Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Gość _Milan_

Po(pipi)ane jest to skłądanie kompa, im wiecej czytam tym wiecej siana bym wolal wydac ;]

czytam o 4850, i mysle czy nie dolozyc do 4870, te schodkowe ceny sa szczwane ;]

 

i pytanie na boku mala czcionka:

tralala /stona

Edytowane przez stona
Odnośnik do komentarza

 

 

@Kołcz, nie chce mi się teraz myśleć, później tu zaglądnę ;)

w każdym razie zdecydowałem, ze pakuje sie w Atoma ;] tylko teraz problem zasilacza... wiekszosc obudów z zasilaczem ma od 96-150w, co w gruncie rzeczy wydaje sie logiczne, bo to w koncu prawie jak netbook w obudowie pc, ale pytalem o zasilacz jednego z sprzedjacych [od MoBo] i napisał mi ze 300-350W bedzie ok.

 

z prądożernych komponentów to tam chyba tylko hdd bedzie.. tak mi sie wydaje.

 

150W starczy czy cos wiecej?

Odnośnik do komentarza

no wiem, dlatego mnie to zastanowiło ;]

kompletne pc na platformie itx maja czasem zewnetrzne, laptopowe zasilacze, a to jest 19V.

 

-----------------------

 

teraz pytanie z innej beczki ;]

 

mial ktoś styczność z HDD ZIF? google mi dzis nie pomaga i nigdzie nie widze testów wydajnosci :>

 

takie ipody z brickiem lub rozwalonym lcd mozna kupic za nieduże pieniadze, a czesto siedzi w nich dysk 80-160gb ;] przejsciówka na sata tez nie jest wielkim wydatkiem [8-10$]

Odnośnik do komentarza

no mam taka swiadomosc ;]

 

w miedzyczasie bede wymieniac hdd w ps3 na wiekszy, wiec do tego PeCecika powędruje 40gb 2.5'. tez szału nie ma ale zawsze lepsze to niz staruszek 20gb ;]

 

mysle, ze w takim czyms fajnie sie bedzie prezentowac:

CBI-A8989TG.jpg

 

 

 

~180zl w tym zasilacz 150W

 

Typ obudowy: Desktop

Typ płyty głównej: mini-ITX

Ilość wewnętrznych zatok na dyski 3,5": 1

Ilość zewnętrznych zatok na dyski 5,25": 1

Liczba złącz rozszerzeń: 1

Ilośc wentylatorów: 1 (80x80mm)

Ilość interfejsów line-out: 1

Ilość gniazd wejścia mikrofonu: 1

Ilość złączy USB 2.0: 2 (typ A 4-pin)

Typ źródła zasilania: Power Supply 150W

Kolor zewnętrzny: tytanowy

Głębokość: 303 mm

Wysokość: 166 mm

Szerokość: 200 mm

Waga nominalna: 2,6 kg

Waga z opakowaniem: 3,3 kg

 

 

Odnośnik do komentarza

Co do ITX to chyba pół internetu przeczytałem na ten temat xD , wiec mogę co nie co doradzić :)

 

Jeśłi będzie to atom, to 150W będzie z zapasem. Z IONem i dyskiem pociagnie Ci pewnie koło 50W w stresie :). Śmiało można sobie zamontować w obudowie od NESa :). Wydaje mi się, ze możesz użyć zasilacza od Xboxa 1 :). Tani, mały i wystarczająco wydajny, bez zewnętrznych klocków.

 

Co do zwykłych płyt jest ich parę. Jak chcesz coś mocniejszego, to masz do wyboru kilka pod Intela i kilka pod AMD. AMD są tańsze. Na allegro dostaniesz z GF8200 poniżej 300zł, a włożysz se procek jaki Ci będzie pasował. GF9300 pod Intela jest niestety droższy, ale np. taki PDC E5300 będzie do niej tani i mało prądu zje :). Są też pod intela płyty z chipsetem G41/45. Gorszy GPU, ale zwykle można je taniej wyrwać. Pod AMD są też płyty z Radeonem na pokładzie, niektóre mają nawet zintegrowaną pamięć dla IGP, co zwiększa wydajność. Są już dostępne płyty pod Core i3/5/7. Akurat chyba jest na allegro w cenie podobnej do standardowych płyt. Większość z tych płyt ma PCIEx16, niektóre standardowe PCI lub PCIEx1.

 

Co do IONa jeszcze, to szkoda, ze nie ma takiego jak referencyjne, które były wysyane do testów przed premierą ==> NanoITX (10x7cm) :).

Na kompie opartym o ION można zainstalować Xbox Media Center :D z obsługą Wiilota :D

 

Edit bo zapomnialem

Ostatnio już ciężko dostać po normalnej cenie, ale tanie były płyty Foxconn o wymiarach 19,3x17.3cm wiec 2 cm wyższe i z jednym PCIEx1 i jedno PCIEx16. Kosztowały nowe od 124zł do nie wiem ilu, ale teraz ciężko znaleźć i nie w takich cenach. Jest też taka sama G31. Oznaczenie g41s-k i g31s-k. Są one również dostępne w obudowach z zasilka 250W, więc można na upartego włożyc jakąś kartę typu 9600GT,GT240,HD4650 itp :). Koszt to koło 350zł.

