Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Damn mialem leciec do sklepu po ten monitor acera z 1440p i matryca IPS i akurat tego samego dnia Asus zapowiada kontre...a jak wiadomo asus to brak włosów za ekranem i lepsze wykonanie obudowy i teraz mysle czy czekac jeszcze dluzej. Nie chce mi sie bujac z tym acerem i wymienianiem, a po ograniu kilku tytulow u kumpla w 1440p ciezko sie przestawic spowrotem na 1080p.

Odnośnik do komentarza

dać ci urwanie dupy :) No co kupisz monitor a nie widzę żadnej gry która by pokazała pazur w takiej rozdzielczości. Chyba że byś do już ogranych gierek wracał specjalnie . To tak jak kupowanie karty graficznej w sezonie ogórkowym aby czekać na pierwszą grę do października :)

 

Swoją drogą czy ktoś kto gra na monitorze powyżej 1080 p może mi powiedzieć jak strategie w stylu total war lub grey goo na tym wyglądają ? Da radę grać czy czcionka się skaluje ?

Odnośnik do komentarza

Po tym co widzialem na wlasne oczy, stanowczo sie nie zgadzam. Zaorało mna na prawo i lewo jak zobaczylem kilka swoich ulubionych gier w 1440p. Zaden Youtube, ani screen nie sa w stanie tego oddac. A co do gier, znowu sie nie zgodze, pierwsze gry z brzegu ktora pokazuja pazur w wyzszej rozdzielczosci, Shadow of Mordor, GTA V, Crysis 3.

 

Dla mnie 1440p to tez dodatkowy aspekt do pracy, nie bede musial az tyle alt tabowac, gdyby monitory 21:9 mialy 120+hz i g-sync to celowalbym w tamte.

Edytowane przez Velius
Odnośnik do komentarza

Jaka jest roznica pomiedzy GTX 970 a 980 ?Powoli zbieram sie do upgrade'u peceta i czekam na premiere Oculus Rifta a do tego jest potrzebna jedna z tych kart. Tez bedzie mi zalezalo zeby przez najblizsze 1,5 roku gierki chodzily na high i niektore na ultra bez spadkow fpsow.

 

Z tego co widze to tez jest najnowsza karta GTX 980Ti ale nie zamierzam inwestowac 670 euro na ta karte.

Odnośnik do komentarza

Jaka jest roznica pomiedzy GTX 970 a 980 ?Powoli zbieram sie do upgrade'u peceta i czekam na premiere Oculus Rifta a do tego jest potrzebna jedna z tych kart. Tez bedzie mi zalezalo zeby przez najblizsze 1,5 roku gierki chodzily na high i niektore na ultra bez spadkow fpsow.

 

Z tego co widze to tez jest najnowsza karta GTX 980Ti ale nie zamierzam inwestowac 670 euro na ta karte.

980 to około 15% wydajniejsza karta niż 970. Różnica jest też taka że 970 to okrojona 980. Jeżeli planujesz zakup "raz a porządnie" to polecam 980 i jej OC, oczywiście jeżeli będzie na to budżet. :)
Odnośnik do komentarza

dać ci urwanie dupy :) No co kupisz monitor a nie widzę żadnej gry która by pokazała pazur w takiej rozdzielczości. Chyba że byś do już ogranych gierek wracał specjalnie . To tak jak kupowanie karty graficznej w sezonie ogórkowym aby czekać na pierwszą grę do października :)

 

Swoją drogą czy ktoś kto gra na monitorze powyżej 1080 p może mi powiedzieć jak strategie w stylu total war lub grey goo na tym wyglądają ? Da radę grać czy czcionka się skaluje ?

 

W większości gier czcionka się ładnie skaluje i w 1440p nie ma żadnego problemu ;) 

 

No i w 100% zgodzę się z Veliusem, różnica między 1080p, a 1440p jest bardzo wyraźna i niezależnie od gry potrafi pozamiatać ;) 

Odnośnik do komentarza

Plotki tak, mówiły też o kwocie 750$ za tę kartę, ale to stanowcza przesada i mam nadzieję, że AMD pójdzie po rozum do głowy - podobno ten ich flagowiec jest wolniejszy od 980Ti. 

 

Czekam na rozwój wydarzeń, GTX970 póki co w zupełności wystarcza do 1080p, ale to jest już kurcze... niska rozdziałka :P

Odnośnik do komentarza

Mam drania. Namierzylem go w jednym saturnie, byly tylko dwie sztuki. Byl SUPER sprzedawca, ktory mi wszystko odpakowal i testowalem je na miejscu, ten wydawal sie nie miec az takiego backlight bleed'a i tylko 1 mini dead pixel w samym rogu ledwo dostrzegalny. Drugi mial 2 dead pixele juz wieksze, wiec wzialem ten pierwszy.

 

Na dniach dam lepsze zdjecia i mini recenzje. Dowiedzialem sie tez wszystkiego odnosnie zwrotów jakby ktos kiedys sie zastanawial, mam 30 dni na oddanie lub wymiane monitora na inny w sklepach Saturn i Media Markt, bez podania przyczyny. Jezeli monitor chce wymienic a nie ma tego samego modelu odrazu oddaja hajs. Monitor mozna wyjac w domu i przetestowac, jak cos bedzie nie tak to i tak podobno zgodza sie wymienic i oddac hajs, wiec jak ktos trafi na wadliwy to nie musi sie denerwowac.

 

Jeszcze tylko grafike wymienic i odjade :banderas:

 

vACz3LF.jpg

  • Plusik 8
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...