Skocz do zawartości

The Surge


Czezare

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, C1REX napisał:

Nie wiem jak grałeś w tego Surge, ale jest to jedna z najbardziej dynamicznych gier z gatunku. Te doskoki i wślizgi sprawiają, że gra ma mega tempo. 

 

 

Jeden z bossów przy użyciu drugiej najwolniejszej klasy broni.

No bez kitu, jakie to wolne. Nie da się grać. :yao:

Jeszcze sugerowanie, że gra jest mniej dynamiczna i ma mniejsze tempo od Dark Souls. :reggie: 

Ja nawet nic nie pisałem ani nie sugerowałem, że ma mniejsze tempo niż

Dark souls tylko pisałem o bloodborne, czytaj ze zrozumieniem. Grałem podobnie jak na filmiku bo jest to chyba najskuteczniejsza taktyka, ale mi to nie podeszło to ciągłe spamowanie skokiem i wślizgiem, w tym jest też problem tej gry, gra staje się przez to bardzo łatwa i monotonna po dłuższym czasie.

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Rotevil napisał:

Ja nawet nic nie pisałem ani nie sugerowałem, że ma mniejsze tempo niż

Dark souls tylko pisałem o bloodborne, czytaj ze zrozumieniem. 

 

 

12 godzin temu, Rotevil napisał:

Jako że Soulsike to mój ulubiony gatunek....

 

W tym poście sam pisałeś o wolnej grze. O Bloodborne napisałem ja, bo dla mnie Surge jest szybszy nawet od tej gry. Ale skoro Surge jest za wolne, to pewnie umrzesz przy tempie gry w Elden Ring. :yao:

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, C1REX napisał:

 

 

 

W tym poście sam pisałeś o wolnej grze. O Bloodborne napisałem ja, bo dla mnie Surge jest szybszy nawet od tej gry. Ale skoro Surge jest za wolne, to pewnie umrzesz przy tempie gry w Elden Ring. :yao:

Przy Elden Ring nie umrę, czekam z niecierpliwością na tą grę, tu już nawet nie chodzi o tempo, a o jakość animacji,

Która jest tragiczna w Surge, w ogóle co to za porównanie z bloodbornem-w tej grze nie nudziłem się w ogóle, nawet po wbiciu platyny miałem ochotę na dalszą grę. Podsumuje to jednym wielkim "XD". Jak dajesz Surge 9/10 i uważasz za jedną z lepszych gier na PS4 to dalsza dyskusja dla mnie nie ma sensu bo widać, że masz niskie wymagania co do gier. 

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, 20inchDT napisał:

Ty z pewnością się nie znasz :usmiech: @Bzduras chyba kolega wrócił :smutas: Pierwsza wzmianka o mrocznym lore może się pojawić po premierze ER

No nie znam się, bo nie gustuje w słabych grach, jak tobie się podoba to spoko, dla mnie to była wpadka i na przyszłość będę bardziej uważał przy zakupach. 

Odnośnik do komentarza

Surge ma o wiele bardziej dynamiczny system walki niz Soulsy i byc moze nawet BB. Na pewno nie jest od niego wolniejsze a juz pisanie ze to strasznie powolna gra to jakis zart.

No i konstrukcja poziomow, system skrotow o wiele lepszy niz w soulsach. 

Zanizanie ocen prawdopodobnie wzielo sie z tego, ze to tworcy slabego LOTF bo wiele osob sie do tego odnosi, mimo ze zrobili ogromny progres i w The Surge doslownie wszystko jest lepsze.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Il Brutto napisał:

Surge ma o wiele bardziej dynamiczny system walki niz Soulsy i byc moze nawet BB. Na pewno nie jest od niego wolniejsze a juz pisanie ze to strasznie powolna gra to jakis zart.

No i konstrukcja poziomow, system skrotow o wiele lepszy niz w soulsach. 

Zanizanie ocen prawdopodobnie wzielo sie z tego, ze to tworcy slabego LOTF bo wiele osob sie do tego odnosi, mimo ze zrobili ogromny progres i w The Surge doslownie wszystko jest lepsze.

