Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Forumku, nadeszła pora by trochę upgrade'ować mojego starego blaszaka, ma następujące podzespoły:
http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-p55m-ud2_10/overview/ płyta główna
Intel Core i5 750
3GB RAM
Geforce 9800 GT 1GB
Jakiś dysk 500GB

I powiem tak - nie zależy mi na nowszych tytułach, czasami sobie gram w L4D2 czy CoH2 ( niestety multi nie grywalne ), mam ok. 1000 zł na jakieś zmiany.
Co może forumek polecić do tej kwoty? Jaką kartę graficzną czy RAMy?


 

Odnośnik do komentarza

Mam/miałem podobne bebechy w kompie i ...

 

1.Podkręciłem proca do 3,6 GHz (na 1156 można dobrze kręcić procesory)

2.GTX 960 4giga ramu od Asusa

3.16 giga ramu (Crucial Ballistix 1600 CL9)

 

... i jestem zadowolony z wydajności mojego kompa ... nowe tytuły na średnich detalach działaj b.dobrze.

Odnośnik do komentarza

Ramole teraz drogie :| Dlatego IMHO mogą być używki. Ramy albo działaja, albo nie działają. Sprzedaj te 3GB co masz i zamiast tego kup 2x4GB. (ok 150pln)

SSD pod system wystarczy 64GB, ale teraz takich małych raczej nie kupisz. Z tym, że podobnie jak z ramami, podrożały ostatnio ;/ (200-300pln za nowy?)

 

zostaje ok 700-800 na grafę.

 

Za 700pln jest 1050Ti 4GB

Za 800pln jest RX470 4GB

Za 900pln jest 1060 3GB (6GB wersja to już grubo powyżej 1k)

Odnośnik do komentarza

Polecanie w 2017 roku dysku ssd mniejszego niz 128GB to juz jest jakas patologia.

 

Nie brac tak malej pojemnosci w zadnym wypadku.

 

A kto mu poleca?

Napisałem, że wystarczy (bo wystarczy aż nadto). Ja rozumiem, że jesteśmy na forumku i tutaj tekst "mam max 1k do wydania" zostaje sprowadzone do "dołóż jeszcze 2k i wtedy kup to co Tobie polecam" ale trzymajmy się budżetu. 

Odnośnik do komentarza

 

Polecanie w 2017 roku dysku ssd mniejszego niz 128GB to juz jest jakas patologia.

 

Nie brac tak malej pojemnosci w zadnym wypadku.

 

A kto mu poleca?

Napisałem, że wystarczy (bo wystarczy aż nadto). Ja rozumiem, że jesteśmy na forumku i tutaj tekst "mam max 1k do wydania" zostaje sprowadzone do "dołóż jeszcze 2k i wtedy kup to co Tobie polecam" ale trzymajmy się budżetu. 

 

 

To mogłeś napisać, ze 32gb wystarczy a jak wybierze linuxa to nawet mniej.

Sugerowanie niekomfortowych rozwiązań jest po prostu słabe, zwłaszcza dla przeciętnego użytkownika.

 

System, plik wymiany, plik hibernacji, jakis office, aktualizacje, temp, temp dla aktualizacji, kosz etc. Powodzenia w komfortowym użytkowaniu 64gb, oj sorry 59Gb realnie.

Czasami nie warto na sile czegoś polecać tylko aby zmieścić się w budżecie ale to tylko moje zdanie.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...