Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do Goorala: Skoro iiyama 24" się nadaje to czy ta iiyama 26" się nada? Pytam, bo wyświetla format 16:10. Czy to źle?

Tak źle bo... wszystko wyjaśnił Wampis. PS3 ani X360 nie maja możliwości ustawienia w opcjach konsoli rozdzielczości 1920-1200 (A koniecznie musi byc ustawiona rozdzielczośc natywna danego monitora) co sprawia, że trzeba będzie ustawić 1920-1080 i obraz na ekranie monitora będzie brzydko przeskalowany do 1920-1200 oraz będzie nienaturalnie rozciągnięty w pionie (Zmiana formatu obrazu z 16:9 na 16:10 - uwierz mi to widać i bardzo to psuje doznania w czasie gry). Jednym zdaniem - nie warto brac niczego z 1920-1200 do PS3 i X360. Przy rozmiarach matrycy powyżej 20" wybierać z monitorów 1920-1080.

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Odswieze troche temat ;). Otoz borykam sie dosc dlugi czas z zakupem TV do PS3. Upatrzylem kilka LCD'ikow w rozmiarze 32", ale i tak do konca nie wiem ktory wybrac.

Zasadnicze moje pytanie, to czy koncentrowac sie jesli chodzi o parametry na tym, by TV mial HD READY, czy FULL HD oraz odswiezanie 50 Hz, czy 100Hz ?? :(.

Modele jakie mam na oku to LG LF2510, Philips 5604H oraz Samsung B450. Kwota - max 1800 zl.

Poza graniem na Playu telewizor bym uzywal do ogladania filmow DVD, Blue-Ray oraz ewentualnie do podpiecia laptopa w celu ogladania filmow.

 

/ Z gory dzieki za wszelkie rady, ktore mam nadzieje naplyna szybko :) /

Odnośnik do komentarza

Nie patrz na kontrast is czas reakcji matrycy, a patrz na odswiezanie i rozdzielczosc :).. Jak TV ma czas reakcji 8ms, to nie zaplataj sobie glowy 5, czy nawet 2ms. Bo to Teoretycznie cos daje, a w praktyce czysty marketing.. Tak samo odswiezanie - 100Hz i wiecej nie potrzeba.

 

http://www.mixelectronics.pl/zobacz,23561,kat,248,panasonic-tx-l32s10e :thumbsup:

 

Aha, sorki, kwota 1800 max :/. To szukaj tylko TV FullHD w tej cenie. Mozesz kupic tego Philispa, bo sie naprawde ladnie prezentuje.

Edytowane przez Shagohad
Odnośnik do komentarza

Nie patrz na kontrast is czas reakcji matrycy, a patrz na odswiezanie i rozdzielczosc :).. Jak TV ma czas reakcji 8ms, to nie zaplataj sobie glowy 5, czy nawet 2ms. Bo to Teoretycznie cos daje, a w praktyce czysty marketing.. Tak samo odswiezanie - 100Hz i wiecej nie potrzeba.

 

http://www.mixelectronics.pl/zobacz,23561,kat,248,panasonic-tx-l32s10e :thumbsup:

 

Aha, sorki, kwota 1800 max :/. To szukaj tylko TV FullHD w tej cenie. Mozesz kupic tego Philispa, bo sie naprawde ladnie prezentuje.

 

Ostatecznie moge dac te 2000zl za tego Panasonica, bo parametrowo wyglada ok. Ma 100Hz co najwazniejsze i FullHD.

To mowisz Shagohad, ze ten S10E bedzie dobrym wyborem ?? ;>

Odnośnik do komentarza

Jestem noobem w tej dziedzinie więc prosze o pomoc tych co sie na tym znają.

Potrzebuje kupić monitor 24'' do maxymalnie 1200 zł.

Monitor musi być full hd ma mieć conajmniej jedno hdmi regulacja panelem góra dół i żeby jak najmniej smużył.

Będzie używany głównie do grania na pc.

Będzie w tej cenie coś sensownego czy takie rzeczy to tylko w erze ?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

mianowicie mam problem. Posiadam PS3 a nie mam gdzie na nim grać i się tułam z nim i noszę po domu, od monitora przy PC do TV u rodziców. Trochę mnie to już wkurza.

Potrzebuję kupić coś dla siebie, po 'letkim' namyśle, stwierdzam, że będzie to albo TV LCD, w cenie góra 1500zł albo monitor LCD FULLHD w cenie góra 800zł. Możecie mi coś polecić w tych kryteriach ? Co jest wartego uwagi ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Cześć!

 

Krótko: planuję kupic ps3 + TV full hd. Mnóstwo się naczytałem ale chciałbym zapytać "ekspertów" w tej dziedzinie. Czy Panasonic TX-P42U10E jest dobrym wyborem? Ktoś go ma i może podzielić się wrażeniami z gry? Jak jest z rozdzielczością? Czytałem, że pojawiają się problemy ze spadkiem rozdzielczości przy obrazie dynamicznym, przy czym jest to spadek z 1080p do 900p więc chyba nie będzie problemu bo mało jaka gra obsługuje pełne 1080p z tego co się orientuję. Czekam na konkretne odpowiedzi ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość Mr. Blue

Co, co, co? Spadek rozdzielczości? Kto ci naopowiadał takich bajek? :geek: Spec w EuroAgd? Czy na HDforum trafiłeś na jednego z cwaniaków, którym chyba płaci się by oczerniali plasmy... :mellow:

 

Plazma przez ciebie wymieniona jest niesamowita: obraz jest r e w e l a c y j n y i zapewniam cię, że w tym przedziale cenowym nie znajdziesz nic lepszego. Gry w 1080p chodzą idealnie, nic się nie martw. W Burnout Paradise (bardzo, bardzo dynamiczna gra) obraz jest krystaliczny. Zapomnij o smużeniu i input lagu... TO jest PLAZMA i w kwestii dynamiki większość LCD może jej buty lizać. :potter:

Zapomnij także o jakichkolwiek poświatach - o ile nie będziesz oglądać tv w 4:3 to śpij spokojnie.

Wady? W niektórych modelach może występować bzyczenie (szczególnie przy wyświetlanych jasnych odcieniach) słyszalnych przy niskiej głośności.

 

Wiem bo mam i bardzo sobie cenię mój telewizorek. :thumbsup:

 

PS. Najlepszy tryb wyświetlania obrazu (nawet w grach) to kino.

Edytowane przez Mr. Blue
Odnośnik do komentarza

Potrzebuję jak najtańszy monitor LCD co najmniej 17", ale mógłby być większy - JAK NAJTAŃSZY, nawet jakaś mega promocja na allegro za 100 zł mnie interesuję, doradźcie coś, co mogę kupić za NAPRAWDĘ MAŁĄ KASĘ. Taki, żeby w gierkach na pc było widać coś oprócz smug.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...