Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, [InSaNe] napisał:

Lecę na starej Bravii z 2008r.  Chcę zmienić na nowy tv, najlepiej Sony. TV do grania (niski input lag) i oglądania tv - głównie programów informacyjnych. Nie jestem purystą i nie lubię porównywania i szukaniny. Chciałbym wydać 3000zł - 4000zł i ten tv nie powinien być duży, optymalny byłby 40'.

 

Co polecacie? Parę miesięcy temu chciałem kupić tv, ale potem miałem inne rzeczy na głowie. Był zachwalany Sony KD-43XD8005 i nawet chciałbym go kupić, jeśli jest rzeczywiście niezły, niestety z tego co widzę, to nigdzie go nie ma.

Klasycznie polecane w temacie Samsung MU8000 (8002 w PL) i Sony XE90 schodzą do pułapu nieco ponad 4000 w 49 calach.

Edytowane przez Mustang
Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, aphromo napisał:

Jak 40 to raczej nie ma sensu 4K, a jak do grania ( PS4 Pro ) i normalnego TV to najlepszy kandydat jest imo tylko jeden

https://hdtvpolska.com/sony-we750-test-telewizora-full-hd-z-hdr-dla-graczy/

Jedyny minus jesli grasz na Koxie, to wtedy juz kombinuj sam.

 

ten tv o ktorym mowisz, ma kontrast TV HD Ready i bledy w odwzorowaniu kolorow.....

 

 

Piszesz o xd80? Istnieje coś takiego jak kontrast hd ready? ;p Wersja 43 cali xd80 ma matryce VA, więc całkiem dobry kontrast. Odwzorowanie kolorów, fakt idealne nie jest, ale nie odbiega od TV w tym przedziale cenowym. HDR na poziomie 420 nitów, kontrast 3800:1, 4k, szeroki gamut kolorów, matryca 10bit i można go było kupić za 3000 zł w tym roku. Niestety teraz praktycznie nie do dostania. WE750 to TV o klasę gorszy, 8bit, do tego fullhd, a nie 4k, ips z kontrastem kilka razy gorszym od xd80.

 

Jak siedzisz w czasie np. grania 1.5 metra od tv, to 4k w 43 calach jak najbardziej ma sens. Ja siedzę 1.3 metra i różnica między 1080p, a 4k jest ogromna. Jak ktoś siedzi 3 metry od TV, to nawet na 55 calach nie zobaczy zbytnio różnicy między tymi rozdzielczościami.

Odnośnik do komentarza
Gość aphromo
45 minut temu, bocieque napisał:

Piszesz o xd80? Istnieje coś takiego jak kontrast hd ready?

sony 49xd8005 ma kontrast na poziomie 500:1. HD Ready to cos kolo 550:1.

Odnosnie panelu to pomyliles, bo WE ma 10bit, a xd ma 8.

Zreszta, ten TV nie potrafi dobrze pokazac czerwonego, wiec nie nadaje sie do wyswietlania obrazow imo.

 

Tak wogole, mozesz przestac wtracac zupelnie inne TV z innej polki cenowej, innego rocznika do rozmowy ? Bo rozmawiamy o pojedynczym modelu nie liniach producenckich.

Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza

Rozmowa dotyczyła wersji 43 cali. Ta ma kontrast 3877:1 i 8bit +FRC, co daje efekty matrycy 10bit: http://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x800d

WE ma 8bit, bez FRC, bo był nawet tworzony z myślą o zwykłym ps4 (nie pro), a ten ma fullhd i 8 bit HDR. https://www.displayspecifications.com/en/model/f52faf3

 

Jak teraz patrzę, to WE odwzorowanie kolorów ma nawet ciut gorsze od xd80, dodatkowo nie obsługuje hdcp 2.2 ani HEVC. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, bocieque napisał:

Piszesz o xd80? Istnieje coś takiego jak kontrast hd ready? ;p Wersja 43 cali xd80 ma matryce VA, więc całkiem dobry kontrast. Odwzorowanie kolorów, fakt idealne nie jest, ale nie odbiega od TV w tym przedziale cenowym. HDR na poziomie 420 nitów, kontrast 3800:1, 4k, szeroki gamut kolorów, matryca 10bit i można go było kupić za 3000 zł w tym roku. Niestety teraz praktycznie nie do dostania. WE750 to TV o klasę gorszy, 8bit, do tego fullhd, a nie 4k, ips z kontrastem kilka razy gorszym od xd80.

