Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli przyoszczędzając 44zł chcesz mieć komputer ze sporo gorszym (bez oc) procesorem, słabszą kartą graficzną i obudową, która ugotuje Ci podzespoły, to bierz śmiało.

Poza tym, pamięci, które podajesz to DDR3, nie pasują do płyty głównej.

Bierz zestaw, który podałem. Jeśli nie podkręcasz, będzie najwydajniej.

Odnośnik do komentarza

Człowieku, nie wiem jakim sposobem konfigurator, o ile z niego korzystałeś, Ci na to pozwolił, ale dobierasz procek AMD do intelowskiego socketu. Nie, nie pasuje.

Poza tym, wyszło Ci drożej, a do tego te Goodramy to żart jakiś. Nie kombinuj i bierz mój zestaw, ew. jak możesz dołożyć 5zł, to zmień napęd na Pioneera.

I zrozum wreszcie, że wydajniej bez OC w tej cenie NIE DA SIĘ! Zaczynam zwietrzać jakąś prowokację, no tak nie można przecież =/

Edytowane przez Royal
Odnośnik do komentarza

To nie prowokacja, są po prostu na ziemi ludzie którzy starają się za wszelką cenę oszczędzać tam gdzie nie można tego zrobić.

 

I jeszcze takie info do Spykera.

 

Proszę, nie mów mi że powiedziałem Ci że to dobry konfig. Ja napisałem że to najlepszy ZA TĘ CENĘ. A to jest duża różnica.

 

BTW Royal, jeśli to co podałeś jest do kupienia w jednym sklepie to si. Jeśli nie to nie wiem czy Spyker będzie potrafił sam sobie to złożyć. Tak wiem że to nic trudnego ale po poziomie pytań wnioskuję że jest w tym temacie kompletnie zielony.

 

 

PS. Nie wiem dlaczego jestem taki miły. Coś dziś ze mną nie tak :D

Odnośnik do komentarza

Masz racje Royal, nie spojżalem na płyte głowną. Bo widzicie ja chce TROCHE zaoszczędzić, ale ja w tych sprawach nie jestem zielony, mistrzem też nie jestem, ale coś tam wiem. i kompa też bym złożoł bo już nieraz to robilem. tylko poprostu mam problem z doborem tych wszystkich części. Ja mam taką manie na punkcie oszczędzania. I nie obrażajcie sie że zadaje tyle tych pytań. Czy do zestawu Royala pasowała by ta karta pamięci?pamięć

 

kompy.png

 

To jest zestaw Royala, zmieniłem tylko napęd na Pionera. Suma 1551zł.

Edytowane przez Spyker
Odnośnik do komentarza

Chciałbym kupić nagrywarkę DVD, jak najtańszą, ale w miarę dobrą. Nie zależy mi na jakimś mega szybkim nagrywaniu, byleby dobrze czytała płytki i przeżyła jakiś kawał czasu. Ile złotych muszę mieć na coś takiego i jaki model polecacie?

Odnośnik do komentarza
Zestaw 2200zł-2300zł

 

Zastosowanie: Najlepszy możliwy zestaw do gier pod względem wydajność/cena. Dzięki niemu będziemy w stanie pograć we wszystkie nowsze gry i te nadchodzące w niezłych detalach.

Specyfikacja zestawu:

 

* Procesor: AMD Phenom II X3 710 [420zł - 440zł]

* Chłodzenie: BOX

* Płyta główna: ASRock M3A780GXH [320zł - 345zł]

* Pamięć RAM: Patriot 4GB (2x2GB) 1333MHz CL7 LLK [290zł -310zł]

* Dysk twardy: Samsung 500 GB 5400pm 16MB cache SATA-II F2EG [180zł - 190zł]

* Karta graficzna: Radeon HD4870 512MB DDR5 [499zł - 560zł]

* Nagrywarka DVD: BRAK

* Obudowa: Tacens Sagitta LUX [190zł-210zł]

* Zasilacz:OCZ ModXStream 500W Pro [298zł - 299zł]

 

Alternatywy:

 

* Procesor: AMD Phenom II X3 720, AMD Athlon II X2 250, AMD Phenom II X2 550, {*}Intel E7400, {*}Intel E8400

* Chłodzenie: Pentagram Freezone HP-120 ALCu Karakorum

* Płyta główna: {*}MSI P35 NEO-F, {*}MSI P45 NEO3-FR, {*}Gigabyte EP45-DS3LR, {*}Gigabyte EP31-DS3L, {*}DFI LanParty DK X38 Heatpipe, {*} Asus P5B Premium, {**}Gigabyte MA770-UD3, {**}AsRock A780GXH, {**}Asus M3N78, Gigabyte MA770T-UD3P

* Pamięć RAM: {**}Patriot 4GB (2x2GB) PC800 CL4

* Dysk Twardy: Seagate 500GB 7200rpm 16MB 7200.12, Western Digital 320GB 7200rpm 16MB AAKS, Western Digital 640GB 7200rpm 16MB AAKS

* Karta graficzna: GeForce GTX260 896MB DDR3, GeForce GTX260 216SP 896MB DDR3, Radeon HD4870 1 GB DDR5.

* Nagrywarka DVD: Pioneer DVR-216D

* Obudowa: Cooler Master Elite seria 33x, CoolerMaster Centurion 534, Tacens Signum 2

* Zasilacz: Chieftec 500W DualXeon, BeQuiet StraightPower E6 450W, Antec NeoPower 450W, OCZ StealthXStream 500W SLI rev.2

W porównaniu do tego gotowca z PClaba jest słaby.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Podkręć tego ;)

Na Modecomie? :P w sumie chyba na 1 wychodzi - kupic nowszy procek to pewnie trzeba wiekszy zasilacz (350 mam jak pamietam) lub podkrecic starego ale zapewnie na lepszym zasilaczu

 

 

Zależy na jakim. Feel III da radę.

Jak czyscilem kompa to zwrocilem na uwage na zasilacz - modecom feel III 350atx. Teraz sprobowalem dac by miec 2,1ghz lecz chwile po starcie sie zacina (z 8600gt bez problemu tyle wyciagal normalnie) lecz na hd4670 2,1/2,2 wiesza sie/resetuje. Ustawilem 2.0 i narazie ladnie chodzi

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...