Skocz do zawartości

RDR2 - zagadnienia techniczne, błędy, patche, HDRy i inne gamuty itp


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

I dziwisz się Balon czego tak ujowe te pseudo hdr jest, a raczej jego brak. Większość gier, które wspierają pełny zakres hdr jak horizon czy uncharted grało jak ta lala, zero mleka, zero szarej foli na ekranie i dlatego musisz się gibać z tymi ustawieniami, żeby zminimalizować to dziadostwo w tym RDR2. Ins zapodał trika i dzięki niemu nie mam tego mleka już.

Odnośnik do komentarza

No ci powiem, że u mnie na TV nie było tego mleka w ogóle, tzn. było/jest ale tam gdzie ma być, mgła, tereny wilgotne, pył, kurz. 

 

 

 

Mnie tam nity w sensie mocno świecące słoneczko wali, ale realność barw i mega efekty cząstkowe mgły o poranku, promieni słonecznych itp. łechtają mnie bardzo. 

Odnośnik do komentarza

No ale wg tych filmików na pro jest ok 3 klatki więcej w SD. 

Co do spierd lenia na konsolach Sony klatek to bez przesady. Fakt, że nie byłem jeszcze w SD ale po ponad 20h ani razu praktycznie mi nic nie chrupało, co przy takiej grafie, ogromie terenu i mega dalekim odczytywaniem obiektów jest kozackim wynikiem. 

Odnośnik do komentarza

W terenach pozamiejskich gra chodzi idealnie, ale no w każdym mieście dostaje downa, szczególnie w Saint Denis gdzie pop-up tekstur i spadki frameratu dają niezbyt fajny efekt końcowy. Może to wina tylko mojej konsoli, ale następnym razem jak tam będę to chyba będę chodził powoli po mieście na nogach żeby nie prokurować tych spadków, bo serio niefajnie to wygląda ;/.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, c0ŕ napisał:

W terenach pozamiejskich gra chodzi idealnie, ale no w każdym mieście dostaje downa, szczególnie w Saint Denis gdzie pop-up tekstur i spadki frameratu dają niezbyt fajny efekt końcowy. Może to wina tylko mojej konsoli, ale następnym razem jak tam będę to chyba będę chodził powoli po mieście na nogach żeby nie prokurować tych spadków, bo serio niefajnie to wygląda ;/.

 

Na czym ciorasz?

Na Xie 0 takich problemow jest. W ogole jestem w szoku ze przez caly moj czas spedzony z gra chyba tylko raz zobaczylem doczytujacego sie krzaczora.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, balon napisał:

Dobra byłem dziś u kumpla total fifa casuala, który widział dużo reklam RDR, to kupił. Oczywiście odbił się boleśnie. No wiem już jedno, że to „mleko” to ewidentnie sprawa modelu TV i ustawień. Ma on pro i jakiegoś Panasa z teoretycznym HDR (ok 300 nitów) i ogólne parametrami obrazu bez szału, do tego randomowe ustawienia. Kurła jak sobie porównałem że swoim obrazem to niezły lol.

Z drugiej strony to mega słabe, że może być taka różnica w grafice ze względu na TV:whyyy:

Oj tak... do tego dodaj sobie np. to, że w samsungu możesz odpalić motion plus gra i jeszcze wpłynąć dość znaczenie na płynność obrazu. Dzisiaj mamy takie czasy, że każdy ma inne odczucia więc opinie na forach są bardzo trudne do zrozumienia dla kogoś postronnego... bo każdy pisze co innego bo ma inny tv...w czasach tv full hd nie było problemu. Dzisiaj jak mamy tv np. z wąskim gamutem ale z HDR i a gra wykorzystuje szeroką paletę to zobaczymy inne kolory ;p itd itd itd... masakra jednym słowem gdy chce się w necie o tym podyskutować bo każdy ma inny sprzęt.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Soniacz napisał:

Coś wiadomo o paczu fake HDR -> true HDR ?

 

To naprawdę takie istotne, żeby słonko czy księżyc teochę jaśniej świeciły? Bo reszta ficzerów jest przecież zachowana (gamut, UHD platera barw).

 

@hennepin o jakim bugu mowa? 

Chyba że to jakiś spoiler to nie pisz.

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Bansai napisał:

 

Na czym ciorasz?

Na Xie 0 takich problemow jest. W ogole jestem w szoku ze przez caly moj czas spedzony z gra chyba tylko raz zobaczylem doczytujacego sie krzaczora.

na amatorze fat gram, tak jak pisałem, na łonie natury i na Emeralds Ranch gra działa wyśmienice, ale jak tylko wjadę do każdego miasta to naprawdę mocno zwalnia, przy obracaniu kamerą aż mi się odechciewa żyć, szczególnie jak poruszam się na koniu :/ żałuję że poszedłem do tego rewolwerowca w Saint Denis, nie zamierzałem na razie odkrywać tego miasta, żyłbym sobie w błogiej niewiedzy.

 

Totalnie odechciało mi się wjeżdżać do miast przez to, bo kontrastuje to mocno ze świetnym działaniem gry w lasach czy tam górach

 

 

 

tak to mniej więcej wygląda

Edytowane przez c0ŕ
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, c0ŕ napisał:

na amatorze fat gram, tak jak pisałem, na łonie natury i na Emeralds Ranch gra działa wyśmienice, ale jak tylko wjadę do każdego miasta to naprawdę mocno zwalnia, przy obracaniu kamerą aż mi się odechciewa żyć, szczególnie jak poruszam się na koniu :/ żałuję że poszedłem do tego rewolwerowca w Saint Denis, nie zamierzałem na razie odkrywać tego miasta, żyłbym sobie w błogiej niewiedzy.

 

Totalnie odechciało mi się wjeżdżać do miast przez to, bo kontrastuje to mocno ze świetnym działaniem gry w lasach czy tam górach

 

 

 

tak to mniej więcej wygląda

 

Troche chujowka, tym bardziej ze miasta w RDR2 sa znakomite. :/

 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, balon napisał:

 

To naprawdę takie istotne, żeby słonko czy księżyc teochę jaśniej świeciły? Bo reszta ficzerów jest przecież zachowana (gamut, UHD platera barw).

 

@hennepin o jakim bugu mowa? 

Chyba że to jakiś spoiler to nie pisz.

Musiałem przez to zaczynać od nowa grę.

 

https://polygamia.pl/niemozliwe-psujacy-rozgrywke-blad-w-grze-rockstara/

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, hennepin napisał:

Musiałem przez to zaczynać od nowa grę.

 

https://polygamia.pl/niemozliwe-psujacy-rozgrywke-blad-w-grze-rockstara/

Cytat

>Basically, the bug means that the characters of Sadie Adler, Abigail Marston, and Jack Marston (John Marston’s son) will not appear in Chapter 2’s Horseshoe Overlook camp.

Poczekasz do 4 chaptera i będziesz ich miał wszystkich. Ja robiłem misję Wujka pierwszą i wszyscy mi się pojawili, wow!!!

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...