 

Jak siedzisz w czasie np. grania 1.5 metra od tv, to 4k w 43 calach jak najbardziej ma sens. Ja siedzę 1.3 metra i różnica między 1080p, a 4k jest ogromna. Jak ktoś siedzi 3 metry od TV, to nawet na 55 calach nie zobaczy zbytnio różnicy między tymi rozdzielczościami.

Jak dla mnie równie ważne dla odbioru obrazu co odległość jest ustawienie tv i wzrok grającego.

Edytowane przez Kyokushinman
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, aphromo napisał:

43 cale ma HDR na poziomie 393,  matryce IPS LCD wiec o czym Ty do diabla mowisz ?

Jestes pewien, ze sprawdzasz jeden tv ?

Insane przytoczył Sony KD-43XD8005. Ty napisałeś, że ma słaby kontrast, co nie jest prawdą, bo ten TV jest na VA. Rozmiary większe są już na IPS. Wspomniałeś też o słabym odwzorowaniu kolorów, polecając WE750, które ma je na takim samym poziomie co xd80. Napisałeś też, że WE ma 10bit, a xd 8. Jednak WE ma czyste 8bit, a XD 8bit + frc, co bardzo dobrze imituje 10bit. 

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, bocieque napisał:

Insane przytoczył Sony KD-43XD8005. Ty napisałeś, że ma słaby kontrast, co nie jest prawdą, bo ten TV jest na VA. Rozmiary większe są już na IPS. Wspomniałeś też o słabym odwzorowaniu kolorów, polecając WE750, które ma je na takim samym poziomie co xd80. Napisałeś też, że WE ma 10bit, a xd 8. Jednak WE ma czyste 8bit, a XD 8bit + frc, co bardzo dobrze imituje 10bit. 

Dokładnie. Poniżej 50cali ten model to jedyny wyróżniający się TV do grania.

Odnośnik do komentarza

No i po roku złamałem się i w końcu kupiłem w piątek tv z hdr, wybór padł na xe9005 i właśnie dziś rano go oddałem bo się popsuł :D Wczoraj wieczorem wyłączył się sam z siebie i już nie chciał się włączyć. W sklepie nie mieli drugiego na wymianę więc zaproponowali wymianę na inny model ewentualnie, czekanie półtora tygodnia czasu aż sprowadzą nową sztukę  lub oddanie kasy. Wziąłem hajs, bo chyba jednak dozbieram trochę grosza i wezmę 55 cali.

Ale wrażenie z gier to rewelacja, inna generacja, obraz czysty krystalicznie, kolory nasycone, cudo. Ale już sama telewizja hd lepiej wygląda na moim starym W829.

 

W dniu 11.11.2017 o 08:41, Soniacz napisał:

Sprawdzałeś na planszach testowych ? Bo podczas normalnego oglądania telewizji czy filmów tego praktycznie nie widać...

Sprawdziłem już 3 egzemplarze XE90 (49 cali, może tu jest problem ?), jeden z 09/17 dwa pozostałe z 10/17 i każdy to ma... Ręce opadają :(

 

mój egzemplarz też to miał, nie wiem czy to nie przypadłość matryc 49 calowych.

Odnośnik do komentarza
Gość aphromo
12 godzin temu, bocieque napisał:

Insane przytoczył Sony KD-43XD8005. Ty napisałeś, że ma słaby kontrast, co nie jest prawdą, bo ten TV jest na VA. Rozmiary większe są już na IPS. 

Powiedzmy, ze dluugo szukalem,  i moge potwierdzic, ze faktycznie tak jest, ale juz HDR tylko i wylacznie w formie naklejki na obudowe.

