Skocz do zawartości

Titans - 2018 - DC


Shen

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

Kurła, co ja właśnie skończyłem oglądać? No mogłem lepiej spożytkować ten czas.

Pomysł na sezon był ale nie potrafili go skrzętnie zrealizować. Najbardziej boli mnie brak rozwoju postaci. Raven, Hawk & Dove, Beast Boy, Todd, Nightwing... ciągle stoją w miejscu. Te same problemy, żale. Star Fire przeskoczyła z originu od razu do wersji "opiekunki Tytanów" znanej chociażby z ostatnich animacji. 

Nowe postacie? Krypto. Pies okazał się najlepszym aktorem tego sezonu. Superboy nie był porażką i chyba twórcy zauważyli, że w ekipie panuje przesadnie dużo kwasu i hejtu więc zdecydowali się zrezygnować z Angryboy'a na rzecz comic relief. I w sumie dobrze bo sezon i tak był kurewsko depresyjny. Dr Light (za tłumaczenie go na "Błysk" powinni powiesić tłumacza) też nie był kompletną porażką bo mniej więcej trzymał się komiksowego odpowiednika (pomijam śmieszny pomysł na napakowanego futbolisty z doktoratem). Jednak zakończenie jego wątku to jakaś porażka. Jeden z ikonicznych przeciwników Tytanów został potraktowany jako zapchajdziura. A mając w zanadrzu Deathstroke'a sezon aż prosił się o nawiązania do Identity Crisis. 

Skoro jesteśmy przy panu Deathstroke'u. Kolejny złodupiec któremu zaprzepaszczono potencjał. Nie miałbym tego za złe gdyby w końcówce rzeczywiście okazało się,

Spoiler

że to Jericho kontroluje Slade'a by zemścić się na Tytanach (motyw z chorobą psychiczną Jericho).

Tłumaczyłoby to czemu przez lwią część sezonu Wilson siedzi z miną jak po ciężkich depresantach. Gdzie się podział genialny strateg? Gdzie jest ten typ co z chirurgiczną precyzją rozbraja większość Justice League? Pan Manu Bennet ciągle najlepszy.

Ravager też niespecjalnie się sprawdziła. Zabrakło szlifu nad postacią. No i zmarnowali na nią motyw z

Spoiler

Judas Contract. Zmiana stron też beka. Patrząc na jej udział w drużynie nie ma podstaw do takiego twista.

Kostium taki se. Mogli darować sobie plastikowy hełm na rzecz szmacianej maski. Lepiej by to wyglądało. Z Jericho też niewykorzystany potencjał. Przeskok z "friends" do "Tytana" zbyt gwałtowny.

Batmana nie było, a Bruce to (uwaga spoiler!) też niewykorzystany potencjał. Ian się stara ale nie widzę go w ciężkim uniformie z uszami.

Mercy to ładna porażka. Chuj z tym, że jest Afroamerykanką, nikogo to obecnie nie obchodzi ale zrobienie z niej mamy multi-kulti rodzinki to już trochę try hard za mocno. Pani Mercy zawsze była oddana tylko i wyłącznie Luthorowi ale oczywiście nie można pokazać kobiety zależnej od faceta. A prawda jest taka, że Lex zawsze doceniał Mercy, na tyle, że powierzał jej swoje sprawy. Ufał jej bardziej niż komukolwiek. 

 

Ogólnie to sezon ma problem ten sam co inne seriale bohaterskie: za dużo odcinków by skrzętnie opowiedzieć historię bez niepotrzebnych zapchajdziur. No i psychological drama. Ileż można to ciągnąć? W Doom Patrol to jeszcze uchodzi bo ekipa jest mocno skrzywiona przez The Chief'a ale tytanom mogli to oszczędzić przynajmniej w drugim sezonie.

