Skocz do zawartości

Soul Calibur VI


Frantik

Rekomendowane odpowiedzi

Ten Raph w pierwszej walce chyba się jeszcze nie obudził bo albo skakał bez celu, albo łapał powietrze albo whiffował B. Druga walka fajna, ale ostatnie starcie ewidentnie zjadły go nerwy. 

 

Miałem dziś piękne 15 rundowe starcie z jakimś Nightem. Pod koniec zimne od potu łapy, ale wygrałem 2 - 1 na żyletce energii. 

 

 

Z ciekawości - czy Azwel to tania dziwka, czy zwyczajnie nie umiem jeszcze przeciw niemu grać..? 

Odnośnik do komentarza

Panowie Dave i Willy, buziak na zgodę i ponawiam pytanie: kiedy widzimy się online? ;)

 

Wczoraj zdrowo powalczyliśmy z C1REXem. W sumie jakieś 50 walk przy jednym posiedzeniu. Pojedynki bardzo wyrównane, a z racji braku laga (no powiedzmy, dało się grać, siadały zbicia itp) zabawa była przednia. Cervantes to w sumie niezły cwaniak, ale kosi się z nim zaskakująco komfortowo. Tzn bez konieczności ganiania po arenie czy niewidzialnych ataków wyciągniętych z dupy (w których specjalizuje się Groh czy Azwel). Jedyne czego zwyczajnie nie jestem w stanie przeboleć to te pieprzone supery. C1REX sięga bo nie bardzo chętnie (i w sumie spoko, to część systemu gry, więc ma do tego pełne prawo), a ich "bezklatkowość" momentalnie niszczy jakiekolwiek próby pressingu. Sam nawet nie wiem ile razy dałem się na to  złapać. Ale, ale, tutaj każdy ma jakiegoś asa w zanadrzu, więc spryt i przebiegłość przydają się w SC6 jak nigdy :) No i postacie bazujące na customach mają teraz zdecydowanie ciężej - można je gasić darmowym zbiciem p+G, słitaśnym B+G, SC (to jest spoko akurat) lub A+B+K właśnie. Sporo tych zmian i nowinek, więc potrzeba jeszcze troszkę czasu by przywyknąć, ale faktem jest, że grało się naprawdę dobrze. No i co tu dużo mówić: liczę na więcej.

 

@Siara_iwj, kim grywasz? 

 

Odnośnik do komentarza

Azwel, pff, najgorszy sort postaci w bitkach IMO. Podobnie jak Viola czy ZWEI z SC5. Dla mnie to jest niepojęte kompletnie by coś takiego puszczać do finalnej wersji gry. Jako bossa lub ciekawostkę w trybie fabularnym najwyżej, ale broń Boże do VS. Zasada jest prosta - nie widzę jego oręża, więc jak do cholery mam kontrolować dystans i ustawiać się poza zasięgiem... Gość zasypuje Cię szrotem wszelkiego rodzaju, animacja ciosu zaczyna się gdy toporek/łopata (czy czymkolwiek on tam sra) już ląduje w naszym czole. Skreślam takich pajaców z miejsca bo zwyczajnie zaśmiecają moja ukochaną serię, w której liczy się szczęk krzyżowanej stali i piękno tego wszystkiego.

Odnośnik do komentarza

Widać że bawisz się tą grą i Voldasem, dużo czarowania, ryzykownych zagrań itp. To cholernie miłe dla oka. Uwielbiam takie starcia właśnie bo każde z nich owocuje w fajne sytuacje, często zabawne. Bez drewna i parcia na taniznę. Voldas to dla mnie mega zagadka w sumie, magik przed którym zawsze czuję respekt. Tym bardziej cieszę się że wreszcie jest możliwość by pograć ciut więcej przeciwko niemu. No i tak jak Ci napisałem - widać, że błyskawiczne wyciągasz wnioski z porażek, więc z każdą kolejną walką robiło się coraz ciekawiej. Nie odpuszczaj, szlifuj swoją ulubioną postać, a już za jakiś czas będzie naprawdę groźnie. Jeszcze raz dzięki.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Mam wrażenie, że granie w rankingach niewiele uczy grania, bo przez dwie walki to tylko się nawyki złe utrwala. Dopiero przy 10+ walkach można zacząć rozumieć przeciwnika i szkolić swoją umiejętność do wyciągania wniosków i dopasowania się. 

 

Za każdym razem, jak z kimś dobrym pogram dłużej, to potem i rankingi są łatwiejsze.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...