Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

 

dokladnie, tymbardziej jak ktos ma budzet >8kola, to niech 4 razy sie zastanowi zanim wezmie "topowego LCDka"

Przy 8tys tak, ale przy 15tys sprawa już wygląda inaczej.

 

No wygląda to tak, że czerń i kąty nadal lepsze nawet w najtańszym oledzie :P

 

DX900, ZD9 i KS9800 mogą mieć przewagę w HDR jedynie, najlepiej podczas oglądania przy świetle by nie było widać efektu halo, które męczy FALDy, nawet w SDR.

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Widziałem w ZD9 (w ciemności) czerń na ustawieniach local dimming na średnia i duża i uważam że czerń jest identyczna jak w OLEDZie (po ciemku przy jakiejś ciemnej przerwie w filmie efekt "nie widać TV").

Uważam że topowy FALD jest lepszy od średniego OLEDa (np. ze względu na HDR).

Ale nawet Sony ZD9 vs Sony A1 (OLED- cena z kosmosu) wziąłbym tego pierwszego.

Odnośnik do komentarza

Na chwilę obecną 1162e za LG 910 55" (tv z Niemiec) ale to jest tylko Full HD bez HDR itp. Może B6 spadnie do 1500e za 55" pod koniec roku/ w połowie. A, mniejszych Oledów nie ma i raczej nie będzie niż 55".

A dlaczego nie? http://www.benchmark.pl/aktualnosci/dell-ultrasharp-up3017q-30-calowy-monitor-oled-4k-w-sprzedazy.html

 

Jak na razie są nienormalne oferty, bo to malutki segment rynku dla bogatych. I tu nawet nie chodzi o kasę tylko o wyrzucenie tylu w błoto, wielu "bogaczy" np. nie ma klimatyzacji za 5 tys. mimo, że jest to niezbędne do życia i stać ich bardziej niż na samochód za 200 tys, tak samo większość ludzi z TV za typowe 1000-2000 stać na OLED-y za 10k, ale nie kupią bo szkoda kasy.

 

Mnie do OLED-a zniechęca tylko krowi rozmiar, 55 cali to potwór, max mogę mieć 40 cali więcej nie dam rady objąć wzrokiem żeby mieć pełną koncentrację na całym ekranie. Więc czekam na mniejsze rozmiary, 30 cali jest w sam raz ale cena absurdalna.

Odnośnik do komentarza

65" 17 tysi widziałem.

Albo najlepiej 75" za 30tysi :D

lekki hmm - we wszystkich recenzjach HDTV wszyscy byli pod mega wrazeniem czerni w LCD'ach (czy to Dx900, czy ZD9), do poki nie zaczeli robic recek Oledow LG - 65 cali za B6J to koszt 13-14 tys zl, sprawdzales tego Oleda dla porownania jakosci obrazu ?

Odnośnik do komentarza

Ależ oczywiście że technologia OLED z definicji ma jeszcze lepszą czerń (choć po zobaczeniu ZD9 zastanawiam się w jakim stopniu czerń może być bardziej czarna) i przede wszystkim super kąty widzenia. Nie mam wątpliwości że za kilka lat OLED stanie się powszechny.

Arek- zawsze mnie zadzwia rozumowanie ludzi że za samochód 200tyś nie szkoda ale TV za 30tyś to już tak...

Odnośnik do komentarza

Ja tylko do gier z HDRem ustawiam dynamiczny.

A B6 mam na połowie jasności maksymalnie ustawionego, podświetlenie jeszcze niżej. Wyżej już zbyt jasno dla mnie.

 

EDIT:

 

Obejrzałem po raz pierwszy film w 4K/HDR (Lucy) i szczęka non stop na podłodze. Niesamowicie się to prezentuje. Bardzo dobrze, że 3D zdechło i pojawił się w końcu format, który nie jest zwykłą popierdółką.

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Panowie (i Panie),

 

Szybkie pytanko o telewizorek.

Wpadł mi w oko taki model od Samsunga: QE55Q7FAM

Opis tutaj: http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-qled-qe55q7fam.bhtml

 

Czy jako zakup pod np. Scorpio, albo Ps4 Pro to dobry wybór? 

Zdecydowanie tak, będziesz bardzo zadowolony z jakości obrazu, a już w trybie HDR to po prostu bajka.

Odnośnik do komentarza

Full HD. Sorka, pisałem wcześniej posta i mi go usunęło a w nowym nie dopisałem :P. Czyli na jesień będzie bardzo atrakcyjna cena za podejrzewam bdb tv.

 

Edit:

 

Ins na czy odtwarzałeś tą Lucy? Xbox One czy masz inny odtwarzacz UHD?

Edytowane przez Malibu
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...