Skocz do zawartości

PSX Extreme 250


Oceń okładkę PSX Extreme 250  

43 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceń okładkę PSX Extreme 250



Rekomendowane odpowiedzi

"W sumie to smutne, że więcej zysku generuje click batowy PPE, pełen błędów ortograficznych Zaxa i top 10 na wszystkie tematy generuje więcej zysków niż profesjonalna robota PE 

 

Metalcoola, dla mnie kacik Zaxa jest stracony, chlopak w kazdym artykule spojleruje wiekszosc gier, przez co sam sprawia ze malo kto go czyta. Porusza temat nie potafiac pisac bez spojlerow przez co sam sobie robi pod gorke. Dziwie sie ze Roger nie zwrocil mu uwagi siedzac z boku. MIelu sie zegnal i zostal, a wszyscy juz tu plakali. Chlopak jest swietny, za to taki Zooltar pfujasz i pecetowiec od dziecka nie ma pojecia o swiecie prawdziwych konsol czyli od sony. Jego tytuly i arykuly sa takie infantylne dla doroslego czlowieka.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, PiotrekP napisał:

Widać poczta stwierdziła, że dość dostarczania mi PSXa dzień po wysyłce i dziś też go nie dostarczyła. :D Choć może to dlatego, że prenumerata nowa zamawiana 14.05, a chyba jest jakiś dzień miesiąca, do którego można zamawiać zeby ten numer wysyłali w terminie. Może akurat za późno zamówiłem o dzień? 

 

W każdym razie pierwszy raz od dawna jak nie dostanę numeru przed kioskiem. 

Jak z prenumeratą sprawa wygląda? Dostajemy magazyn złożony na 4 przez listonosza czy wszytko jest zawsze w porządku? To trafia do skrzynki czy adresata osobiście? 

Odnośnik do komentarza
39 minut temu, Mędrzec napisał:

taki Zooltar pfujasz i pecetowiec od dziecka nie ma pojecia o swiecie prawdziwych konsol czyli od sony. Jego tytuly i arykuly sa takie infantylne dla doroslego czlowieka.

 A wiesz, że ten Zooltar w latach '90   prowadził kącik PSXa w Gamblerze, a na gambleriadzie organizował min. turniej Tekkena 2. ;)

Edytowane przez philipo
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, PiotrekP napisał:

Widać poczta stwierdziła, że dość dostarczania mi PSXa dzień po wysyłce i dziś też go nie dostarczyła. :D Choć może to dlatego, że prenumerata nowa zamawiana 14.05, a chyba jest jakiś dzień miesiąca, do którego można zamawiać zeby ten numer wysyłali w terminie. Może akurat za późno zamówiłem o dzień? 

 

W każdym razie pierwszy raz od dawna jak nie dostanę numeru przed kioskiem. 

 

Wysyłka poszła tak jak zawsze, z przedłużeniem się wyrobiłeś na czas, więc raczej poczta ma jednorazową zamułę.

Odnośnik do komentarza
W dniu 27.05.2018 o 20:13, Roger napisał:

Widzę, że ponownie wraca temat coverów, więc postaram się to jeszcze raz nakreślić. Osobiście gdybym dalej był czytelnikiem i nie pracował w redakcji również stałbym zapewne po stronie osób, które wolałyby okładkę jubileuszową. Niestety wiem jak to teraz wszystko działa i muszę w pierwszej kolejności dbać o to, by magazyn mógł dalej prosperować. Tu nie chodzi o komercję - chodzi o przetrwanie na ciężkim rynku i niezatracenie tego, co wypracowaliśmy przez ponad 20 lat. Zauważcie, że cena magazynu nie zmienia się od naprawdę długiego okresu podczas gdy w międzyczasie wzrosły koszty papieru, druku, kolportażu, dystrybucji, poszły tez nieco w górę stawki dla redaktorów. Te 7-8 lat temu magazyn mógł z palcem w nosie utrzymać się z samej sprzedaży, bo koszty wypuszczenia na rynek jednego numeru były naprawdę dużo niższe niż teraz. Nawet jeśli sprzedaż dużo się nie zmieniła przez ostatnie lata, do góry poszły koszty. Było też więcej reklam w środku magazynu, Ściera nawet czasami się śmiał, że np. z jakiejś okazji powiększyli numer o 8 stron, a w międzyczasie wpadło 8 stron reklam. Tym samym obecnie sprzedaż okładki jest dla nas sposobem na utrzymanie magazynu. Czasami chciałoby się dać przynajmniej jakiś bardziej artystyczny art. Ale to zależy już od wydawcy co ma pod ręką.  Narysowanie/wyrenderwanie jednego artworka to czasami koszt nawet kilkunastu tysięcy złotych, więc raczej żaden duży wydawca nie zrobi czegoś takiego specjalnie dla magazynu z Polski. korzystamy z tego co dostaniemy zazwyczaj z restrykcjami, że logo gry musi być tu i tu, postać nie może mieć zasłoniętej dłoni, nogi etc. Zdarza się, że wiemy, że numer dobrze zarobi na reklamach albo z samej sprzedaży. Np. numer z kalendarzem zawsze schodzi jak ciepłe bułeczki i wtedy możemy sobie pozwolić na większą swobodę (okładka The Last Guardian czy Zeldy to nasza inicjatywa - my uderzyliśmy do wydawcy rezygnując z innych, bardziej komercyjnych gier na coverze). Dlatego doskonale rozumiem, że komuś się nie podoba - po prostu moim zadaniem jest teraz to, byście mieli w ogóle możliwość napisania, że w nowym numerze coś nie wyszło, a nie pisali o PSX Extreme w czasie przeszłym :(

