Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

długi post z problemem

 

Sproboj zainstalowac sterowniki omega.

 

Tylko nie najnowsze, bo one już są też optymalizowane pod karty X1XXX o ile dobrze pamiętam.

 

Cala paczka ma w sobie stery do starych radeonow wiec nie wiem co przeszkadza optymalizacja pod x1xxx. Tamtych kart juz nie ma wiec to normalne, ze rozwijaja sterowniki do tych nowych ?

Odnośnik do komentarza

długi post z problemem

 

Sproboj zainstalowac sterowniki omega.

 

Tylko nie najnowsze, bo one już są też optymalizowane pod karty X1XXX o ile dobrze pamiętam.

 

Cala paczka ma w sobie stery do starych radeonow wiec nie wiem co przeszkadza optymalizacja pod x1xxx. Tamtych kart juz nie ma wiec to normalne, ze rozwijaja sterowniki do tych nowych ?

 

To że o ile dobrze pamiętam stare radki nie działają najlepiej na NAJNOWSZYCH sterach tylko na trochę starszych. Nie wiem z czego to wynika. Miałem tą kartę i pamiętam że nawet w tamtych czasach wcale najnowsze=najlepsze wydajnościowo dla radosława 9600

 

Odnośnik do komentarza

Chłopaki, jakis fajny konfig dla sprzętu pod net? Nie jakiś mega wypaśny, fajnie jakbym sie do 1k bez monitora zmieścił, ale z drugiej strony nie coś co dostane w markecie - sprzęt będzie chodził praktycznie 24/7, wiec zasiłka i chłodzenie to raczej priorytet, a ja nie orientuje sie w co teraz inwestować, za bardzo z obiegu wypadłem ;) Pomożecie ?

Odnośnik do komentarza

Procesor AMD Athlon X2 4400+ 2.3GHz 177 zł

Płyta Foxconn A690GM2MA-RS2H 147 zł

2x1GB PC6400 800MHz OCZ Platinum rev.2 CL4 128 zł

GeForce 8600GT 256MB 128b Sonic+ 259 zł

Seagate Barracuda 250GB 16MB 144 zł

Nagrywarka DVDR LG GH-20NS10 OEM Black SATA 86 zł

Zasilacz ModeCom MC-350ATX 2.0 350W 79 zł

 

Ceny z apollo.pl , razem wyjdzie Cie to 1050 zl razem z wysylka : ) Jesli nie potrzebna Ci dobra grafa mozesz zmienic na 7300 z ddr 3, ktora tez jest przyzwoita i zainwestowac w ciche chlodzenie.

Odnośnik do komentarza

Witam na dniach planuje zakup PC, troszeczkę czasu spędziłem w sklepach tworząc różne konfiguracje i ta wydaje mnie sie całkiem całkiem:

 PROCESOR CORE 2 QUAD Q6600 2.4GHz LGA775 BOX (czterordzeniowy)

 PŁYTA GŁÓWNA: ASUS P5NT WS NVDual X16SLI S775 (PCX/DDR2/GL)

 PAMIĘĆ: GEIL DDR2 2048 MB PC800 DUAL BLACK DRAGON

 DYSK TWARDY: HDD SEAGATE 500GB ST3500320NS SATA II 32MB

CACHE

 KARTA GRAFICZNA: EVGA GeForce 9800GTX 512MB DDR3/256bit TV/DVI

PCI-E ( Knock-Out) (0,8ns) (738/2250/1836)

 OBUDOWA I-BOX LYNX 705LK BEZ ZASILACZA, PRESCOT

 ZASILACZ NOX URANO 500W

 

za niecałe 3000

 

czy warto dokupić pamięć RAM, słyszałem że xp (a na nim na razie będę pracował) obsłuży jedynie dwa giga, a widzi tylko do trzech?

z góry dzięki za pomoc.

 

chciałbym aby całość za wiele nie przekroczyła 3300 bez monitora i softu.

 

Odnośnik do komentarza

Raczysz żartować prawda?

 

BTW

 

3) ...zobacz czy odpowiedź na Twoje pytanie nie stoi już w tych kilku przyklejonych tematach "FAQ..."

Przypominam też o osobnym dziale "PC"- tam też jest kilka przyklejonych tematów, do których serdecznie zapraszam. Starajmy się zakładać tutaj tematy stricte konsolowe. Od reszty niech będzie dział PC.

Odnośnik do komentarza

Jak to ma byc do gier to wywal quada i zastanow sie czy inwestowanie w SLI ma rzeczywiscie sens. Starasz sie zlozyc zestaw "przyszlosciowy", ale obecne quady raczej nigdy nie rozwina swoich mozliwosci (pod koniec roku nastapi mala rewolucja socketowa, a gier/rogramow wykorzystujacych zadowalajaco 4 rdzenie jest jak na lekarstwo, co innego jezeli chodzi o zabawy z grafika). Ze SLI sa problemy, lepiej juz zamiast tego asusa wez Asusa P5K Pro i uzbieraj do dwurdzeniowego GFa.

Penryna 8400 wykrecisz do 4 GHZ, quady slabo sie kreca. Przy SLI musisz tez wizac lepszy zasilacz i chlodzenie, a tym bardziej jak chcesz to laczyc z 4rdzeniowcem.

