Skocz do zawartości

Super Lucky's Tale


Daddy

Rekomendowane odpowiedzi

Sciagnalem w ramach Game Passa i mysle, ze gdyby gra wyszla jako exclusive Nintendo to zdecydowanie mielibysmy solidna 8mke ^^ Na PC graficznie żyleta, 0 problemow z animacja, do tego gra od samego początku zaskakuje różnorodnością i zróżnicowaniem leveli. Zgadzam sie tez z Sylvanem, wykreowany świat jest bardzo ładny, gra sprawia sporo frajdy - nie rozumiem tak niskich ocen! 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 21.03.2018 o 22:46, easye napisał:

Sciagnalem w ramach Game Passa i mysle, ze gdyby gra wyszla jako exclusive Nintendo to zdecydowanie mielibysmy solidna 8mke ^^ Na PC graficznie żyleta, 0 problemow z animacja, do tego gra od samego początku zaskakuje różnorodnością i zróżnicowaniem leveli. Zgadzam sie tez z Sylvanem, wykreowany świat jest bardzo ładny, gra sprawia sporo frajdy - nie rozumiem tak niskich ocen! 

 

No a gra jest exem Microsoftu, więc nie ma z automatu +2 do oceny ;). Problem chyba głównie leży w tym, że trafili na mocno konkurencyjny rok pod względem platformówek - Super Mario Odyssey rozje,bało bank parę miesięcy wcześniej, a i bardzo dobre A Hat in Time już na PC brylowało jeśli dobrze pamiętam chronologię. Na zasadzie kontrastu więc dobre, ale "gorsze" SLT jest postrzegane jako średniak.

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, Rayos napisał:

Marian wyszedł jakieś 2 tyg wcześniej, a a hat in time miesiąc wcześniej :lapka: no gierka trafiła w ciężki okres 

 

Ło, to jest jeszcze gorzej niż pamiętam. Faktycznie Marian przecież był już grubo po wakacjach, właściwie bliżej świąt, SLT niedługo później. To nie były miesiące, a tygodnie różnicy. Szczerze mówiąc mogli to przełożyć na wiosnę tego roku albo coś xD. Współczuję aż, samobójstwo wydawać gierkę przy takim killerze.

Odnośnik do komentarza

Tak, bo ludzie nie kupiliby gry na Xone, bo jakaś z tego samego gatunku wyszła na Switcha. No rewelacyjne wnioskowanie ;)

 

Co do ocen się nie wypowiadam, bo nie grałem w SLT, no ale jeżeli sugerujecie, że mogła mieć niższe oceny bo jakiś Marian wcześniej wyszedł, to trzeba by powiedzieć, że gdyby faktycznie to był powód, to recenzenci musieliby być ciężkimi debilami. Platformówek 3D wychodzi tyle co kot napłakał i jeśli ktoś nie potrafi ocenić gry taką jaką jest bo o zgrozo już jakaś platformówka w tym roku wyszła, to nie powinien recenzować gier. Jakoś FPS'ów wychodzą w trakcie roku dziesiątki (jak nie setki) i nikt nie ma problemu z ocenianiem tych gier i nie muszą upływać miesiące od jednej premiery do drugiej.

 

Kruku napisał trochę prześmiewczo o braku tych +2 do oceny - śmiechy chichy, ale trochę w tym prawdy jest. Mam wszystkie konsole i dostęp do wszystkich większych produkcji i jak patrzę jak są oceniane gry które wychodzą tylko na klocka w porównaniu do gier na konsole Sony czy Nintendo, to wielokrotnie stwierdzam, że coś w tym jest (ostatnio grałem w X2 na Switcha, a właściwie to nagrałem filmik jak walka sama się toczy a ja nawet konsoli nie dotykałem i się zastanawiałem jakie by oceny miała ta gra gdyby nie wyszła na Switcha a właśnie na klocka :D ). Szczególnie jak w grach MS recenzenci wytykają jakieś wady, a u gier konkurencji analogicznych nie widzą albo traktują je wręcz jako zalety :P

 

 

Edytowane przez Pacquiao
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Pacquiao napisał:

Tak, bo ludzie nie kupiliby gry na Xone, bo jakaś z tego samego gatunku wyszła na Switcha.

 

Nie, bo ludzie nie kupiliby gry uważanej za średnią. A za taką jest uważana, jeśli wychodzi praktycznie obok genialnego Super Mario Odyssey.

 

2 minuty temu, Pacquiao napisał:

ale jeżeli sugerujecie, że mogła mieć niższe oceny bo jakiś Marian wcześniej wyszedł, to trzeba by powiedzieć, że gdyby faktycznie to był powód, to recenzenci musieliby być ciężkimi debilami

 

lol, a nie są? Mam ci pokazać jak "specjalista" od samochodówek w PE trzyma kierownicę xD? Jak jakiś dzban niby szanowany recenzent kiedyś wywołał masywny ból du,py, bo nie umiał przejść tutoriala z Cuphead? Nie czytałeś nigdy o tych imprezach pokazowych dla redaktorów, które masywnie wpływały na ocenę?

