Skocz do zawartości

F1 2019


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Amer napisał:

Panowie, takie pytanko: czy dla kogoś kto po prostu chce się pościgać (koniecznie w 60FPSa), nie mając przy tym pojęcia o F1 i całej związanej z tym otoczce... nowa odsłona F1 będzie dobrym wyborem? W sumie chciałem dać grze szanse bo od ścigałek (oraz bijatyk) faktycznie wymagam 60 klateczek (taki nawyk, z powodu którego wszelkie gry poniżej tej wartości wydają mi się być... powolne). Do tej pory nie grałem w żadną grę dot. F1 właśnie, więc lekko się dygam przed wyłożeniem 200PLN, niemniej kusi mnie jak cholera.

 

No ja dostałem F1 2019 przypadkiem za 1 zł podczas zakupu kierownicy i teraz nie mogę się oderwać. Fakt że sam z siebie nigdy bym pewnie nie spróbował ale stało się. Kupiłem kierownicę dla gran turismo itp wyścigów ale nawet nie włączyłem gram tylko w F1. Ta odsłona 2019 z tego co wyczytałem to jeden z lepszych wyborów przez dużą ilość contentu no ale czy się zajarasz to zależy od ciebie. Ja chciałem sprzedać ale nie ma szans gram codziennie i zgłębiam informacje o F1 bo bez tego trochę ciężko czerpać przyjemność z tej gry. Oprócz jazdy jest wiele innych czynników które trzeba brać pod uwagę.

No i to gra od codemasters fajnie chodzi force feedback w kierownicy, na padzie też można grać bo np w PC2 trochę (pipi)nia na padzie i w f1 jest konkretne uczucie prędkości (nie to co w GT).

Jednak ja zawsze jako każual grałem w gry z serii Dirt i te będą bardziej przystępne i ciekawsze dla kogoś kto chce tylko pojeździć.

Edytowane przez devilbot
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

W tej kwestii podzielę się własnym doświadczeniem i może rzuci to światła nieco na grę F1.

 

Motoryzacja jak i same ścigałki niespecjalnie mnie kręciły i nie widziałem w tym większego funu, chociaż zdarzało mi się ogrywać tytuły z czego najwięcej to rajdówki - Colin McRae. Ogrywałem też TDU i GRID, ale dopiero przy Forza Motorsport 3 zrozumiałem co takiego fajnego jest w ściganiu się na torach. Zacząłem też grać w F1 2010 i przestały mnie kręcić ścigałki arcade. Dzisiaj odpalając GRID ciężko mi się w niego gra, niemniej jednak uważam ją za jedną z lepszych serii arcade na torach, bo sprawia dużo frajdy.

 

W ściganiu na torach fajne jest to, że jedziesz to samo okrążenie kilkanaście razy i jeśli jeździsz uważnie i analizujesz to co robisz to wiesz gdzie możesz się poprawić, bądź spróbować się poprawić. "Tu odejmę gazu wcześniej, w tym miejscu powinienem już wchodzić w zakręt, tu już na wyjściu powinienem przyspieszać." Przy następnym okrążeniu się poprawiasz i jeśli załapiesz to będziesz w stanie z każdym okrążeniem nieco ucinać tego czasu.

 

F1 jest o tyle fajne, że masz treningi, kwalifikacje, w których masz czas nauczyć się toru i  dopracować ustawienia. Sam wyścig jest inaczej skonstruowany, bo nie jedziesz po idealnej linii a takiej, która jest dostępna. Szukasz miejsc do ataku i też planujesz obronę przed zakrętem jak ktoś siedzi Ci na dupie. Tych niuansów nie dostrzegałem kiedyś, ale motorsport jest naprawdę fajną rozrywką z poziomu kierowcy :)

 

Ponadto w F1 dochodzą aspekty pozawyścigowe - development silnika, strategie pit-stopu, zmiany w zespołach, awarie związane ze żużyciem elementów. F1 jest oczywiście najlepszą grą tego typu i żadna inna (choć w każdym innym motorsporcie wygląda to podobnie) nie traktuje tego tak dogłębnie.

Jeśli chcesz się po prostu pościgać tak dla funu ścigania, to Forza Horizon 4 może być lepszym wyborem.

