Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Chłopie już na innym forum pytałeś o laga do tego tv i ktoś ci napisał że 45 ms więc o co ci chodzi?

Chłopie, ten ktoś odpowiedział że lag wynosi 45 ms ale jakbyś mógł zauważyć dotyczy to tv UE40J6200 a ja nie jestem pewien że to to musi się odnosić do modelu podanego przeze mnie tj. UE40J6240. Ja nie jestem pewien że dwie ostatnie cyfry to tylko róznica w pewnych szczegółach tv i stąd moje pytanie i dociekliwość ale Ty widzę jesteś tego pewien?! I to już wiedziałem zresztą wcześcniej przed napisaniem mojego postu właśnie z tej stronki: www.displayspecifications.com, którą też sugeruje kolega @Kyo.

Poza tym jakbyś zechciał przeczytać moj post dokładnie to pytam forumowiczów o podpowiedź nie tylko o lag ale przede wszystkim i tu Ci cytuję " chętnie posłucham Waszych opinii o tv każdym innym który wg Was będzie najlepszy. A może czekać na nowe z rocznika 2017 które mają się pojawić Sony czy tez Samsung?"

Z tego co pamiętam to było na forum hdtv i koleś konkretnie ci napisał że ten model ma 45 ms. Tak wiem że tam chcesz porad ale jakbyś dokładnie czytał mojego posta to ja tam się odniosłem do laga.

Poza tym kupujesz tv za 2 tys. a czaisz się jakbyś nowe ferrari miał kupić.

 

No cóż odpowiem Ci po raz kolejny i ostatni. Bo jak widzę masz trudności z czytaniem ze zrozumieniem. Nigdzie powtarzam NIGDZIE nie ma informacji na forum hdtv o lagu dla tv 40J6240. Jest dla 40J6200 i owszem wynosi 45ms i koleś jak piszesz podał dla modelu J6200. I mam dla Ciebie propozycję, nie pamiętasz to nie pisz że konkretnie pisał o podanym przeze mnie modelu. A Twój tekst że mam zamiar kupić tv za 2 tys a czaję się jakbym miał kupić ferrari jest po prostu szczeniackie i infantylne. 

Odnośnik do komentarza

 

 

 

Chłopie już na innym forum pytałeś o laga do tego tv i ktoś ci napisał że 45 ms więc o co ci chodzi?

Chłopie, ten ktoś odpowiedział że lag wynosi 45 ms ale jakbyś mógł zauważyć dotyczy to tv UE40J6200 a ja nie jestem pewien że to to musi się odnosić do modelu podanego przeze mnie tj. UE40J6240. Ja nie jestem pewien że dwie ostatnie cyfry to tylko róznica w pewnych szczegółach tv i stąd moje pytanie i dociekliwość ale Ty widzę jesteś tego pewien?! I to już wiedziałem zresztą wcześcniej przed napisaniem mojego postu właśnie z tej stronki: www.displayspecifications.com, którą też sugeruje kolega @Kyo.

Poza tym jakbyś zechciał przeczytać moj post dokładnie to pytam forumowiczów o podpowiedź nie tylko o lag ale przede wszystkim i tu Ci cytuję " chętnie posłucham Waszych opinii o tv każdym innym który wg Was będzie najlepszy. A może czekać na nowe z rocznika 2017 które mają się pojawić Sony czy tez Samsung?"

Z tego co pamiętam to było na forum hdtv i koleś konkretnie ci napisał że ten model ma 45 ms. Tak wiem że tam chcesz porad ale jakbyś dokładnie czytał mojego posta to ja tam się odniosłem do laga.

Poza tym kupujesz tv za 2 tys. a czaisz się jakbyś nowe ferrari miał kupić.

No cóż odpowiem Ci po raz kolejny i ostatni. Bo jak widzę masz trudności z czytaniem ze zrozumieniem. Nigdzie powtarzam NIGDZIE nie ma informacji na forum hdtv o lagu dla tv 40J6240. Jest dla 40J6200 i owszem wynosi 45ms i koleś jak piszesz podał dla modelu J6200. I mam dla Ciebie propozycję, nie pamiętasz to nie pisz że konkretnie pisał o podanym przeze mnie modelu. A Twój tekst że mam zamiar kupić tv za 2 tys a czaję się jakbym miał kupić ferrari jest po prostu szczeniackie i infantylne.

Dobra ja tam widzę że koleś o ksywie malix7 ci to napisał i jeszcze mu pytanie zadajesz więc to ty chybs masz kłopoty z pamiecią. A ten tekst nie miał na celu urażenie cię tylko za taką kasę niczego dobrego nie dostaniesz a te tv w tej cenie to jeden uj w zasadzie. Ja też kończę tą dyskusję.

Odnośnik do komentarza

nie zrobi, a nawet na 120Hz czesto motionflow pusje obraz, w szybszych momentach pojawiaja sie artefakty wokol pilkarzy (wiec i tak oglada sie na minimum), podobnie jak uplynnisz sobie gre - chyba jednak lekkie j(pipi)ac /10.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

No to było wiadomo. Killia razy to tu pisałem. Jak jest jakiś TV z dobrymi parametrami (i bardzo dobrymi pod granie) po dość korzystnej cenie to nie trzeba być specjalistą z Saturna aby to przewidzieć.

Obecnie kolega chce kupić ten TV, niby wg ceneo gdzieś jeszcze bywają ale jak już gdzieś realnie są to w 99% modele powystawowe albo cena z czapy.

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Mogę ustawiać dowolnie i nie mam żadnego komunikatu. Jaką masz karte graficzną?

To intel jakiś bo komp to intel nuc. Używam go z kodi do oglądania filmów i seriali. Jak wybiorę tą niższą w windowsie oznaczoną jako zalecaną jest taki komunikat. Windows 8.1

Swoją drogą ten nuc na i3 + natywne 4k i kodi to już widać że nie wyrabia tak ładnie jak fullhd. Nie sprawdzałem jeszcze filmu w 4k ale pytanie czy da radę?

Edytowane przez mozi
Odnośnik do komentarza

Mam pytanie - jak podepnę pcta do TV UHD to pokazuje mi że zalecaną rozdzielczością jest 3840 × 2160 ale po jej wybraniu pokazuje że to nie jest optymalna - wybieram 4096 × 2160 i jest bez tego komunikatu. Może ktoś sprawdzić jak jest u niego?

 

No u mnie też zalecana jest 3840x2160 i też mam opcję 4096x2160, ale wybierając tą pierwszą wszystko jest ok i żaden komunikat mi nie wyskakuje (GTX970, Windows 10).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Już wszystko jasne. Wystarczy w sterowniku Intela ustawić żeby nie sprawdzał rozdzielczości docelowej czy jakoś tak. Tak czy inaczej 4k nuc z yt ogarnia. Da się w ogóle odpalić 4k z hdr na yt?

I jeszcze jeden plus - wreszcie działa mi pass through dtsa na złącze optyczne z hdmi. Pięknie to teraz działa. Wcześniej na w905 wycinal sygnał do stereo.

Edytowane przez mozi
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...