Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam się ponownie ;D

 

będę miał niedługo do sprzedania dwie nowe karty:

http://www.agito.pl/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-780-ti-gv-3gb-ddr5-pci-e-box-n78twf3-3gd/pd/DHVCRBBBM/

http://www.agito.pl/karta-graficzna-gainward-geforce-gtx-970-phantom-4gb-ddr5-pci-e-box-426018336-3453/pd/DN8WXYBBM/

 

obie nowe, ale niestety bez dowodu zakupu = bez gwarancji, mogę dać miesiąc gwarancji rozruchowej :) wstępna cena 1200PLN za 970 i 1000PLN za 780ti, niech forumek Ci podpowie czy warto

Odnośnik do komentarza

jak wyglada mozliwosc sprzedazy uzywanej karty graficznej - gdzie najlepiej? allegro, olx? ile moglbym dostac za roczną gtx760 2gb od Gigabyta? pytam czysto orientacyjnie

 

http://allegro.pl/geforce-nvidia-gigabyte-gtx-760-2gb-windforce-i5804055267.html

 

550-650 zł mysle

Edytowane przez Velius
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

jak wyglada mozliwosc sprzedazy uzywanej karty graficznej - gdzie najlepiej? allegro, olx? ile moglbym dostac za roczną gtx760 2gb od Gigabyta? pytam czysto orientacyjnie

 

Ciezko powiedziec. Ceny sa mocno roztrzepane, osobiście za te kartę nie dałbym więcej jak 550 zł ale widzę że na allegro chodza po ponad 600-650.

 

Teraz dałem 720 zl za r9 280x od msi z jeszcze 2 letnia gwarancją, dobrze ze sie wstrzymalem bo chcialem dac 800 za kartę od gigabyte

Edytowane przez sosnaa
Odnośnik do komentarza

rozkręcałem dzis kompa w celu zainstalowania dysku, o tym za chwilę, ale najpeirw jedna rzecz:

 

miałem podłączony komp do monitora wyjściem vga-> hdmi (konwenter) i wyjściem hdmi miałem podłączony telewizor.

Mogłem przez to duplikowac obraz na telewizor i sobie elgencko ogladać. Po rozkreceniu kompa i ponownym złozeniu nie mogę uzyskac obrazu na telewizorze. W kompie nie wykrywa mi sprzętu. nie wiem co zrobić? Wszystko podłączyłem tak jak było.

Odnośnik do komentarza

Panowie master race, co lepiej brac - GTX 970 czy Radeona R9 390? Cenowo u mnie jest to samo, a widze ze Radeon ma 2x wiecej pamieci i niby w testach wychodzi ze jest szybszy ale jakos nigdy Radkom nie ufalem i kombo Intel (mam zamiar brac procka i5) i nvidia uwazalem za jedyna sluszna opcje?

 

Widze ze jest tez Radeon r9 390X i tylko 80 funto drozszy?

Edytowane przez hav3n
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Panowie master race, co lepiej brac - GTX 970 czy Radeona R9 390? Cenowo u mnie jest to samo, a widze ze Radeon ma 2x wiecej pamieci i niby w testach wychodzi ze jest szybszy ale jakos nigdy Radkom nie ufalem i kombo Intel (mam zamiar brac procka i5) i nvidia uwazalem za jedyna sluszna opcje?

 

Widze ze jest tez Radeon r9 390X i tylko 80 funto drozszy?

 

Jeden rabin powie gtx drugi rabin powie radeon

 

Jeśli masz pieniadze to bierz 390x, obecnie jest porównywalna wydajnosciowo z 970. Raz lepiej raz gorzej, zależnie od gierki ale ze względu na większą ilość vram wydaje się być bardziej przyszłościowa.

 

Co byś nie kupil bedziesz zadowolony, ja na twoim miejscu brałbym radka chyba że gtx mógłbym kupić w super okazyjnej cenie

Edytowane przez sosnaa
Odnośnik do komentarza

 

powodów może być milion. Ja bym zaczął od sprawdzenia konfiguracji, jak klikniesz na pulpicie w "rozdzielczość ekranu" to widzisz tylko jeden monitor?

 

tylko jeden, nie wykrywa TV. A wcześniej było wszystko elegancko.

 

 

a żonglowałeś kablami i gniazdami do których podłączasz TV? zamieniałeś monitor z TV?

 

 

 

Panowie master race, co lepiej brac - GTX 970 czy Radeona R9 390? Cenowo u mnie jest to samo, a widze ze Radeon ma 2x wiecej pamieci i niby w testach wychodzi ze jest szybszy ale jakos nigdy Radkom nie ufalem i kombo Intel (mam zamiar brac procka i5) i nvidia uwazalem za jedyna sluszna opcje?

 

Widze ze jest tez Radeon r9 390X i tylko 80 funto drozszy?

 

Jeden rabin powie gtx drugi rabin powie radeon

 

Jeśli masz pieniadze to bierz 390x, obecnie jest porównywalna wydajnosciowo z 970. Raz lepiej raz gorzej, zależnie od gierki ale ze względu na większą ilość vram wydaje się być bardziej przyszłościowa.

 

Co byś nie kupil bedziesz zadowolony, ja na twoim miejscu brałbym radka chyba że gtx mógłbym kupić w super okazyjnej cenie

 

 

dobry model GTX970 ma duże możliwości OC, podchodzące pod wydajność GTX980. 

Odnośnik do komentarza

Nie ma sensu inwestowac w AMD, ktore coraz mocniej odstaje od Intela i Nvidii. Jak nie sprzety, ktore sa gorsze i maja wieksze pobory energii, to slabe sterowniki.

Nowe radeony mialy pozamiatac i pozamiataly ale podlogi na magzaynach co najwyzej. Niestety, ale czasy kiedy byly prezentowane killery od AMD juz nie wroca, ta firma jest juz za cienka w uszach na takie akcje. Kiedys potrafili robic produkty jak 9700 Pro, 9800 Pro ale od dluzszego czasu nvidia zdecydowanie prowadzi. Pewnie sypia grubo hajsem dla inzynierow i im sie to oplaca a amd sprawia wrazenie, jakby chcialo uzyskac podobne efekty co konkurencja, ale za wszelka cene uzywajac narzedzi z drewna. Wybor jest jeden i oczywisty, tylko smok bo radeon nie ma tak naprawde nic do zaoferowania w ogolnym rozrachunku.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No nvidia miala dosyc dobrego streaka ze swoimi geforcami, pierwsze Titaniumy z trzy cyfrowej serii, potem seria 6, potem seria 8 i kultowy GF 8800GT, ktory robil furore w kwestii cena/wydajnosc, cos jak obecny GTX970. Serie 5 i 7 wiadomo kasztany ale AMD jak probowalo sie odgryzc, to robili grafiki ktore braly pradu tyle co osiedle domkow jednorodzinnych w Wilanowie albo grzałki i słabe chłodzenia w kwestii hałasu. Procesory to sie skonczyly jakos na Athlonie FX, od tamtej pory kupno procesora AMD i badziewnych chipsetów ograniczajacych mocno ssd to juz byly swiadomie decyzje fanow marki, ktorym nie przeszkadzalo, ze maja mniej wydajne zestawy.

 

Nawet ostatnio jak ogladalem cala konfe AMD z prezentacja i topowych kart z pamieciami HBM, o ktore czerwoni zrobili takie halo, to bylo widac ze Pani Prezes AMD to juz tez chyba sama nie wierzy w to co mowi i jakos tak bez przekonania prezentowala te szalupy ratunkowe tonacego okretu.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...