Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze nie.... :)

 

Ceny nowych modeli LG Oled na 2017 w Niemczech

 

 

 

B7 55/65 "2800 €, 4500 € 
C7 55/65" 3300 €, 5000 € 
E7 55/65 "4300-4500 €, 6000 € 
G7 65" / 77 "7000 €, 18000 € 
W7 65 "/ 77" 8000 € 20000 €,
Edytowane przez Malibu
Odnośnik do komentarza

No i jest pierwsza recka LG C7 i potwierdzenie niskiego input laga:

 

http://referencehometheater.com/review/lg-2017-oled-hands-review/
 

 

Input lag became a big issue last year as HDR video games were introduced. LG managed to fix a bit of their issues last year, but with two different SoCs they had issues. This year all the displays use the same SoC and the input lag for HDR signals in testing is only 21.5ms. Even hard core gamers should be happy with this level of input lag, being just around 1.3 frames in total.

Odnośnik do komentarza

Niestety chyba nigdzie jeszcze nie ma recenzji tego modelu, a sam jestem ciekaw bo to FALD. 

 

BTW Ile cali i jaka cena jeżeli można wiedzieć ?

65", niestety 10999, nie chca nic negocjowac bo premiera.... :/

znalazlem niemieckie i francuskie testy o xe93 - 25ms w 4k game mode (hdr i sdr) takze mam nadzieje ze bedzie to samo w xe90...

jade odebrac zaraz, w sklepie gralem w kilka gier i lag nie odczuwalny wiec powinno byc ok :)

Odnośnik do komentarza

Daj znać od razu już potestujesz w domu. Ciekawi mnie czerń ( w końcu to FALD) i jakie opcja obrazu są dostępne w trybie gry.

 

Oczywiście inlut lag też ale jako, że nie masz jak tego zmierzyć to mógłbyś skonfrontować ze swoim poprzednim telewizorkiem (i tu pytanko jaki to byl model).

Odnośnik do komentarza

ok - pierwsze wrazenia na szczescie rewelka :) obawialem sie najbardziej wszystkiego ponizej 4k, mimo ze sony upscalling ma najlepszy IMO to w salonie nie bylo to imponujace, natomiast w domu... MUCH better :)
Lag (testowalem glownie na Nioh i Pro evo17) nieodczuwalny pomimo zabawy w ustawieniach.
Czern- jak ruszylem tylek zeby zaslonic ostatnia rolete dopiero byl efekt wow, w swietle dziennym najbardziej widac glownie jasnosc i kolory jako skok jakosciowy.

Poprzedni tv, teraz bedzie "na rezerwie" w sypialni to tez sony- 50" w829b (model 2015, przed androidowymi), byl wtedy najlepsza opcja full hd, nie chcialem wtedy na sile 4k ze slabym upscalingiem.

Kilka uwag- wchodzac teraz do salonu jest jednak to wow i roznica kolosalna a niby tylko 15" wiecej... do tego jasnosc w innym swiecie, az razi w niektorych scenach.

FALD w tym TV jest najprawdopodobniej nie tak pelny jak ZD9 czy panasonic dx900, stref jest napewno malo (cos slyszalem o 64), nawet widac z tylu ze "brzuch" nie jest na calej powierzchni ekranu wiec nie ma tam ledow. Widac tez bylo w salonie ze XE93 ktory jest krawedziowy jednak swiecil sporo lepiej, pewnie tez dzieki procesorowi extreme, ale szkoda mi bylo 4tys doplacac i raczej byl to dobry wybor (jak narazie).

Co do wad LEDow to dla mnie, czyli nie profesjonalisty nie widze u siebie problemow typu dirty screen, chmury itp itd. wiec chyba jest ok (widzialem to w innych tv zwykle).

Z dziwnych akcji to kupilem od razu ps pro i po podlaczeniu i zgraniu stuffu ze starego ps4, sprawdzajac sygnal, konsola mowi ze telewizor nie wyswietla hdr w 4k... mimo ze jest wlaczone wszystko...? na dniach poszukam o co chodiz i jak to wlaczyc bo na goraco nie moglem znalesc (konsola sugeruje ustawienia tv)...