 Dla mnie konstrukcja poziomów i system skrótów  w Dark Souls jest o wiele spójniejszy i ciekawszy, w surge te powtarzalne korytarze i skróty irytowały mnie. 

Odnośnik do komentarza

Panowie,

 

Zeby byc sprawiedliwym trzeba napisac, ze w Surge 1 wiekszosc broni faktycznie jest powolna (choc sama postac, uniki czy wslizgi nie). Dlatego ja gralem pazurami przez caly czas i przez to Surge tez zapamietalem jako w miare dynamiczna gre, szczegolnie w porownaniu do Dark Souls 1, 2 i Demon's Souls.

 

Dwojka ma duzo szybsze bronie, jest lepiej polaczona ze soba, jest mniej klaustrofobicznie, ma lepsze walki z bossami i fajny system parowania. Moze jednak sprobuj, skoro jedynce dajesz 4/10, to ja tu widze potencjal na przyzwoita zabawe w drugiej czesci.

 

Ja lubie obie. Przeszedlem oba Niohy, Sekiro, Bloodborne i wszystkie Soulsy, i uwazam, ze Surge nie jest szczegolnie gorsze od zadnej z nich. No chyba, ze od Sekiron czyli najlepszej gry From.

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Nyu napisał:

Panowie,

 

Zeby byc sprawiedliwym trzeba napisac, ze w Surge 1 wiekszosc broni faktycznie jest powolna (choc sama postac, uniki czy wslizgi nie). Dlatego ja gralem pazurami przez caly czas i przez to Surge tez zapamietalem jako w miare dynamiczna gre, szczegolnie w porownaniu do Dark Souls 1, 2 i Demon's Souls.

 

Dwojka ma duzo szybsze bronie, jest lepiej polaczona ze soba, jest mniej klaustrofobicznie, ma lepsze walki z bossami i fajny system parowania. Moze jednak sprobuj, skoro jedynce dajesz 4/10, to ja tu widze potencjal na przyzwoita zabawe w drugiej czesci.

 

Ja lubie obie. Przeszedlem oba Niohy, Sekiro, Bloodborne i wszystkie Soulsy, i uwazam, ze Surge nie jest szczegolnie gorsze od zadnej z nich. No chyba, ze od Sekiron czyli najlepszej gry From.

A spróbuję drugą część, może mi się spodoba, ja nawet jedynce dam drugą szansę, jest jeszcze NG+ i coś tam poplatynować spróbuję :)

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

The Surge

Gram od kilku dni tylko w to ,a to znaczy, ze mnie wciągnęło :shotgun:. Ale krew mnie zalewa bo jestem już w trzeciej miejscówce,a nadal biegam z trzema apteczkami :frog:. Na samym początku przygody pamietam sprzedawałem zduplikowane implanty w maszynie i sprzedałem tez ten dodatkowy od apteczek :shieeet:. Da się jakoś te implanty dropic z mobkow? Nie wiem czy chce mi się zaczynać od nowa,trochę męczący jednak jest ten level „dizajn”.

 

Edit: zacząłem jednak od nowa i prędziutko odnalazłem owy implant :czezky:. Przebiegnę jeszcze ze dwa razy pierwsza miejscówkę i idę lać paxa :touche: 

Edit 2: No i mam już 9 apteczek :sir:,jak ja wcześniej mogłem te implanty posprzedawać to ja nie wiem :reggie:

Edytowane przez Szajka
Odnośnik do komentarza

Nie no się wciągnąłem, :twisted: progress zrobiłem mocny(6 lepszych apteczek i 9 gorszych) masa nowych implantów. No i pootwierane masę przejść,dwie czy trzy kolejne miejscówki odblokowane. Tylko ja bym chciał wrócić do drugiej miejscówki ją wyeksplorować,a po jednym bossie spadłem w dół do kolejnej miejscówki. Plus jest taki ze rdzeń ulepszony w egzo mam, i złom się zbiera szybciutko,a przeciwnicy tu biją mocno. Aż żal do pracy iść.

