Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno tutaj nie pisałem, ale mam spinę.

 

Mam problem. W czwartek 11.06 o 18:12. Zamówienie zostało zatwierdzone następnego dnia o 11:00 i przelałem pieniądze na konto, popołudniu wpłata została już zaksięgowana. Realizacja przesyłki to prawdopodobnie 16.06 godzina 16:00 w netpunkcie

Był to mój pierwszy zakup części do komputera przez internet. Wszystko ok tylko już po fakcie w piątek i dzisiaj zacząłem czytać nieprzechylne opinie o podejściu do klienta oraz realizacji gwarancji oraz odstąpienia od umowy. Koszt komputera to dla mnie duży wydatek i zacząłem się martwić. 

Zastanawiałem się nad anulowaniem zamówienia i zamówienia tego samego zestawu w X-kom o 10 zł drożej. Nie ma on tylu negatywnych opinii w internecie.

Mam pytanie czy opłaca się kombinować? Jestem w kropce bo będę musiał czekać na zwrot na pieniędzy. W regulaminie morele:

http://www.morele.net/pokaz_pomoc/17/

MOMENT ZAWARCIA UMOWY SPRZEDAŻY
9. W przypadku potwierdzenia przez Sprzedawcę przyjęcia zamówienia Klienta do realizacji w procesie zamówienia, zgodnie z regulacjami wskazanymi w pkt 6 i 7 Regulaminu dochodzi do zawarcia umowy sprzedaży na odległość pomiędzy Morele.net a Klientem.

Teraz jak mam status zamówienia w realizacji to już mnie obowiązuje umowa? 

Będę do nich dzwonił w poniedziałek (bo jest weekend), ale mam czekam na Wasze odpowiedzi bo się trochę spinam. 

 

Dodatkowo użytkownik szarku miał z nimi problemy z tego co czytałem. Nie wiem ile będę na kasę czekał. Po cholerę płaciłem z góry.  :frog:

Edytowane przez MajorZero64
Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak z odstąpieniem, ale nie lepiej reklamować wadliwy towar bezpośrednio u producenta, a nie u handlarza? Jak x360 mi się zepsuł to dzwoniłem bezpośrednio do MS, kurier od drzwi do drzwi i po 1,5 tygodnia miałem nową konsolę. Tak samo z laptopem, zaczął się krzaczyć dysk w laptopie do zgłosiłem do della i po tygodniu przysłali nowy.

 

Co do samych moreli to u mnie w pracy zamawiają u nich i nie było problemów póki co.

Odnośnik do komentarza

Zależy kto jak trafi , ale najlepsze opinie ma z tego co widzę Agito. Póki sprzęt ci nie siądzie to morele jest dobre jak każdy inny sprzęt ale po tym jak czekałem 2-3 miechy na kartę graficzną na pewno nic u nich nie kupię . Jeszcze sam oczekiwania czas nie był by straszny gdyby nie fatalna obsługa telefoniczna pełna debili.

Odnośnik do komentarza

Ostatnio miałem lekką spinę z morele.net, ale tak poza tym wszystko git.

 

O co chodzi? Zamówiłem drukarkę, przyszła i okazało się, że jest w całości po niemiecku. W(pipi)iłem się, ale na całe szczęście cały przebieg reklamacji nie zajął więcej jak tydzień. Co więcej wszystko zostało przeprowadzone w bardzo ok atmosferze i oczywiście na ich koszt. Pomyłki się zdarzają każdemu, a oprócz tej małej wpadki nie było z nimi żadnych problemów. No i dodam, że kupowałem u nich więcej niż jeden czy dwa razy.

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak z odstąpieniem, ale nie lepiej reklamować wadliwy towar bezpośrednio u producenta, a nie u handlarza? Jak x360 mi się zepsuł to dzwoniłem bezpośrednio do MS, kurier od drzwi do drzwi i po 1,5 tygodnia miałem nową konsolę. Tak samo z laptopem, zaczął się krzaczyć dysk w laptopie do zgłosiłem do della i po tygodniu przysłali nowy.

 

Co do samych moreli to u mnie w pracy zamawiają u nich i nie było problemów póki co.

Też o tym myślałem, ale na wszystkie podzespoły, nawet na i5, jest gwarancja producenta realizowana przez sklep. Tylko czy w takim przypadku mogę sam wysłać do serwisu Intela bez pośrednictwa sklepu? Dodatkowo Asrock realizuje gwarancje tylko przez sklep. Karty jeszcze nie zamawiałem bo muszę jeszcze na nią zarobić.

 

Wydaje mi się, że najbardziej awaryjne są karty, płyty główne i zasilacze. Po prostu po ewentualnej usterce nie chcę być bez kompa przez 2 miesiące. Samo kupno najprostejszej zastępczej płyty czy zasilacza to w miarę nie duży wydatek, ale wolałbym takich wydatków nie mieć. Z drugiej strony na rozpatrzenie gwarancji według UOKiK jest 14 dni dlatego też nie rozumiem dlaczego sklep może tak długo trzymać sprzęt. Czasami ludzie piszą, że sklep wyminia po 10 dniach czasem po 2 miesiącach. Nie wiem z czego to wynika. Czy z błędnego zgłaszania reklamacji czy niekompetencji sklepu.

 

Dodatkowo z x-komem miałem raz odczynienia przy okazji odbioru podkładki do laptopa. Wszystko odbyło się sprawnie. Ale to była tylko podkładka, a nie części z których można złożyć całego kompa.

Odnośnik do komentarza

https://youtu.be/ziUsM4fqfbI

Sprzet:

i5 750 overclocked to 3.7 ghz
Asus H55 LGA 1156 motherboard
4GB DDR3 memory
GTX 760
320GB Samsung Spinpoint HDD
Cooler Master Wavemaster Case
Arctic Alpine 11 GT cpu cooler
EVGA 430 watt PSU

 

Duzo uzywanych czesci.

 

Dobra bo sie troche obesralem. Najwidoczniej cos takiego jest mozliwe, ale czy jest mozliwe z nasza dostepnoscia sprzetu? 

 

Nie mam hajsu zeby wrzucic 4 klocki w kompa a obecnie nie mam zadnej stacjonarki wiec nawet jako "tymczasowy" komp taka maszyna za ~2 tysie by mi bardzo zrobiła dzień.

Odnośnik do komentarza

Na Ultra mi na serio nie zalezy. Najwazniejsza spoko rozdzialeczka, dobre fpsy i, najlepiej, zeby przy ew. upgradzie nie trzeba bylo 3/4 kompa wy(pipi)ywac do kosza.

 

Wedlug testow tych kolesi od Potato Mashera ich komp radzi sobie elegancko z Wiedzmakiem, GTAV czy innymi wiec slinka mi troche pociekla.

 

https://www.youtube.com/watch?v=DH6FCgqQB_s

 

https://www.youtube.com/watch?v=SRuvMDxBGEw

 

 

Osom, bede mial na uwadze. Jakby ktos mial jeszcze jakies porady to ja bardzo chetnie!

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...