 

No i jeszcze zagrywka z cliffhangerem z pierwszego sezonu. Nie rozumiem tej mody teraz. Kiedyś sezony kończyły wątek wrzucając mały easter egg jako zapowiedź kolejnego. Teraz wychodzi badguy i... tyle, do zobaczenia w kolejnym sezonie. Pierwsze 40 min. 1 odcinka 2 sezonu to powinien być finał sezonu pierwszego. Zapowiedź The Terminatora i jest na co czekać. Tak emocje opadły, a rozwiązanie z Trigonem nie pomogło. Masz uber złoczyńce? Nie wiesz jak sobie z nim poradzić? Talk Jutsu dobre na wszystko. Design Trigona niby dobry ale porównywalny do eSa z Supergirl - cienki jak papier.

Spoiler

Zamiast kilkupiętrowego demona i świat w płomieniach mieliśmy niedorobionego Hellboy'a i kilka martwych ptaków.

Sezon trochę zapożycza motywów z innych źródeł: mamy Smallville, Hawk to wypisz-wymaluj komiksowy Roy Harper. Na pewno nie wybaczę przeniesienia Titans Tower do centrum i zrobienie z niej zwykłego wieżowca. Starcie finałowe z Deathstroke'iem nie spełniło moich oczekiwań. Zbyt to krótkie i bez emocji.

 

Jedynymi plusami sezonu są Krypto, Superboy i sekwencje walk. Fajne i zróżnicowane. No i Tytani zaczynają się rozkręcać należycie dopiero w dwóch ostatnich odcinkach. 

 

Dochodzimy do tego, że sezon drugi jest takim potworem Frankenstaina. Poskładany z kilku motywów, które teoretycznie pasują do siebie ale i tak całość wygląda brzydko i nieciekawie. Sporo niepotrzebnych wątków i przesadnie dużo dramy. 

 

Hercules_dissapointed.gif/10

Z tego wszystkiego boję się odpalać 3 sezon Young Justice. Aż mam ciarki na myśl o tym co Disney zdążył s(pipi)ić w jednej z najlepszych animacji od DC.

 

A i jeszcze był Aqualad w Titans... w chuj długo był, tak :notbad:

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Farmer, ja tam już któryś raz odnoszę wrażenie, że za bardzo porównujesz seriale z komiksami, na których są mniej lub bardziej oparte.

Oczywiście, zgadzam się z pewnymi zarzutami, jednak ja traktuję te adaptacje bardziej lajtowo, nie przywiązując aż takiej wagi do papierowych przygód facetów w rajtuzach. A komiksów też przeczytałem w życiu pewnie z milion :usmiech:

Mnie się ten sezon całkiem podobał, najgorszą rzeczą jak dla mnie było kompletnie idiotyczne

uśmiercenie Donny Troy

Dżizasfakinkrajt, serio? 

Podobnie jak Ty mam z Waynem. Ciekawe, inne podejście do postaci, ale też go sobie nie wyobrażam hulającego w nocy po mieście w kostiumie nietoperza i rzucającego batarangami w oprychów.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Raczej w tym wypadku nie mam żalu do przekładu na płaszczyźnie komiks-serial, raczej do tego, że scenariusz leży i kwiczy. Po prostu sporo niepotrzebnych rzeczy tam było, a za dużo rozkopanych wątków. Zresztą serial nie dotyka żadnej (jak na razie) z historii komiksowej w pełnym wymiarze więc...

Spójrz np. na wspomniane przeze mnie Young Justice. Serial przez dwa sezony redefiniował komiksy z Tytanami, JL, itd., a mimo to uważam go za bardzo dobry serial (animacja bo animacja ale wciąż). A i tak w pewnym stopniu adaptował wątki z komiksów, np. odcinek gdzie Kid Flash

Spoiler

musiał dostarczyć serce do przeszczepu

był odnowioną wersją komiksowego startu Wally'ego już w stroju Flasha.