Odnośnik do komentarza

W pewnym momencie otwiera się skrót do drugiego poziomu gdzie były koksy z katanami i trzeba tam wrócić. Dla mnie gra sztos, oprócz badziewnego pierwszego poziomu na złomowisku. Gra od drugiego etapu na klimat jak w jakimś terminatorze. Warto kupić dlc, duża lokacja w luźnym klimacie z epickim bossem. Ja tam wszedłem pod koniec gry i na początku myślałem, że jest za łatwo, ale jednak było wyzwanie jak w podstawce.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mnie gra wciągneła jak bagno, ale zdaje sobie sprawę z bardzo monotonnych miejscówek które akurat mi przypasowały więc nie miałem z tym problemu. Dla mnie największą wada gry są bossowie gdzie walka z nimi to jak walka w platformówce. Nie czekasz na okienko kiedy można bossa zaatakować a potem uniki/bloki tylko uderz w kończyny, potem w jakiś inny punk bo inaczej bossa nie padnie. Ten sam zabieg był w lords of the fallen gdzie akurat mi klimat nie podszedł i tam poszedł uinstall. Taki prawdziwy soulsowy boss z krwi i kości to jest dopiero ostatni boss.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, _Red_ napisał:

Dwójka to jakaś bezpośrednia kontynuacja czy można od niej zacząć bez utraty lore?

 

To jak rozumiem dość soulse-like produkcja, ale czy podobnie trudna i wymagająca dziesiątek podejść do tego samego levelu?

Tak, trudna. Nie ma tez żadnego multi i przyzywanie innych do pomocy.

Edytowane przez PanKamil
Odnośnik do komentarza

Nawet się wkręciłem. Zupgrejdowałem wszystkie bronie, pocwiczylem i pierwszy Boss PAX padł w drugiej próbie.

 

Pytanko taktyczne - dotąd duplikaty implantów np. leczenie lvl 1 usuwałem z ekwipunku, bo myślałem, że to zwykly powtarzalny loot. Nie wiem czy dobrze zrobilem, bo może lepiej stackować z jakiegoś powodu?

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, _Red_ napisał:

Nawet się wkręciłem. Zupgrejdowałem wszystkie bronie, pocwiczylem i pierwszy Boss PAX padł w drugiej próbie.

 

Pytanko taktyczne - dotąd duplikaty implantów np. leczenia usuwałem z ekwipunku, bo myślałem, że to zwykly loot. Nie wiem czy dobrze zrobilem, bo może lepiej stackować z jakiegoś powodu?

Zrobiłem ten sam błąd za pierwszym podejściem i sprzedałem implant dający 3 apteczki. Przez co bardzo trudno było z trzema później. Zacząłem od nowa i już nie popełniłem tego błędu. Bezpiecznie zostawiam sobie teraz conajmniej dwa danego typu. 

Odnośnik do komentarza

Możliwe, że właśnie usunąłem duplikat implantu leczenia lvl 1 (chodzi o leczenie w ilości 3 shotów per run?), ale pewnie coś się dalej znajdzie. Szkoda mi cofać się z tego powodu, a póki co zarąbisty jest implant leczący zapasem energii. Praktycznie można leczyć się co pokonanego wroga.

Odnośnik do komentarza

Tak znajduje się potem nawet mocniejsze implanty dajace szoty HP. Lecz spokoju mi nie dawał fakt ze mógłbym mieć więcej szotów,no i po ludzku ciężko było tylko z trzema,a dobrnąłem tak do trzeciej miejscówki. Te z kolei są bardzo podobne do siebie i pomimo  nie głupich skrótów i tak się miotalem po nich,a postać jeszcze nie była koksikiem. Tak 30 HP za energię to dobry dil,szczególnie jak brońka szybko nabija energię,mam używam do teraz :drakeyeah:

Odnośnik do komentarza

Od samego biegania i lania wrogów w drugiej lokalizacji wpadł 45 level rdzenia, drugi Boss firebug padł za trzecia próbą. Korytarze fajnie odblokowują skróty, nowsze implanty dodają ciekawe umiejętności. Jest wkrętka z odcinaniem kończyn i zbieraniem złomu.

 

Chyba gra mi się przyjemniej pod kątem trudności i (nie)skomplikowania statystyk niż w Soulsy czy Nioh. Dodatkowo dla mnie dużym plusem jest możliwość pauzowania gry (wiadomo, bez online multi to ma sens).

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...