Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie to w ogóle piszą, że maja jakieś tam problemy z tą obudową no ale mimo tego w obrazie się zakochali i to w zasadzie prawda. Jak oglądałem te modele w markecie to obraz robi ogromne wrażenie i chyba większe robi nawet ta szeroka paleta barw niż samo 4K.

 

Tak, ta fotka jest z modelu KS7000, po samej podstawie już widać. KS8000 wg naszego oznaczenia ma ją inną.

Edytowane przez Qbon
Odnośnik do komentarza

a ktos wie jaki Input Lag ma ten DX 800 (w 4k z HDR), bo tego w recenzji Gmera nie ma, podbnie jak na HDTVpolska. 

 

W trybie 4K z HDR ma 54 ms, w 1080p 44 ms. Tak przynajmniej wynika z tego przeglądu telewizorów w najnowszym numerze PSX Extreme. Ogólnie polecam ten numer, fajne zestawienie tv-ków przydatnymi informacjami. No i n najbardziej polecany tv dla gracza tam to Samsung KS7000.

Odnośnik do komentarza

Witajcie,

 

Potrzebuję TV do PS4 i oglądania filmów. 

Nie jestem gadżeciarzem ani purystą, raz kupiony telewizor chciałbym żeby posłużył mi minimum 6-8 lat dlatego myślę, na przyszłość, nad czymś 4K. 

Budżet nie jest zbyt duży. Koniecznie chciałbym się zmieścić w 3 tys. zł. Myślałem nad Samsungiem UE49KU6400 co o tym myślicie? Dobry wybór na teraz? (Mam PS4 i nie zamierzam zmieniać na Pro). Gdy wyjdzie następna generacja konsol to ten TV poradzi sobie z 4K? W tym pułapie cenowym można wyrwać coś lepszego/bardziej sensownego?

 

Zależy mi przede wszystkim na przyjemnym graniu, bez odczuwalnych lagów i niezgorszym obrazie.

Odnośnik do komentarza

 

a ktos wie jaki Input Lag ma ten DX 800 (w 4k z HDR), bo tego w recenzji Gmera nie ma, podbnie jak na HDTVpolska. 

 

W trybie 4K z HDR ma 54 ms, w 1080p 44 ms. Tak przynajmniej wynika z tego przeglądu telewizorów w najnowszym numerze PSX Extreme. Ogólnie polecam ten numer, fajne zestawienie tv-ków przydatnymi informacjami. No i n najbardziej polecany tv dla gracza tam to Samsung KS7000.

 

W zupelnosci dla mnie akceptowalen - dzieki wielkie - DODANY DO OBSERWOWANYCH!

Odnośnik do komentarza

 

 

a ktos wie jaki Input Lag ma ten DX 800 (w 4k z HDR), bo tego w recenzji Gmera nie ma, podbnie jak na HDTVpolska. 

 

W trybie 4K z HDR ma 54 ms, w 1080p 44 ms. Tak przynajmniej wynika z tego przeglądu telewizorów w najnowszym numerze PSX Extreme. Ogólnie polecam ten numer, fajne zestawienie tv-ków przydatnymi informacjami. No i n najbardziej polecany tv dla gracza tam to Samsung KS7000.

 

W zupelnosci dla mnie akceptowalen - dzieki wielkie - DODANY DO OBSERWOWANYCH!

 

 

 

Jak tak dalej pójdzie to to zostaniesz mistrzem analizy tak jak Tokar i jego sławne LG. 

Edytowane przez mars75
Odnośnik do komentarza

Witajcie,

 

Potrzebuję TV do PS4 i oglądania filmów.

Nie jestem gadżeciarzem ani purystą, raz kupiony telewizor chciałbym żeby posłużył mi minimum 6-8 lat dlatego myślę, na przyszłość, nad czymś 4K.

Budżet nie jest zbyt duży. Koniecznie chciałbym się zmieścić w 3 tys. zł. Myślałem nad Samsungiem UE49KU6400 co o tym myślicie? Dobry wybór na teraz? (Mam PS4 i nie zamierzam zmieniać na Pro). Gdy wyjdzie następna generacja konsol to ten TV poradzi sobie z 4K? W tym pułapie cenowym można wyrwać coś lepszego/bardziej sensownego?

 

Zależy mi przede wszystkim na przyjemnym graniu, bez odczuwalnych lagów i niezgorszym obrazie.

Gdy wyjdzie następna generacja ten tv nie poradzi sobie z niczym poza rozdzielczością, zresztą tak jest już teraz.

