Skocz do zawartości

F1 2019


Rekomendowane odpowiedzi

Tegoroczna odsłona F1 pojawi się na rynku szybciej niż zazwyczaj miało to miejsce (w tym roku będzie to końcówka czerwca - 25 bądź też 28, w zależności od wersji która zostanie zamówiona). Szykuje się trochę ciekawych zmian - w końcu do gry trafią bolidy z Formuły 2, a dodatkowo do produkcji trafi Senna wraz z Prostem. Ich modele widać na trailerze, który dziś pojawił się w Internecie, a link do większości nowości jakie czekają na graczy tutaj: http://blog.codemasters.com/f1/04/senna-prost-renew-their-rivalry-in-f1-2019-legends-edition-f2-confirmed-cover-art-more/?fbclid=IwAR04ExfYZ_qDOpZJwmDudih-xMsfJAvoaz8Wo6FB8NGvrjqwCE96n3sdSPg

 

Rok temu odpuściłem sobie F1 2018, ale teraz zapowiada się super edycja. Na pewno teraz już nie odpuszczę, szczególnie, że na okładce na polski rynek będzie Robert :wub:

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

 

Wygląda rewelacyjnie, z ciekawostek gameplayowych, tym razem twórcy przygotowali tryb kariery zaczynający się w Formule 2, gdzie gracz znajdzie swoich życiowych rywali, z którymi będzie później walczyć w Formule 1. Dodatkowo obiło mi się o uszy, że znajdzie się również specjalny tryb Prost vs Senna

Odnośnik do komentarza
W dniu 9.05.2019 o 14:07, Patricko napisał:

W online podobno będziemy budować swój własny bolid. Nie wiem tylko czy w roli menadżera zespołu, ala gra Motorsport Manager, czy po prostu sami jeździmy i go rozwijamy wraz z poziomami. Zdecydowanie wolałbym opcje menadżera, to byłby hit tej wersji!

Serio? Czytaem o kustomizacji pojazdu i widziałem filmiki jak zmieniają kolry karoserii i naklejki. Myślałem, że tylko wizualnie.

Odnośnik do komentarza

Mam ochote na tegoroczna edycje F1 poraz pierwszy od dluzszego czasu. F1 2013 byla ostatnia jaka zakupilem bo potem zaczal sie regres. Bolidy F2, Senna vs. Prost plus Kubica jako bonus to w koncu jakis powiew swierzosci w zastanej nieco serii. Tylko najpierw chce zobaczyc jak to wyglada na zwyklej Ps4. Po ostatniej wpadce z Dirtem 2.0 stracilem zaufanie do Codemasters I predko moich pieniedzy na premiere nie zobacza. Jednak watpie abysmy zobaczyli jakis gameplay z tej wersji przed premiera gry. 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Gram na ps4, sytuacja wygląda tak, że nie grałem w poprzednią odsłonę więc ciężko mi porównać, natomiast w porównaniu do 2017 AI jest agresywniejsze, graficznie wygląda to też lepiej, choć wielkiego skoku nie ma. Degradacja opon jest bardziej widoczna, natomiast nie w takim stopniu jak mogłoby się wydawać, tzn jest lekka różnica między oponami zaczynającymi wyścig, a oponami po kilkunastu okrążeniach. Kariera bardzo podobna oprócz początkowego dodatku z F2 plus transferów kierowców (bardzo wyczekiwany przeze mnie feature, ale oczywiście na razie żadnego transferu nie doświadczyłem). Krótko mówiąc - jeżeli macie w posiadaniu 2018 to poczekałbym na przecenę. Jeżeli nie graliście w poprzednią odsłonę, to śmiało sięgnąłbym po 2019. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Kupiłem wczoraj  najbardziej wypasioną wersję na PC, chwilę pograłem, generalnie jest  fajnie. Dziś pogram więcej to się wypowiem. Na pierwszy rzut oka grafika jest sporo lepsza, nocne wyścigi robią mega wrażenie.  Bardzo dobra optymalizacja. Na i5 6400 i GTX 970 betonowe 60FPS w 1080p wszystkie nastawy na high. Szukam jakiejś ligi ;) 

Odnośnik do komentarza

Ta gra to klon 2018, który był klonem 2017. Na konsoli widać, że jest lepsze oświetlenie, ale graficznie jedno i to samo. Poprawili trochę wizualną stronę opon, ale o grainingu zapomnijcie. Kariera to ząbek w ząbek to samo co w poprzednich częściach, nawet menu im się nie chciało zmienić...

Jest niby kariera F2, która składa się z 3 scenariuszy, a nie wyścigów. Tak naprawdę to mamy tutaj tylko jeden wyścig, gdzie musimy ukończyć przed jednym gościem. Szczerze to te scenariusze są 100x lepsze niż ta nudna kariera solo.

Online jak to online, banda debili, grind levelu i w sumie nic poza tym. Niby zbieramy punkty i możemy sobie kupować malowania kasków czy strojów, ale to wszystko jest tak podstawowe, że szkoda liter marnować. Plusem jest dodanie supportu dla lig, po 10 latach zorientowali się, że takie coś może się przydać...

Miała być największa część w historii, a tak naprawdę mamy kopie poprzednich z bardzo małymi zmianami.

