Skocz do zawartości

Głośna praca, wyjący wentylator PS4


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż od niedawana jestem posiadaczem PS4 w wersji fat, model cuh-1116a i mam problem ponieważ w ostatnim czasie wentylator zaczął wyć niemiłosiernie, dzieje sie tak w czasie gry a podczas gdy konsola jest bardziej obciążona przez wymagającą gre, konsola wchodzi na coraz wyższe obroty, pochodzi tak z kilka minut i sie troche ucisza,  ponoć tak te modele mają więc spoko, nic poza tym sie nie dzieje gram przez 4-5h bez przerwy i nic, jak  wyłącze gre i wyjde do systemu to konsola sie ucisza i jest praktycznie niesłyszalna jednak kilka dni temu wspomniany wcześniej wentylator zaczął wyć i czym większe obroty tym większy hałas i to mnie martwi więc pytanie czy mogę tak grać i nic sie nie stanie czy wentylator musi zostać wymieniony? Dodam, że konsole przeczyściłem sprężarką wyleciało troche kurzu moze ciut ciszej pracuje ale wentylator nadal tak wyje. Załączam dwa filmy poglądowe z pracą mojej konsoli. Z góry dziękuje za pomoc. 

film nr1

film nr2

 

Edytowane przez adr1410
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Mialem dokladnie to samo, przy Dishonored wchodzila na obroty jak odrzutowiec. Jest fabrycznie zaplombowana od zakupu w 2015, wiec nagromadzilo sie pewnie kilo kożuchow.

 

 

Tu prosty tutorial. Postapilem z czyszczeniem wg tego i po pol godzinie zabawy z powietrzem sprezonym, torxem 8 z dziurką i krzyżakowym ph1 konsola mruczy lekką bryzą juz po 45 min testow przy obecnym upale.

 

Niesamowite, ze zwlekalem z tym tak dlugo i myslalem, ze te faty po prostu tak mają. Niebo a ziemia.

@adr1410

Odnośnik do komentarza

Tylko jedno zrobilem na poczatku.

 

KHlJ6Poh.jpg

 

 

No duzo raczej syfu po paru latach. W kazdym zakątku kożuchy. Wiecej widac po wyjęciu zasilacza (mialem problem by odpiąc kabelek a nie chcialem urwac - zostawilem podpiety, nie utrudnilo to pracy).

 

W radiator zasilacza jak dmuchnalem to caly balkon uwaliłem kotami. Potem jeszcze to samo z wiatrakiem i kratą przy nim.

 

Do CPU sie nie dobieralem, pasty nie zmienialem, a i tak jest kolosalna roznica, w ogole zapomnialem ze konsoli praktycznie moze nie byc slychac, a katowalem ja w tym stanie z rok ;(

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mam fata już cztery lata. Od początku wyje jak odkurzacz, grzeje się, grzeje szafkę i to co jest w środku. Myślałem, że coś jest z nią nie tak i panikowałem jednak po jakimś czasie nauczyłem się z tym żyć. Nadal pracuje i nigdy sama się nie wyłączyła ale prawda jest taka, że kiedy mam 30+C w mieszkaniu to nie gram bo w taki upał nie mam na to ochoty więc nie wiem jak w takich warunkach Ps4 by się zachowywała.

 

 

edit: Ja systematycznie delikatnie odkurzam te "rowy" po bokach:rayos:

Edytowane przez ornit
Odnośnik do komentarza

Co do grzania to wczoraj mialem kumulacje jakas, ktora sklonila mnie do dzialania, bo kabel hdmi tak mocno sie nagrzal w wylocie konsoli ze mi obraz sie wylaczyl. Polka rtv byla nahajcowana do granic.

 

Kotow tych zywych nie mam xd Mialem koty kurzu latajace po calym balkonie po zabiegu. Czyscilem na powietrzu.

