Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

gtx mozna dostac juz i z 6gb pamieci na pokladzie.

bede skladal za kilka tygodni nowego pc i gtx 780 z 6gb od evga bedzie na pokladzie, no chyba ze ausus wyda do konca czerwca karty z serii Strix, z pasywno-aktywnym chlodzeniem, to wtedy zobacze co wybiore. 

radeony r9 w benchmarkach wypadaja nawet lepiej niz gtx, ale producenci gier leca w hooya i np. taki watch dogs nawet na sprzecie z dwoma radkami r9(crossfire) nie dziala plynnie, bo zostal zoptymalizowany pod karty od zielonych.

radki sa tez troche glosniejsze i bardziej pradozerne.

 

http://www.anandtech.com/bench/product/1068?vs=1036

Odnośnik do komentarza

Nie będę zakładał nowego tematu, ale podpytam mimo wszystko.

 

Przymierzam się do większej modernizacji kompa po latach i wśród wydatków planuję także nową obudowę. Niby nic wielkiego, ale akurat w moim przypadku duże znaczenie odgrywa hałas, a mianowicie wszelki rezonans, buczenie, luźne elementy wprawione w ruch itp. Wiadomo, kilka wiatraków w środku, to siłą rzeczy coś szumieć będzie - akurat to nie jest problem. Zależy mi głównie na czymś, co w miarę dobrze przytłumi lub ograniczy wspomniany rezonans i nie będzie mi telepać blachą, kiedy np. karta graficzna zwiększy swe obroty.

 

Ktoś ma jakieś doświadczenie w tej kwestii i mógłby coś zasugerować, polecić, bądź odradzić? Firma, model itp. Sama obudowa nie musi być ładna, lecz funkcjonalna. Resztę już sobie obadam sam, ale chciałbym wiedzieć od czego zacząć.

 

Obecna blacha ma już swoje lata i chwilami doprowadza mnie do szału - musiałem na ziemię zestawić przy przemeblowaniu, bo całe biurko mi wcześniej buczało przez nią. Teraz nawet na ziemi z podkładkami teflonowymi dźwięk przy większych obrotach bywa odczuwalny w całym pokoju, więc w miarę możliwości chciałbym to ograniczyć w miarę możliwości.

Odnośnik do komentarza

Byłbym wdzięczny za pomoc:

 

Mam obecnie to: Gigabyte Ati Radeon 6850

 

Jedyna sensowna rzecz w mym komputerze. Zastanawiałem się nad zmianą płyty, procesora, pamięci, wentylatora, no i w końcu pomyślałem czy by nie wziąć złożonego zestawu i ewentualnie wywalić co niepotrzebne.

 

Tak więc jak zrobić? Cena niech oscyluje w granicy 1100, wtedy mogę zdobyć już na przykład jakąś i5 i całą resztę poskładać. Wyciągałoby to wtedy grafikę na poziomie gier z PS3/X360?

Edytowane przez heros123456789
Odnośnik do komentarza

Mam laptopa, 6GB ram, I7, GeForce 635M. Normalnie wiekszosc "starszch" gier powinna chodzic bez zajakniecia, jednak wczoraj probowalem pograc w Wiedzmina 2 i o ile ogolnie chodzil dobrze (na minimalnych...) Tak co pare minut mial kilkusekundowego slowdowna, nie mam pojecia czemu. Podobna rzecz miala sie przy okazji LEGO LOTR. Chce wymienic RAM, bo mysle ze to glownie w tej chwili przeszkadza, myslicie ze podbicie z 2GB+4GB DDR3 1600MHz do 2x4GB DDR3 1600MHz pomoze? czy lepiej od razu zainwestowac w wieksza kosc? W gre w tej chwili idzie kupno tylko jednej... I zanim zaczniecie mowic, ze laptop to nie do grania sluzy, ja wiem, ale mimo wszystko warto sobie poprawic komfort pracy/gry ;P

 

Jeszcze na boku dodam, ze na laptopie znajomego, o zblizonych parametrach, W2 chodzi bdb na medium (ma gorsza karte graficzna, 8GB ram i chyba ten sam procesor) ... 

 

I tak, regularnie lapka czyscze, defragmentuje, itd itp.

Edytowane przez Rayos
Odnośnik do komentarza

Dokupiłem RAM, Wiesiek 2 chodzi na ultra w 25-30 klatkach, na high chodzi w stalych 30 fpsach, wiec jest zwiekszenie wydajnosci, ale... te zwolnienia dalej wystepuja o.O po dluuugich i doglebnych przeszukiwaniach problemu, chyba w koncu znalazlem powod tej sytuacji - przegrzewajaca sie karta graficzna. Sprawdzilem programem, w krytycznych chwilach osiagala 85°C co jest rzecza straszna :O Dzis kupie sprezone powietrze i przedmucham, jak to nie pomoze, to kupie podstawke chlodzaca, a jak sie w koncu gwarancja skonczy, to doglebnie wyczyszcze i pasty wymienie... Choc mam nadzieje, ze poki co przedmuchanie/podstawka pomoze

