Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Signap , to Twój komp jest z(pipi)any a nie wszystkie. Jeśli kupujesz samochód i doprowadzisz go do z(pipi)anego stanu to też uważasz że wszystkie samochody są z(pipi)ane? Co jak co ale takich sucharów mi nie mów. Ja jakoś nie mam problemów z odpaleniem ŻADNEJ gry. Tak wiem, nie trzymam na pulpicie filmów, zyliona plików, nie instaluje wszystkiego gdzie popadnie, nie kupuję podzespołów bo ładnie wyglądają , nie mam zyliona wirów ze stron z gołymi stworami , wiem co to defragmentator i programy do czyszczenia rejestru, ogólnie jestem nerdem c'nie? Bo się trochę znam i wiem że żeby coś mi długo służyło to trzeba o to DBAĆ.

 

PS. Nie twierdze że do grania PieC jest lepszy od konsoli. Twierdzę że jest równie dobry , jeśli wie się jak z niego korzystać. Koniec offa, bo taka dyskusja nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza

a czy ktos, prawdopodobnie stonek moze mi powiedziec dlaczego lepsza jest karta na ddr3?

 

wychowałem sie na konsolach, co nie znaczy ,ze na komputerach sie nie znam. Po prostu kompletnie nie znam sie na grafice i grach komputerowych ,bo jedyne co mi po tej pory podchodziło to strategie, ktore wiele wymagan nie potrzebowały. Teraz mam nowy komputer bez karty graficznej. Intel core duo 2.2, 2 gb ramu 800mhz i brak konsoli. Załozmy ze chciałbym pograc w gears of war. Zawsze wydawąło mi sie ze czym wiecej ram tym lepiej

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Signap , to Twój komp jest z(pipi)any a nie wszystkie. Jeśli kupujesz samochód i doprowadzisz go do z(pipi)anego stanu to też uważasz że wszystkie samochody są z(pipi)ane? Co jak co ale takich sucharów mi nie mów. Ja jakoś nie mam problemów z odpaleniem ŻADNEJ gry. Tak wiem, nie trzymam na pulpicie filmów, zyliona plików, nie instaluje wszystkiego gdzie popadnie, nie kupuję podzespołów bo ładnie wyglądają , nie mam zyliona wirów ze stron z gołymi stworami , wiem co to defragmentator i programy do czyszczenia rejestru, ogólnie jestem nerdem c'nie? Bo się trochę znam i wiem że żeby coś mi długo służyło to trzeba o to DBAĆ.

 

PS. Nie twierdze że do grania PieC jest lepszy od konsoli. Twierdzę że jest równie dobry , jeśli wie się jak z niego korzystać. Koniec offa, bo taka dyskusja nie ma sensu.

Na zakonczenie offa ;) - ja dbam o kompa, co jakis czas scandisc, sprawdzene rejestru, defragmentacja,itp itd itd wszystko na swoim miejscu, zero syfow, instaluje co potrzeba a nie 3 programy graficzne, itd itd itd itd - Witcher byl nie grywalny zas GOW poszedl na maxa w 1400x900 i stednio 40-60fps, COD4 ladnie chodzi. Tylko z paroma grami problem FEAR, TDU, DIRT... Wiec zasyfialy system,itp sprawy raczej nie beda mialy wplywu na chodzenie gier - jak wspomnalem wiekszosc dziala dobrze ale zdarzaja sie wyjatki a system jest dbany

Odnośnik do komentarza
a czy ktos, prawdopodobnie stonek moze mi powiedziec dlaczego lepsza jest karta na ddr3?
Czas dostępu. Duża ilość pamięci przydaje się przy olbrzymich teksturach natomiast szybsza pamięć szybciej oblicza małe. ot 1gb na ddr2 to taki sam chwyt marketingowy jak pci-e 2.0

 

Zawsze wydawąło mi sie ze czym wiecej ram tym lepiej
W przypadku gier czy masz 2 czy 4 nie ma znaczenia. Np. Crysis przy high w 1680x1050 zżerał w okolicach 900mb

 

 

@signap

rzuć logiem z hijackthis

Odnośnik do komentarza

Ja tylko dodam że PCIe2.0 nie jest gorsza od PCIe1 ,a DDR2 są GORSZE od DDR3 . Przykład?

