Jump to content

Psi Patrol: Rusza do akcji!

gtfan

Recommended Posts

Pewnie dla większości osób gra wyda się śmieszna, i z punktu widzenia każdego kto ma ponad 5 lat taka jest, ale jeśli macie dzieci w wieku 3-4 lat które nigdy nie grały - ta gra to istne 10/10 :D

Zero przemocy, prosta grafika, zero przeciwników, nie da się zginąć czy zaciąć, najwyżej nie wyjdzie nam skok który trzeba powtórzyć. A samo sterowania uproszczone jest do granic możliwości - lewą gałką chodzimy, X skaczemy (2x podwójny skok), a kilka razy na planszy spotykamy miejsca gdzie musimy kwadratem, trójkątem lub kółkiem wybrać specjalną umiejętność - i to wszystko.

Gra jest spolszczona, ale tutaj też pojawia się jedyna wada tej gry na którą zwrócił uwagę nawet mój syn - w grze słyszymy tylko głos Rydera (trenera tych piesków) który opowiada o misjach do wykonania, w trakcie gry coś podpowiada itp, ale same pieski są nieme i to trochę słabo wygląda. 

Samych poziomów jest kilkanaście, wszystko jest na jedno kopyto, różnią się jedynie scenerią a i to nie zawsze. Pieski są identyczne jeśli chodzi o zachowanie, jedyne czym się różnią to umiejętnościami specjalnymi ale one ograniczają się właściwie do wciśnięcia jednego przycisku w kilku miejscach na planszy, i kilku mini gierek - Sky lata, Zuma nurkuje (to ta sama mini gra tylko w powietrzu lub wodzie z innym opóźnieniem na ruch - postać leci w prawo, my sterujemy góra-doł i unikamy przeszkód, a jak wpadniemy w przeszkoda to tylko nas zwalnia, a za zwolnienie nie ma kary bo to nie gra na czas ;) ), Chase chodzi po ścianach dzięki przyssawkom w butach, do tego przechodzi przez labirynkt w którym możemy wąchać najlepszą trasę - identyczną mini grę ma Trucker ale on nie węszy tylko wykorzystuje uszy ;) Everest zjeżdża na snowboardzie i przeskakuje bałwany, Marshal polewa cośtam wodą, a Rocky i Rubble mają mini grę w której muszą dopasować przedmiot do swojego miejsca - Rocky naprawiania most a Rubble naprawia drogę dopasowując kamienie do dziur. Wszystko proste i przyjemne (może poza wspinaniem się po ścianie, to jest wolne i nudne). Poza tym w paru miejscach wzywamy innego pieska na pomoc - ale to ogranicza się do wciśnięcia przycisku i zobaczenia parosekundowej animacji.

A z punktu widzenia rodzica mega ważna sprawa - gra zajmuje ~1GB na dysku więc nie zajmuje nam miejsca ;)

Jeszcze raz bardzo polecam rodzicom dzieci w wieku 3-4 lat, dla malucha ta gra to czysta frajda, a dla rodzica oglądanie jak dziecko coraz sprawniej ogrania sterowanie i jak płynnie po jakimś czasem gra to powód do małej dumy :)

Edited by gtfan
  • Upvote 4
  • Like 1

Mam i ja. Potwierdzam co wyżej kolega napisał. 

Pomimo, że mój syn (w kwietniu będzie miał 4 lat) ma małego pada (hori mini) i daje radę już w Spyro (na aktywnej kamerze) czy Crasha tak ten Psi Patrol jest zdecydowanie bardziej pod taki wiek.

Idealna pozycja na pierwszą gierkę w życiu. 

Edited by balon
  • 1 year later...

