Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

KDL42W805B dostałem, przetestowałem, pograłem - polecam każdemu. Wcześniej grałem na dobrym małym monitorku 22 i po przejściu na tv lcd 42 w ogóle nie czuję różnicy w lagu - o to mi chodziło :)

 

Czy to jest praktycznie to samo co KDL42W705B? Miałem już kupować ten model ale okazało się, że w sklepach są już tylko telewizory powystawowe. Przyznam nie brałem pod uwagę niczego innego, a widzę, żen ten wymieniony przez kolegę powyżej to ta sama półka cenowa + 3D. 705B miał genialne opinie jeśli chodzi o jakość obrazu, input lag i w ogóle jak TV dla gracza, czy tutaj jest podobnie?

 

Niestety widzę, że z 805B jeśli chodzi o dostępność jest podobnie, jakaś alternatywa w kwocie do 2500 tys? Idealny wymiar dla mnie to 42 cale, najlepiej zostańmy już przy Sony:) Słowem, czy jest jakaś nowsza alternatywa w 42 calach?

 

Znalazłem też takie cudo - KLL43W755 ale jakoś nie wiele mogę się doczytać opinii na jego temat

 

a może już w ogóle zaszaleć i wziąć 705B w wersji 48 calowej? Czy ma taką samą matryce jak u mniejszej siostry?

Edytowane przez izon
Odnośnik do komentarza

Kilka tygodni temu zmieniłem Samsunga UE46f6320 na Sony KDL-50W829b, i szczerze mówiąc jestem pod ogromnym wrażeniem tego telewizora. Jakość obrazu, kontrast, kolory - niesamowita różnica w porównaniu z Samsungiem. Jedyne w czym Samsung był lepszy, to odtwarzanie filmów z dysku twardego. Samsung łykał absolutnie wszystko, a Sony czasem ma kłopoty z niektórymi formatami plików.

Jeżeli ktoś ma zastanawia się nad kupnego tego modelu, absolutnie polecam, będziecie w pełni zadowoleni.

Edytowane przez Atos
Odnośnik do komentarza

 

KDL42W805B dostałem, przetestowałem, pograłem - polecam każdemu. Wcześniej grałem na dobrym małym monitorku 22 i po przejściu na tv lcd 42 w ogóle nie czuję różnicy w lagu - o to mi chodziło :)

 

Czy to jest praktycznie to samo co KDL42W705B? Miałem już kupować ten model ale okazało się, że w sklepach są już tylko telewizory powystawowe. Przyznam nie brałem pod uwagę niczego innego, a widzę, żen ten wymieniony przez kolegę powyżej to ta sama półka cenowa + 3D. 705B miał genialne opinie jeśli chodzi o jakość obrazu, input lag i w ogóle jak TV dla gracza, czy tutaj jest podobnie?

 

Niestety widzę, że z 805B jeśli chodzi o dostępność jest podobnie, jakaś alternatywa w kwocie do 2500 tys? Idealny wymiar dla mnie to 42 cale, najlepiej zostańmy już przy Sony:) Słowem, czy jest jakaś nowsza alternatywa w 42 calach?

 

Znalazłem też takie cudo - KLL43W755 ale jakoś nie wiele mogę się doczytać opinii na jego temat

 

a może już w ogóle zaszaleć i wziąć 705B w wersji 48 calowej? Czy ma taką samą matryce jak u mniejszej siostry?

 

 

Też na początku miałem na oku tylko w705b ale były problemy z dostępnością. Potem zainteresowałem się w805b jednak dostępność tego modelu również była znikoma (ekspozycyjne modele, lub zawyżone ceny).

 

Na szczęście znalazłem dobrą ofertę na redcoon'ie za 2200zł (z dodatkowym kablem hdmi + 3cią parą okularów 3d / klawiaturą + 50zł zniżki na następne zakupy).

Sklep polecam w 100% szybka wysyłka w 2dni darmowym UPSem, towar dobrze zapakowany :).

 

Różni się tylko tym, że ma 3d i ten pełny motionflow o ile dobrze kojarze.

Odnośnik do komentarza

Pełny MF w W7 i W8  jest w 50" i wyżej.

 

Co innego modele na rok obecny... tam MF zaczyna się już od 43".