 

Do niedawna b. popularne karty GF7300GT

 

Wersja na DDR2 [niższe takty pamięci też robią swoje]

 

3dMark03 : 7100 pkt

3dMark05 : 2900 pkt

3dMark06 : 1600 pkt

 

Wersja DDR3

 

3dMark03 : 10900 pkt

3dMark05 : 4500 pkt

3dMark06 : 2300 pkt

 

W grach jest to jeszcze bardziej widoczne. Te ramki [DDR2] to miniona epoka , jak wspominał greah - chwyt marketingowy - na pudełku wy(pipi)ane 1GB RAM!!!!111111 i już lajkoniki lgną do tego jak muchy do gówna [ za(pipi)iście trafne porównanie ;) ]

 

Aaa, co do myślenia im więcej tym lepiej.. w pamięciach nie ma zastosowania , zbyt dużo czynników ma wpływ na ich wydajność. Czas dostępu np 1,0ms jest lepszy od 1,3ms itd itp .

 

 

Signap, i tak masz coś z(pipi)ane :P [stery ? ]

Odnośnik do komentarza
Tylko z paroma grami problem FEAR, TDU, DIRT...

 

TDU - gra , ktora jest optymalizacyjna wpadka na PC , tragiczna konwersja , bez pacza nie podchodz , a i z paczem sa jajca...

DIRT - optymalizacja jest lepsza , ale tutaj trzeba miec i dobrego proca (kreconego of koz > Buggy) jak i dobra grafe...

FEAR - tutaj problem moze byc jedynie z soft shadows , jesli to PM albo EP to wymagania sa ciut wieksze.

Odnośnik do komentarza
TDU - gra , ktora jest optymalizacyjna wpadka na PC , tragiczna konwersja , bez pacza nie podchodz , a i z paczem sa jajca...

Poza sporadycznymi dropami (i 1 zonkiem z podmiana samochodu podczas jazdy), w wersji spatchowanej nie zauwazylem zadnych jajec. O co dokladnie chodzi?

Odnośnik do komentarza
TDU - gra , ktora jest optymalizacyjna wpadka na PC , tragiczna konwersja , bez pacza nie podchodz , a i z paczem sa jajca...

Poza sporadycznymi dropami (i 1 zonkiem z podmiana samochodu podczas jazdy), w wersji spatchowanej nie zauwazylem zadnych jajec. O co dokladnie chodzi?

 

Hehe , wersja paczowana...nie dziala z cukierkami :P Te jajca to kontra dla legalnych inaczej , to mialem na mysli. Sam posiadam oryginal z serii TS (topseller , ten nowy od CDP) i ta gra lazi sama z siebie z iso/hdd za pomoca programiku , ale po aplikacji pacza , ktory poprawia te gre...przestaje smigac oryginal z hdd'ka :)

Odnośnik do komentarza

1 Procesor Intel Core2 Duo E4700 2,6GHz (S775) BOX

zawiera: wentylator procesora 431.00 Na wyczerpaniu.

 

431.00 Usuń

2 Płyta główna Asus P5B Intel P965

zawiera: karta muzyczna, karta sieciowa 230.00 Duża ilość. 230.00 Usuń

3 Pamięć RAM Corsair Twin2X DDR2 2x 1GB 800MHz CL4-4-4-12 low latency

161.00 Na wyczerpaniu.

 

161.00 Usuń

4 Karta graficzna GeForce 8800 GT Asus 512MB TV & 2x DVI (PCI-E) 599.00 Na wyczerpaniu.

 

599.00 Usuń

5 Dysk twardy IDE/SATA Seagate 250 GB Barracuda 7200.10 (16MB, ATA/100, zapis prostopadły) 185.00 Średnia ilość.

 

185.00 Usuń

6 Obudowa Modecom Image II czarno - srebrna - 400W 190.00 Na wyczerpaniu. 190.00 Usuń

7 Napędy optyczne Asus DVD+/-RW DRW-2014L1 LightScribe BOX black / silver 98.00 Średnia ilość.

 

98.00 Usuń

Następny produkt Razem brutto: 1894.00

Razem netto: 1552.

 

Co myślicie o takim zestawie?