Poza tym, nie wiem czy jest senst dyskutowac o TV ktorego nikt na oczy juz nie zobaczy.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Pawliko napisał:

No i po roku złamałem się i w końcu kupiłem w piątek tv z hdr, wybór padł na xe9005 i właśnie dziś rano go oddałem bo się popsuł :D Wczoraj wieczorem wyłączył się sam z siebie i już nie chciał się włączyć. W sklepie nie mieli drugiego na wymianę więc zaproponowali wymianę na inny model ewentualnie, czekanie półtora tygodnia czasu aż sprowadzą nową sztukę  lub oddanie kasy. Wziąłem hajs, bo chyba jednak dozbieram trochę grosza i wezmę 55 cali.

Ale wrażenie z gier to rewelacja, inna generacja, obraz czysty krystalicznie, kolory nasycone, cudo. Ale już sama telewizja hd lepiej wygląda na moim starym W829.

 

 

mój egzemplarz też to miał, nie wiem czy to nie przypadłość matryc 49 calowych.

Aby dobrze tel hd działała należy podłączyć ją przez port hdmi 1 lub 4 i zrobić overscan.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Pawliko napisał:

No i po roku złamałem się i w końcu kupiłem w piątek tv z hdr, wybór padł na xe9005 i właśnie dziś rano go oddałem bo się popsuł :D Wczoraj wieczorem wyłączył się sam z siebie i już nie chciał się włączyć. W sklepie nie mieli drugiego na wymianę więc zaproponowali wymianę na inny model ewentualnie, czekanie półtora tygodnia czasu aż sprowadzą nową sztukę  lub oddanie kasy. Wziąłem hajs, bo chyba jednak dozbieram trochę grosza i wezmę 55 cali.

Ale wrażenie z gier to rewelacja, inna generacja, obraz czysty krystalicznie, kolory nasycone, cudo. Ale już sama telewizja hd lepiej wygląda na moim starym W829.

 

 

mój egzemplarz też to miał, nie wiem czy to nie przypadłość matryc 49 calowych.

Za jakie pieniądze z ciekawości kupiłeś tego XE 49 cali? Sam przymierzam się do zakupu i zastanawiam się, czy już teraz czy poczekać na święta/początek stycznia licząc, że będzie jakaś obniżka. 

Odnośnik do komentarza

Cena wręcz zayebista, miesiąc temu był w sklepach za 10k.

TV jest w niektórych aspektach lepszy od LG, a w niektórych gorszy, ot życie.

Generalnie jeśli miałby służyć głównie do gier wideo dla dzieci to chyba taki B7 pozostaje lepszym wyborem.

Sony ma nieco większego input laga w 1080p i słabszy hdr.

No i bazuje na matrycach LG z zeszłego roku czyli modelu B6.

Edytowane przez Bielik
Odnośnik do komentarza
W dniu 26.11.2017 o 12:59, Pawliko napisał:

mój egzemplarz też to miał, nie wiem czy to nie przypadłość matryc 49 calowych.

 

No właśnie na to wygląda, że każdy 49XE90 ma vertical banding. Dramat. Przetestowałem już 3 egzemplarze... i trzeciego też oddaje.

Teraz czas na 55MU80, zobaczymy. Jak nie podejdzie to znowu zwrot. I tak do usranej śmierci, aż trafię znośny TV :P Prawo zwrotu jest, można się bawić ;) 

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Ins napisał:

Jak ktoś poluje na 55" OLED'a Sony A1 to chyba niezła cena (7999zł) w Saturnie:

https://saturn.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-sony-kd-55a1

 

 


Piękny telewizor. :obama:

Ja się zastanawiam nad ZD9 oczywiście w 65 calach. Ostatnio sporo potaniały (cena stopniała aż o 4 tys.) i aktualnie można go nabyć za 16.400zł.
Dalej sporo, ale wieść niesie, że to najlepszy LCD jaki się ukazał - lepszy nawet od słynnego DX900, którego już chyba nigdzie nie ma.

Z drugiej strony znajomy nabył XE9305. Wiadomo, sprzęt niższej klasy, ale za 65 cali zapłaci się ok dziewięciu tys. Poza tym nie do końca pasuje mi wizualnie ZD9.
Nie, że jest brzydki. Co to, to nie. Tył prezentuje się kapitalnie, całość jest znakomicie sprasowana, ale ten przód jakiś taki zwyczajny.
Oczywiście telewizor ma wyświetlać piękny obraz oraz się nie psuć, jednak mimo wszytko, jak tak przyrównałem do A1, to gorzej wypada.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

jak chcesz wydać tyle sałaty to czemu myślisz o lcd? Bez sensu. 

