Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

znajomy sie mnie pyta o kumpno kompa do "do oglądania,filmów,gier, nie zbyt wymagającej pracy biurowej", myśli że sie znam bo pracuje w dziale IT, a sam ostatnio kupowałem kompa 4 lata temu, w dodatku nie gram na nim

 

oczywiście nie sprecyzował do jakich gier..

 

zaproponował takie coś

http://www.foxkomputer.pl/product_info.php?products_id=40988

 

jak na moje oko procek średni, za mało ramu, i zintegrowana karta graficzna o której słyszałem że lubi niedziałać z róznymi grami, dobrze myśle?

Odnośnik do komentarza

4gb ramu dla nie wymagajacego uzytkownika jest ok, procek to imho kupa, karty nie znam. Ogolnie lepiej jest kupic czesci oddzielnie i zlozyc cos konkretniejszego w podobnej cenie, bo gotowce sa przewaznie skladane ze szrotowych czesci, ktore normalnie by sie nie sprzedaly pojedynczo.

Odnośnik do komentarza

Yano, powiedz znajomemu, że ma dwie możliwości. Albo bierze ten zestaw i w zasadzie odpala gry z 2004 roku na niskich detalach, albo inwestuje w platformę Intela z furtką na przyszłość.

 

Jeżeli chodzi o ten sprzęt, który wrzuciłeś. Ta karta graficzna jest tak jak piszesz, zintegrowana z procesorem - zapewnia lepszą wydajność od zintegrowanych układów Intela (z tego przedziału cenowego), ale nie jest to na tyle duża wydajność, by w ogóle myśleć o jakimkolwiek graniu. Nie wspominając o tragicznych sterownikach. Procesor z kolei jest stworzony pod przeglądanie internetu. I Worda.

 

Lepiej już zainwestować w Intel Pentium G3420 (wydajnościowo zjadający tego A8 na śniadanie w przypadku gier), płytę główną MSI B85-M33, do tego 4GB RAMu od Kingstona albo Goodrama i oszczędzić na kartę graficzną. Ten procek Intela ma zintegrowaną grafikę, która do pracy biurowej będzie spoko, ale o graniu można zapomnieć, natomiast w perspektywie znacznie lepszym rozwiązaniem pozostanie kupno samodzielnej grafiki.

 

Płyta główna nie dość, że obsłuży nawet i3 czy i5. to jeszcze po dorzuceniu np. GTX750 będzie można mówić o naprawdę bardzo wydajnym systemie. Kupując platformę AMD pakujemy się w bagno, z którego później, żeby wyjść, musimy wymienić całego kompa, bo ten procesor nie jest najlepszym wyborem. Ma za słabą wydajność pod aplikacje wielordzeniowe (w czym teoretycznie powinien być mocny) i znacznie słabszą od intela pod te robiące narzut na jeden rdzeń (a choćby w temacie gier, takich jest i było mnóstwo).

 

Dodatkowo G3420 jest tańszy i zjada mniej prądu ;)

Edytowane przez Maciomaniak
Odnośnik do komentarza

Witam, odkurzyłem ostatnio starą stacjonarke dla paru gier ,jest to poczciwy 6-7 letni komputer . O ile w Amnesie pogram bez problemu tak głównym celem jest pyknięcie w wiedzmina 2, Na minimalnych jakoś tam ciągnie na oko te 10-20 klatek, ale np wolałbym te 10 klatek więcej ;). Pytanie co tu można niedrogim kosztem poprawić ,żeby lekko zwiększyć wydajność i czy jest sens. Nie interesuje mnie ładowanie kasy, mam konsole a dla jednej gry nie będę kompa kupował :) Pozdr.

 

GEFORCE 8600 GT

Intel ® pentium ® dual cpu e2200 @ 2.20 ghz 2.20 ghz

ram 2gb

płyta GYGABYTE ga-g31m-52l

Edytowane przez Wolny
Odnośnik do komentarza

Witam, odkurzyłem ostatnio starą stacjonarke dla paru gier ,jest to poczciwy 6-7 letni komputer . O ile w Amnesie pogram bez problemu tak głównym celem jest pyknięcie w wiedzmina 2, Na minimalnych jakoś tam ciągnie na oko te 10-20 klatek, ale np wolałbym te 10 klatek więcej ;). Pytanie co tu można niedrogim kosztem poprawić ,żeby lekko zwiększyć wydajność i czy jest sens. Nie interesuje mnie ładowanie kasy, mam konsole a dla jednej gry nie będę kompa kupował :) Pozdr.