 

4 minuty temu, Pacquiao napisał:

Jakoś FPS'ów wychodzą w trakcie roku dziesiątki (jak nie setki)

 

No a teraz pomyśl jak popularny w 2017 jest gatunek FPS, jak platformówek 3D.

 

4 minuty temu, Pacquiao napisał:

Mam wszystkie konsole i dostęp do wszystkich większych produkcji i jak patrzę jak są oceniane gry które wychodzą tylko na klocka w porównaniu do gier na konsole Sony czy Nintendo, to wielokrotnie stwierdzam, że coś w tym jest.

 

No w chociaż jednym się zgadzamy, przy czym sam sobie przeczysz tym samym :). Jeśli recenzenci są tacy rzetelni, to dlaczego sądzisz, że sama platforma docelowa wpływa na ocenę gry? A wpływa, gry Nintendo to święte krowy za samą nazwę, a i powoli z Sony się robi to samo. Często te firmy faktycznie dostarczają i wysokie oceny są rzeczywiście zasłużone, ale nawet jak nie dostarczają, to sypią się 10 z lewa i prawa. Z tego miejsca pozdrawiam Kyo, który kiedyś to wklei do Console Wars :lapka: 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

a to prawda. głownie chodzi tutaj o nintendo które za znaczek na start dostaje +1/2 do oceny, dobrym przykładem poza grami nintendo jest doom. Na xo/ps4 taki IGN zarzucił trochę wad ale brzydkiej i uboższej wersji na switcha już ich nie było a gra nagle rewelacja bo port na switcha xD

 

a SLC dla mnie po przejściu takie 7+/8 na 10  dobra gra ale krótka.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

pograłem trochę w GamePassie i moje wrażenia są całkiem pozytywne, mimo że gra jest ewidentnie skierowana do młodszego grona. Level design wygląda na bardzo porządny, gra umiejętnie bardzo fajnie żongluje mechanikami nie dopuszczając do nudy. Irytuje sterowanie, mam problemy w sekwencjach 2d z wymierzaniem tych skoków i trochę za długie na platformówkę loadingi. 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Pograłem dzisiaj trochę i muszę powiedzieć, że jestem pozytywnie zaskoczony. Podkręcić trochę tempo niektórych etapów, poziom trudności i dodać do tego trochę własnych pomysłów (gra mocno zapożycza z Mario i Konga) i gra mogłaby mocno kosić. Studio ma potencjał. Muszę sprawdzić co jest dalej. Wciąga nosem tego paszkwila Yoka.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Pograłem jeszcze więcej i powiem, że większość moich uwag z po0rzedniego wpisu jest realizowana wraz z progresem gry. Im dalej w las tym ciekawsze poziomy. Walki z bossami są bardzo fajne. Gra non stop miesza pomysły zaczerpnięte z tuzów tego gatunku i realizuje je bardzo sprawnie. Chyba najlepsza platformówka 3D, która nie wyszła spod ręki Nintendo w ostatnim czasie. Gram w GP, ale na pewno kupię pudełko do kolekcji i pewnie też oba DLC.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

No pograłem dzisiaj ze 3 albo 4 etapy i jak na razie gra jest bardzo przyjemną platformówką. Nie jest to Super Mario Odyssey czy nawet Donkey Kong i nie próbuje wynajdywać koła nowo jednak zgrabnie łączy najlepsze pomysły z najważniejszych przedstawicieli gatunku tworząc bardzo grywalną pozycję.

Gdzieś czytałem, że tytuł jest wymagający ale po tych pierwszych planszach na razie tego nie zauważyłem aczkolwiek dodatkowe aktywności pozwalające zgarnąć dodatkową koniczynę sprawiają, że trzeba się skupić bardziej niż zwykle. Graficznie jest całkiem ładnie, zbieranie monetek się fajnie animuje, a poziomy są jak na razie różnorodne. Będę grał dalej. 

Odnośnik do komentarza

Całkiem ok gra dla dzieci. Pograłem trochę, ale szybko mnie znudziła brakiem wyzwania i nieistniejącym poziomem trudności. Poza tym cały design lokacji, przeciwników i w ogóle całej gry jest okropnie bezbarwny, co też nie przyciąga do konsoli. Chyba najbardziej przeciętna/poprawna gra w jaką kiedykolwiek grałem, definicja przeciętności. 

Odnośnik do komentarza

No drugi świat jak na razie dalej banalny, ale co mnie najbardziej zniesmaczyło to jakiś taki chaos w tym świecie. Pierwszy był przejrzysty zarówno w drogach i znajdźkach, a drugi to jeden wielki rozpier.dol. Troszkę zaczyna nużyć. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...