Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Lepiej sie oglada konferencje nawet gdy uczestnicy maja plansze kiedy klaskac. Amd ma konfe w stylu wykladu nudnego profesorzyny z uniwersytetu iz az skreca w kosciach, ze to wszystko takie flaki z olejem, nudy i ciagnięte byle do końca. Od razu koszmar najgorszego wykładu się przypomina.

 

 

CEO AMD brzydka, gruba - gdzie u nich jakas rasowa biznesuoman aby bylo na co poptrzec :|

Odnośnik do komentarza

Panowie doradźcie, prosze.

Mój 5 letni laptop MSI powoli zdycha, więc  planuje kupno stacjonarki. Budżet ok 5000 PLN, trzeba mi wszystko plus monitor (myszki nie trzeba).

 

Wstąpiłem w zeszłym tygodniu do x-koma i gostek wstępnie złożył mi coś takiego:
proc Intel i5 4690K 3.5ghz  969 zł

grafika Gigabyte GeForce GTX970 4096mb 256bit Windforce III 1449zł

płyta główna Gigabyte GA-Z97-HD3  405 zł

pamięć ddr3 Kingstone 8mb 1600mhz 229 zł

Dysk SSD Plextor 128gb 2,5' M65 series 289zł

Dysk SATSIII WD 1TB 225 zł

zasilacz SilentiumPC 600W wero M1 239zł

chlodzenie SilentiumPC Fortis 2 XE1226 119zł

obudowa SilentiumPC Gladius M40 209zł

monitor Asus VX229H - 569 zł

 

do tego pasuje mi dołożyć kartę dźwiękową, napęd i klawiaturę.

 

Co dodać, co wywalić. Na pewno wymieniłbym tą grafikę na MSI. Z resztą nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza

Karta dźwiękowa? Takie rzeczy jeszcze w ogóle istnieją? SSD sobie trzepnij trochę większy, budżet masz 5k to te 150 zł nie zrobi Ci różnicy, a nie będziesz się tak dusić. Pamięc RAM to może 8 GB, a nie mb ;). Może jeszcze jedną kość sobie dołóż?

Odnośnik do komentarza

Ja mam karte dzwiekowa. Ale to dlatego ze mam dobre sluchawki i zintegrowana brzmi na nich kiepsko i nie da rady ich uciagnac. Pozatym jestem troche audiofilem.

 

Dla casuala karta dzwiekowa zbędna i wystarczy zintegrowana jednak.

 

Dysk SSD bym dowalil wiekszy. Zastanowilbym sie tez nad lepszym monitorem, czesto ludzie pomijaja ten aspekt i kupuja jakies tanie kupsztale, a to jest moim zdaniem jeden z wazniejszych czynników.

Odnośnik do komentarza

Hmm jak jeszcze około 8 lat temu miałem stacjonarkę i kupiłem sobie sound blastera zmiana w jakości dźwięku była mega. Myślałem, że dalej tak jest... :)

No nic, najważniejsze to czy taki zestaw ma z grubsza sens. Większy SSD wezmę pod uwagę w takim razie, tak jak i lepszy monitor. Zresztą ten jest tylko 22 cale,a przydałoby się tak z 25-27.

 

A i ten....wiesiek 3 na high 60 fps będzie ? 

Odnośnik do komentarza

Dokładnie 8gb na start jest ok. W późniejszym czasie może dokupić drugie 8. Swoją drogą ten ram jest drogi a mówią że ceny są teraz niskie. Pamiętam że 16GB 4-5lat temu kupowałem za 330zl, a tu 8 za 230?wut?

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

Jako, że przez ostatnie lata grałem głównie na konsolach to w temacie hardwaru jestem kompletnie zielony. Zacznę od tego, że wolałbym laptopa podłączonego pod monitor, niż komputer stacjonarny. Ale pytanie, czy laptopy, uciągną nowe gry i nie przegrzewają się? Jeśli tak, to czy zestaw w spoilerze da radę z takimi produkcjami jak wiedzmin 3 czy gta 5 na najwyższych ustawinieach ?

 

Toshiba S75

 

Procesor Intel Core i7-4710HQ 4x2.50-3.50 GHz 6MB L2 Cache
Technologia Intel Hyper Threading i Turbo Boost 2.0
16 GB pamięci operacyjnej DDR3L
Dysk twardy o pojemności 1000 GB
Matryca 17,3" TruBrite HD+ 1600x900 LED
Karta graficzna Intel HD Graphics 4600
Podświetlana klawiatura
Złącze HDMI z obsługą 4K Ultra HD
Głośniki harman/kardon z technologią dźwięku DTS Sound
4 porty USB ( 2xUSB 3.0 ( w tym 1x USB Sleep an Charge) , 2xUSB 2.0)
Wbudowany napęd DVD-RW
Wykończenie ze szczotkowanego aluminium w kolorze satynowego złota
Wbudowany moduł Bluetooth 4.0
WiFi b/g/n
Czytnik kart pamięci
Kamerka internetowa HD
Wydzielona klawiatura numeryczna
Bateria litowo-jonowa , 6-cio komorowa 48 Wh
Oryginalny Microsoft Windows 7 Professional PL 64 bit

Edytowane przez Cosmos
Odnośnik do komentarza

Procek tego lapka jest ok, ramu jest wystarczająco, ale z tą kartą graficzną to możesz co najwyżej filmy w hd odtwarzać. No może przesadzam, ale niestety karta graficzna zintegrowana nie da rady w najnowszych grach na wysokich ustawieniach graficznych.

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

Nie bierz lapka jeżeli nie jesteś do tego koniecznie zmuszony. Za powiedzmy 4k dostaniesz przeciętnego lapka, który pewnie poradzi sobie z nowymi grami na jakimś medium/high i 30 fps albo stacjonarke potwora co gniecie konsole nowej generacji na każdym polu. Jak to ma być sprzęt głównie do grania to nawet bym się nie zastanawiał nad lapkiem przez chwilę, chyba, że często podróżujesz

Odnośnik do komentarza

Dla przykladu, kupilem lapka za 4k, teraz juz sa nowe niskonapieciowe i7, dwa rdzenie i HT, jakas srednia karta graficzna typu ATI R5 255 i mozecie zapomniec aby "w ogole" pograc w Assasins Black Flag.

 

A inne modele typowo gamingowe to tak jak Velius wspomnial, grzalka i tak. U mnie w Assasins Rogue temperatury 95C. O dziwo chodzi 2x lepiej niz Black Flag, Unity nawet nie ma co instalowac bo tam samo main menu roztopi plyte glowna.

Odnośnik do komentarza

Pierwszy lepszy dokument w PS z kilkunastoma warstwami i lezysz i kwiczysz.

 

Smiechlem, mam wlasnie odpalonego PSa, kilkanascie plikow w rozdzialce 8000x3000, hearthstone w tle, 20 kart w przegladarce, w tym teledyski w 1080p, utorrent zasysa na full throttle xd

 

NO NIEDOMAGA :pawel:

Odnośnik do komentarza

no to wylacz plik wymiany

 

 

dziekuje


zreszta czez, o czym my rozmawiamy, ja pracuje z ps na codzien, nie kupilem sobie 16GB do stacjonarki i lapka aby sie chwalic na forum, mam skonfigurowany celowo system bez swap file i nie porownuj otworzenia 30 zdjec z nowej lustrzanki do pracy nad 30 zdjeciami z nalozonymi filtrami i warstwami do retuszu

 

 

u ciebie wszystko idzie w swap file wiec tobie nie wyskoczy komunikat o braku pamieci w windowsie ale kwestie trzymania swap file pomine bo to  :reggie:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...