 

GEFORCE 8600 GT

Intel ® pentium ® dual cpu e2200 @ 2.20 ghz 2.20 ghz

ram 2gb

płyta GYGABYTE ga-g31m-S2l

 

Jak chcesz takim baaardzo tanim kosztem, to koniecznie musisz dorzucić RAM, bo Wiedźmin 2 lubi dużo pamięci. Niestety płyta obsłuży nie więcej niż 4GB, ale to absolutne minimum. Karta graficzna oczywiście do wymiany.

 

Tu masz pamięć:

http://allegro.pl/nowa-pamiec-samsung-2gb-pc6400-ddr2-800mhz-i4901135555.html

 

Tutaj zwróć uwagę na zasilacz, bo przy zakupie grafiki ma on ogromne znaczenie. O ile najnowsze układy nie ciągną wiele prądu, tak wszystkie te starsze lubiły go dużo zjeść. Podaj mi jego specyfikację (najlepiej spisz model i liczbę wat z nalepki na boku).

 

Jeżeli ma 400W lub więcej, to możesz myśleć o czymś takim:

 

http://allegro.pl/karta-graficzna-nvidia-geforce-msi-9800gt-1gb-poz-i4903973801.html

 

9800GT pociągnie Wiedźmina 2 w przyzwoitych detalach.

 

 

Jeżeli ma poniżej 400W, no to warto go wymienić, bo karty tańszej od tego nie opłaca się kupować.

Odnośnik do komentarza

To dla 9800GT spokojnie wystarczy (chociaż noname i jakaś zapewne mocno budżetowa konstrukcja, to jednak 9800GT wymaga 400W, więc możesz podpinać bez obaw).

 

300 zł i zamykasz się w takim zestawie, na którym Wieśka drugiego odpalisz w tej rozdzielczości na średnich detalach w minimum 30 klatkach myślę ;)

Odnośnik do komentarza

Potrzebna mi fachowa graczowa rada : D chce kupić kompa i czy taki zestaw ma sens? Komp ma być tylko do grania i nie będe podkręcał

 

- Płyta ASRock H97 PRO4 H97 LGA1150
- Procesor Intel CORE I5 4690 3.5GHz LGA1150 BOX BX80646I54690 - Haswell Refresh
- Pamięć Crucial Ballistix Tactical DDR3-1600 CL8 - 8GB
- Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache
- Zasilacz chieftec ctg-550c 550w box

- Dysk SSD Crucial MX100 128GB
- Karta graficzna Palit GeForce GTX 770 4GB DDR5 PCI-E BOX
- Obudowa Zalman Z3 PLUS CZARNA mATX ATX OKNO USB 3.0
- Asus Napęd DVD -/+RW, E-Green 24x

Edytowane przez Pawello
Odnośnik do komentarza

2 monitory AOC które kupiłem ostatnio musiały mieć wadę fabryczną, w obu bardzo gęsto mi posypało dead pixelami mniej więcej w tym samym obszarze. Właściwie każdego dnia umierały kolene :frog:

Nie wiem teraz czy wymieniać na takie same (bo trzeci taki sam zostawiłem, kupiony wcześniej niż tamte) czy jakieś inne. Czy w ogóle zrezygnować z triple screena narazie bo odczuwam dość mocno, że z obecną kartą (HD 7950) i tak nie wykorzystuje potencjału 3 ekranów. Wtedy wziął bym za to 970 :newell:

Czy w razie czego forumek poleca jakiś szczególny model monitora koło 24' w granicach 600-700zł?

 

 

Właściwie najbardziej sensowną opcją wydaje mi się odpuszczenie monitorów na rzecz 970 ale chyba szukam po prostu kogoś kto mi to potwierdzi :P

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ja bym inaczej złożył teraz kompa za 3 tys. Brałbym i5 3 generacji, 8GB ramu i płyte główną na której podkręce procka. I zasilacz inny, z certyfikatem, pewniej bym się czuł :P

 

Proc: i5 3750k - do zgarnięcia za 900zł

Płyta: Asrock P67 Pro3 - 250 zł (choć tutaj za można by poszukać też innej bo Asrocka osobiście nie lubie, port SATA mam na ich płycie zepsuty :P )

Ram: Kingston HyperX 8GB 1600MHz DDR3 - 263 zł na morele.net

Dysk: Seagate 1 TB - 200-220 zł

Nagrywarka: jakaś zwykła na przykład LG - 60 zł (bez bluray, ja długo nie miałem napędu w ogóle, zamontowałem niedawno, teraz to nie jest jakiś mus)

Zasilacz: Silentium PC Deus 550W - 220 na allegro

Obudowa: Zalman Z1 - 110 zł

 

Wychodzi z tego coś za około 2000zł więc zostaje ci jakiś 1000zł na karte graficzną a za to można kupić jednak coś mocniejszego niż 750Ti z tamtego zestawu.

Jeśli źle mówie to niech mnie ktoś naprostuje.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...