Edytowane przez Metal
Odnośnik do komentarza

Panowie, w ogole nie znam sie na pc, z obiegu wypadlem jakies 10 lat temu :D Mozecie doradzic cos w cenie 650zl? Pogralbym sobie w jakies gierki (starsze, wiadomo), cos tam pokminil w photoshopie, jakies filmy, muzyke. Na razie siedze na pc z 2000roku, wszystko muli, nawet jak przegladam internet i mam odpalonego foobara, wiec zalezy mi na komforcie.

 

Na allegro znalazlem cos takiego, dobre to to? Tyle ze sprzedawca wydaje sie niepewny,no nie wiem sam.

 

http://allegro.pl/item1183406458_komputer_pc_zestaw_amd_athlon_64_am2_x_2.html

 

Jak macie jakies rady, gdzie sie udac, gdzie poczytac o pctach, gdzie poprosic o ew propozycje - za wszystko bede wdzieczny.

 

ew cos takiego znalazlem http://allegro.pl/item1181837111_amd_athlonii_x2_2x2_80ghz_1gb_ddr2_320gb_dvd.html

 

?

Edytowane przez Sztajniec
Odnośnik do komentarza

Potrzebna mi lepsza karta graficzna (od mojej) ATI X1650Pro 256MB. Szukam czegoś dość szybkiego na PCI Express bo karta graficzna jest najsłabszym ogniwem w moim komputerze (C2D E4500, 2x1GB Geil 800 Ultra) i była ona wsadzona jako przejściowa bo w styczniu jak składałem nowego kompa nie starczyło mi kasy na kartę graficzną. Karta może być używana a sam myślałem o czymś w stylu 9800GT. Doradźcie coś.

Odnośnik do komentarza

Dobra, przejrzalem allegro i znalazlem pare propozycji, moze ktos pomoze wybrac co bedzie najwydajniejsze (Stona? :teehee:)

http://allegro.pl/item1176737695_najmocniejsz_dell_gx280_z_dodatkowa_grafika.html tu 2gb ramu i karta wydaja sie fajne, a i cena calkiem spoko.

http://allegro.pl/item1183242309_athlon_2x_2_2ghz_4gb_ram_dysk_250gb.html 4gb ramu, procek 2rdzeniowy no i dosyc duzy dysk.

http://allegro.pl/item1182137595_foxconn_c2d_e6400_2gb_ram_320gb_hdd_eah2400.html karta grafiki, dysk, wystarczajaco ramu;

http://allegro.pl/item1177765954_komputer_intel_pentium_dual_core_e5200_3gb_ram.html

 

no i dla porownania (cenowo i paramatrami) nowy zestaw

http://allegro.pl/item1181837111_amd_athlonii_x2_2x2_80ghz_1gb_ddr2_320gb_dvd.html

 

jakies rady?: D

Odnośnik do komentarza

1. Odpada, mieliśmy takie w pracy. 2 lata temu. 2 lata temu były w(pipi)iająco wolne, wątpię żeby przyśpieszyły :D Tam są procki P4 o ile dobrze pamiętam.

2. Stary procek dwurdzeniowy. Grafa bez obsługi PS 3.0 więc za dużo gier już na tym nie odpalisz.

3. Grafa do wymiany i będzie okej. [choć pewnie zasilacz to jakiś wynalazek ;)]

4. Nie mam pojęcia co tam jest, bo koleś nie napisał ;) Grafa do wymiany.

5. Musisz kupić grafę, bo na tej zintegrowanej nie pograsz.

 

 

To tak na szybkensa.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

mam zamiar kupic nowy pc, troche juz w sieci poszperalem i wybralem cos takiego:

 

cpu -Intel Core i5-750

ram -A-Data PC1333 4GB

grafika -nvidia albo radeon do 600~700zl.

motherb. -ASUS P7H55 Mainboard Sockel LGA1156

dysk -Samsung 500GB 16MB HD502HJ F3 sATA-2

zasilacz -be quiet! Pure Power 530W

buda -Xigmatek ATX Midi albe cos innego

wiatrak cpu -jeszcze nie wiem jaki.

 

doradzcie czy cos zmienic i jaka grafike wybrac.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Zdrastwujcie.

 

Chciałbym kupić do kompa nową (może i być używana) kartę graficzną, zmieniłem monitor na full HD i obraz z analogowego złącza wygląda wprost tragicznie. Główne zastosowanie kompa: trzaskanie grafiki (z tego co mi wiadomo w przypadku pracy z 2D karta graficzna nie ma większego wpływu na komfort pracy), karta ma połączyć komputer z monitorem przez DVI-D lub HDMI, żeby obraz był jak najlepszy w full HD (może doradzicie, które połączenie lepsze?). Dodatkowe zastosowanie kompa: Wiedzmina był chętnie odpalił i ewentualnie Bioshocka, niekoniecznie w full hd.

 

Koszt karty: do 300 zł

Płyta główna: GIGABYTE GA-M61SME-S2 (link)

Zasilacz: 350W (jak za słaby, to cóż - dajcie znać)

Procek: Athlon 7750 Dual-Core 2,7GHz

System 64-bity

Ram: 4 GB nie wiem jakiej pamięci

 

Obecnie wszystko hula na zintegrowanej z płytą główną karcie graficznej.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...