Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Ej, skąd wziąłeś takie fajne obrazki z danymi kart? :> Jest jakaś stronka na której wpisuję kartę dowolną i mi wywali takie Windows'owskie coś? :> Chętnie bym sobie poprzeglądał inne modele.

 

 

Może i duża ta 680-tka, ale niewiele większa od mojej obecnej (tej co zdechła). Ta ma 275 mm a mój GTX 285 mierzy 270mm :) Inna sprawa, że nie jestem tbh przekonany co do idei kupowania 600-series obecnie już. Genialna karta, ale jednak....

Odnośnik do komentarza

Co do danych kart. Wpisujesz w google nazwę karty z dopiskiem gpu z i przechodzisz na zakładkę "grafika" co jest logiczne. Sprawdzasz potem czy w polu "name" obrazka jest to co szukałeś, czasem zdjęcia z innych kart się pojawiają. Program to GPU-Z. Wyświetla dane na temat karty.

 

https://www.google.pl/search?q=gtx+770+gpu+z&client=opera&hs=hWv&biw=1680&bih=942&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=_p0lVMHzE8vXyQPC94DQBg&ved=0CAYQ_AUoAQ

 

W każdym teście karty też powinna być fotka z danymi. np

 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/nvidia-geforce-gtx-770-test/strona/20181.html?

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

GTX680

Ta sama karta tylko inny bios i już bee? WTF?  Nowa i pewnie nawet na gwarancji. A tańsza o 100zł. 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Ogólnie taktowanie zwiększa się z pozycji BIOSu (UEFI).

 

IMO:

 

1) Jeżeli masz mocne pozostałe podzespoły (dużo ramu, dysk SSD, mocne GPU) to nie warto podkręcać.

2) Jeżeli w ogóle pytasz co to da i w czym pomoże to znaczy, że nie masz potrzeby OC :)

 

Podsumowując: Póki nie odczuwasz braku mocy nie podkręcaj :)

Odnośnik do komentarza

8 ramu ssd 550/350 więc wszystko śmiga jak szatan w sumie masz rację na razie wszystko się otwiera w mgnieniu oka to poczekam z tym kręceniem szkoda prądu i zużycia podzespołów. 

 

Chciałem w sumie podkręcić, żeby była różnica w grach ale widzę, że podkręcenie da może 5-10 klatek więcej więc i tak mi styka 60.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Zakupilem ostatnio jakiegoś poleasingowe desktopa (dell 755) za smieszne pieniądze. Na pokładzie mam zintegrowana karte graiczna, która poza paintem raczej nie pokaze pazurów (intel q35). Jako, ze komputer opsiada port pci-e to pomyslalem, ze może uda się budżetowo, trochę go dopiescic i może jakims cudem uda mi się uruchomić Spintires albo WoT.

 

Do około 100zl można kupic nowa geforce 210 1GB , albo używane karty których nazwy i parametry nic mi nie mowia ( ostatni raz jaralem się zakupem karty,gdy zmieniałem voodoo 1 na voodoo 2 ). Podejrzewam, ze ta GF 210 to taka chała, a 1GB pamięci to wabik na laików jak ja. Tak, wiec może w tej cenie kupic jakiś używany model? Za pomoc oferuje mase plusików, pomoc w zakresie motoryzacji oraz wizyte w lokomotywie.

Odnośnik do komentarza

Dell Optiplex 755? :) A w czym problem Pajda, by po prostu kupić jakąś kartę za stówkę? Ja używanej bym nie brał, nie masz gwarancji, nie wiesz, czy po czasie karta się nie posypie. Bierz jakiegoś radeona albo geforca i tyle Ci powiem :)

http://allegro.pl/geforce-6800gt-256mb-pci-ex-11-i4807008767.html - to jest karta na ustawienia minimalne WoT.

 

----

Z innej beczki, to udało mi się namówić kumpla na kompa stacjonarnego. Miał mieć laptopa za 1500, by ostatecznie wydać 2500 zł na kompa stacjonarnego, ale cały zestaw z monitorem:/ Za tą cenę są kompy-zestawy z i5 na pokładzie, a Evil Within ma w minimalnych i7 i myślicie, że np. na tym, gra się odpali na medium?

http://allegro.pl/intel-i5-4440-8gb-1tb-r7-250-lcd-21-5-klaw-mysz-i4789738002.html

Odnośnik do komentarza

Dell Optiplex 755? :) A w czym problem Pajda, by po prostu kupić jakąś kartę za stówkę? Ja używanej bym nie brał, nie masz gwarancji, nie wiesz, czy po czasie karta się nie posypie. Bierz jakiegoś radeona albo geforca i tyle Ci powiem :)

http://allegro.pl/geforce-6800gt-256mb-pci-ex-11-i4807008767.html - to jest karta na ustawienia minimalne WoT.

