Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Ins napisał:

<ciach>

 

No ale spoko, fajnie się patrzy jak racjonalizujecie sobie zakup (lub jego chęć) </ciach>

 

lul, bo o Tobie można powiedzieć to samo.

 

 

 

 

Jeszcze odnośnie X930E vs C7:

 

Cytat

As we have discussed a lot above, in term of picture quality, Sony X930E is superior on peak brightness and color gradient while LG OLED C7 is superior on contrast ratio and color gamut. This certainly makes OLED C7 has better picture quality, particularly when used in a dark room or a moderately lit-room with natural indoor light. Additionally, wide extremely wide side viewing angle coverage, LG OLED C7 is also a better TV when you have a plan to use it in wide room with viewers watch from multiple viewing angles. On other hand, with brighter peak brightness, Sony X930E has brighter picture that makes the quality of the picture displayed looks more consistent in a bright room with sunny window or very bright indoor light. Additionally, X930E is also able to show the highlights of HDR images brighter than OLED C7.

 

http://www.4ktvcomparison.com/sony-x930e-vs-lg-oled-c7-review-xbr55x930e-vs-oled55c7p-xbr65x930e-vs-oled65c7p/

Odnośnik do komentarza

@bloody_gipsy

 

No prawie zrozumiałeś czemu wrzuciłem takie filmiki ...

 

@kultywator

 

lul, tylko że od 2013 roku przerobiłem 2 OLED'y, 2 LCD i 1 plazmę, a ty wrzucasz filmiki z jutuba

 

Tak jak pisałem, kupujcie sobie co checie, wasze pieniądze, ale usilne zniechęcanie ludzi do OLED'ów jest żenujące. 

Odnośnik do komentarza

Czyli takie wady, które powoduję rożną jasność i inne kolory w częściach ekranu nie są dla Ciebie problemem, ale wypalenie widoczne na statycznych, jednolitych tłach już tak ? Nie mam więcej pytań xD

 

PS. HDR w takim razie też nie jest dla Ciebie bo robi on większe wrażenie gdy nie ma światła w pokoju. 

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Gdyby mnie wszystkie na raz zaatakowały i przez cały czas to pewnie tak ale banding to chyba nawet oledy mają.

Np. easy wrzucał filmik gdzie w xe93 widać rozjaśnione czarne pasy w batmanie. Ok efekt kiepski ale w czasie grania nie jest to problem bo tych pasów nie ma no chyba że to order. No i przecież nie w każdej scenie taki efekt będzie widać.

Edytowane przez bloody_gipsy
Odnośnik do komentarza

Miałem nie odpisywać ale ziarno nie wiem czy trolluje czy serio to pisze.


Wrzuciłem ten filmik na stronie wcześniej by dać przykład jakie debilizmy są na jutubie. W tym przypadku jest to pokaz na stoisku Sony, telewizory ustawione przez pracowników Sony xD Pamiętam jak na avsforum mieli bekę z tego.

 

Nie piszcie już więcej bzdur ok ? Zaoszczędzimy trochę czasu i dyskusja będzie mogła wrócić na właściwe tory.

Edytowane przez Ins
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Akurat ty wylecialeś z debilizmem bo wrzuciles filmik z roznych ustawien bravi kontra samsung. Gdzie ewidentnie widac inne tryby i wrecz identyczne porownania innych marek na tym samym profilu. Na tym drugim przynajmniej masz pokazane ze zarowno jeden jak i drugi tv leci na tym samym trybie. 

Smieszne jest to ze ty probujesz wmowic ze co jasnoscia oled przebije xe 93? hehe. 300-600 vs 1100-1900.

No bez jaj.

 

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Nigdzie nie napisałem, że OLED jest jaśniejszy. Nie ma na to szans. Chodzi tylko o to, że te filmiki kompletnie nie oddają tego jak to wygląda w tzw. realu. Przecież na tym filmiku kolory są przekłamane, nie wiem czy to wina aparatu, czy zyebanych ustawień fabrycznych, ale naprawdę myślisz, że tak chu.jowo wygląda obraz na OLEDzie ? 

 

wscq4WM.jpg

 

Poza tym kto ogląda obraz w trybie dynamicznym. Ustaw sobie skalibrowane telewizory obok siebie, puść jakiś normalny materiał, a nie demka i już nagle przepaści nawet na jutubie nie będzie. 

 

No i to jaranie się cyferkami xD Taki XE9005 ma niby sporo lepszy HDR wg twoich kryteriów, a na żywo lepszy dla mnie jest na OLED'ach. Kontrast, kontrast i jeszcze raz kontrast.

