Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.ezydvd.com.au/search?q=4k&t=all   

wysyłają do polski. region musi być b lub 2 . Ja zamawiam tam blu reye zwykłe a ostatnio i 4k . Fajne są ceny starszych filmów a przy nowościach można trafić promocje. Ja kupiłem jakiś czas temu Revenanta za cene 25 dolców w 4k. Ja (pipi)e jak to w 4k robi .

Ciekawe czy tam są napisy po polsku :/
Odnośnik do komentarza

Mógłbym wrzucić swoje 3 grosze, jak to kiedyś pracowałem w saturnie i jakie to zdanie o samsungach mieli ziomale z działa z TVkami :D

 

Co do input laga na poziomie 48ms to testowałem swój TV na takich grach jak Halo/COD/BF1 i wszystko śmiga jak trzeba oczywiście, żeby osiągnąć ten efekt trza było pobawić się paroma opcjami nie testowałem go tylko na bijatykach, może tam pokazały by się jakieś pierwsze kwiatki.

Edytowane przez Soul
Odnośnik do komentarza

 

http://www.ezydvd.com.au/search?q=4k&t=all   

wysyłają do polski. region musi być b lub 2 . Ja zamawiam tam blu reye zwykłe a ostatnio i 4k . Fajne są ceny starszych filmów a przy nowościach można trafić promocje. Ja kupiłem jakiś czas temu Revenanta za cene 25 dolców w 4k. Ja (pipi)e jak to w 4k robi .

Ciekawe czy tam są napisy po polsku :/

 

Czasem na blu rey sie zdarzają ale w większości nie. 

Odnośnik do komentarza

No akurat nie tylko (choć to mega ważne sam czuję straszną różnicę w graniu w NBA2k po sieci, o wiele łatwiej się broni bo jest mniejszy lag na sterowaniu) input lag jest bardzo dobry ale także nasycenie szerokiego gamutu na poziomie 96% (poziom hi-endowych TV) czyli mega ficzer w gierkach jak kupisz TV UHD to się przekonasz.

Ja znam ludzi co graja na ipsowych monitorach z 0 lagiem i sa w sieci (pipi). No ale podkreslilem znacznie mneijszy IL to przytaczas 96% jakiegos gamutu, gdzie 2 posty wyzej Mataman wrzuca model Soniaka (500 zł tanszy), ktory ma 93% i obraz w recenzjach jak ten w Samsungu...

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

a ktos sie orientuje, kiedy na rynek w ogole wchodza nowe modele z reguly ? na poczatku przyszlego roku/w polowie ?

Ciekaw tez jestem, czy nagle na nowa generacje za rok nie wymysla nowej technologii - juz znajomi mi gadaja o Dolby Vision, ktore wyswietla 68 miliardow nowych odcienie w porownaniu z HDR xD

Odnośnik do komentarza

Ja tam ciągle nie rozumiem pisania o tym że jest to budżetowy tv. Jak tv który na premierę pewnie kosztował z 7 tys. jest budżetowy to ja mam chyba inne pojęcie budżetowych tv. Ten argument nie broni się w ogóle bo co to za koszty dać śruby czy lepszej jakości plastik. Przecież to nie jest heban żeby na tym oszczędzać. No i te piksele. Oczywiście czepiam się itd no ale jak wykładasz na zakup ciężko zarobioną kasę to chcesz jednak mieć produkt, który nie jest wadliwy. Kupilibyście telefon z porysowaną obudową. A co tam ekran ok tylko obudowa się rozłazi i porysowany ale kto na to patrzy. Zwykła fuszerka i tyle a szkoda bo sam tv jest dobry i na pewno jak ktoś ma ciśnienie na pilny zakup to warty polecenia. No ale przez to wykonanie pewnie teraz ci co się wahają to sobie odpuszczą.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

To nie jest budżetowy TV. To jest po prostu źle przemyślana tylna obudowa, ot cała drama. Kupowałem go z pełną świadomością, że może być z tym problem, bo naprawdę głęboko mam to jak ten telewizor z tyłu się prezentuje (u mnie akurat się nie rozłazi). W tym oledzie co miałem tył to też był plastik, w dodatku biały, żeby wstawić podstawkę trzeba było zdemontować na chwilę kawałek obudowy, który był na zatrzaski i przy wyciąganiu wyginał się on niemiłosiernie ... o wiele gorzej się to prezentowało niż w KS7000 ale to nie ma żadnego znaczenia po prostu dla mnie, bo tego nie widzi człowiek podczas użytkowania. No ale jak dla was jest to deal breaker to tylko pogratulować priorytetów.

Odnośnik do komentarza

Pojęcie "budżetowego tv" zmieniło się wraz z wejściem 4K i HDR. Średnia klasa to teraz sprzęty za 8-9tys a high end to już grubo ponad 10tys (Panas dx900 i sony zd9).