Nie mam pretensji do zmian pod warunkiem, że te zmiany są logiczne i spójne. Dopierdalam się głównie do scenariusza i ogólnego bajzlu :) 

Odnośnik do komentarza

Mi się podoba. Komiksów nie znam ale w weekend 6 odcinków obejrzałem. Przyjemnie się ogląda. Jedyne co mnie troszkę drażni to emo para chad i blondi. Jak można wyglądać jak posąg, mieć chyba z 2 m wzrostu do tego i być taką emo pizdą. xD 

Odnośnik do komentarza

S02E10 i mam dość , przecież ten drugi sezon ewidentnie został napisany przez kogoś innego . Nie wierzę że z mrocznego i na pewien sposób dorosłego klimatu zrobiona takiego kupsztala , tak jak każda z postaci w 1 sezonie była unikalna i fajna na swój sposób tak tutaj każda postać jest emocjonalnie na poziomie 16 latka. Jak można było zepsuć tak świetnie zapowiadający się serial i zrobić z tego takie barachło jest dla mnie niezrozumiałe i liczę że 3 sezon już nie powstanie. Nawet Punisher nie zaliczył takiego spadku jakości jak tutaj , tak jak pierwszy sezon to śmiało mocne 8 to już drugi naciągane 4-5.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, SpacierShark123 napisał:

S02E10 i mam dość , przecież ten drugi sezon ewidentnie został napisany przez kogoś innego . Nie wierzę że z mrocznego i na pewien sposób dorosłego klimatu zrobiona takiego kupsztala , tak jak każda z postaci w 1 sezonie była unikalna i fajna na swój sposób tak tutaj każda postać jest emocjonalnie na poziomie 16 latka. Jak można było zepsuć tak świetnie zapowiadający się serial i zrobić z tego takie barachło jest dla mnie niezrozumiałe i liczę że 3 sezon już nie powstanie. Nawet Punisher nie zaliczył takiego spadku jakości jak tutaj , tak jak pierwszy sezon to śmiało mocne 8 to już drugi naciągane 4-5.

Zniechęciłeś mnie troszkę :/ 

 

Pierwszy sezon bardzo dawał rade, nawet Pani murzyn miała fajną charyzmę i je.bnięcie w swoich poczynaniach

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

No nie zachwycił mnie ten drugi sezon. Napchali postaci i wątków, i zrobiła się z tego duża teen drama. Chaos jest spory, tak jakby co chwila ktoś podrzucał nowy pomysł do scenariusza. Z postaci najlepiej wypada Bruce Wayne, Deathstroke i Superboy. Może z dwa odcinki naprawdę ciekawe. No nic zobaczymy co tam wykombinują w 3 sezonie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

O gurwaaa ale wymęczyłem ten drugi sezon. O ile pierwszy odcinek jako tako zaostrzył apetyt to potem nie wiadomo co się do końca odjaniepawliło. Skakanie z wątku na wątek, wątpliwe wybory niczym z tureckiej telenoweli, kompletny brak pomysłu na rozwój postaci (Jason Todd anyone?), odcinki o niczym i głowni źli tak słabi jak dawno. 

 

Jedyne plusy to Bruce Wayne, Nightwing i jego walka i Krypto. Superboy z potencjałem, ale jak w takim tempie go będą wprowadzać to może w 5 sezonie zacznie coś robić.. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy później...

W trzecim sezonie pojawią się

Spoiler

Barbara Gordon (jako komisarz GCPD) i Scarecrow. Zrobienie z Barbary komisarza stawia ją raczej po przeciwnej stronie Tytanów i mało prawdopodobne, że dalej lata po mieście jako Batgirl.

a drużyna zrobi sobie wycieczkę do Gotham.

Oraz to...

Spoiler

Mało prawdopodobne, że zainicjują Death in the Familly bo to zbyt rozległy temat no i kwestia Jokera musiałaby się pojawić, a to już by była chyba 4 wersja w ciągu ostatnich kilku lat.

Ponadto Tytani lecą na HBO Max więc budżet może być lepszy jak i scenariusz (chociaż Doom Patrol S2 pokazuje, że to nie jest takie pewne).

Odnośnik do komentarza
  • 9 miesięcy później...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.