 

@kultywator

 

Ja piszę z własnego doświadczenia i w miarę się to zgadza z tym co piszą wszyscy recenzenci i w miarę ogarnięte osoby. Ty natomiast wolisz takie filmiki jak powyżej myśląc, że przedstawiają faktyczny obraz. Nie piszę już o wypaleniach bo mało mnie interesuje wasza paniczna obawa przed nimi.

Edytowane przez Ins
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
56 minut temu, Ins napisał:

Ja piszę z własnego doświadczenia i w miarę się to zgadza z tym co piszą wszyscy recenzenci i w miarę ogarnięte osoby. Ty natomiast wolisz takie filmiki jak powyżej myśląc, że przedstawiają faktyczny obraz. Nie piszę już o wypaleniach bo mało mnie interesuje wasza paniczna obawa przed nimi.

 

Ad. 1. pogrubienie -  czyli, że reszta nie jest ogarnięta?

 

Ad. 2. pogrubienie - to już Twoje domysły, bo nigdzie nie napisałem, że zgadzam się z tym co wkleiłem (to były zwykłe kontrargumenty, na które zareagowałeś, nie bez powodu, w taki a nie inny sposób).

Odnośnik do komentarza

xD (pipi) temat staje sie coraz bardziej abstrakcyjny.

Niektórych nawet oczy bola od telewizora jak sie sciemini xD Po (pipi) ustawienie podswietlenia na 1/5 - LCD, HDR 1000 nitow i lampy lotsnikowe na sciane !

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, kultywator napisał:

 

Ad. 1. pogrubienie -  czyli, że reszta nie jest ogarnięta?

 

Ad. 2. pogrubienie - to już Twoje domysły, bo nigdzie nie napisałem, że zgadzam się z tym co wkleiłem (to były zwykłe kontrargumenty, na które zareagowałeś, nie bez powodu, w taki a nie inny sposób).

 

Ad. 1. Wiesz, dla mnie osoby nieogarnięte to takie, które uzyskują HDR na telewizorach bez HDR i porównania na YT biorą na serio. Jest tu taki jeden, a może i znajdzie się więcej.

Ad. 2. No to po cholerę wrzuciłeś ten bezsensowny filmik skoro pytanie brzmiało "Widział ktoś z Was na żywo c7 i xe93?"  Albo widziałeś i uważasz, że to porównanie jest miarodajne, albo po prostu chciałeś koniecznie pokazać jak lipny jest OLED dodatkowo wrzucając komentarz pod filmikiem o wypaleniach. Ewentualnie liczyłeś na plusiki.

 

Daj se siana, naprawdę.

Edytowane przez Ins
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość aphromo

Dajta se siana bo zeby zobaczyc ten idealny kontrast i zwlaszcza czern to musi byc mocno ciemno czyli nie zawsze ten Oled ma sens.

16 minut temu, easye napisał:

xD (pipi) temat staje sie coraz bardziej abstrakcyjny.

Niektórych nawet oczy bola od telewizora jak sie sciemini xD Po (pipi) ustawienie podswietlenia na 1/5 - LCD, HDR 1000 nitow i lampy lotsnikowe na sciane !

W pierwszym zdaniu narzekac na abstrakcje, a pozniej ja uprawiac w sposob prymitywny ?

41 minut temu, Royal napisał:

10 kafli do wydania, a oni LCD biora? Który mamy rok? 2006?

no akurat teraz 75 cali soniacz za te pieniadze bardzo, bardzo dobry deal. Z taka przekatna okreslenie kino domowe nabiera innego znaczenia.

Odnośnik do komentarza

NIe, nie trzeba mieć egipskich ciemności by uświadczyć tego marginalizowanego przez ciebie "ficzeru". Przy zwykłych warunkach jest na korzyść OLED'a. Przy ciemności jest ta tzw. przepaść jakby to określił ziarno. Chyba naprawdę nie zdajecie sobie sprawy jak ta czerń wpływa na jakość obrazu.

 

Gadanie z teoretykami jest takie fascynujące. 

 

 

 

 

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza
Gość aphromo
Teraz, Ins napisał:

NIe, nie trzeba mieć egipskich ciemności by uświadczyć tego minimalizowanego przez ciebie "ficzeru". Przy zwykłych warunkach jest na korzyść OLED'a. Przy ciemności jest ta tzw. przepaść jakby to określił ziarno.

Nigdzie niczego nie marginalizuje, po prostu zeby wycisnac max z TV a o to chodzi przeciez trzeba sie nastawiac na nocne seanse, przy swietle dziennym tudziez wlaczonym swietle ta przewaga maleje ale dalej jest, tak samo jest zreszta z HDR, albowiem jasnosc tez jest czescia kontrastu.

Tyle na ten temat.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...