Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

oprócz tego, Staszku, na Allegro ch'uje do takich "zestawów" dają opisy typu "markowa pamiec ram, 2gb", która oczywiście jest jakimś nołnejmem. tak samo dysk.

 

zaprawdę daruj sobie zestawy z Allegro i atakuj ten zestaw co Stona podał - nie ma szansy niczego fajniejszego złożyć za taką cenę (co nie znaczy, że zestaw zły jest, bo fajny jest).

i tak jak Yacek napisał, wspaniałego e2140 podkręcisz sobie na 3GHz (a można dojść do 3,5 nawet)

Odnośnik do komentarza

Nic lepszego za tę kasę nie wyrwiesz. Może na PClab'ie nie zamieszkują same megamózgi ale jeśli chodzi o takie zestawy to są one non-stop dyskutowane i co miesiąc updateowane.

 

Kupowanie gotowego zestawu to w 99% przypadków totalna wtopa bo zawsze w takich zestawach na czymś jest oszczędzone [czytaj RAM noname , "zasilacz" TRACER , "grafa" GF7100GS ]

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie - chcę na dniach kupić nowego kompa ale w sprawach komputerowych jestem kompletnym laikiem. Potrzebuję go zwłaszcza do obróbki dużych plików graficznych w Photoshopie oraz do słuchania muzyki i oglądania filmów. W gry nie grywam na komputerze. Aha - i najlepiej żeby sprzęt był cichy bo mój obecny komp hałasuje bardziej niż odkurzacz. Cena - do 3500 zł. Pytam tutaj bo na forum PCLab nie doczekałem się odpowiedzi. Z góry dziękuję za propozycje.

Odnośnik do komentarza
Mam pytanie - chcę na dniach kupić nowego kompa ale w sprawach komputerowych jestem kompletnym laikiem. Potrzebuję go zwłaszcza do obróbki dużych plików graficznych w Photoshopie oraz do słuchania muzyki i oglądania filmów. W gry nie grywam na komputerze. Aha - i najlepiej żeby sprzęt był cichy bo mój obecny komp hałasuje bardziej niż odkurzacz. Cena - do 3500 zł. Pytam tutaj bo na forum PCLab nie doczekałem się odpowiedzi. Z góry dziękuję za propozycje.

 

3500 zł:

 

 

1

 

Procesor : Intel Core2Duo E8200 - 599 zł

Chłodzenie procesora : Scythe Mugen - 149 zł

Płyta Główna : Abit IP35 - 380 zł

Pamięć Ram : OCZ 2x2GB 800MHZ Titanium - 349 zł

Karta Graficzna : ASUS HD3870x2 1GB - 1349 zł

Zasilacz : Corsair 520W - 320 zł

HDD : WD 320GB 16MB Cache AAKS - 250 zł

Napęd : NEC AD-7191S SATA LightScribe - 99 zł

 

RAZEM : 3495 zł

 

 

I teraz tak: Do photoshopa starczy Ci Core2Duo za 300zl. Jezeli nie grasz w gry to rezygnujesz z karty za 1350zl i kupujesz jakis zlom za 100-200 do wyswietlania obrazu. Masz juz 1650 - 200zl oszczednosci. Za to mozesz kupic drugi taki sam dysk i spiac go w raid, kozacka obudowe z cichymi wentylatorami - ja zainwestowalem w Lian Li PC-7 SEIII -> http://zenfist.pl/lian-li-pc7-se-iii-czarna-p-1380.html Ma 3 ciche wiatraki 120 mm, przedni, tylni i boczny. Mozna je wymienic oczywiscie na jeszcze cichsze Fandery albo drozsze od nich XThermaly BTF Pro, ale z glosnosci seryjnych wiatrakow Lian Li bedziesz zadowolony. Scythe Mugen mozesz wymienic na Noctua NH-U12P za 200zl, ma lepszy markowy wiatrak, fajne chlodzenie dla procka podkreconego na 3Ghz i wiecej. Tak wiec z 1350 - 350 obudowa - 250 drugi dysk - 200 chlodzenie rowna sie 550 zeta. I teraz mozesz za to kupic lepsza karte graficzna, dolozyc do dyskow twardych (WD320AVJB), albo kupic oryginalnego windowsa ;p lub dolozyc do monitora.

