Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

No więc właśnie w tej kategorii cenowo i parametrami przemawia do mnie to:

https://www.morele.net/monitor-iiyama-g-master-red-eagle-gb2760qsu-b1-977449/

 

 

Ewentualnie budżetowa opcja i granie w 1080:

http://www.komputronik.pl/product/370736/iiyama-g-master-gb2788hs-red-eagle-1ms-144hz-.html

http://www.komputronik.pl/product/391179/samsung-s25hg50fqux-1ms-144hz-freesync-.html

 

Przy czym w opcji budżetowej, to już raczej bym się skłaniał ku temu Samsungowi, choć mała matryca - jakoś nie widzi mi się płacić ~1600pln za 'biedne' 1080p.

Odnośnik do komentarza

Jak masz GTX 1080 to nie kupuj monitora z freesync, bo to tylko do kart AMD. Kupowanie monitora bez G-sync to kasa w błoto imho w obecnych czasach. Jestem tez przeciwnikiem matryc TN, wszystko na nich wyglada jak kupa, slabe kąty widzenia i ogolnie nie polecam w 2017 roku.

Edytowane przez Velius
Odnośnik do komentarza

Problem w tym, że monitor z G-sync, który będzie miał 144hz i 1440p to obecnie wydatek rzędu 3,2k i w górę - tak jak wspominałem, wolałbym nie przekraczać 2k chociaż pewnie będzie jak zwykle.

Tu niby się freesynciem nie pobawię:

 

https://www.morele.net/monitor-iiyama-g-master-red-eagle-gb2760qsu-b1-977449/

 

Ale wciąż sprzęt mieści się w budżecie, ma 1440p i pozwala na grę w 144hz - chyba najrozsądniejsza opcja. Do 4K będę miał telewizor, a za te 4 lata zmienię monitor i przy okazji kartę graficzną.

Odnośnik do komentarza

Tu masz z ekspozycji za 2500-2600, jak cos nie bangla to pewnie mozna oddac i odzyskac hajs:

 

https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/monitor-acer-xb270hu

 

Ja mam ten monitor, dalem za niego na premiere 3400 bodajze i za nic w swiecie bym go nie oddał, cudo nad cuda, gierki ruszaja sie i wyglada S Z T Y W N I U T K O.

 

Minusem jest to ze nie ma 4k, a Ty tego szukasz, oraz to ze ma tylko displayport, bo jest to stara peirwsza wersja (jeden z pierwszych monitorow z ips,144hz,g-sync i ultra low motion blur), czyli ten monitor NIE POSIADA HDMI, jakbys chcial np konsole podlaczyc czy cos. Wyszla w zeszlym roku nowsza wersja z portem displayport oraz hdmi, ale jak Ci to nie przeszkadza to to jest bang for the buck, najlepszy monitor w najlepszej cenie obecnie.

 

Edit: Zapomnialem ze to mediamarkt, ciekaweg czy to sie w ogole da kupic online, czy trzeba osobiscie gdzies dybac. Zerkne potem.

Edytowane przez Velius
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dzięki za opinię, kusssiiiiiiiii. Szkoda tylko tego HDMI-ka - do PC w sumie jest mi nie potrzebny, ale zawsze lepiej mieć więcej wejść niż mniej. Na 4K nie jestem mocno sfiksowany, bo od tego tak jak wspominałem, mam TV-ka więc tutaj mogę być elastyczny. Inną opcją jest po prostu przeczekanie tych kilku miechów - myślę, że w obecnym configu (komputer pod TV jak u konsolorza) jestem w stanie wytrzymać ze 2-3 miesiące, bo rozumiem że pojawienie się nowych monitorów gamingowych w Q3 2017 (gdzieś mi się ta data obiła o oczy) trochę namiesza.

Odnośnik do komentarza

No ja też się rozglądałem za monitorem i zobaczyłem że na ten roku wkraczają monitory z obsługą HDR więc pewnie poczekam na jakiś z hdr i gsync. Velius jak oceniasz gsync? On ma na celu tylko usunąć te rozrywanie podczas wyłączonego VSync? Pamiętam pierwsze informacje o gsync mówiły o płynnym graniu w 30klatkach ale coś w ten bełkot nie chce mi się wierzyć.

