Skocz do zawartości

PSX Extreme 250


Oceń okładkę PSX Extreme 250  

43 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceń okładkę PSX Extreme 250



Rekomendowane odpowiedzi

PSX Extreme #250

 

001-okl_PSX250.jpg

 

Czerwcowy numer dostępny od środy 30.05

Prenumerata - wysyłka 27.05 (niedziela)

 

Cytat

Roger: Trzymasz w rękach drogi Czytelniku 250. numer PSX Extreme. Magazynu, który wydawany jest przez pasjonatów gier bez przerwy od blisko 21 lat. Mimo ciężkich dla prasy czasów wciąż tu jesteśmy i dzięki wiernym Czytelnikom możemy co miesiąc siedzieć po nocach na końcówkach i dostarczać do kiosków świeżutkie 100 stron pachnącego farbą drukarską magazynu.

 

Na łamach PSX Extreme zadebiutowałem ponad 18 lat temu. W 30. numerze w Listach HIV opublikował moje wypociny, które za mądre nie były, ale wpisywały się w zwariowany klimat Extrime’a. Mimo upływu lat w metrykach redaktorów, pisanie i granie wciąż sprawia nam ogromną frajdę. No właśnie – GRY. Z okazji 250. numeru zrobiliśmy rzecz bezprecedensową w dziejach pisma – wybraliśmy 250 najlepszych tytułów w historii naszej branży. Wybór jest subiektywny, osadzony mocno w naszych polskich realiach, w których królowały przez wiele lat Pegasus, Amiga czy pierwsze PlayStation. Udało się zachęcić do zabawy również starych, nieaktywnych już redaktorów, więc swoje trzy grosze dorzucili Ściera, Aju, Norby, Myszaq czy Gamera. Nasz mały jubileusz to też świetna okazja, by przybliżyć Wam, w jakich czasach powstał magazyn i opowiedzieć o jego historii w nieco inny sposób. 

 

Jubileusz jubileuszem, ale jesteśmy przeddzień kolejnych targów E3. Zbieramy do kupy wszelkie plotki i pewniaki, prezentacje, których możemy się spodziewać, a na deser dorzucamy jeszcze ciepły, ekskluzywny playtest nowej odsłony Call of Duty prosto z eventu w Los Angeles, okraszony tekstem o nowinkach technologicznych w armii. A jeśli macie jakieś wątpliwości, co do wartości polskiego rynku gier, to w Temacie numeru poczytacie, jakie rodzime produkcje pojawią się na konsolach w najbliższych miesiącach i czego zazdrości nam Zachód. „Labo jest genialne” – napisał z kolei Komodo, który zamknął się w domu na trzy spusty z psem, testując nowy eksperyment Nintendo. To zachęciło nas do pokazania Wam innych, dziwnych wynalazków, jakie w przeszłości produkowało Nintendo. Recenzje State of Decay, Detroit: Become Human i Conan Exiles to też świetna okazja do tekstów okołogrowych. Czy apokalipsa zombie jest możliwa? Jak zaawansowane są dzisiejsze androidy? I które gry szokowały nagością i erotyką? 

 

Dla fanów anime Mazzi zebrał najlepsze filmy pełnometrażowe i seriale ostatnich lat. Te bardziej ambitne, po które nawet przeciwnicy wielkich oczu i skaczących żelków mogą sięgnąć bez obawy o uraz psychiczny. Przyglądamy się też rynkowi gier w Brazylii, który jak się okazuje, jest bardzo podobny do naszego, ale jednocześnie wyjątkowy na skalę światową i pełen paradoksów. „Kolega, kolega, gry, filmy, MP3, co trzeba” – to z kolei fraza doskonale znana osobom, które zaopatrywały się w kopie zapasowe gier na giełdach. Przyglądamy się historii piractwa, najczęściej piraconym tytułom i temu, jak wygląda dziś sytuacja po ciemnej stronie mocy. Miłe wspomnienia przywoła też pewnie historia serii Parasite Eve, która wypakowana jest nieznanymi szerzej faktami, oraz rzut oka na kulisy powstania „The Thing”, kultowego filmu Johna Carpentera. A jeśli nie możecie doczekać się ostatniego sezonu „Gry o tron”, to w numerze ramionami rozpycha się Hodor we własnej osobie, czyli Kristian Nairn, z którym przeprowadziliśmy wywiad. 

 

250 numerów za nami. Jedziemy dalej. A wy, mam nadzieję, będziecie nam towarzyszyć do końca świata. I jeden dzień dłużej!  

 
PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!
 