34 minuty temu, Soniacz napisał:

 

No właśnie na to wygląda, że każdy 49XE90 ma vertical banding. Dramat. Przetestowałem już 3 egzemplarze... i trzeciego też oddaje.

Teraz czas na 55MU80, zobaczymy. Jak nie podejdzie to znowu zwrot. I tak do usranej śmierci, aż trafię znośny TV :P Prawo zwrotu jest, można się bawić ;) 

 

Daj znać jak się sprawuje jak już go będziesz miał, ciekaw jestem porównania jakości obrazu do xe9005. Bo sam już jestem zdecydowany na 55 cali, a MU800 jest o parę stów tańszy od Xe9005, a może nie ma sensu dopłacać. 

 

Ja już dziś tak na spokojnie patrząc, widzę jeszcze jeden spory mankament XE9005, te nieszczęsne duszki jasnych obiektów na czarnych tłach, ta poświata jest jednak mocno słaba. Generalnie jak wróciłem do swojego wysłużonego Soniaka serii W8, to widzę, że obraz sdr zjada na śniadanie xe9005, czerń w porównaniu do xe jest wręcz oledowa, no i jasne elementu nie mają żadnej poświaty.

Edytowane przez Pawliko
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Sylvan Wielki napisał:


Piękny telewizor. :obama:

Ja się zastanawiam nad ZD9 oczywiście w 65 calach. Ostatnio sporo potaniały (cena stopniała aż o 4 tys.) i aktualnie można go nabyć za 16.400zł.
Dalej sporo, ale wieść niesie, że to najlepszy LCD jaki się ukazał - lepszy nawet od słynnego DX900, którego już chyba nigdzie nie ma.

Z drugiej strony znajomy nabył XE9305. Wiadomo, sprzęt niższej klasy, ale za 65 cali zapłaci się ok dziewięciu tys. Poza tym nie do końca pasuje mi wizualnie ZD9.
Nie, że jest brzydki. Co to, to nie. Tył prezentuje się kapitalnie, całość jest znakomicie sprasowana, ale ten przód jakiś taki zwyczajny.
Oczywiście telewizor ma wyświetlać piękny obraz oraz się nie psuć, jednak mimo wszytko, jak tak przyrównałem do A1, to gorzej wypada.

 Ja też się jeszcze zastanawiam nad Zd9, ale w porównaniu z Xe93 nie jest warty tej dużo wyższej ceny. W niektórych aspektach nawet z nim przegrywa. Czas reakcji, szczytowa jasność, no ale wiadomo ponad 600 stref wygaszania to nie w kij dmuchał porównując do 64 w Xe93.

Natomiast A1 w trybie bazowym na sklepie to i tak kosi zarówno jednego jak i drugiego kontrastem, czernią. Wiadomo oled, ale jasnością te dwa wyżej go niszczą.

 

Poza tym jak kupisz Bravie to będziesz miał dostęp do moich ustawień kolego hehe.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 27.11.2017 o 18:36, Pawliko napisał:

Daj znać jak się sprawuje jak już go będziesz miał, ciekaw jestem porównania jakości obrazu do xe9005. Bo sam już jestem zdecydowany na 55 cali, a MU800 jest o parę stów tańszy od Xe9005, a może nie ma sensu dopłacać.

Dziś odebrałem 55MU8002 i pierwsze wrażenie po wyjęciu z pudła - WOW, naprawdę jest piękny! ramka, tył, centralny stand - piękne! No i rozmiar, niby 6 cali różnicy, ale zupełnie inne doznania :)

Ale że jako wytrawny koneser z mega wyczulonym okiem wiem, że nie ma co się podniecać designiem i ilością cali ;) Czas na ostre testy w każdym warunkach, jak będzie kaszana to idzie kolejny zwrocik :P Dam znać co i jak. W przypadku kupy prawdopodobnie rezygnuję z TV... :D

 

P.S. Wiecie czego mi brakuję na forach o TV ? Właśnie recek takich wyczulonych i testujących wszystko w TV użytkowników... ale cóż, trzeba radzić sobie samemu :P

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...