Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

1tb HDD €40
500w PSU €60
Case €50
120gb SSD €60
8gb DDR4 RAM €50
H150 board €50
i5 6400 €170
R9 380 €200

680€

Dziekuje dobranoc. Milion razy lepszy niz to (pipi) co dales. Pisze z telefonu wiec nie chce mi sie wrzucac linkow. Ale wydaje mi sie,ze sobie z tak loznym opisem poradzisz i znajdziesz czesci. System mozna dostac za 20€ w necie sa to klucze z programu studenckiego wiec ryzykujesz,ze przestana dzialac po jakims czasie albo mozesz kupic oryginal za 140€

Edytowane przez Wolfie_
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Witam szanowne grono.

 

Z góry przyznam, że nie przeczytałem wszystkich 206 stron w tym dziale. Ale do rzeczy...

Ze względu na spore dymanko, jakie fundują mi/nam ostatnio producenci "konsol", mam zamiar sam decydować co zrobię z własnym sprzętem i portfelem.

Tak więc, chcę kupić komputer TYLKO do gier... do pracy mam. Liczę na pomoc, bo w temacie byłem 10 lat temu. Będę miał do wydania ok 3500pln.

Śledząc rynek widzę, że są komputery dla graczy do 3 tyś. Wiem, że łatwo dodać RAM czy wymienić dysk, ale nowa karta graficzna to już spory wydatek. Chciał bym wiedzieć, co jest najistotniejsze w takim zestawie, albo inaczej, co Wy polecacie.

 

Reasumując:

- jaka karta graficzna?

- jaki procesor?

- jaki system operacyjny?

- czy zestaw za w/w kwotę obsłuży najnowsze gry teraz i te, wydane za rok lub dwa lata? 

 

Monitor mnie nie interesuje, kompa podłączę pod TV przez HDMI. Oczywiście 1080p.  VR i 4K mam głęboko...

 

Ewentualnie, na co jeszcze zwrócić uwagę? Wolę zapoznać się z tematem tu, niż czytać gazetki "promocyjne". Z góry dzięki za każdą sugestię :)

Edytowane przez Lucky77
Odnośnik do komentarza

Chodzi o kilka rzeczy.

-Wydajnosc

-Podobno 1070 ma miec 8gb vram dla porownania 970 ma 4gb(3.5gb plus .5 gb wolniejsze)

-Plus ceny lekko opadna i bedzie sporo uzywek za smieszne pieniadze.

 

Sporo osob jest przeciwko czekaniu ale nowe karty wychodza w czerwcu wiec jezeli nie masz jakiegos cisnieta to ja bym poczekal te kilka tyg.

Edytowane przez Wolfie_
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Witam

Zastanawiam się nad kupnem takiej zabawki :

Asus G20AJ-DE020S Desktop-PC

Intel Core i5-4460 

Nvidia GTX 760 

32GB SSD, 1000GB HDD 

12GB ddr3

I teraz pora na moje pytanko czy myślicie że ten komp da rade i pociągnie gry Blizzard-a(World of Warcraft,Diablo,Starcraft, Overwatch) na max detalach w full hd razem ze streamowaniem na twitch ?

asus-rog-g20.jpg

 

kupiłem ten sprzęt w podobnej konfiguracji z rok temu. trochę żałuję tych 3,700zł jak coś wiedźmin 3 niegrywalny w 1080p nawet przy wyłączonych technologiach nvidii i innych efektach. no ale fajnie wygląda. raz był w serwisie, padł mu dysk twardy 

Odnośnik do komentarza

Wiem ze samemu lepiej zlozyc, problem jest taki ze mieszkam w DE i szukam tutaj czegos... wydac moge do ok 800 euro, szukalem po roznych stronach Niemieckich zeby sobie samemu cos zlozyc to niestety ale wychodzi lepiej kupic takie barachlo xd myslalem nad Asus G20 albo Alienware x51 ale jak mam kupic gow.o i potem zalowac to chyba sobie odpuszcze i poprostu jak bede w Lipcu w Polsce to u nas sobie cos ogarne. Jak juz wspomnialem tak naprawde to na PC gram tylko w gry Blizzarda i zalezy mi by one smigaly na ultra w full hd i do tego dawal rade przy streamowaniu na twitch-u

Lepiej udaj się do jakiegoś lokalnego sklepu komputerowego. W gotowych kompach przepłacasz za markę. Może będzie jakiś zestaw do 800 ojro, spisz dane i wracaj na forum :lapka:

--

edit: ok widzę na następnej stornie, że wolfie dał Ci lepszą odpowiedź :)

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Powiedz mi internecie, jaki sklep komputerowy jest najlepszy na świecie? 