Chodzi mi oto żeby gry mi dobrze chodziły np.: Crysis 21 fps

Link do filmiku : http://pl.youtube.com/watch?v=KblPH00h730

A tutaj na lepszym procku : http://pl.youtube.com/watch?v=AdS1LVdBu50

 

Wszystko będzie kupione w komputroniku . Monitor kupie oddzielnie :)

Edytowane przez terror
Odnośnik do komentarza

Co nie znaczy że dobrze :F

Kup sobie w normalnym sklepie, stracisz te 10pln ale masz servis pod nosem .

 

 

Procesor : Intel Core2Duo E7200 - 380 zł

Chłodzenie Procesora : Pentagram HP-120 ALCu Karakorum - 79 zł

Płyta Główna : Abit IP35-E - 279 zł

RAM : A-Data 2x1GB 800MHZ Extreme Edition - 140 zł

Karta Graficzna : Gainward 8800GTS 512MB - 685 zł

Zasilacz: Corsair 450W - 199 zł

HDD : Seagate Barracuda 7200.10 250GB 16MB Cache - 149 zł

Napęd : Pioneer DVR-215 SATA - 110 zł

 

RAZEM : 2021 zł

 

Masz z PC laba . IMHO B.dobry zestaw.

Odnośnik do komentarza
[

ceny maja zaebiszcze ^_^ a jeszcze lepszy mają serwis :huh:

 

Komputronik jako taki nie ma seriwsu. Sprzet na tak zwana gware idzie do autoryzowanego serwisu producenta. Dodatkowo Komputronik to jest dzis logo , tymczasem oddzialy nie sa jego , dzialaja na zasadzie franszyzny czy jak to sie do licha pisze. Dlatego tez jeden oddzial moze byc wzorowy , drugi juz nie bardzo.

 

Chłodzenie Procesora : Pentagram HP-120 ALCu Karakorum - 79 zł

Płyta Główna : Abit IP35-E - 279 zł

Napęd : Pioneer DVR-215 SATA - 110 zł

 

1. Tutaj uczulam , ze przy Pentagramach moga byc jaja z dociskiem , ale sam sprzet jesli jest wykonany poprawnie to chlodzi Quada :)

2. Jesli tego nie bedzie mozna zainsteresowac sie jeszcze MSI P35 Neo F 3 , wersja z 4 PCI !!

3.Jesli tego nie ma to polecam Asusa DRW2014L1T na SATE.

 

Kup se jakąś za 100-150 , byle nie tracer ;)

 

Nie jakas Stona :D

 

Za 160-168 dostanie dobrego Chiefteca Mesh :

http://www.angela.pl/index.php?action=Towa...cat=1&cat2=

Dobrze wykonana , spasowana , grube blachy , ciezka. Panel zdejmowany , bok na kluczyk oraz "mechanizm sprezynkowy". Tyl 120mm ,przod 80 , boki to 92mm. Wersja srebrna w podobnej cenie. To jest midi na 3 zatoki.

 

W podobnej cenie masz jeszcze Sunbeamy Quaterbacki , tez w Angeli , z tym ze te maja ciensze blachy , tak samo jak Coolermaster 534...

Odnośnik do komentarza
Do 2000 zł. :(

Jak patrzyłem testy ( nie mam linka) to 8800gt jest lepszy niż 9600gt

8800 jest mocniejszy w przypadku high przy med res pokroju 1280 natomiast 9600 lepiej radzi sobie z wyższymi res pokroju 1680

 

 

Jak już jesteśmy przy budach to polećcie mi coś panowie. Obecnie mam Chieftec Dragon DG i mimo idealnego wręcz wewnętrznego rozłożenia zaczyna mi brakować miejsca. Dodam tylko, że mam fetysz na punkcie storage i potrzebuję dużo miejsca na dyski (obecnie mam 3 w SQD i robi się ciasnawo). Liczy się dobra buda ale nie pokroju Kandalfa, Chakry i innych wiejskich bud z LEDami; szukam czegoś pokroju Antec P182 (maksymalnie uproszczony design) ale z większym wnętrzem.

Obecnie mam na oku jedną budę ze sklepu w Akihabarze ale narazie staram się nie sprowadzać komponentów z KKW, bo wysyłają tylko via EMS a paczka by trochę ważyła.