 

 

Rozumiem, ze nie chcecie renderowac artworkow, ale przeciez wystarczylby prosty koncept w Photoshopie, a to juz kosztuje dziesiec razy mniej. Nie chodzi tutaj, by okladke wywalac do gory nogami, bo primo - czytelnicy przyzwyczaili sie do pewnego stylu, secundo - deadline czasem nie pozwala, tetrio - pieniadze. Kilka osob probowalo wytlumaczyc na forum, ze niektore rzeczy do siebie nie pasuja. Przyklad? Gora 3 numery temu wspomnialem o czyms tak podstawowym jak kolo Goethe / teoria kolorow. Co zrobil grafik w tym numerze? Zamiast zaakcentowac kolor glowny, ustawil dwa przeciwstawne kolory jako glowne. brak podstaw. Do tego nadal staracie sie zrobic spis tresci na pierwszej stronie. Pierwszy plan jest zbyt ciemny, okladka jest tak zaprojektowana, ze oczy same uciekaja w prawy-gorny rog do tego obrzydliwego napisu na niebieskim tle. Nie bede juz szczegolowo sie rozpisywal, bo wiem ze to nic nie da, wiec na szybko sie wypunktuje:

 

Na minus:

 

- kolory kuleja

- punkt skupienia w prawym-gornym rogu

- prawa strona pusta, lewa zatloczona

- pierwszy plan gorszy od drugiego planu (napis cod przeszkadza, zamiast akcentowac)

- nie ma symetrii

- znow ktos sie wyrzygal na logo po prawej stronie

- napis to juz "250 numer" - czcionka plus kolor wyglada jakby ktos to robil w paincie

- spis tresci na okladce

 

Na plus:

 

- reszta czcionek

- drugi plan

Odnośnik do komentarza

@Maus, jak najbardziej wrzucaj uwagi, ja je przekazuję grafikowi, no ale to nie działa na zasadzie "o, ktoś zgłosił X uwag, to za miesiąc wszystkie je wdrażamy". Czasami mam wrażenie, że odbieracie brak reakcji na jakieś uwagi tym, że redakcja ma je gdzieś - no nie, tak nie ma, ale też nie działa to tak, że od razu wszystko jest realizowane. 

 

Konkrety:

a) co do niebieskiego napisu - ekhm, kwestia gustu; w redakcji przy projektowaniu głosy były podzielone, jednym się podobało, drugim nie

b) prawa strona pusta, lewa zatłoczona - no czy ja wiem - po lewej masz 2 bloki zajawek, po prawej też, tylko po prawej nie było za bardzo jak ich rozłożyć równomiernie, bo albo zasłonisz głowę laski, albo zasłonisz broń postaci na pierwszym planie

c) napis CoD przeszkadza - kwestia nie do przeskoczenia - logo miało być i nie bardzo można było ingerować w jego wielkość i układ

d) spis treści na okładce - o tym było dziesiątki razy - robiliśmy czyste okładki i zauważalnie sprzedaż była słabsza; my tu nie odkrywamy Ameryki z wrzucaniem zajawek na okładkę, bardzo dużo magazynów tak robi. Ot, nawet tutaj zerknij https://www.myfavouritemagazines.co.uk/gaming/ jest kilka zagranicznych pism i tradycyjnie z wyjątkiem EDGE-a nikt nie szczędzi na zajawkach w przeróżnej formie (kółka, obrazki, napisy)

e) nie ma symetrii - to po części wynika z punktu b) - gdyby po prawej mieć jedną zajawkę, to by się udało ustawić ją na wysokości tej po lewej, ale w opcji dwóch, ta druga musiałaby zasłonić broń pierwszoplanowej postaci

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Perez napisał:

@Maus, jak najbardziej wrzucaj uwagi, ja je przekazuję grafikowi, no ale to nie działa na zasadzie "o, ktoś zgłosił X uwag, to za miesiąc wszystkie je wdrażamy". Czasami mam wrażenie, że odbieracie brak reakcji na jakieś uwagi tym, że redakcja ma je gdzieś - no nie, tak nie ma, ale też nie działa to tak, że od razu wszystko jest realizowane. 

