Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Orzeszek

no najgorsze jest jeszcze to, że jak bym chciał zrobić upgrade to musze kupić płyte główną oraz ram, a coś sie szykuje od nvidii czy mozna spokojnie kupić sobie smoka? w sensie za 1 miesiac nie wyjdzie nowa karta z magicznym wejściem, który to nie będzie pasowac do płyty glównej :pawel:

Odnośnik do komentarza

Jeszcze tak 4 generacje prockow Intela i można zmieniać. :) Ja cały czas używam Sandy i7 2600K i nie ma potrzeby zmieniać chociaż wg testów pclaba na skylaku w Wiedźminie 3 mógłbym mieć 20-30fpsow więcej (oczywiście tylko po podkręcaniu skylaka).

 

@up: od nvidii coś się szykuje ale dopiero na przyszły rok. Pewnie najwcześniej wiosna przyszłego roku.

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

Wymagania jakie można znaleźć na oficjalnej stronie Oculusa

 

For the full Rift experience, we recommend the following system:

 

NVIDIA GTX 970 / AMD 290 equivalent or greater

Intel i5-4590 equivalent or greater

8GB+ RAM

Compatible HDMI 1.3 video output

2x USB 3.0 ports

Windows 7 SP1 or newer

 

Nie spodziewam sie szalu po tym Oculusie, tyle lat już to tworzą i dalej nie jest to takie tip top jakby każdy sobie wymarzył, żeby to nie skończyło jak okularki 3D dodawane do telewizorów w róznych technologiach.

Nie wiem czy 3 lata to dużo jeśli mówimy o tworzeniu czegoś co ma szanse całkiem zmienić granie w gry.

No i czy Oculus jest tip top tego nie wiadomo w tej chwili bo ostatni prototyp był pokazywany chyba na jakichś targach tylko. Wiadomo natomiast, że gogle od Valve uporały się z takimi problemami jak nudności czy input lag z tym, że gogle od Valve mają być droższe. Nie zostało dużo czasu, jak dla mnie jest hajp i eksajt, biere to na 100%.

Edytowane przez UberAdi
Odnośnik do komentarza

a ja wręcz przeciwnie, odliczam dni do premiery, według mnie kwestia jest tylko wydajności kart graficznych. Rozmawiałem z kilkoma osobami które to testowały i mówią zgodnie, że niezbędna jest stała ilość fpsów, każda zmiana powoduje odruchy wymiotne :) Także może to być kwestia wydajności grafik na rynku, skoro wiekszosc osob ma jakies gtx960 czy inne gtx660 to wrzucenie oculusa na rynek jest nieoplacalne bo bylby maly popyt.

 

co do efektow to imo oculus + dzwiek 3d to będzie nowa jakość grania, oglądania filmów itd 

Odnośnik do komentarza

Zeby się nie okazało, że nowa jakośc grania jak zakrzywiony telewizor samsunga.

 

Poza tym trudno sobie wyobrazić aby to dobrze hulało, wg specyfikacji to wyświetla obraz w 90Hz, więc jak trzebą będzie tandemu 2x 980Ti w SLI aby pograć i tak tylko w kilka gier z właczonym vsynciem na 90hz aby nie było problemów o których wspomina Szejd ?

Coś mi się wydaje, że nazwijmy to "płynny i dobry jakościowo" efekt końcowy będzie wymagał wyłacznie topowego desktopa a to już mocno ograniczy odbiór urządzenia bez względu na wielkość efektu WOW jaki będzie generował sam z siebie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...