Pewnie większość przeoczyła, ale kilka dni temu premierę miała najbardziej wyczekiwana przez mojego syna gra tego roku - Psi Patrol: Kosmopieski ratują Zatokę Przygód :D

Mamy ją od premiery, i muszę powiedzieć że gra mnie zaskoczyła, bo mimo że silnik jest ten sam, to jednak gra przeszła z 2D na 3D. Tylko nie wiem czy jest to akurat zmiana w dobrą stronę - pierwsza część była mega przystępna, tutaj że względu na grafikę sporo rzeczy jest mało czytelnych, jest sporo miejsc gdzie ciężko się zorientować w którym miejscu jest dany przedmiot, poza tym poruszanie się w 3D to dla małych rączek dużo większe wyzwanie, i mój syn miał początkowo mały problem, ale szybko opanował sterowanie, ale widać że 3D to jeszcze dla niego nowość i nie działa w nim tak płynnie jak w pierwszej części.

Poza tym dochodzą minigry, jest ich kilka, np. gra taneczna znana z samej bajki (coś w stylu dance dance revolution), jakieś zbieranie owoców na czas, czy odśnieżanie drogi (pojazd jedzie a my widzimy go od tyłu i skręcamy na jedną z trzech ścieżek unikając przeszkód). W samych misjach po prostu zbieramy przekąski i idziemy do przodu, doszła zmiana pieska w dowolnym momencie, nie ma to znaczenia dla samej gry, po prostu w niektórych miejscach musimy nacisnąć przycisk akcji konkretnym pieskiem. Samych misji jest chyba 5, są one zróżnicowane, jedne krótkie, drugie bardzo długie, ale generalnie jest ich za mało, nawet dziecko się pytało gdzie reszta misji. Minigier też jest mało i są krótkie. Mam wrażenie że sama gra jest o połowę krótsza niż pierwsza część, która też do długich nie należała.

Sama gra jest dalej 100% przyjazny dzieciom, zero przemocy, brak zgonów, całość jest dość ślamazarna ale w pozytywny sposób dla małego dziecka. Zostało sporo wad z poprzedniej części, np. dalej pieski nic nie mówią, jedyną postacią która mówi jest Rider.

Próg wejścia przez 3D jest większy, ale wydaje mi się że takie dziecko ponad 4 lata ogarnie grę.

Oczywiście dalej nikt poza dziećmi i trophy whores (uwaga! Jest banalna platyna na jakieś 3h) nie mają czego szukać, ale ta gra ma swój target który stara się zadowolić jak najmocniej i robi to co najmniej dobrze :)

• Upvote 2
Godzinę temu, D.B. Cooper napisał:

Hehe pierwsza platyna, brawo. Może potem jakieś czasopismo o grach, a to już krok od udzielania się w console wars. 

Zajrzyj tam czasami i zastanów się czy warto. 

Spokojnie, jak tylko zobaczę go z PSX Extreme na kiblu konsola będzie spalona ;) 

• 3 months later...

Mój czteroletni padawan, woli siedzieć na kolanach i patrzeć jak gram i ewentualnie w trakcie etapu wciska odpowiednie przyciski akcji. No i najlepsze są etapy z elementami latania, bo można wpadać na mewy i śmiechu jest co nie miara. No, a poza tym bardziej woli Gran Turismo i jazdę Raptorem :philosoraptor::dunno::rolleyes:

• Upvote 1

Co do PawPatrolu to mój Młody jarał się bajką i wszystkim wokół jakieś trzy lata temu. Kolekcja piesków, książki, na dywanie budowaliśmy całe miasto z klocków, ustawialiśmy dinozaury, ludki lego i odgrywaliśmy sceny ratunkowe z udziałem tego patrolu :) Potem już mu faza przeszła na PP, a jak dostał konsolę to do teraz pogrywa w GtaOnline, FallGuys i Minecrafta. Pokazywałem mu że są jego psy na konsoli ale już nie chciał bo BrawlStars i Roblox na kompie fajniejsze ;) Niech tam młóci w co chce ale może jak dam się przekonać na drugą latorośl (od jakiegoś czasu temat powraca jak bumerang) to Chase i spółka będą w sam raz!