 

Konkrety:

a) co do niebieskiego napisu - ekhm, kwestia gustu; w redakcji przy projektowaniu głosy były podzielone, jednym się podobało, drugim nie

b) prawa strona pusta, lewa zatłoczona - no czy ja wiem - po lewej masz 2 bloki zajawek, po prawej też, tylko po prawej nie było za bardzo jak ich rozłożyć równomiernie, bo albo zasłonisz głowę laski, albo zasłonisz broń postaci na pierwszym planie

c) napis CoD przeszkadza - kwestia nie do przeskoczenia - logo miało być i nie bardzo można było ingerować w jego wielkość i układ

d) spis treści na okładce - o tym było dziesiątki razy - robiliśmy czyste okładki i zauważalnie sprzedaż była słabsza; my tu nie odkrywamy Ameryki z wrzucaniem zajawek na okładkę, bardzo dużo magazynów tak robi. Ot, nawet tutaj zerknij https://www.myfavouritemagazines.co.uk/gaming/ jest kilka zagranicznych pism i tradycyjnie z wyjątkiem EDGE-a nikt nie szczędzi na zajawkach w przeróżnej formie (kółka, obrazki, napisy)

e) nie ma symetrii - to po części wynika z punktu b) - gdyby po prawej mieć jedną zajawkę, to by się udało ustawić ją na wysokości tej po lewej, ale w opcji dwóch, ta druga musiałaby zasłonić broń pierwszoplanowej postaci

 

a) Tu nie chodzi o gust, tylko podstawy projektowania, czyli teorie kolorow. Dwa przeciwstawne kolory dac jako pierwszorzedne to dosc odwazne zamierzenie.

b) wystarczylo nintendo labo dac nad karabinem pana z pitbulla i juz wszystko by sie w "x" zamknelo, symetria.

c) mogliscie napisem jaja zaslonic panu z pitbulla, a jego karabin ladnie z napisem wyeksponowac, stworzyc efekt 3d, logo mozna bylo zostawic jak jest przeciez.

d) rozumiem, kwestia gustu. jesli napis "POLSKA GRAMI STOI" ma podniesc sprzedaz, to niech juz zostanie. sarkazm.

e) symetrii nie ma przede wszystkim przy logo psxextreme. jak juz wczesniej wspomnialem, naglowki tez mozna bylo lepiej ogarnac. bardziej chodzilo mi rowniez, ze wszystko odplywa na gore, a dol jest biedny, pusty. niesymetrycznie troche to wyglada, nie ma punktu skupienia, ktory odbija w prawy-gorny rog. Klasyczny blad kilku waznych czynnikow, ktore wlasnie tworza efekt "wtf": gdyby nie bylo zle dobranych kolorw, to pewnie nie odczuloby sie tego tak bardzo, ale ze wyzej wymienione rzeczy nie wspolgraja ze soba, to wyszlo wlasnie takie "straciatello".

 

Plus:

 

12 godzin temu, Pix napisał:

Temat okładek jest interesujący. Co miesiąc pojawiają się te same argumenty/kłótnie, a przy kolejnym numerze wszyscy zapadają na zbiorową amnezję i zabawa zaczyna się od nowa. Idealny materiał do badań dla słynnych amerykańskich naukowców.

 

Uwagi moglbym wrzucac, gdybym widzial, ze daja jakis efekt. Nie powiem, kilka okladek wstecz bylo calkiem ciekawych, wiec sie nie "madrzylem". Ostatni numer z okladka God of War kupilem sobie w poniedzialek na lotnisku. A pozniej wrzuciliscie "to". :|

 

Koncept dostaliscie swietny w tym miesiacu, mozna bylo sie nim naprawde pobawic.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Drobna uwaga co tekstu "Anime - przegląd najlepszych nowości" a dokładniej fragmentu o Silent Voice

 

Spoiler zdradzający fabułę

 

Spoiler

Shoya został poddany ostracyzmowi nie z powodu znęcania nad Shoko, tylko dlatego że powiedział, że inni robili dokładnie to samo, to zresztą było powodem późniejszych tragicznych wydarzeń, bo poza bohaterem nikt niczego się nie nauczył, i dalej obgadywali Shoko, równocześnie nazywając Shoye jedynym prześladowcą, dopiero próba samobójcza Shoko (Którą Shoya uratował, przypłacając to niemal życiem) sprawiła, że zrozumieli swoje błędy.

 

Edytowane przez metalcoola
Odnośnik do komentarza
Gość _Be_
9 minut temu, Twarożek napisał:

Nr swietny z łyzka dziegciu: jakie kur.w.a anime? 

 

Roger do cholery zaloz osobne pismo I tam o anime I filmach sobie pisz. Strasznie wkurzajace.

Kto ci każe to czytać?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...