Odnośnik do komentarza

Dokupiłem RAM, Wiesiek 2 chodzi na ultra w 25-30 klatkach, na high chodzi w stalych 30 fpsach, wiec jest zwiekszenie wydajnosci, ale... te zwolnienia dalej wystepuja o.O po dluuugich i doglebnych przeszukiwaniach problemu, chyba w koncu znalazlem powod tej sytuacji - przegrzewajaca sie karta graficzna. Sprawdzilem programem, w krytycznych chwilach osiagala 85°C co jest rzecza straszna :o Dzis kupie sprezone powietrze i przedmucham, jak to nie pomoze, to kupie podstawke chlodzaca, a jak sie w koncu gwarancja skonczy, to doglebnie wyczyszcze i pasty wymienie... Choc mam nadzieje, ze poki co przedmuchanie/podstawka pomoze

Padłeś ofiarą throttlingu :P spadek wydajności po przekroczeniu jakiejś tam temperatury w celu zabezpieczenie przed przegraniem/spaleniem. Samo przeczyszczenie na dłuższą metę nic nie da, dobra podstawka chłodząca powinna pomóc. Podkreślam jednak, dobra, a nie chiński badziew, który upiecze Ci notebook'a :)

Chłopaki, najlepszy lap do 1700-1900 pln do pracy biurowej, od czasu do czasu do obróbki wideo? 

Znalazłem Lenovo g510 na i3 za 1799. Znajdę coś lepszego? 

Obróbka wideo na I3 to średni pomysł, chyba, że jakieś amatorskie, krótkie filmiki do wrzucenia na Youtube :P

Masz kilka propozycji :

 

http://www.x-kom.pl/p/179966-notebook-laptop-15-6-packard-bell-ente69cx-i3-3217u-4gb-500-dvd-rw-win8-gf820m.html# 

 

 

2.  http://www.morele.net/laptop-lenovo-essential-m5400-59-405598-619656/ 

 

3. http://www.morele.net/laptop-lenovo-ideapad-g510-59-413756-641272/ bez systemu 

Edytowane przez orion50
Odnośnik do komentarza

 

Dokupiłem RAM, Wiesiek 2 chodzi na ultra w 25-30 klatkach, na high chodzi w stalych 30 fpsach, wiec jest zwiekszenie wydajnosci, ale... te zwolnienia dalej wystepuja o.O po dluuugich i doglebnych przeszukiwaniach problemu, chyba w koncu znalazlem powod tej sytuacji - przegrzewajaca sie karta graficzna. Sprawdzilem programem, w krytycznych chwilach osiagala 85°C co jest rzecza straszna :o Dzis kupie sprezone powietrze i przedmucham, jak to nie pomoze, to kupie podstawke chlodzaca, a jak sie w koncu gwarancja skonczy, to doglebnie wyczyszcze i pasty wymienie... Choc mam nadzieje, ze poki co przedmuchanie/podstawka pomoze

Padłeś ofiarą throttlingu :P spadek wydajności po przekroczeniu jakiejś tam temperatury w celu zabezpieczenie przed przegraniem/spaleniem. Samo przeczyszczenie na dłuższą metę nic nie da, dobra podstawka chłodząca powinna pomóc. Podkreślam jednak, dobra, a nie chiński badziew, który upiecze Ci notebook'a :)

 

Dzis powinienem odebrac ze sklepu podstawke chlodzaca, opinie sa ogolnie dobre o niej, zobaczymy, czy pomoze :)  Samo przedmuchanie pomoglo, temp spadla o jakies 2-3 stopnie, ale to jednak "troche" za malo... a Przeczyszczenie cos tam zawsze da, każdy stopien sie liczy :D

 

EDIT

 

po malych przygodach, w koncu kupilem i... oprocz tego, ze niby dostosowana do 17 cali, to wzstaje mi laptop, tak efektami jestem baaaardzo zaskoczony. Kiedy normalnie przy Wiedzminie 2 temperatura siegala grubo ponad 80°, tak teraz.... max to 76! Awesome <3

 

Swoja droga, jest jakikolwiek sposob na obejscie/zmienienie gornej granicy przy ktorej nastepuje throttling gpu? zauwazylem, ze "wlacza" sie on jak grafika nagrzewa sie do rownych 75°C co jest troche irytujace, biorac pod uwage, ze mimo wszystko czasem te granicze przekraczam :angry2:

Edytowane przez Rayos
Odnośnik do komentarza

Taaa, przekopalem pol internetow i z tego co wiem, to nie ma jak obejsc throttlingu GPU, z CPU takiego problemu nie ma, bo wystarczy maly programik :P trudno, w pazdzierniku jak sie gwarancja skonczy wymienie pasty i dokladnie wyczyszcze w srodku, licze ze wtedy temperatura bedzie w najlepszym przypadku w okolicach 70°C :P 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...