Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Najbardziej boję się tego smart tv od Sony, że któregoś dnia będę chciał odpalić film z dysku a on nie będzie go widział albo będzie widział film ale bez napisów. Albo losowo będzie rzucał komunikat NIEWŁAŚCIWY KODEK. Miałem do czynienia dużo z Braviami i za ten ich system to ktoś po ryju powinien dostać, jak można takie coś wypuścić na rynek.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, szejdj napisał:

Najbardziej boję się tego smart tv od Sony, że któregoś dnia będę chciał odpalić film z dysku a on nie będzie go widział albo będzie widział film ale bez napisów. Albo losowo będzie rzucał komunikat NIEWŁAŚCIWY KODEK. Miałem do czynienia dużo z Braviami i za ten ich system to ktoś po ryju powinien dostać, jak można takie coś wypuścić na rynek.

pamiętaj, że oba modele mają inne systemy 55'' ma androida a 65'' ma na linuxie system


i ja ci dobrze radzę weź tego 55''

Odnośnik do komentarza

No dla niektórych nie ma za dużych telewizorów. Sam teraz mam mniej więcej tyle od kanapy i 58 calowy Panasonic wydawał sie ogromny. W grze juz nie ogarnialem calego ekranu jak usiadlem na skraju narożnika, ale mam tez znajomego ktory z tej odleglosci oglada Oleda 65 cali i dla niego jest idealnie! Mozna zawsze samemu przetrenowac w sklepie, czesto na wystawach sa fotele, z tym ze tam tez jest inny odbior gdy do okla masz 500 m przestrzeni.

 

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Tak - kwestia jeszcze czy kablowki duzo ogladasz. Nie bralbym powaznie tego co pisza akurat na tej stronie, ze zmniejszajac ekran pixeloza kanalow nadal jest widoczna. No nie jest - ogladajactakie mistrzostwa swiata na zwyklej 1dynce z tak bliskiej odleglosci beda rozmazance jak (pipi)!

Odnośnik do komentarza

Witam,

 

Wczoraj zostałem szczęśliwym posiadaczem Samsunga UE55NU8042T.

W skrócie - jeżeli ktoś się zastanawia to zapewniam, że nie ma nad czym, telewizor rewelacyjny. Szczerze polecam.

 

Aktualnie szukam jednak optymalnych ustaweń dla tego TV lecz nigdzie nie mogę znaleźć.

Czy ktoś mógłby polecić ustawienia (zaawansowane ust obrazu), pomożecie? 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Faka napisał:

Zanim telewizja podejmie jakiekolwiek puszczanie kanałów UHD w Polsce, to minie wieki, a to co wszystko puszczają to jest w 720p, śmiech na sali.

Cały mundial jest w 4k na TVP (bez HDR).

NC+ ma swój kanał na którym wszystko jest już w 4k z HDR, w tym kilkanaście meczy MŚ2018. Serial Kruk, koncerty i filmy przyrodnicze - wszystko UHD 

Fakt, nie ma jeszcze pełnej "ramówki" ale mówienie, że miną wieki zanim coś się zmieni jest lekko nie na miejscu.

Odnośnik do komentarza

Takie typowe jak publiczne czy Polsat z TVN, gdzie to są normalne kanały dla Kowalskiego to trochę minie czasu. A mówisz o takich Premium kanałach to ja to wiem, że mają. Polsat cyfrowy jeszcze nie jest taki jak nc cyfra póki co. Tak czy siak ten mundial 4k to i tak dodatkowa opłata była. Chociaż LM będzie w 4k.

Edytowane przez Faka
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, yab napisał:

Cały mundial jest w 4k na TVP (bez HDR).

NC+ ma swój kanał na którym wszystko jest już w 4k z HDR, w tym kilkanaście meczy MŚ2018. Serial Kruk, koncerty i filmy przyrodnicze - wszystko UHD 

Fakt, nie ma jeszcze pełnej "ramówki" ale mówienie, że miną wieki zanim coś się zmieni jest lekko nie na miejscu.

Tylko u wybranych operatorów. Chyba żadna kablówka w stolicy nie ma TVP w 4k... Zresztą skończą się męczę i powrót do 580p.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Nie żartuj, mało kto daje full hd programy i ten pseudo 1080i,  max 720p albo 580p, w polsce jak w lesie jeśli chodzi o telewizję. Na takim tv full hd może i to ładnie wygląda, ale już na takim uhd 4k to gunwo rozmazane i jest tragedia jeśli chodzi o odbiór obrazu i to widać, że obraz jest nadawany 720p, a już prędzej zobaczysz na 580p jak przez mgłę. Nie wiem, trochę czasu minie zanim w Polsce dostosują się do odbiorników 4k, mimo, że te telewizory są tanie jak barszcz jeśli przeglądamy ze średniej półki cenowej akceptowalne dla przeciętnego Nowaka.

Edytowane przez Faka
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Faka napisał:

Takie typowe jak publiczne czy Polsat z TVN, gdzie to są normalne kanały dla Kowalskiego to trochę minie czasu. A mówisz o takich Premium kanałach to ja to wiem, że mają. Polsat cyfrowy jeszcze nie jest taki jak nc cyfra póki co. Tak czy siak ten mundial 4k to i tak dodatkowa opłata była. Chociaż LM będzie w 4k.

Mówisz o standardzie Super HD który ma być czymś nie wiadomo czym? Zapewne pomiędzy HD a 4k? :D 4k ma być jedynie testowane

 

4 godziny temu, easye napisał:

Tylko u wybranych operatorów. Chyba żadna kablówka w stolicy nie ma TVP w 4k... Zresztą skończą się męczę i powrót do 580p.

Jaki problem założyć sobie nc+? Ten kanał ma być rozwijany i ma mieć coraz więcej treści. 

 

"

CANAL+ 4K Ultra HD to nowy kanał premium w ofercie platformy nc+, na którym będą transmitowane wybrane wydarzenia sportowe, w tym m.in.

mecze angielskiej Premier League, niemieckiej Bundesligi, czy hiszpańskiej LaLiga Santander oraz hity filmowe, seriale, produkcje oryginalne Canal+, widowiska muzyczne i programy dokumentalne w najwyższej jakości obrazu"


https://ncplus.pl/program-tv/canal-plus-4k#

 

Odnośnik do komentarza

Najlepsza jakość filmów jakie widziałem w UHD na płycie i szczerze polecam (nawet dla samego obrazu, ale też crapów nie oglądam):

- Dunkierka

- Trylogia Batmana (Nolana)

- Interstellar

- Bez Przebaczenia

- Łowca Androidów

- Blade Runner 2049

- LEGO Przygoda

- LEGO Batman

- Trzy Billboardy

 

A w kolejności czekają: Szeregowiec Ryan, Forrest Gump, Matrix, Kształt Wody, Tomb Raider (2018), Ciche Miejsce.

 

Oczywiście widziałem tego więcej, ale te filmy to rekomendacja.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...