Odnośnik do komentarza

G-sync to podstawa, ping powinien w to celowac z najwyzszym priorytetem jak mysli o graniu i wydal juz tyle hajsu na niezly komp. G-sync usuwa "rozrywanie" obrazu, znacznie zmniejsza input lag'a oraz niweluje efekt "opoznienia" przy spadaniu klatek animacji bo synchronizuje monitor z ukladem GPU, czyli jak normalnie fpsy spadna z 60 na chwile do 50, to czuc lekkie spowolnienie/rwanie, przy g-sync w wiekszosci przypadkow, jezeli nie masz wlacoznego licznika FPS to nawet nie odczujesz ze takie cos mialo miejsce i gierka smiga sobie płynniutko, bajeczka poprostu :banderas:

 

Swego czasu czesc gierek gralem na PC, a czesc na kanapie z padem bo mam znacznie wiekszy TV, no ale odkad jest G-sync to juz w ogole nie mam ochoty na granie na TV bo brakuje mi tej płynnosci rozgrywki.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Obecnie siedze na GN245HQ od acera ( jeden z pierwszych monitorów 3d) i wacham się właśnie jak pisałem nad nowym monitorem. Strasznie korci by poczekać na HDR ale zakładam że w ciągu najbliższych 2 lat takie monitory nie zejdą poniżej 1000-1200e. Obecnie widzę na promocji jest za 700e PG279Q . Trzeba będzie obejrzeć testy jak się to prezentuje bo gsync korci.

Odnośnik do komentarza

ping,  ja polecam 21:9, będziesz miał kolejną rzecz której nie ma co  szukac na konsoli,  ogrywałem  tak m.in.  dooma, tomb raidera. Wiem ze są na pewno 4k  21:9, nie wiem jak z tym 144hz, prawde mowiac nawet nie wiem  co to. Raz zagrasz i  chcesz zawsze.


o jezusku, np. ten :obama:

https://www.ceneo.pl/44425718#tab=reviews

 

160 hz, 35 cali

Edytowane przez milan
Odnośnik do komentarza

Jedyne co mnie wstrzymuje to właśnie fakt że obecny monitor ma te 1080p i 120hz co mi wystarcza. A nie wiem czy między moim a PG279Q odczuje jakąś różnice po za rozdzielczością i 3 calami więcej. 

 

Róznica bedzie kolosalna moim zdaniem, po pierwsze matryca, kolory i kąty widzenia, po drugie rozdzielczosc, po trzecie g-sync, po czwarte ULMB jak chociaz czasem odpalasz gry izometryczne/strategie.

 

Ja sie przesiadalem z matrycy TN na IPS Dell z segmentu premium i miałem "łooo jezu", potem przesiadlem sie z tego Dell'a na obecnego Acera i mimo ze to tez IPS to nie sa sobie równe, jesli chodzi o nasycenie kolorów i wyglad to był efekt "ŁOOO JEZUUUU :obama: ". Jak masz mozliwosc to warto gdzies zajsc do sklepu i sobie przetestowac,bo pewnie jestes w jakims cywilizowanym kraju obecnie xD

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No ja właśnie zawsze myślałem że mam matryce IPS a nie TN bo dość wyprane kolory na PC mam w stosunku do TV. Kurcze chyba się skusze , myślałem też o jakiś większym ale jednak 27 będzie na styk bo siedze dość blisko monitora.

Odnośnik do komentarza

Taka 35-tka to by mnie pewnie zayebała na kotleta... Musi być sztos.

Ogólnie czego bym nie wziął, to mną pozamiata. Póki co zbieram szczenę widząc jak wyglądają gry w 4K, a jak dojdzie do tego monitorek 144hz albo inne g-synci to :obama:

W sumie granie graniem, ale taki WHD i Excel to musi być masakrator, same by mi się tabelki liczyły.

Edytowane przez ping
Odnośnik do komentarza

Taka 35-tka to by mnie pewnie zayebała na kotleta... Musi być sztos.

Ogólnie czego bym nie wziął, to mną pozamiata. Póki co zbieram szczenę widząc jak wyglądają gry w 4K, a jak dojdzie do tego monitorek 144hz albo inne g-synci to :obama:

W sumie granie graniem, ale taki WHD i Excel to musi być masakrator, same by mi się tabelki liczyły.

 

tylko pamiętaj ze te 35 to nie to samo  co 35 16:9 ;]  np. 29 cali 21:9 ma wysokość ok. 23 calowca 16:9

Edytowane przez milan
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Kupić teraz kartę graficzną w dobrej cenie to nie lada wyczyn ze względu na zamieszanie z kryptowalutami. Bardzo zły okres na składanie komputera albo decydujesz się na słabe gpu jak 1050ti której ceny nie poszły jeszcze w górę z zamiarem wymiany kiedy sytuacja się unormuje albo przepłacasz za dobre modele. Mi się udało kupić gtx 1060 w dobrej cenie ale i tak planuje wymianę na odpowiednik gtx 1070 z następnej generacji kart nvidii.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...