Odnośnik do komentarza

A tak spytam... tworzą się pliki vcd i elf. Mogę skasować te elf które zajmują sto parę kilobajtów? Lubię mieć porządek na karcie:)
Odpalam przez FreeMC Boota, jakoś zrobiłem sobie przeglądarkę plików z możliwością odpalenia plików vcd i mam w menu "psx" i tak odpalam te gry.

Teraz przyznam dość długo się to konwertuje, w wersji dosowej było szybciej, ale i tam robiłem to na kompie, a tu bezpośrednio na karcie.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Witam ponownie. Mam dwie sprawy:
- chciałem zgrać sobie na pena swoje 15 gier z PSXa (CTR chyba na płycie nie ukończę, bo zwiesza się mimo "profesjonalnego czyszczenia").

Po każdej grze z PSXa mam dwa pliki: xx.gra.elf i gra.vcd. Odpalam dowolny z plików menadżerem plików. Niestety niektóre gry nie odpalają się mimo działania na liście kompatybilności. Albo np. w Tony Hawku 2, pojawia się wielka czarna tekstura pod zawodnikiem. Także chyba nici z komfortowego grania - dokończę jednak CTR i przerzucam się na emulację w PS3 (gdzie tam laser na pewno jest w lepszej formie, tyle że tu nie działa Ape Escape). Wkurzę się i kupię PSXa na Allegro... tylko chciałem mieć PS2, do grania w gierki z PSX i PS2 :/ 

Widziałem też że loader na PS2 może obsługiwać te gry z PSXa. W sumie mam menadżer gier na kompa i tu widzę, ale czym to na PS2 odpalić?
- drugi problem, to nie mogę odpalić gier z PS2. Wiem, że granie z USB w przypadku gier z PS2, może być dość wolne, jednakże chciałbym zobaczyć:), no i odpalić takiego Tekkena Tag, który wyszedł na CD. Używam "USBUtil v2.00 Full English, update DNAS Pack v2.1", tylko każda gra którą skanuje, wywala mi błąd. A loader na Ps2 nic nie znajduje, mimo że i tak przenoszę te pliki do folderów DVD/CD. Czym to zgrac? Nigdzie nie widze download USBExtreme:/

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Jak chcesz grać w gry, które mają powyżej 4GB, to jedynie zostaje Ci granie z dysku sieciowego przez SMB, wtedy jedynym ograniczeniem jest użyty system plików w dysku sieciowym.

No i SMB działa szybciej niż USB i możesz więcej gier pomieścić :)

Ja pozrzucałem swoje gry z płyt do ISO i umieściłem na dysku sieciowym, udostępniłem zasób dla PS2 i gram przez sieć :) Polecam. Czasami jedynie przy przerywnikach filmowych potrafi trochę przyciąć, ale jest lepiej niż przez USB. A jak mnie najdzie, żeby nic się nie przycinało, to wkładam płytkę i gram dalej :)

Odnośnik do komentarza

Nie, ja sobie daję spokój. Tak naprawdę sam nie wiem czego chcę. Nie cofnę się do czasów PSXa i PS2, a chyba bym chciał:) I tak mimo posiadania tabletu Nvidii Shielda, klasycznych mini NESów/SNESów, myślę o jakimś rapsberry - chcę mieć jedno małe pudełeczko z wszystkimi TOP najlepszymi grami, w jakie zagrywałem się przez lata '1991-2004, a resztę to mam na PC i PS4. 

No, ale gdyby tak Open PS2 Loader wyświetlał mi tytuły z PSXa, to byłoby super:)

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.