Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

dodam że jak oni ci złożą to jest na to gwarancja. Jak się na tym nie znasz i np za dużo albo za mało nałożysz pasty to będzie kaplica potem. Mam kolegę co źle wiatrak założył na procka a myślałem że się nie da :D Potem miał kłopot bo mu wiatrak latał po obudowie i się dziwił że procek grzeje się.

Odnośnik do komentarza

Tak jak mówi milan, nie lepiej ci pingu zamówić cześci takie jakie ktoś tutaj poleca albo na purepc i zakupić na takim morele gdzie ci oni sami zlożą kompa z twoich wybranych cześci?

 

Jak by tam były raty zero procent to bym brał, a tak to trzeba kombinować.

Teraz zobaczyłem po poście Matamana, że w tym zestawiku z allegro ramy są wolniejsze, no i płyta stara. Faktycznie chyba lepiej poczekać na promocję typu raty 0%, albo ulec hajpowi i wyłożyć gotówkę.

Odnośnik do komentarza

 

Tak jak mówi milan, nie lepiej ci pingu zamówić cześci takie jakie ktoś tutaj poleca albo na purepc i zakupić na takim morele gdzie ci oni sami zlożą kompa z twoich wybranych cześci?

 

Jak by tam były raty zero procent to bym brał, a tak to trzeba kombinować.

Teraz zobaczyłem po poście Matamana, że w tym zestawiku z allegro ramy są wolniejsze, no i płyta stara. Faktycznie chyba lepiej poczekać na promocję typu raty 0%, albo ulec hajpowi i wyłożyć gotówkę.

 

 

W X-komie zdaje sie mają raty 0% ale za złożenie kompa musisz zapłacić (99 lub 79zł zależnie od tego czy z systemem) a poza tym chyba mają droższe podzespoły niż morele.

Odnośnik do komentarza

Post pod postem, ale ugiąłem się. Jak bym tego nie zrobił, to bym przez kilka miesięcy się miotał.

Config taki:

 

MSI Z270
i7-7700k 4,2
SSD Crucial MX300 275GB
16GB Corsair Vengeance 3000MHz
MSI Gaming X 8G GTX1080

Wziąłem sobie jeszcze 2tb dysk na pierdoły i dodatkowe chłodzenie. Wyszło ponad budżet bo 6,8k - mam nadzieję, że faktycznie będę zbierał szczenę z podłogi.

Odnośnik do komentarza

To nie jest ten fabrycznie podkręcony gtx 1080?  Kupiłem wersje bez OC i spokojnie idzie ukręcić bardzo mocno bez przeciążania karty a jednak można kilka złotych zaoszczędzić. Dobry zestaw z gtx 1080 i i7 6700k każda gra lata jak marzenie w 60 klateczkach więc napewno będziesz zadowolony. Nawet wiesiek z HairWork nie jest wstanie ubić karty.

Odnośnik do komentarza

i7 do Excela będzie jak znalazł. Tylko te 16GB ramu, ehhh...

 

A kręcić nie chcę, kiedyś GF2 kręciłem, to artefakty na ekranie się pojawiały. Ja to jestem konsolorz, wygodnicki. Jak pobawię się tym pecetem dłużej niż miesiąc, to pewnie urosną mi jaja i zacznę kombinować.

Odnośnik do komentarza

No chyba że tak , ja pierwsze co robie po kupnie to podbicie zegarów jednak te 10-15 klatek więcej kusi. 16gb ram to wydaje mi się obecnie na styk , są gry co zjadają powyżej 8gb więc biorąc kompa na pare lat 16gb to dobra opcja.

Odnośnik do komentarza

Osobiście składając kompa za taki szmal nie inwestowałby już w proca z 4 rdzeniami. Intelowska i5 pracuje w grach na 100%, kiedy Ryzeny z większą ilością rdzeni i wątków nudzą się. Poza tym ryzeny mają większą minimalną ilość klatek, co zmiejsza wrażenia sttuteringu w grach, jeżeli ten występuje.

Odnośnik do komentarza

Widzieliście jak wywaliło ceny kart graficznych (AMD 4xx/5xx i GF 10x0)? Teraz najbardziej optymalny/opłacalny wybór (póki co) to GTX1080 ;)

Wszyscy budują/kupują koparki do kryptowalut, jak tak dalej pójdzie to będziemy skazani na XBOX xD, bo kompy będą się zaczynać od 6k :xboss: 

https://allegro.pl/listing?string=kryptowalu*&order=qd&bmatch=base-relevance-floki-5-nga-uni-1-2-0614

Odnośnik do komentarza

Kolejny temat - zakup monitora do 2000pln.

Maszyna znakomicie radzi sobie z grami w 4K na ultra, więc chciałbym mieć matrycę 4K. Z drugiej strony kusi mnie opcja wyświetlania obrazu w częstotliwości 144hz, problem w tym, że nie widziałem ekranów 4K@144hz, a jak się pojawią za kilka miesięcy, to pewnie będą kosztowały ~4k pln.

Zależy mi na tym, by ekran miał około 27 cali. Wstępnie rozważam zakup tego sprzętu:

https://iiyama.com/pl_pl/produkty/g-master-gb2888uhsu-b1/

 

No ale w 144hz nie pogram. Forumku, co robić? Jeżeli dysponuję dużym telewizorem łykającym 4K i HDR, to może jednak kupić jako monitor coś z matrycą 1080p, ale wspierające 144hz i ewentualnie ogrywać gierki 'pod pada' na telewizorze, a monitor wykorzystywać do pracy/gier typowo klawiaturowych? Z jednej strony chciałoby się mieć 4K wszędzie - zarówno na TV jak i monitorze, ale to 144hz cholernie kusi. Co robić, jak żyć? Jakieś sprawdzone typy?

 

Ewentualnie kompromis i zamiast 4K zabawa w QHD?

http://www.komputronik.pl/product/336532/aoc-agon-ag271qx-1ms-adaptive-sync-144hz-.html

Edytowane przez ping
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...