Odnośnik do komentarza
Do 2000 zł. :(

Jak patrzyłem testy ( nie mam linka) to 8800gt jest lepszy niż 9600gt

8800 jest mocniejszy w przypadku high przy med res pokroju 1280 natomiast 9600 lepiej radzi sobie z wyższymi res pokroju 1680

 

 

Jak już jesteśmy przy budach to polećcie mi coś panowie. Obecnie mam Chieftec Dragon DG i mimo idealnego wręcz wewnętrznego rozłożenia zaczyna mi brakować miejsca. Dodam tylko, że mam fetysz na punkcie storage i potrzebuję dużo miejsca na dyski (obecnie mam 3 w SQD i robi się ciasnawo). Liczy się dobra buda ale nie pokroju Kandalfa, Chakry i innych wiejskich bud z LEDami; szukam czegoś pokroju Antec P182 (maksymalnie uproszczony design) ale z większym wnętrzem.

Obecnie mam na oku jedną budę ze sklepu w Akihabarze ale narazie staram się nie sprowadzać komponentów z KKW, bo wysyłają tylko via EMS a paczka by trochę ważyła.

 

Skoro tak to moze zainteresuj sie nowym Lancoolem K7? Buda ma niezly dizajn bo nie jest festyniarska , a jakosc wykonania ocenisz sam :

http://www.angela.pl/index.php?action=Towa...cat=1&cat2=

Jesli dobrze pamietam to ten Lancool ma zdejmowana tacke na mobasa , czyli ten bok gdzie przykrecasz sprzet srubami. NA PurePc jest o niej temat jesli chcesz wiecej.

Odnośnik do komentarza

Okej, zamierzam kupić nowego kompa.

Powinienem się zmieścić w 1500 zł bez monitora, więc wiem, że nie jest to wielka stawka, ale nie mam też wielkich wymagań. Proszę o podpowiedź, z jakich komponentów najlepiej będzie go złożyć. Od razu pytanko : nie będzie problemu z podpięciem kilkuletnich HDD ? Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli masz więcej niż 1 to będzie. Zakładam że przez kilkuletnie rozumiesz takie pod IDE to zonk, bo nowe mobo mają jedna szynę i podłączanie nawet 2 urządzeń trochę zmniejszy wydajność [master i slave] .

 

pjecjelab

 

Procesor : Intel Pentium Dual Core E2160 - 179 zł

Chłodzenie Procesora : Pentagram HP-120 ALCu Karakorum - 79 zł

Płyta Główna : Abit IP35-E - 279 zł

RAM : A-Data 2x1GB 800MHZ Extreme Edition - 140 zł

Karta Graficzna : Galaxy 9600GT 512MB Coolermaster Icy Blue - 399 zł

Zasilacz: Corsair 450W - 199 zł

HDD : Seagate Barracuda 7200.10 250GB 16MB Cache - 149 zł

Napęd : Pioneer DVR-215 SATA - 110 zł

 

Razem : 1534 zł

 

Procesor : AMD Athlon X2 4600+ Brisbane 65nm - 179 zł

Chłodzenie Procesora : Pentagram HP-120 ALCu Karakorum - 79 zł

Płyta Główna : Gigabyte MA770-DS3 - 235 zł

RAM : A-Data 2x1GB 800MHZ Extreme Edition - 140 zł

Karta Graficzna : Galaxy 9600GT 512MB Coolermaster Icy Blue - 399 zł

Zasilacz: Corsair 450W - 199 zł

HDD : Samsung 320GB 16MB Cache F1 - 199 zł

Napęd : Pioneer DVR-215 SATA - 110 zł

 

RAZEM : 1540 zł

Odnośnik do komentarza
Jeśli masz więcej niż 1 to będzie. Zakładam że przez kilkuletnie rozumiesz takie pod IDE to zonk, bo nowe mobo mają jedna szynę i podłączanie nawet 2 urządzeń trochę zmniejszy wydajność [master i slave] .

 

Szyn to maja kilka :P Maja w standardzie jeden kanal pata , ktory umowliwia jedynie podpiecie 2 urzadzen ide. HDD+ROM , albo 2xHDD , lub 2xROM :) Nic wiecej , jesli wieksza ilosc to kontroler pata na ide :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...