 

Ogolnie chodzi o to, że chcę złożyć kompa w jednym miejscu, ma być tanio i mają mi gotowy zestaw przysłać do na chatę

Odnośnik do komentarza

No motyw taki, że nie chcę się za bardzo męczyć :) Sprawdzę więc te dwa sklepy

 

 

Teraz taki motyw. Chcę kompa do biura, budżet to 3 koła i nie ma opcji na coś więcej. Tak, ja wiem, że są gotowe zestawy w necie, ale ja bardziej ufam forumkowi. Co dostane za tę kasę? Chodzi o całą budę. Nie obrażę się jak będzie mozna na tym sprzęcie pograć :)

 

 

Dodatkowa sprawa to system i office. Najlepiej 2016 i winda 10. Gdzie kupie, żeby się nie naciąć. Mogą być tylko klucze np z allegro? Tak, żeby mi kontrola nie weszła i nie powiedzieli, że pracuje na piracie. 

Edytowane przez gekon
Odnośnik do komentarza

Jakiekolwiek klucze z allegro odpadają. Tylko boxy ze sklepu.

 

 

Morele ma tragiczny serwis gdy coś się zepsuje lub fabrycznie jest wadliwe. Lepiej wybrać esc.pl aby złożyli skrzynkę chociaż uważam to za bezsens i jestem przeciwny wysyłaniu kurierem gotowych złożonych zestawów.

Dostajesz instrukcje co gdzie wpiąć i tyle, tam nie ma żadnej filozofii. Ani procesora, ani ramu, ani dysków na sata ani wtyczek zasilania nie da się podłączyć na odwrót bo każda wtyczka pasuje tylko w jednej określonej pozycji.

Odnośnik do komentarza

Uważaj z officem. Do firmy musisz kupić wersję dla firm.

Jest napisane, że dla domu i firm więc chyba ok?

Takie coś? Nie da taniej?  Tylko gdzie ja to kupie pewnie? To samo z windą 

http://www.codesnet.sklepna5.pl/pokaz_produkt.php?idprod=9

 

Bizon, jak ostatnio składałem kompa to spaliłem płytę główną xD Wole przyjąć gotowe, bo składanie kompów zupełnie mnie nie bawi.

Edytowane przez gekon
Odnośnik do komentarza

 

Uważaj z officem. Do firmy musisz kupić wersję dla firm.

Jest napisane, że dla domu i firm więc chyba ok?

Takie coś? Nie da taniej?  Tylko gdzie ja to kupie pewnie? To samo z windą 

http://www.codesnet.sklepna5.pl/pokaz_produkt.php?idprod=9

 

Bizon, jak ostatnio składałem kompa to spaliłem płytę główną xD Wole przyjąć gotowe, bo składanie kompów zupełnie mnie nie bawi.

 

 

http://www.sferis.pl/p/373483-oprogramowanie-biurowe-microsoft-office-home-and-business-2016-win-pl-eurozone-mediales-t5d-02439.html

 

Nie kupuj samego klucza, juz lepiej ukrasc za darmo.

Odnośnik do komentarza

kupilem wlasnie uzywanego smoka za 1100zl + 1.5 roku gwarancji jeszcze

czy zrobilem dobry interes?

jak za miesiac ceny jako mocno poleca w dol to sie zdenerwuje =/

kupilem wlasnie uzywanego smoka za 1100zl + 1.5 roku gwarancji jeszcze

czy zrobilem dobry interes?

jak za miesiac ceny jako mocno poleca w dol to sie zdenerwuje =/

Do tysiączka, to myśle że maks co ludzie wystawią. Ale zaroiło sie tego ostatnio. Nawet 980 za 1600zł widziałem.

Odnośnik do komentarza

 

 

Uważaj z officem. Do firmy musisz kupić wersję dla firm.

Jest napisane, że dla domu i firm więc chyba ok?

Takie coś? Nie da taniej?  Tylko gdzie ja to kupie pewnie? To samo z windą 

http://www.codesnet.sklepna5.pl/pokaz_produkt.php?idprod=9

 

Bizon, jak ostatnio składałem kompa to spaliłem płytę główną xD Wole przyjąć gotowe, bo składanie kompów zupełnie mnie nie bawi.

 

 

http://www.sferis.pl/p/373483-oprogramowanie-biurowe-microsoft-office-home-and-business-2016-win-pl-eurozone-mediales-t5d-02439.html

 

Nie kupuj samego klucza, juz lepiej ukrasc za darmo.

 

 

a to git?

 

http://allegro.pl/ms-office-2016-dla-uzyt-domowych-i-firm-pl-box-fv-i6174977497.html

 

Rozumiem, że winda też nie może być home jak chce na firmę?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...