Skocz do zawartości

The Surge


Czezare

Rekomendowane odpowiedzi

Samo się lockuje jak tylko uderzę, no i wtedy od razu tracę przegląd pola walki. Czytałem poradę, by wyłączyć autolock w opcjach (dotąd nie przeszkadzalo), tak też spróbuję przed kolejnym podejściem.

 

edit

wyłączyłem autolock i padł za pierwszym xD Ta potyczka to głównie walka z kamerą, bo przeciwnik prosty.

Odnośnik do komentarza

Nie lubię jak w grach nagle jest spory difficulty spike, który rozwala całe dotychczasowe poczucie progresu. Właśnie dotarłem do dr Barretta, chciałem jeszcze pochodzić po laboratoriach R&D w celu zrobienia side questów, ale namnożyło tyle mobków, że jestem na strzała.

Mam max upgradey możliwe na tym etapie, 64 level, sporo apteczek, ale te odradzające się robociki robią mnie na strzała - najlepiej jak jakiś dogoni mnie w tunelu, gdzie nie mam jak uciec - w zwarciu bez szans jestem (side step nope, blok nope). Zaczyna mnie wkurwiać trochę bo co robię podejście w celu doexpienia, to w końcu gdzieś/skądś pojawia się robocik i mnie rozwala jednym liściem, a potem muszę pędzić do własnego truchła w te 2 minuty po "dusze". Ech, a było tak dobrze i pod kontrolą do tej pory :(

Ogólnie staram się wywoływać aggro pojedynczo, ale raz na ileś prób gra po prostu mnie robi - np. otoczy dwoma/trzema przeciwnikami znikąd, albo te ziomki z miotaczami ognia i dronem, który rzuca na nie pole ochronne. No jak nie trafię z rozbiegu za pierwszym razem i nie przełamię shielda, to jestem usmażony.

 

edit:

trochę zmieniłem build. Wrzuciłem z 5 implantów zdrowia i od razu więcej wytrzymuje. Teraz dwa strzały :shieeet:

 

edit 2:

końcowa lokalizacja Nucleus i te nanitowe galaretki to jakiś dramat, a konkretnie sposób ich ubijania (overcharge, który bardzo trudno trafić w ułamku sekundy). Za to końcowy boss padł za pierwszym razem i gra skończona. Nie mam ochoty dłużej grać dla samego zwiedzania i robienia leveli, więc odpalę dwójkę póki jestem rozgrzany :)

 

edit 3:

leci dwojeczka. W sumie niejako jest się jak w domu, bo gameplay zbliżony, początek dość łatwy i pozwala się rozkręcić.

 

Fajnie, że pobawili się z rozwinięciem mechanik z jedynki, jest duże miasto-labirynt, craftingu od cholery wiec jest motywacja na każdy kolejny run po expa i sprzęt. Drzwi i skróty otwierają się w bardzo wygodnych miejscach, tak że np. mam minutę do bossa od najbliższej stacji medycznej. Bardzo ułatwia życie i nie frustruje tak jak miałem np. z Demon's Souls. Ogólnie mam wrażenie, że gra jest dużo mniej karająca jak na souls-like. Pewnie przyczyną jest dość hojne leczenie, gdzie praktycznie możemy co chwila zużywać baterię po atakowaniu wroga na zastrzyk zdrowia.

 

Jedynie wkurza mnie to te funkcje online: tagowanie/graffiti  i lajkowanie cudzych bazgrołów, nie czaje sensu. Ani to nie pomaga, a w zasadzie to odwraca uwagę i zaśmieca interfejs.

 

Pod kątem story odeszli od gadającego bohatera z jedynki i dali milczącego ziomka z generatora postaci. Minus - przez to mniejsza wczuwka w fabułę i ten efekt grania randomem. Cringowe dialogi z NPC np. w imprezowni Cloud9 powodują, że bardziej jest to luźny sandbox do zbierania lootu i parcia dalej, niż poważnego lore.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.