 

----

Z innej beczki, to udało mi się namówić kumpla na kompa stacjonarnego. Miał mieć laptopa za 1500, by ostatecznie wydać 2500 zł na kompa stacjonarnego, ale cały zestaw z monitorem:/ Za tą cenę są kompy-zestawy z i5 na pokładzie, a Evil Within ma w minimalnych i7 i myślicie, że np. na tym, gra się odpali na medium?

http://allegro.pl/intel-i5-4440-8gb-1tb-r7-250-lcd-21-5-klaw-mysz-i4789738002.html

 

Podaj najlepiej wszystkie parametry komputera ;)

 

 

Ja mam pytanie o karty graficzne, w sumie bardziej z ciekawości niż z potrzeby. Jak wygląda łączenie kart graficzny pod względem wydajności? Mam GTX660, lepiej np. dokupić drugą kartę tej samej klasy i je połączyć, czy sprzedać i kupić za tę kasę 1 lepszą?

 

Kupno jednej a wydajniejszej karty to zdecydowanie lepsze rozwiązanie ;)

Odnośnik do komentarza

GTX 660 powinien wciaz spokojnie dawac rade w wiekszosci gier wiec nie wiem czy wymiana jest jeszcze niezbedna, ale jezeli juz to moim zdaniem jedna karta ale lepsza. Mniej problemow, mniej miejsca zajmuje, mniej pradu prawdopodobnie bedzie pobierac i wieksza kompatybilnosc.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

panowie jaki procek lepszy?

 

AMD FX-8320 8 x 3,5GHz - 4,0GHz w trybie Turbo, 16MB cache

 

czyyy

 

Intel Quad-Core i5-4590 4 x 3,3GHz w trybie Torbo Boost 3,7GHz , 6MB cache, Procesor i5 czwartej generacji HASWELL REFRESH

 

oczywiście jestem noobem i nie mam o tym pojęcia, please be gentle

Odnośnik do komentarza

Nie zagłębiając się w szczegóły, nie bierz FX, a tym bardziej 8320 ;)

 

W temacie procesorów z tej półki, tylko Intel. Jak rozumiem, nie zamierzasz bawić się w OC, więc w przypadku domyślnego taktowania Intel potrafi być znacznie, znacznie szybszy. FX-8320 trochę go dogania, ale tylko po bardzo wysokim przetaktowaniu, gdzie procesor dochodzi do 4,8/5,0GHz - wiem, bo miałem dokładnie ten model i bardzo długo bawiłem się nim, by osiągnąć zadowalające rezultaty, aż wreszcie wściekły wymieniłem na i5-3570k i wykręciłem do 4,5 GHz.

 

Procesory Intela są znacznie szybsze na jednym rdzeniu i przy aplikacjach wymagających wydajności góra jednego/dwóch rdzeni. FX-8320 będzie całkiem użyteczny podczas renderowania/kompresowania, albo przy ewentualnej zabawie w programach dla inżynierów, a to wszystko dzięki swoim 8 rdzeniom. Chociaż i tak w tym temacie ustępuje pola i7, tyle tylko, że jest po prostu znacznie tańszy.

 

Zależnie do czego nie będziesz wykorzystywać tego komputera, AMD opłaca się w przypadku konstrukcji bardziej budżetowych lub łączonych, jak APU, do biura czy dla sekretarki (albo netu) - w tym temacie mają wiele ciekawych ofert.

 

Tutaj masz też średnią wydajność - niezależnie od konfiguracji, i5 pokazuje pazurki (różnica między 4590, a 4690 to w zasadzie tylko częstotliwość taktowania - niższy model ma 3,3GHz, wyższy 3,5GHz, a różnica w cenie wynosi stówkę). Procesorów bez literki "K" po numerze praktycznie nie da się podkręcać, więc gdybyś planował bawić się w OC, to pozostaje inwestycja w i5-4670K.

 

fc3_1920.png

 

gta4_1920.png

 

maxpayne3_1920.png

 

witchercpu_1920.png

Edytowane przez Maciomaniak
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...