 

@Ins, taka odstająca obudowa to potencjalny kurz na matrycy, a wtedy już jest spory problem. Gdyby była to tylko kwestia estetyki nikt by sobie tym głowy nie zawracał.

Edytowane przez mattaman
Odnośnik do komentarza

eee do tej pory czytałem na forach jedynie, że albo ma rozwarstwiona obudowę od nowości albo nie. Spoko, mam dwa lata gwarancji a jak mi się rozlezie po tym okresie to przeklnę samsunga na wieki, bo kurz osiądzie mi wtedy na matrycy xD

 

No dajta spokój, najpierw Sony ma naturalne kolory, teraz coś takiego. Co następne ? Samsung powoduje raka ? ;] 

Odnośnik do komentarza

Ale tu się zaczyna robić typowe wodogłowie tak jak w tematach o psvr czy ps pro, tradycyjnie najwięcej do powiedzenia maja osoby które tego sprzętu nie mają ale wiedzą o nim wszystko i gdyby sami kupowali to o panie! z całą pewnością wybrali by zdecydowanie coś innego. Opinie na ogół są od ziomkowów z marketu którzy wiedzą nawet to dlaczego judasz zdradził albo jeszcze lepiej od kumpli którzy mieli ale sprzedali bo to guw.no było. Reasumując wszyscy którzy kupili ten telewizor to frajerzy nie majacy pojęcia o elektronice i estetyce produktu, opierają sie na testach które są sponsorowane przez masonów i robione przez kompletnych laików i jeszcze mają ból du.py jak prawdziwi forumowi fachowcy zarzucają na nich bomby prawdy.... Co za parszywy dzień :)

Edytowane przez mars75
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Wypowiadam się jako osoba która ostatnio zakupiła tv 4K i rozważałem między innymi ks7000. Ostatecznie wybrałem co innego.

 

Cała dyskusja zaczęła się bo ktoś rzucił tekstem o "high endowym obrazie za dobrą cenę" co z prawdą ma mało wspólnego.

 

Każdy wybiera co mu pasuje i nic mi do tego, wyrażam jedynie swoją opinię.

Edytowane przez mattaman
Odnośnik do komentarza

Może i nie mają tego tv co nie znaczy że są jakimiś jaskiniowcami co w życiu nie widzieli nic lepszego niż rubin czy inna wisła. Każdy ma jakiś tv i niektórzy planują bądź planowali zakup więc jakąś wiedzą każdy dysponuje. Najlepiej tak uogólnić i napisać że ci co nie mają ks7000 to się nie znają i najlepiej to morda w kubeł.

Odnośnik do komentarza

No pomijam juz fakt, ze poki co to w temacie robi sie burde przez pare osob, ktore kupily wlasnie Samsunga i zachowuja sie jakby rozmowa tyczyla akurat ich sztuki, a normalna dyskusja plusow i minusow przeistacza sie w wysana z palca "krucjate", "wodoglowie" i w ogole zaden telewizor do 6 kola nie oferuje takiego obrazu! Przez tylko ostatnie 4 strony przeczytałem opinie 3 rożnych użytkowników, ktorzy z tym modelem mieli 10 bad pixeli, albo odklejajaca ramke!, na forum, gdzie ten telewizor kupilo z 10 osob! po czym wchodzi jakis "zadowolony z zakupu" Mars i pier(pipi)i 3 po 3 o problemach 'ktore nie istnieja', bo on tak nie ma!

Edytowane przez easye
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

To nie tak easye. Po prostu mattamana chyba boli ten telewizor bo jak ktoś go zaczyna zachwalać to zaraz zjawia się on i stara się go w jakiś sposób zdyskredytować. Najpierw pisał o 8 bitowym panelu, potem o kolorkach, teraz o obudowie tylnej i "mało znaczącej" kwestii input laga. No litości.

 


Niektórych trochę ponosi jeżeli chodzi o zachwyty nt ks7000 ;)
To jest dobry tv, ale obrazu high endowego to on nie ma napewno.

 

Wszędzie piszą, że to high end, w rankingach non stop wygrywa, ale myślę, że powinniśmy się kierować opinią człowieka, który ma soniasza i wie na pewno xD

 

Prowokuje a potem wielkie zdziwienie, że ktoś chce naprostować. Załóżcie temat display wars i tam się produkujcie. 


 

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Nie chciałem nikogo urazić, jezeli ktoś się poczuł dotknięty to przepraszam (nawet jakiegoś tam easye). Dziwne i smutne jest tylko to że jak coś kogoś cieszy to zaraz zjawia sie gromadka omnibusów którzy są w stanie udowodnić ze to był życiowy błąd i najlepiej skoczyć z okna. To takie Polskie i niestety często spotykane na forumku a forumek nazywa to "bólem dupy".

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...