CO do ustawien trybu gra i innych - na szczecie ejst bardzo malo poblokowanych opcji - wyglada wrecz ze mozna prawie wszystko przestawic niezaleznie od trybu w jakim sie jest co jest plusem dla "grzebaczy" ;) Dla mnie tryb gra plus kilka drobnych modyfikacji i jest przegiecie efekt wzgledem w829.

@kyokushinman - oczywiscie moze byc indywidualna kwestia ale dla mnie tryb gra wyglada najlepiej (na w829 zreszta tez) - grunt to kontrasty, kolory i czystosc obrazu a to jest powlaczane - np. wiekszosc podbic kontrastu jest z automatu na medium w xe90, w w829 rzeczywiscie bylo off sporo - takze wyglada ze juz tryb gra nie wycina jakosci jak moze robil to kiedys :)

Uplynnianie obrazu - tu jestem strasznie uczulony i nie cierpie sztucznosci - motionflow albo na off albo przy tv true cinema i jest rewelka. Dlatego tez zawsze kupuje tv sony bo samsung czy lg tutaj wypadaja zawsze slabiej IMO.

@basbot11 - poziom hdr nie jest nigdzie podawany a testow niezaleznych nie ma bo premiera byla w piatek chyba...
Napewno jest dobrze ze wzgledu na:
1. FALD czyli bezposrednie ledy zamiast krawedzi
2. update procesora x1 4k hdr, ktory ma podbijac kontrasty (czerni raczej nie zwiekszy mocniej, wiec zakladam ze jasnosci czyli "wiecej" HDR)
3. widzialem jeden test ze PEAK bylo 1300 w wycinku ekranu a na calym chyba 700 ale nie jestem pewnie czy nie 600
4 - szczerze to xe93 bylo widac ze jest napewno lepiej mimo krawedziowki ale roznica w cenie 4tys mnie odstraszyla ;)

 

Edytowane przez berr
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

ok - pierwsze wrazenia na szczescie rewelka :) obawialem sie najbardziej wszystkiego ponizej 4k, mimo ze sony upscalling ma najlepszy IMO to w salonie nie bylo to imponujace, natomiast w domu... MUCH better :)

Lag (testowalem glownie na Nioh i Pro evo17) nieodczuwalny pomimo zabawy w ustawieniach.

Czern- jak ruszylem tylek zeby zaslonic ostatnia rolete dopiero byl efekt wow, w swietle dziennym najbardziej widac glownie jasnosc i kolory jako skok jakosciowy.

 

Poprzedni tv, teraz bedzie "na rezerwie" w sypialni to tez sony- 50" w829b (model 2015, przed androidowymi), byl wtedy najlepsza opcja full hd, nie chcialem wtedy na sile 4k ze slabym upscalingiem.

 

Kilka uwag- wchodzac teraz do salonu jest jednak to wow i roznica kolosalna a niby tylko 15" wiecej... do tego jasnosc w innym swiecie, az razi w niektorych scenach.

 

FALD w tym TV jest najprawdopodobniej nie tak pelny jak ZD9 czy panasonic dx900, stref jest napewno malo (cos slyszalem o 64), nawet widac z tylu ze "brzuch" nie jest na calej powierzchni ekranu wiec nie ma tam ledow. Widac tez bylo w salonie ze XE93 ktory jest krawedziowy jednak swiecil sporo lepiej, pewnie tez dzieki procesorowi extreme, ale szkoda mi bylo 4tys doplacac i raczej byl to dobry wybor (jak narazie).

 

Co do wad LEDow to dla mnie, czyli nie profesjonalisty nie widze u siebie problemow typu dirty screen, chmury itp itd. wiec chyba jest ok (widzialem to w innych tv zwykle).

 

Z dziwnych akcji to kupilem od razu ps pro i po podlaczeniu i zgraniu stuffu ze starego ps4, sprawdzajac sygnal, konsola mowi ze telewizor nie wyswietla hdr w 4k... mimo ze jest wlaczone wszystko...? na dniach poszukam o co chodiz i jak to wlaczyc bo na goraco nie moglem znalesc (konsola sugeruje ustawienia tv)...