 

Nie wiem co masz teraz, ale lepiej będzie jak poprostu się wstrzymasz z zakupem 4K do następnej generacji, skoro prosiak Cię nie interesuje.

 

Jeżeli nie masz nic, to jakiś Panas czy Samsung fullHD spełni Twoje oczekiwania.

Edytowane przez mattaman
Odnośnik do komentarza

Na 99% biore tego Panasonica - sam sex !

Tylko ze boje sie ze bedzie za duzy - 55 cali do mnie to juz byl kosmos (przesiadka z 46) - do TV z kanapy mam jakies 2,5m.

Nie będzie. Rzecz jasna początkowo możesz mieć takie wrażenie, ale po kilku dniach przez myśl przemknie "jednak 65 byłoby odpowiedniejsze" i będzie to prawda.

 

Edytowane przez Sylvan Wielki
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

 

Gdy wyjdzie następna generacja ten tv nie poradzi sobie z niczym poza rozdzielczością, zresztą tak jest już teraz.

 

Nie wiem co masz teraz, ale lepiej będzie jak poprostu się wstrzymasz z zakupem 4K do następnej generacji, skoro prosiak Cię nie interesuje.

 

Jeżeli nie masz nic, to jakiś Panas czy Samsung fullHD spełni Twoje oczekiwania.

 

 

Nie mam nic. Dlatego dość pilnie potrzebuję TV. Myślałem, że jest szansa na złoty środek i kupić ekran trochę na wyrost (4K), który jednak ze zwykłą PS4 będzie ok i jednacześnie być w miarę gotowym na przyszłość. Oczywiście wiem, że za 2-3 lata TV będą o wiele lepsze, ale wolałbym uniknąc zmiany w tak krótkim okresie czasu. Telewizor nie jest rzeczą której naprawdę potrzebuję na codzień albo która mnie jara :) 

 

Czyli uważasz, że ten pomysł jest mimo wszystko bez sensu? Lepiej zaoszczędzić parę stów, kupić zwykłe, porządne FHD i na tym siedzieć? 

Jeśli tak, to mógłbym poprosić o jakieś propozycje dobrego i rozsądnego cenowo FHD? 

Odnośnik do komentarza

Witajcie,

 

Potrzebuję TV do PS4 i oglądania filmów. 

Nie jestem gadżeciarzem ani purystą, raz kupiony telewizor chciałbym żeby posłużył mi minimum 6-8 lat dlatego myślę, na przyszłość, nad czymś 4K. 

Budżet nie jest zbyt duży. Koniecznie chciałbym się zmieścić w 3 tys. zł. Myślałem nad Samsungiem UE49KU6400 co o tym myślicie? Dobry wybór na teraz? (Mam PS4 i nie zamierzam zmieniać na Pro). Gdy wyjdzie następna generacja konsol to ten TV poradzi sobie z 4K? W tym pułapie cenowym można wyrwać coś lepszego/bardziej sensownego?

 

Zależy mi przede wszystkim na przyjemnym graniu, bez odczuwalnych lagów i niezgorszym obrazie.

 

Generalnie mattaman udzielił Ci właściwej odpowiedzi, natomiast wszystko załezy od Twoich oczekiwań. Ja ostateczne wybrałem Samsunga UE55KU6470 (to samo co KU6400 + obsługa sterowania głosem w pilocie). Skąd taki krok wstecz w moim przypadku? Po pierwsze, telewizory z wyższej półki też mają swoje wady, o których sporo było już tutaj napisane. Po drugie, HDR w obecnym wydaniu niezbyt mnie przekonuje. Wieczorem po 8h pracy przy komputerze wolę oszczędzać swój wzrok i zmniejszyć podświetlenie/jasność ekranu, więc nie korzystałbym z benefitów tej technologii. Poza tym to co widziałem na Warsaw Games Week na stanowisku z OLEDami LG czy Sony mnie nie powaliło (nie licząc czerni w OLEDzie, ale to inna historia). Po trzecie, i tak za 3-4 lata może mnie czekać kolejna wymiana telewizora (następna wyprowadzka). Ponadto będę kupować nagłośnienie 5.1, a pieniądze same nie wpadają do kieszeni... Zdaję sobie sprawę, że dostanę w tym modelu marne HDR, judder w filmach Blu-Ray i kilka innych wad, natomiast cena tego telewizora oraz moje oczekiwania (matryca VA, obsługa 4K, niski input lag w grach, polskie aplikacje w Smart TV) sprawiają, że jest to do zaakceptowania. 

Edytowane przez Vexilium
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...