Odnośnik do komentarza

A ja tylko dodam że jak już kupujesz syfną kartę, to nie kupuj totalnego gówna bo się okaże że ma głośny wiatrak i nici z ciszy. Możesz inwestnąć w coś z heatpipe - jeśli nie grasz to i tak karta Ci się nie rozgrzeje, a dodatkowo będą ją chłodzić dodatkowe wiatraki.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Pamieci sa tanie jak barszcz, kup sobie 2x 1gb i bedziesz mial 4gb.

Są pamięci i PAMIĘCI - moje G.Skill już od pół roku trzymają jedną cenę :/

 

 

to chyba kupie dodatkowy 1gb by w DC puscic
Żeby Cię tylko ten drugi gb w trąbę nie puścił. Robienie DC to nie tylko zakup drugiej kości - niekiedy nawet ten sam model ze sobą nie chce współpracować dlatego najlepiej brać fabryczne gdzie tak jak w Mushkinach, GSkill czy Crucial S/N jest jeden za drugim
Odnośnik do komentarza

hmmm.....moj kolega chce zakupić jakiegoś kompa...musi totalnie wymiatać.....cena nie gra roli , chociaz chciałbym aby zmiescila sie w 15000 zł. Zestaw bez monitora itp.////sam komputer. Moglibyście mi pomóc wybrać jakiś zestaw ?

 

 

 

od razu mowie , ze to nie dla mnie :/ ja tyle hajsu nie mam. Kolega chce sobie kupić kompa do gier, a ja i tak pykam na konsoli ^_^

 

 

Nie ma go teraz w kraju i nie ma dostepu do kompa , dlatego chcial, abym ja sie zapytal o zestawik :P

Edytowane przez xms7
Odnośnik do komentarza
hmmm.....moj kolega chce zakupić jakiegoś kompa...musi totalnie wymiatać.....cena nie gra roli , chociaz chciałbym aby zmiescila sie w 15000 zł. Zestaw bez monitora itp.////sam komputer. Moglibyście mi pomóc wybrać jakiś zestaw ?

 

 

 

od razu mowie , ze to nie dla mnie ;) ja tyle hajsu nie mam. Kolega chce sobie kupić kompa do gier, a ja i tak pykam na konsoli ;)

 

 

Nie ma go teraz w kraju i nie ma dostepu do kompa , dlatego chcial, abym ja sie zapytal o zestawik ;)

 

 

Nie jestesmy kozakami bo to forum konsolowe i potrafimy tylko przekleic zestaw max do 4k z innego forum :/ Jedyne co moge zaproponowac to 3 zestawy za 4k + jeden supportujacy za 3k :/

 

 

Przekaz koledze, zeby nie zawracal ludziom glowy pier dolami.

Odnośnik do komentarza
Pamieci sa tanie jak barszcz, kup sobie 2x 1gb i bedziesz mial 4gb.

Są pamięci i PAMIĘCI - moje G.Skill już od pół roku trzymają jedną cenę :/

 

 

to chyba kupie dodatkowy 1gb by w DC puscic
Żeby Cię tylko ten drugi gb w trąbę nie puścił. Robienie DC to nie tylko zakup drugiej kości - niekiedy nawet ten sam model ze sobą nie chce współpracować dlatego najlepiej brać fabryczne gdzie tak jak w Mushkinach, GSkill czy Crucial S/N jest jeden za drugim

 

wiem ze musi byc identyczna kosc by byl DC (a przeczytalem tez ze chyba chipset NV pozwala na DC 2 roznym pamiecom ale nvm)

 

co do kompa za 15k - idziesz do sklepu komputerowego i kupujesz gotowego ktory stoi na wystawie skoro ma kase to obojetnie dla niego co wybierze - moze isc po najdrozszych podzespolach

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...