Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, tak czytam wyrywkowo temat i wychodzi na to, że bez budżetu powyżej 5-6k nie zakupię nic wartego uwagi? Szukałem czegoś w granicach 2,5-3,5k. Teoretycznie UHD jest mi (jeszcze) niepotrzebne na razie skoro do oglądania mam Netflix w standardzie plus mam białą ps4 ALE tv będzie służył długie lata więc pewnie za te kilka lat podepnę ps5 (albo wcześniej pro), a Netfilxa dźwignę do premuim. Powoli nudzę się 32 calami samsunga, a szczerze gubię się już w tych funkcjach nowych tv. Ech... Rubina to wystarczyło kiedyś pieprznąć pięścią i obraz był git, a teraz?

 

A teraz musisz uważać na odklejającą się obudowę, uszkodzenie matrycy itd. :P

Odnośnik do komentarza

Od kilku godzin testuje swojego świeżutkiego LG B6 i nie mam pytań jeżeli chodzi o jakość obrazu SDR i HDR w grach O_o

 

Ta perfekcyjna czerń daje ogromnego kopa. Tryb gry jest świetny, co innego sprawdzać w markecie go, a co innego w domu. Wrażenia na szybko, ale jeżeli ktoś się zastanawia nad nowym TV i ma fundusze, nawet niech nie myśli o LCD.

  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza

no ja sie od początku dziwiłem, ze z takimi wymaganiami zastanawiasz się na jakimś samsungiem, zamiast oledem.

Sam mam nadzieje, ze MM zwróci mi kasę za panasonica - w poniedziałek zabierają (akurat przed LM - warto będzie to po raz kolejny zaznaczyć) - jeżeli się uda nie wyobrażam sobie teraz nic innego niż OLED!

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Jak zobaczyłem jakość LG B6 i to jak on świeci to nie mogłem wyjść ze sklepu. Jedynie co mnie martwi to przepalanie na statycznych momentach bo jednak wydać powyżej 10 tysi i potem mieć ciśnienie na planszach wyświetlanych powyżej jednej minuty to trochę dziwne uczucie.No ale jak Ins przez dobre 3 miesiące będzie tylko wychwalał to też się skusze bo to jedyny tv ,który ostatnio zrobił na mnie wrażenie.

Odnośnik do komentarza

No chodziło mi o laga i HDR, a jest tak:

- 28ms w B6 dla mnie odczuwalne tak samo jak 21ms w KS7000

- HDR jest spooooro lepszy niż w przypadku KS7000, szczególnie w ciemnych scenach. Na LCD zaraz wszystko naokoło się rozjaśniało (blooming + słabe wygaszanie stref) i nie robiło to takiego wrażenia jak tutaj. Jak zobaczyłem podczas nocnego wyścigu w FH3 reflektory to mało co nie padłem z wrażenia

 

Jestem zachwycony i jedynie żałuje tego, że nie udało mi się kupić tego modelu w 65 calach za 12.5K. 

Odnośnik do komentarza

Będziesz robił kalibrację?

Jak Gmeru załatwi mi jakąś zniżkę to pewnie ;)

 

Czy LG ma jakieś nowe modele TV na ten rok? Będę kupował tv koło czerwca/lipca i się zastanawiam czy czekać czy brać teraz B6.Edit - ok bedzie B7

Musisz się zastanowić czy chcesz wydać 4 tysie więcej za niższego laga o 7ms i lepszy HDR o 10%/20% (tryb kinowy/tryb dynamiczny).

Odnośnik do komentarza

 

Kalibracja telewizorow z najwyzszej półki wydaje sie taka bez sensu, zwlaszcza, ze mają bardzo dobre odwzorowanie barw i to już w ustawieniach fabrycznych.

XD rozumiem że to kolejna rada fachowców z Saturna?

 

Nie to moje zdanie, po prostu jabys np nie skonfigurowal swojego Samsunga to obraz bedzie(pipi) przy Oledzie wyciagnietym z pudelka.

Odnośnik do komentarza

 

Jestem zupełnym świerzakiem tutaj jak i w temacie tak więc witam serdecznie wszystkich.

Widzę że trafiłem w końcu na fachowe forum.

Zakręcony mocno w temacie zakupu tv dla syna i liczę że w końcu tu otrzymam konkretną podpowiedź :)

Mam zamiar zakupić tv do gier pod PS4. Pokój niestety mały, odległośc od ekranu 1.5m  wchodzi w grę 40 cali (32" ale to zbyt mały?)

Szukam tv z matrycą 100/120Hz ale przy tej wielkości to raczej nierealne żeby się pokryło z niskim opóźnieniem czasowym (maks do 35 ms) więc matryca chyba tylko 60Hz. Myślę m.in o Samsung UE40j6240 ale nigdzie nie mogę znaleść info o input lag tego tv niemniej chętnie posłucham Waszych opinii o tv każdym innym który wg Was będzie najlepszy. A może czekać na nowe z rocznika 2017 które mają się pojawić Sony czy tez Samsung?

 

Czyli nikt nie podpowie ?????

 

Odnośnik do komentarza

Dobra sprawdziłem tego netflixa dzisiaj. Na xbox one s bez problemu z iron fistem. Włączyłem jeszcze raz ten sam fragment na tv i ... poza jednym momentem też bez problemu. Poczytałem troszkę i wynika z tego że to wina łącza. Aplikacja na konsoli buforuje więcej na zapas i jak chwilowo masz czkawkę to tego nie odczujesz ale w przypadku apki na samsungu jak internet się przyblokuje to hdr szaleje. Jakoś lata między full hd a 4k przez dłuższą chwilę. W przypadku obrazu 4k bez hdr mało odczuwalne ale w przypadku czegoś z hdr są te zmiany jasności.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...