TEMATY NUMERU

Polska grami stoi
250 gier wszech czasów według PSX Extreme
250 numerów PSX Extreme – extremalna piguła

 
CO NOWEGO

Kentucky Route Zero: TV Edition 
Pro Evolution Soccer 2019 
Red Dead Redemption 2
Shadow of the Tomb Raider
E3 – wróżymy z fusów 
Test SteelSeries Arctis Pro Wireless
 

PLAYTEST

Call of Duty: Black Ops 4 
 

RECENZJE

City of Brass 
Conan Exiles  
Dark Souls Remastered 
Death Road to Canada 
Destiny 2 – StrategOS 
Detroit: Become Human 
Devious Dungeon 
Donkey Kong Country: Tropical Freeze   
Dragon’s Crown Pro 
Football Manager Touch 2018 
Forgotton Anne 
Fox n Forests 
Garage 
H1Z1: Battle Royale 
Horizon Chase Turbo 
Killing Floor: Incursion 
Milanoir 
Moonlighter
Nintendo Labo – Toy-Con 01: Variety Kit 
Omensight 
Raging Justice 
South Park: The Fractured but Whole 
Space Hulk Deathwing – Enchanced Edition  
State of Decay 2 
Super Mega Baseball 2  
Śródziemie: Cień Wojny – Pustkowie Mordoru 
To Leave 

 
HARDKOR

Wojna przyszłości
Wszystkie oblicza apokalipsy
Nagość widzę
Nie tylko karton
Kącik czołgisty
Anime – przegląd najlepszych nowości
Warsztat – System dialogów
Historia piractwa – po drugiej stronie lustra
Wywiad z Kristianem Nairem (Hodor z „Gry o tron”)
Proroctwa science fiction

 
RETRO

Trzeba znać – Parasite Eve 
Brazylia Polską Ameryki
„The Thing” – Apokalipsa według Jana Cieśli

 
FELIETONY

Z dziennika gracza [Dżujo]
Fabularna tawerna [Zax]
Savepoint [Michał Walkiewicz]
Od gracza dla graczy [Mazzi]
Dwóch zgryźliwych tetryków [Zooltar / Marcellus]
Achievement Unlocked [Krooger]
Okiem maniaka [Roger]

 
STAŁE RUBRYKI

Co nowego 
Ohayo Nippon
Dobre, bo polskie
Hyde Park
Graczpospolita
Region Filmowy
Głos Ludu
Comix Zone – wywiad z Arthurem Suydamem
Listy

 
PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

PRENUMERATA została wysłana w niedzielę, 27.05. W przypadku jakichkolwiek kłopotów z dostawą, opóźnień lub innych problemów - prosimy o maile na prenumerata@psxextreme.pl lub posty w tym temacie. Informacje o prenumeracie dostępne są również tutaj.

Zapowiedź nowego numeru również na PPE.pl. Informacje o najnowszym PE znajdziecie także na naszym profilu facebookowym.

Odnośnik do komentarza

Panowie ja wiem, że reklama. Ja wiem, że kasa z reklam jest jak złoto, tym bardziej obecnie, kiedy na rynku prasowym nie pozostało już prawie nic, ale...250 numer, 21 lat na rynku, rzesza fanów i CoD na okładce? Naprawdę nie można było tam wrzucić 250 okładek ikstrima w skali mikro, a tego CoDa dać w kolejnym numerze? Ech.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, marcinwks napisał:

Panowie ja wiem, że reklama. Ja wiem, że kasa z reklam jest jak złoto, tym bardziej obecnie, kiedy na rynku prasowym nie pozostało już prawie nic, ale...250 numer, 21 lat na rynku, rzesza fanów i CoD na okładce? Naprawdę nie można było tam wrzucić 250 okładek ikstrima w skali mikro, a tego CoDa dać w kolejnym numerze? Ech.

Na okładce setnego numeru był King Kong. W sumie tyle było ostatnio tych rocznic, może lepiej ze tym razem postawiono nam skromniejszą uroczystość? :) 

Odnośnik do komentarza

Gratuluję dotrwania do 250 numeru. To jest imponujący wyczyn - zbieram gazetki o grach (99% upadłych), czasem przeglądam i zastanawiam się jakby dzisiaj wyglądały aktualne numery. Ze szmatławcem nie ma tego problemu, hehe. Uwielbiam waszą gazetkę, co miesiąc z przyjemnością lecę do kiosku i czytam niemal wszystkie artykuły. Zbliżam się do 40stki, nie mam już tyle czasu co kiedyś na granie i foruming, ale staram się czasem coś napisać, pochwalić czy zganić (częściej jednak pochwalić). Robicie kawał dobrej roboty.

 

Okładka nawet nawet (7/10). Zaskoczyliście mnie tymi 250 grami wszech czasów, uwielbiam takie rzeczy i chętnie zobaczę waszą topkę. Wspominek już tyle było ostatnio że na razie starczy. A przecież dobrze wiemy że temat krzesełek na Sokolskiej wróci przy okazji 300 numeru :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.