Skocz do zawartości

Wojenka Platform Sprzedaży Gierek PC [poważna sprawa]


Gość Orzeszek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Orzeszek

Z drugiej strony platforma dopiero wystartowała a Steam 16 lat na rynku żyje, trudno by to przebić na start.

ciekawe czy klucze do metra będą miały region locka, jak nie to zacznie się rodeo zakupowe z kluczami po -50% w dniu premiery bo gdzieś na Kajmanach typ nie płaci vatu i ma gry z krajów 3go świata.

Odnośnik do komentarza

Ja nie mam nic przeciwko konkurentowi Steam'a, ale to co robi Epic, to zagrywka tylko pod wydawców, co ewentualnie przeołoży się później na wygodę Epic nie konsumentów. Launcher nie zawiera nic (patrz obrazek niżej) dla użytkownika:

 

DyA-IdpUcAA0Lw4.jpg

 

Jeśli chodzi o Metro Exodus, to gwoli ścisłości Deep Silver jest własnością THQ, a ten dzisiaj wydał oświadczenie, że decyzja o exklusywności dla Epic Store w całości leżała po stronie Koch Media (Deep Silver było ich labelem), która do dziś ma prawa własności do marki Metro.

 

Dalej ktoś pytał o klucze - zdaje sie, że Instant bądź MMOGA (oba sklepy to tzw. grey market - porejestrowane w rajach podatkowych migające się od płatności podatków, często pozyskujące klucze od dystrybutorów z trzeciej ręki i po znajomościach) już sprzedają klucze Epic Store.

Edytowane przez MierzejX
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Orzeszek napisał:

Z drugiej strony platforma dopiero wystartowała a Steam 16 lat na rynku żyje, trudno by to przebić na start.

ciekawe czy klucze do metra będą miały region locka, jak nie to zacznie się rodeo zakupowe z kluczami po -50% w dniu premiery bo gdzieś na Kajmanach typ nie płaci vatu i ma gry z krajów 3go świata.

No to trzeba było wystartować z tym swoim sklepem jak już go porządnie ogarną i będą coś sobą reprezentować, a nie korzystać z takich tanich chwytów. Steam licho zaczynał, ale był pierwszy i to jest różnica. Nikt do końca nie wiedział w jakim kierunku powinno to zmierzać.

 

Jak można się dziwić, że ludzie nie chcą pakować swoich pieniędzy w usługę, która nie wiadomo, czy w ogóle przetrwa jakiś dłuższy czas? Bo powiedzmy sobie szczerze: całkowity upadek Steam mało kto z nas jest sobie w stanie wyobrazić, a jeśli już, to kto po czymś takim miałby jeszcze ochotę ładować grube pieniądze w cyfrowe gry na PC? Ja bym podziękował, wtedy to już tylko piractwo lub powrót do konsol.

 

Pamięta ktoś jeszcze Games for Windows Live?

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

GFWL działa, pod Windowsem 10 trzeba się trochę nagimnastykować, ale jak wyżej @devilbot wspomniał da się ogarnąć w parę minut z prostymi poradnikami z neta.

Też właśnie kombinowałem z MK Arkade i RE: Operation Racoon City. Obie działają :lapka:

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

No to prawda UPLAY bardziej podoba mi się na steam ze względu na osiągnięcia , punkty za nie można wydawać na skórki do broni/postaci czy inne małe pierdoły w grach co jest fajną opcją. Epic za bardzo nie rozumie jak walczyć i jedynie co utrzyma ten launcher to fortnite , który pewnie z czasem jak minecraft odejdzie w zapomnienie . Jeżeli dobrze pamiętam czytałem kiedyś news-a o tym że gry ubisoftu mimo że na Uplay sa tańsze to sprzedają się lepiej na steam , sam mimo że muszę dodatkowo odpalać uplay to kupuje gry ubi na steam bo jednak uwielbiam mieć wszystko w jednej bibliotece. Origin/battle.net utrzymają się na rynku ze względu na dostępne tam gry , nigdzie po za origin nie ogram serii Battlefield czy też innych nowości EA , battle.net to wiadomo nawet dla samego wow-a go bym trzymał ale epic kompletnie nic po za fortnite nie posiada. Biorąc pod uwagę jak dużo zarobili na fortnite to powinni się skupić na kilku mocnych grach AAA i mieć je na wyłączność co właśnie byłoby zdrową konkurencją. Metro już z gamepass zassałem na xonex i ogram raz jeszcze serie by uderzyć w exodus na konsolce a na PC pogra się za pare lat jak wyjdą jakieś mocne karty z ray tracingiem.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, Ukukuki napisał:

No to albo działa albo trzeba kombinować ;p RE5 też działa ale coś tam trzeba było kombinować nie pamiętam już co. 

