Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie :-)

Wybór padł na KDL-55W807C, wszystko świetnie obraz i płynność miodzik :-)

Mam jednak problem z podłączeniem do sieci. Nie wykrywa mojego routera (netiaspot 2). Po wejściu w ustawienia sieci (wifi) widzi jakąś inną sieć zabezpieczoną WPA, a mojej nie :-( Router leży 40cm pod tv, nie pomaga również użycie odnalezienia przez WPS ani przy ręcznym wpisywaniu nazwy mojej sieci i hasła WPA. Wiem, że wielu z was ma tu podobne modele, więc może wiecie nieco więcej albo spotkaliście się z tym problemem. Czy istnieje możliwość, ze to w ustawieniach routera jest coś nie tak? Wszystkie inne urządzenia po wi-fi działają bez zarzutu. 

Odnośnik do komentarza

Jestem już przeprowadzony na nowe mieszkanie, czekam na tego 65W855C (zamówiłem bezpośrednio od Sony PL, trochę po znajomościach, taniej i dlatego dłużej czekam). Póki co podłączyłem sobie 5-letniego KDL46HX800 (model legenda!), siedzę od ekranu 3,5 metra więc ten wydaje się mały pipek (na starym mieszkaniu 2m), więc chyba proporcja będzie dobra teraz? W sensie 3,5m to dobra odległość od 65 cali full HD? A zresztą dam znać jak zacznę się na niego spuszczać  :Coolface:

Odnośnik do komentarza

Nie samymi sony/lg/samsung człowiek żyje:

 

http://www.philips.pl/c-p/55PFS7509_12/7000-series-niezwykle-smukly-telewizor-led-full-hd-smart-z-3-stronnym-systemem-ambilight-i-technologia-smart-tv

 

Mój nowy nabytek.

 

Ambilight i zew. subwoofer zrywa kapcie.

 

Minus tak, że wymaga kalibracji inaczej za bardzo świeci. 

 

Zarówno gry (ps4/wiiU) jak i filmy wyglądają na nim wybornie.

 

PS. Made in Poland więc mamy być z czego dumni :)

Odnośnik do komentarza

@Chmurqab masz to i korzystasz? Wygląda bardzo ciekawie, jednak po przejrzeniu strony, nie jest wcale takie mega łatwe w zmontowaniu - takie odniosłem wrażenie. 

 

Jednak dopiąłem swego i dzisiaj ten LG o którym pisałem powinien być :)

 

Mam w planach dopiero, pewnie do końca roku się zdecyduję: jak się do tego zabiorę to zdam relację.

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie do użytkowników co zakupili KDL-42W805B

 

Czy u Was również występuje pewnego rodzaju "zawieszka" telewizora zaraz po odpaleniu? Chodzi mi o to, że jak odpalam telewizor i chcę na szybko zmienić źródło (powiedzmy z HDMI wciskam HOME, aby odpalić coś z pendrive'a) to proces ten trwa przynajmniej z minutę? U mnie w takim przypadku wyskakuje komunikat "Zaczekaj...." i gdzieś po minucie dopiero wszystko wraca do normy. 

 

Jestem wyjątkiem, czy to normalne? 

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie do użytkowników co zakupili KDL-42W805B

 

Czy u Was również występuje pewnego rodzaju "zawieszka" telewizora zaraz po odpaleniu? Chodzi mi o to, że jak odpalam telewizor i chcę na szybko zmienić źródło (powiedzmy z HDMI wciskam HOME, aby odpalić coś z pendrive'a) to proces ten trwa przynajmniej z minutę? U mnie w takim przypadku wyskakuje komunikat "Zaczekaj...." i gdzieś po minucie dopiero wszystko wraca do normy. 

 

Jestem wyjątkiem, czy to normalne? 

 

To samo u mnie muli jakieś 30-40sekund.

Mam tak przy zmianie z HDMI (konsoli) na TV.

Odnośnik do komentarza

mam w pokoju tv 32'' ale po pierwsze jest już za mały, a po drugie za mały.

więc pomyślałem o kupnie czegoś większego, minimum 42 cale, im większy tym lepiej głównie filmy i gierki.

 

problem w tym, że jestem bardzo biednym człowiekiem i budżet mam skromny, czy za 1500 polskich złotówek jestem w stanie kupić coś sensownego? na smarttv mi nie zależy, od internetu i youtuba mam lapka.

tak przeglądam różne sklepy i allegro i jest tego całkiem sporo np. taki LG

 

co o tym myślicie eprzyjaciele? o używanych też myślałem ale wolałbym nowy z gwarancją i ewentualnie na raty.

Odnośnik do komentarza

 

Mam pytanie do użytkowników co zakupili KDL-42W805B

 

Czy u Was również występuje pewnego rodzaju "zawieszka" telewizora zaraz po odpaleniu? Chodzi mi o to, że jak odpalam telewizor i chcę na szybko zmienić źródło (powiedzmy z HDMI wciskam HOME, aby odpalić coś z pendrive'a) to proces ten trwa przynajmniej z minutę? U mnie w takim przypadku wyskakuje komunikat "Zaczekaj...." i gdzieś po minucie dopiero wszystko wraca do normy. 

 

Jestem wyjątkiem, czy to normalne? 

 

To samo u mnie muli jakieś 30-40sekund.

Mam tak przy zmianie z HDMI (konsoli) na TV.

 

 

Dziś usłyszałem od znajomego informację, że przyczyną tego jest fakt, że TV od samego początku łączy się bezprzewodowo z internetem i sprawdza aktualizacje. Ja ogólnie mam Wi-Fi ustawione w TV i jutro ustawię, aby tego nie robił. 

Odnośnik do komentarza

Po znajomości mogę mieć w niezłej cenie dwa TV: 42w805b i 42w705b.

Wiem że wiele osób tutaj ma jeden lub drugi model (lub większe ich rozmiary), ale z tego co czytam 42 calowe się różnią typem matrycy - IPS w 805b vs VA w 705b.

 

Głównie do oglądania sportu, konsoli i filmów bym telewizoru używał.

 

Niestety na razie nie mam miejsca na 50 cali (wiem że są lepsze od 42 calowych), 3D mnie nie interesuje, a w805b i tak jest droższe o około 100.

 

Czy w takim razie nie lepiej kupić 42w705b?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...