Odnośnik do komentarza
Penryna 8400 wykrecisz do 4 GHZ, quady slabo sie kreca. Przy SLI musisz tez wizac lepszy zasilacz i chlodzenie, a tym bardziej jak chcesz to laczyc z 4rdzeniowcem.

 

W zasadzie 8400 to Wolfdale , nie Penryn ;) Penryny to serwerowe proce , desktopy to Wolfy , a 4 jajeczne 45nm to yorki ;)

 

 

Dzisiejsze 82xx 84xx kreca sie co prawda do 4GHz , ale nie mozna wpisac tego jako pewnika. Of koz jest znacznie wieksze prawdowpodobienstwo dobicia do 4GHz na nim niz na Quadzie :lol: Sorka za ten zarcik. De facto Quady tez sie kreca , te 3GHz powinien osiagnac , problemem nawet nie jest to , ze odlogiem beda lezec rdzenie bo taki Lost Planet swietnie korzysta z jaj w procu. Problemem jest to , ze Quad to grzalka , krecenie tego wymaga dosc drogiego chlodzenia czyli wynalazki ponizej 130/150 zl odpadaja na starcie , a i to nie jest pewnik do oc. Przy okazji , 8xxx pewnie wszystkie u nas maja uwalony sensor , to tak celem wyjasnienia , ze moga byc dziwne odczyty temperatur. Generalnie jednak na Quadzie beda wysokie przy oc , a i plyta glowna , ktora ma 8 faz moze pasc > wlasnie niestety Asusy , choc pod tego proca nie szukalbym tanszej od P5K Pro...

 

Black Dragony to festyn , niestety. Jakosc nie idzie w parze z wygladem. Slabo sie kreca , co u Geili jest czesto spotykane , ale w tym modelu to juz lekkie przegiecie bo to prestizowa linia...

 

Wybrales bude Lynxa , Ibox. Daruj sobie. To jest zwykly szmelc. Ta firma robi cenowe smiechy , ze tak powiem. Cenami nie odbiega od Chiefteca , za to jakosc to przepasc. Sam 2 lata uzywalem takiej budy Iboxa , wierz mi - to zadna przyjemnosc. Blacha cieniutka jak papier , buda rezonuje az milo. Jesi chcesz kupic tanio ale dobrze to najtansze Chiefeci > Dragon , Mesh pod plyte glowna aby weszlo i gitara. Nie podaje CM534 (cienka blacha , choc lepsza niz w iboxach) czy Sunbeama ale te lacznie z 331 czy 330Cm sa tez dosc czesto brane.

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie odnosnie takich zestawow jak ten powyzej - czy da sie na nich pograc w nowsze gierki? Mam tu na mysli np. Wiedzmina, CoD4, GoW, Bioshocka itp. Prosilbym tez o cos wiecej niz np. "Da sie" - chcialbym po prostu wiedziec w jakich ustawieniach mozna pograc(o ile mozna) w m.in. te gry, ktore wymienilem.

Odnośnik do komentarza

1680x1050 medium

1440x900 high

1280x960/1024 high/very high

 

Sonic+ w 1680 bezproblemowo pociągnie Witchera na high a pozostałe na medium więc w przypadku 19" nie będzie najmniejszych problemów. Jak chcesz wszystko na high to przy średnich rozdzielczościach polecam 8800gts natomiast przy wyższych @9600gt.

Odnośnik do komentarza

U mnie wlasnie nadszedl czas zmiany kompa. Zwracam sie do Was z prosba o pomoc. Kompa skladalem jakies 4/5 lat temu i nie siedze w tym temacie juz jakis czas. Nie wiem jaki procesor, karte itd. Chce na to przeznaczyc okolo 3000 zl (i ma to byc komputer do gier), doradzcie jaki procek Core 2 Duo czy moze Athlon, jakiej firmy pamiec kupic, jaka plyta glowna, jaki zasilacz i oczywiscie grafika. Chcialbym, zebyscie wymienili mi firmy i sprzet w ktory warto zainwestowac. Z gory dzieki !

Odnośnik do komentarza

Będę oryginalny i zapodam zestaw z wiadomego portalu :P

 

3000 zł :

 

 

Procesor : Intel Core2Duo E8400 OEM - 599 zł

Chłodzenie Procesora : Pentagram HP-120 ALCu Karakorum - 79 zł

Płyta Główna : Asus P5K PRO - 330 zł

RAM : Mushkin 2x2GB 800MHZ EM - 275 zł

Karta Graficzna : Asus HD3870x2 1024MB - 1099 zł

Zasilacz : Corsair 520W - 299 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F1 - 260 zł

Napęd : Pioneer DVR-215 SATA - 110 zł

 

RAZEM : 3051 zł

 

 

@Signap: masz coś z(pipi)ane ;/

Odnośnik do komentarza
Prawie podobny kompik mam ale w Wiedzimina nie moglem grac nawet na LOW (dropy i tylko 30 klatek) i to w 800x600

 

to coś, jak Stona napisał, masz zje'bane, bo powinno chodzić bezproblemowo na high w 1280x1024 - na moim, podobnym zestawie chodziło tak ~45fps

Odnośnik do komentarza

Wybierzesz 256MB DDR3, ponieważ będzie WYDAJNIEJSZA od 1GB DDR2 [ które to pamięci na karcie graficznej to taka sama porażka jak pitol u tajskich prostytutek XD ]

 

Nikt normalny nie kupi w dzisiejszych czasach grafy z pamięciami DDR2

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.