Skoro noob kupuje telefon to i takie pytanie - rozumiem, że tegoroczne modele to literka C na końcu? :)

 

Swoją drogą widziałem dzisiaj w Saturnie model: KDL43W805C - czy ktoś z Was może się wypowiedzieć na temat tego modelu. Piękny designerko i rozmiarowo jak ulał do mojego mieszkania. Niestety w internecie nie ma praktycznie żadnych informacji o tym modelu, co jest dla mnie niepokojące..

 

Generalnie wszystkie telewizory jakie tutaj polecaliście najbardziej (Sony) w sklepach są niedostępne - mówię o rozmiarze 42, a online nie chcę kupować :(

Edytowane przez izon
Odnośnik do komentarza

Też nie chciałem ale czasami trzeba zaryzykować ;)

Dokładnie. Ja miałem problem, bo stacjonarnie w Euro RTV AGD nie pozwalają na zwroty, a w Saturnie i MM ceny o tysiaka (!) wyższe. W końcu zdecydowałem się online, bo koniec końców w tym wypadku możliwość zwrotu zapewnia mi polskie prawo: co prawda więcej yebania (konieczność wysyłki sprzętu), ale jednak święty spokój jak cokolwiek Ci nie podpasuje.

Odnośnik do komentarza

ten samsung ma zdaje sie 45ms IL, do konsoli to słaby tv

chyba, że ma być inne zastosowanie

co to 45ms IL?

 

 

Zapomniałem do kogo pisze, jakby Microsoft produkował tv to pewnie by już stał w domu

 

Tak

Edytowane przez Zeratul
Odnośnik do komentarza

Dzien dobry panowie, co sadzicie o tym?

 

http://www.currys.co.uk/gbuk/tv-and-home-entertainment/televisions/televisions/sony-bravia-kdl43w756csu-smart-43-led-tv-10124884-pdt.html

 

Nie znam sie na tych wszystkich Hz i innych bajerach obrazu :P Wiem ze Soniaki sa najlepsze ale niestety tez najdrozsze. Jakbyscie mieli cos polecic w tym stylu ale za nizsza cene to bede wdzieczny  :)

Edytowane przez hav3n
Odnośnik do komentarza

co to 45ms IL?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Opóźnienie_wejścia

 

Kwestia dyskusyjna ze względu na to, że każdy ma inny stopień wrażliwości na to zjawisko. Generalnie najczęściej w recenzjach spotykałem się z granicą tolerancji 40ms: ale wspomina się też o 30ms, a jak ktoś ciśnie w szybkie gry online na wysokim levelu to i 20ms może mu przeszkadzać :dunno:

Edytowane przez chmurqab
Odnośnik do komentarza

http://www.displaylag.com/display-database/

 

ten Sony ma IL około 40ms, to nie jest dobry wybór pod konsole

imo do 4K to jeszcze daleko zanim to pojawią sie programy (w tej chwili nawet z NC+ programy w HD mają strasznie biedny bitrate i na 55" już widać pixele z bliska), filmy na płytach w 4K to też dopiero przyszłość

 

gdybym teraz kupował brałbym po prostu 1080p jak największy, no chyba że na prawde znajdzie sie jakiś 4k z IL do 25ms

 

edit: przeglądam te tv i niby są Samsungi 4K z niskim IL, ale nie wiem nic o nich, może warto sie zainteresować

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

Dobra, to ja pojadę z grubej rury: Sony KD65X85C 4K Ultra HD. Zmieniam miejsce zamieszkania i mam na niego chrapkę. O cenę nie pytajcie. Co myślicie? Ofkors tylko Sony wchodzi w grę (głównie pod PS4). Jeśli zmieniam teraz na dobre kilka (naście?) lat to chyba warto w 4K. No i 65 cali :wub:

 

77775_3.jpg

wg mnie to NIE warto teraz inwestowac w dobre tv! Niedługo ruszy ofensywa oled'ow. Juz teraz fabtyki mają wydajność rzędu 80%.(80%tv pochodzących z linii montażowej jest sprawnych i nadaje się do sprzedaży) jak dojdą do 94% (wg jakis raportów nastąpi to w okolicach maja przyszłego roku) to oledy będą mogły być sprzedawane po cenie lcd. Kup teraz coś nie za drogiego, a później jak będziesz chciał to zafundujesz sobie dobrego oleda oferującego zdecydowanie lepszy obraz niż jakikolwiek lcd. Edytowane przez Grez
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...