 

CO do ustawien trybu gra i innych - na szczecie ejst bardzo malo poblokowanych opcji - wyglada wrecz ze mozna prawie wszystko przestawic niezaleznie od trybu w jakim sie jest co jest plusem dla "grzebaczy" ;) Dla mnie tryb gra plus kilka drobnych modyfikacji i jest przegiecie efekt wzgledem w829.

 

@kyokushinman - oczywiscie moze byc indywidualna kwestia ale dla mnie tryb gra wyglada najlepiej (na w829 zreszta tez) - grunt to kontrasty, kolory i czystosc obrazu a to jest powlaczane - np. wiekszosc podbic kontrastu jest z automatu na medium w xe90, w w829 rzeczywiscie bylo off sporo - takze wyglada ze juz tryb gra nie wycina jakosci jak moze robil to kiedys :)

 

Uplynnianie obrazu - tu jestem strasznie uczulony i nie cierpie sztucznosci - motionflow albo na off albo przy tv true cinema i jest rewelka. Dlatego tez zawsze kupuje tv sony bo samsung czy lg tutaj wypadaja zawsze slabiej IMO.

 

@basbot11 - poziom hdr nie jest nigdzie podawany a testow niezaleznych nie ma bo premiera byla w piatek chyba...

Napewno jest dobrze ze wzgledu na:

1. FALD czyli bezposrednie ledy zamiast krawedzi

2. update procesora x1 4k hdr, ktory ma podbijac kontrasty (czerni raczej nie zwiekszy mocniej, wiec zakladam ze jasnosci czyli "wiecej" HDR)

3. widzialem jeden test ze PEAK bylo 1300 w wycinku ekranu a na calym chyba 700 ale nie jestem pewnie czy nie 600

4 - szczerze to xe93 bylo widac ze jest napewno lepiej mimo krawedziowki ale roznica w cenie 4tys mnie odstraszyla ;)

 

 

Co do hdr z 4k na pro, podlaczylyes konsolę kablem z zestawu? Ja też mialem z tym problem bo używałem starego hdmi, zmiana kabla na ten który jest w zestawie z prosiakiem załatwiło sprawę.

Odnośnik do komentarza

Ciekaw jestem Twoich testów w grach na PRO, czekam na testy :)

Napisz jak duża różnica jest wzg poprzedniego Sony W8.

 

btw. trafiłem na ciekawy link odnośnie ustawień tv Sony, może ktoś skrzysta

http://www.itechheads.com/2017/03/how-to-maximize-ps4-picture-quality-and-graphics/

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

InSaNe - poczytaj testy ale jak miedzy 43 a 50 to raczej 50, jednak rozmiar ma znaczenie ;)

andix84 - ja mam model z roku wczesniej, tez 50" - rewelka tv jak dla mnie w tym rozmiarze, 
 

Ins - czytalem, choc balem sie sprawdzac ;) na szczescie spoks

 

Fanek - wrocilem wlasnie dopiero z wyjazdu i narazie moge dac recke polsatu cyfrowego ze jest rewelka :) upscalling idealny, w samsungu na modelu flagowym ks9500 bylo sporo gorzej jak testowalem a cena 1tys wyzsza i stary model, zobaczymy jak ten qled za pare miesiecy
Dam jeszcze info o grach jak sie ograne, pewnie przez weekend :)

Odnośnik do komentarza

Czyli jesteś zadowolony? Ale nadal to model niższej klasy niż XE94, przynajmniej na papierze. W sumie brawo dla Sony, że zrobili coś pomiędzy serią 85 a 93/94.

 

Byłem wczoraj w Sony Center i widziałem na żywo ZD9, jezus jaki to jest potężny TV. Uprzejmy pan pokazał mi różnicę w HDR między tym a XD85- szok! Poza tym ten model ma w updacie dostać Dolby Vision! W ogóle ciekawi mnie ten format, znów będzie walka HDR kontra DV (jak wcześniej HD DVD vs Blu-ray i zwycięzca okazał się jeden). Boję się, że PS5 będzie obsługiwać DV i znów trzeba będzie zmienić TV :P (albo kupić dziś ZD9- chyba TV na lata).

 

Jest test XE90 na HDTV Polska! https://hdtvpolska.com/sony-xe9005-kd-55xe9005-test-android-tv-2017-4k-hdr/

Edytowane przez _daras_
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...