Odnośnik do komentarza

@Amer a nie lepiej sciagnac demko zeszlorocznej edycji (ktora duzo sie nie rozni na pierwszy rzut oka poza innym oswietleniem) gdzie zobaczysz model jazdy, weekend wyscigowy i ogolnie czy jest fun z jezdzenia w kolko :lapka: w game passie jest chyba zeszloroczna edycja

Edytowane przez Szymek
Odnośnik do komentarza

Tak szczerze to nie wiedziałem nawet, ze jest demko - dzięki, tak zrobię :)

 

Tak jak mówiłem - do tej pory moje zainteresowanie F1 było praktycznie zerowe, ostatnio podłapałem kilka dobrych głosów n/t tegorocznej odsłony gry i... chciałem spróbować. Wszelkie Forzy i inne takie odpadają u mnie z automatu ponieważ po wsiąknięciu w Wipeout OC (jaki czas temu) wszystkie "normalne" ścigałki wydają mi się ślamazarne (stąd też uznałem, że może warto dopatrywać się tej szybkości w F1). Tak, to dwie kompletnie różne gry, z tym że ja gonię za szybkością w tego typu gierkach, a jak by nie patrzeć, F1 jakoś tak kojarzy mi się właśnie z tym (okiem laika).

Odnośnik do komentarza

Ograłem demko wer. z 2018 i... bardzo mi się podoba. Aż sam jestem zaskoczony odrobinę.

 

Czy w pełnej wersji F1 2019 jest coś takiego jak szybki wyścig lub dowolna jego pochodna? Chodzi mi o to by wybrać maszynę, tor, poziom SI i po prostu wskoczyć na tor. 

Odnośnik do komentarza

W F1 nic nie zmieniałem. Tylko zwiększyłem moc wibracji i force feedbacku i obłożenie klawiszy żeby pod ręką mieć zwiększenie mieszanki paliwa i manualną obsługę ERS. Co w sumie jest nierealistyczne bo kierowcy F1 nie zmieniają ERS w locie, a mają skonfigurowane pod dany tor i system sam reguluje im zwiększanie mocy z ERS. O tym w którym miejscu toru się znajdują komputer wie na podstawie biegu jaki mają wbity.

 

Wiem, że niektórzy zmieniają zakres skrętu kierownicy ja gram na defaultowym 360. To są wszystko preferencje nawet kierowcy F1 podobno mają różne zakresy skrętu w zależności od preferencji albo toru np na Monaco gdzie dużo zakrętów na 1 biegu niektórzy jeżdżą na większym skręcie.

Odnośnik do komentarza
  • 9 miesięcy temu...

Nie da się zmienić poziomu w trakcie sezonu co? Ustawiłem za niski poziom (81) miałem 3 sekundy lepszy czas Alfa od kolegi z ekipy w kwalifikacjach. W wyścigu jest chyba trochę ciężej (ale i tak łatwo) z tempem ze względu że nie mam nawyku oszczędzania opon i paliwa. Pizda ogień xD pewnie najwyższy poziom jednak będzie za trudny 

Grając wczoraj wyścig zdałem sobie sprawę jak te prawdziwe wyścigi są nudne przez te oszczędzanie i brak możliwości ciśnięcie cały czas. 

Napisze może do tego że event po wyścigu w McLarenie chyba z 2008 roku na Silverstone (jakie to malutkie, zwinne i brzmi) sprawił mi więcej frajdy niż zgarnięcie pełnej puli punktów w Australii. 

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 6.05.2020 o 16:09, maciucha napisał:

nie wiem jak w 2019, ale w w 2017 szło zmieniac poziom trudności podczas pierwszego loadingu (czyli jak z menu klikasz kariere)

 

W dniu 6.05.2020 o 19:33, Michał102 napisał:

Zgadza się. Podczas loadingu trzeba wcisnąć options na padzie. 

to ja chyba nie umiem :( przed wlaczeniem kariery pod OPTIONS jest nasza karta zawodnika a w opcjach nie ma opcji na zmiane poziomu (asysty itp sa). Poziom moge jedynie zmienic przed luznym GP 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...