Wydaje mi się, że po prostu robisz coś nie tak - RE5 ogrywałem na Win 7/8, potem na 10-tce bez problemu, pod GFWL oczywiście - 'kombinowanie' polegało na zainstalowaniu gry i klienta GFWL. Problemy z instalacją tego ustrojstwa miałem za czasów Windowsa XP, a tak na kilku różnych komputerach wszystko śmigało mi bez żadnego problemu. Jedynie profil z XBL się długo ściąga, ale możliwe że to ze względu na dużą ilość gier na moim gamercardzie (chociaż targnąć te 100mb czy ile profil może zajmować to tez nie powinno trwać 20 minut...).

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, ping napisał:

Wydaje mi się, że po prostu robisz coś nie tak - RE5 ogrywałem na Win 7/8, potem na 10-tce bez problemu, pod GFWL oczywiście - 'kombinowanie' polegało na zainstalowaniu gry i klienta GFWL. Problemy z instalacją tego ustrojstwa miałem za czasów Windowsa XP, a tak na kilku różnych komputerach wszystko śmigało mi bez żadnego problemu. Jedynie profil z XBL się długo ściąga, ale możliwe że to ze względu na dużą ilość gier na moim gamercardzie (chociaż targnąć te 100mb czy ile profil może zajmować to tez nie powinno trwać 20 minut...).

Nie wiem jak to teraz jest, ale grałem 2-3 lata temu w GTA IV właśnie i nie mogłem utworzyć konta poprzez sieć i cały problem sprowadzał się do utworzenia konta lokalnego/offline. 

 

3 godziny temu, devilbot napisał:

Steam nie powinien sprzedawać gier których nie da się uruchomić. Sam już od dwóch lat próbuję zagrać w GTAIV i za (pipi)a nie chce mi to iść na windowsie 10. Mam wersję goty na xboxa360 ale konsola głośno chodzi. Najlepszy open world od rockstar.

Origin nie lepszy. Od lat znany jest problem z Battlefield 3 związany z crash'owaniem się gry podczas próby zmiany ustawień graficznych z poziomu gry. Długo szukałem, ale nie znalazłem powodu w internecie. Da się to ominąć używając zewnętrznego programu do edycji ustawień, no ale... Oficjalnie problemu nie ma.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, krzyhu923 napisał:

Nie wiem jak to teraz jest, ale grałem 2-3 lata temu w GTA IV właśnie i nie mogłem utworzyć konta poprzez sieć i cały problem sprowadzał się do utworzenia konta lokalnego/offline. 

 

Origin nie lepszy. Od lat znany jest problem z Battlefield 3 związany z crash'owaniem się gry podczas próby zmiany ustawień graficznych z poziomu gry. Długo szukałem, ale nie znalazłem powodu w internecie. Da się to ominąć używając zewnętrznego programu do edycji ustawień, no ale... Oficjalnie problemu nie ma.

Jest tak samo jak kiedyś - śmiga :). W zeszłym roku odpaliłem na trochę SF x Tekken (tyle że gra ma zyebany netcode i jak jesteś połączony z usługą online, to nawet w singlu zdarzają się freezy na sekundę - w bijatyki nie da się tak grać), F1 2011 i zero problemów. Trzy lata temu śmigałem w Residenta V, GTA IV, Operation Flashpoint - też zero problemów. Jak usługa startowała w 2007 czy tam 2008 roku, to faktycznie pamiętam, że jakaś czkawka była.

 

A, no i nie tworzyłem 'nowego' konta, tylko korzystałem z już utworzonego.

Edytowane przez ping
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Widget napisał:

Apropo tematu Windows 10 to nigdy nie miałem żadnego problemu z odpaleniem gry, nawet tych z lat 90, nie wiem czy mam jakiegoś farta czy co.

 

Alien Nations 2:lapka:

 

7 godzin temu, ping napisał:

Wydaje mi się, że po prostu robisz coś nie tak - RE5 ogrywałem na Win 7/8, potem na 10-tce bez problemu, pod GFWL oczywiście - 'kombinowanie' polegało na zainstalowaniu gry i klienta GFWL. Problemy z instalacją tego ustrojstwa miałem za czasów Windowsa XP, a tak na kilku różnych komputerach wszystko śmigało mi bez żadnego problemu. Jedynie profil z XBL się długo ściąga, ale możliwe że to ze względu na dużą ilość gier na moim gamercardzie (chociaż targnąć te 100mb czy ile profil może zajmować to tez nie powinno trwać 20 minut...).

 

Możliwe. Wiem ,że z czymś miałem problem, nie wiem czy w kumplem online nie chciałem zagrać i coś szwankowało. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...