Odnośnik do komentarza

Gram na kompie. Miałem 2017 na Xbox One X. 2018 na kompie i teraz 2019 też na kompie. Wszystko na ultra ustawieniach z rozdzielczością 1080p i stałe 60 fps. Gra wygląda lepiej, naturalniej. W głównej mierze to oświetlenie i odbicia robią robotę, reszta może nie została usprawniona - cieżko mi zauważyć różnicę w tej kwestii. Dźwięk jest dopieszczony z pewnością. Silniki brzmią już bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nie wiem skąd te narzekania na nową odsłonę. W 2019 wszystko jest lepsze. Gram na ps4 i po komentarzach odnośnie grafiki miłe zaskoczenie, jest lepiej niż w 2018 i to widać gołym okiem, lepsze tekstury toru, dużo schludniejsze menu, teraz już cieszy oko a nie straszy. Dźwięk bolidów to już przepaść na korzyść nowej F1. Kariera nie licząc epizodu F2 to faktycznie to samo co poprzednik ale nie bardzo rozumiem co mieli by zmieniać, było dobrze to po co psuć, dodali transfery kierowców i za to duży plus. Online za to moim zdaniem to wielka rewolucja. Pomysł na tygodniowe wydarzenia to strzał w dziesiątkę. W piątek mamy treningi i kwalifikacje. Treningi jeździmy do woli a kwalifikacje najlepiej pojechać już na maxa za pierwszym razem, bo każda powtórka ma mieć już jakieś kary, nie wiem jakie bo byłem zadowolony ze swojego przejazdu i nie powtarzałem. Wyścig odbywa się w sobotę i niedziele. Jest wyznaczona dana godzina na matchmaking. Kilka wyścigów co godzinę, trochę podobny schemat jak w GTS. Jedziemy 25% całego wyścigu. Możemy pojechać kilka jednak wynik do rankingu zapisywany jest tylko z ostatniego. Czym lepszy % w globalnym rankingu tym więcej punktów za które odblokowujemy nowe skiny dla bolidów online, kasku i ubioru kierowcy. Bardzo mi się spodobał ten nowy tryb. Teraz był tor Red Bulla, mam nadzieje ze od piątku będzie jeżdżony Silverstone. Z poziomu gry mamy kalendarz z zaznaczonymi wydarzeniami ze świata F1 a także eventy Codemasters jak i ligi w których bierzemy udział a nawet konserwacje serwerów. Są tez odnośniki do e-sportu związanego z grą. Widzę tu duża inspiracje tym co mamy od dawna w GTS. Ludzi w multi jeździ od groma, pełno serwerów w lobby, rankingowe znajduje natychmiast, na nic nie trzeba czekać. W weekendowym evencie wzięło udział ponad 20 tys graczy, myślę ze sporo jak na F1. Miałem nie brać w tym roku 2019 od razu po premierze bo jeszcze sporo mi zostało do wyjeżdżenia w 2018 ale skusiłem się i po kilku dniach intensywnej jazdy jestem bardzo zadowolony.

 

ps. 

Trochę napisałem nieprawdy o wyzwaniach tygodniowych :). Wyzwanie trwa cały tydzień, treningi są 3 i robimy w nich te same testy dla zespołu co podczas kariery, reszta się zgadza czyli kwalifikacje do woli ale z kara a wyścig sobota i niedziela.

Edytowane przez GoltaR
  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Gra ma dużo kontentu co sobie mocno cenię jako laik F1:

- 20 klasycznych aut 

- Formuła 2 ze swoimi zasadami, inny format wyścigów niż f1

-  20 tematycznych mistrzostw do rozegrania np. Grand Prix F2 Europy Wschodniej, Street GP itp

- 20 wyzwań np wyminąć w czasie 10 aut co wcześniej startują itp

- tryb kariery

- tworzenie własnych mistrzostw

- za 50 zł DLC Senna vs Prost  z ich bolidami i jakąś kampanią/wyzwaniami

 

Szczerze mówiąc to najwięcej jeżdżę klasykami i formuła 2 bo dopiero uczę się na kierownicy, a te są wolniejsze i mają mniej biegów. I mam sentyment do klasyków bo kiedyś zagrywałem się w Grand Prix Legends jednak tu są trochę nowsze auta. Online nie grywam.

Prowadzenie aut na kierownicy jest bardzo podobne do prowadzenia bolidów w Project Cars 2. Jednak F1 2019 lepiej wygląda i imo ma lepszy dźwięk.

 

Gram na zwykłej PS4 gra chodzi i wygląda świetnie czasami pojawi się screen tearing ale je.bać to.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Panowie, takie pytanko: czy dla kogoś kto po prostu chce się pościgać (koniecznie w 60FPSa), nie mając przy tym pojęcia o F1 i całej związanej z tym otoczce... nowa odsłona F1 będzie dobrym wyborem? W sumie chciałem dać grze szanse bo od ścigałek (oraz bijatyk) faktycznie wymagam 60 klateczek (taki nawyk, z powodu którego wszelkie gry poniżej tej wartości wydają mi się być... powolne). Do tej pory nie grałem w żadną grę dot. F1 właśnie, więc lekko się dygam przed wyłożeniem 200PLN, niemniej kusi mnie jak cholera.

Odnośnik do komentarza

Osobiście wątpię, że gra jest w stanie przekonać do siebie kogoś kto nie interesuje się tym sportem. F1 jest dosyć monotonna dla kogoś kto stoi z boku. Jeśli miałbym polecać alternatywę, to nie wiem jak PC2 stoi z klatkami ale oferuje większą różnorodność w tym zakresie.

 

Ewentualnie GRID. Jest to gra arcade, ale na padzie lepiej się sprawdzi niż obie wyżej i też ma świetny tryb kariery (tylko nie wiem czy każda).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Bo ja albo gram na wszystkim off albo wcale. No i tu na wszystkim off na padzie się nie da jeździć zbytnio. Ale może to tylko u mnie tak. Ogólnie nie miałem funu z tego. W sumie w Forza jak odpalam pojazd f1 to też mnie nie bawi.

 

Jak masz xbox to ściągnij z gamepass starszą edycję i będziesz wiedział czy Ci pasuje.

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...