Odnośnik do komentarza

Moja PS4 wyła jak odkurzacz, dałem się nabrać na mit, że "tak musi być". Pewnego razu pojechałem do gościa z Oświęcimia, który serwisuje konsole od czasów PSX-a. Byłem tam kiedyś z PS3 swoją drogą, więc znałem jego możliwości. Nie wiem jak ten gość to robi, ale jak walnie spa, to potem i z 2 lata chodzi bez wycia. Ja robiłem SPA w maju 2018 bodajże. Nadal nie wyje jak na początku. Czasami przy upale wejdzie na drugi bieg, ale generalnie polecam każdemu kto ma wyjca, bo tylko przegrzewacie niepotrzebnie konsole i skracacie jej żywot. Chyba to kwestia, że niektóre PS4 mają dziadowską pastę w defaulcie. Podziwiam desperatów, co zamiast wymienić pastę, to dokręcają wentylatory do obudowy ;)

Odnośnik do komentarza

Tak jak Mendrek mówi. Sam olałem mojego PROsiaka, bo konsola w pewnym momencie zaczęła tak niemiłosiernie wyć, że zagłuszała mi dialogi w grze. Postanowiłem coś zrobić i zaniosłem ją do serwisu: za 150zł w ciągu niecałych 3h miałem w pełni wyczyszczony system chłodzenia i wymienioną pastę na procku. PROsiak obecnie rzadko kiedy wchodzi na wyższy bieg i jest niesamowicie cichutki. 

 

Dbajcie o sprzęt. Jak nie o pento to przynajmniej o konsole.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Na szczescie wystarczylo w facie samo odkurzanie zakamarkow, ale przy kolejnym zabiegu za pare miesiecy sprobuje także dobrac sie do cpu i wymienic paste.

 

Za gnoja gdy bawilem sie bebechami pecetów to byla codziennosc, dziś to kurde obawa czy cos nie je.bnie :(

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Paolo de Vesir napisał:

Tak jak Mendrek mówi. Sam olałem mojego PROsiaka, bo konsola w pewnym momencie zaczęła tak niemiłosiernie wyć, że zagłuszała mi dialogi w grze. Postanowiłem coś zrobić i zaniosłem ją do serwisu: za 150zł w ciągu niecałych 3h miałem w pełni wyczyszczony system chłodzenia i wymienioną pastę na procku. PROsiak obecnie rzadko kiedy wchodzi na wyższy bieg i jest niesamowicie cichutki.

 Zrobiłem to samo tyle, że sam. Chodzi gorzej(głośniej, wyje jak ja cię nie mogę) niż przed czyszczeniem. Kupiłem pastę w komputroniku i być może w jej jakości tkwi problem. Czekam na nową, zobaczymy czy to coś zmieni bo obecnie osiąga 80 dB.

Edytowane przez da$io
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

To może ja się podzielę doświadczeniami. Po kilku latach nabyłem XBOX ONE X (tak). Nabyłem i na tym się w zasadzie skończyło - nic mi nie pasowało, a w Wieśka 3 grałem i tak na PC. No i po roku postanowiłem zamienić się na ps4 PRO. NA OLX znalazłem klienta - to była PS4 PRO w wersji CUH-7116b. Podczas przekazywania sprzętu gier żadnych nie włączyłem, ps4 działała cichutko. Nie zwiększył moich podejrzeń fakt, że obok PS4 leżały duże słuchawki i wielki wentylator pasujący do obudowy.

Dodam, że na forum nie wchodziłem no bo co może być z plejką nie tak ;).

 

W domu włączyłem Battelfielda i się zaczęło - dźwięk jak przy pionowym starcie F-18. Kto słyszał ten wie o co chodzi. Rozkręciłem (tracąc gwarancję) odkurzyłem i nic - to samo. Oddałem więc do serwisu, w którym kiedyś robiłem już reballing PS3. Zmienili pastę i termopady - widziałam też fotkę - oryginalnej pasty było na jakieś 2/3 procesora. Okazało się, że teraz sprzęt jest praktycznie niesłyszalny - wiatrak włączy się szybciej wyjątkowo, a to i tak jest z 10% głośności tego co było wcześniej. Mam nadzieję, że efekt będzie trwały (kilka dni jest ok). Dodatkowo, jak już się zabrałem za modowanie dołożyłem SSD zamiast oryginalnego dysku. To też parę stopni mniej i jeszcze szybciej przy uruchamianiu gier i dogrywaniu kolejnych scenek.

 

Tak więc nie ma co - trzeba rozkręcać, czyścić i dosmarowywać.

Edytowane przez redundantor
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...