Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

karta jest nowa, powinna być sprawna :/

 

takiego maila dostałem:

Witam karta graficzna nie jest w 100% sprawna a mianowicie przy bardziej wymagających grach typu Call of Duty: Black Ops III wiedźmin 3 Project CARS po jakis 5 min grania gra zawiesza sie albo sama się wyłącza. Komputer i zasilacz napewno daja rade bo pożyczałem od kolegi gtx980 i na nim było wszystko tak jak i na mojej poprzedniej karcie gtx570 wszystko ok. Wiec owa karta nie jest sprawna w 100% chociaż przy mało wymagajacych grach ciezko to swierdzic. Pozdrawiam

Edytowane przez Szejdj
Odnośnik do komentarza

Ta karta hulala u Ciebie w zestawie i byla ok ? Bo jesli tak to moze ja uwalil jakims bezmyslnym OC.

Tutaj bardzo duzo czynnikow moze miec znaczenie - koles blefuje, kupil od Ciebie karte, Wiesiek nie chodzi w 4k na ultra a mial na tej karcie chodzic bo tak wyczytal na wykopie i teraz chce odzyskac kase.

Sterowniki nvidii, karty dzwiekowej rowniez moga powodowac restart.

Gry/programy ostro korzystajace z ramu, ktory jest wadliwy moga sypnac restartem.

 

Pasowaloby aby pokazal wpis z event viewer w Windowsie powodujacy ten restart, bo to moze byc kwestia jakiejs niekompatybilnosci drivera.

 

Chyba, ze karta nowa z pudelka, to obecnie nie jest tak trudno trafic na szrot wypuszczony z fabryki.

Odnośnik do komentarza

Raczej tak. No chyba, że przyjanuszujesz i napiszesz mu, że "sprzedałem panu nową kartę, ma pan gwarancje więc niech pan reklamuje w sklepie X"

 

No ale to nieładne, niekulturalne i szyte grubymi nićmi, bo pewnie wie, że jako sprzedawca, też jesteś odpowiedzialny za wady tej karty.

 

Także w dobrym obyczaju byłoby przyjęcie tej karty, skoro była nowa. Słaba sytuacja, aż mi się odechciało w przyszłości sprzedawać moją karty. Chociaż po przygodach z iPhonem na olx, najchętniej żadnego sorzętu już bym nie sprzedał.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Czekaj na kartę. Teraz w rozsądnym terminie będziesz rozpatrywał czy rzecz ma wadę (czyli wyślesz do serwisu) i gość musi czekać. Żadnych pieniędzy nie musisz mu zwracać oprócz kosztów wysyłki do ciebie, no bo dlaczego?

 

Czego by od ciebie nie żądał (zwrot hajsu/obniżenie ceny) ty i tak możesz temu przeciwstawić naprawę/wymianę towaru na nowy. Dopiero gdybyś tego nie zrobił, to może żądać odstąpienia od umowy, czyli zwrotu pieniędzy. Więc niech czeka.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Ja bym nie pisal tu o januszostwie, bo wiele osob kupuje karty czy to w sklepie czy na allegro, podnosza rdzen z fabrycznych 1000Mhz do 1600, odpalaja furmarka i potem w opisie na RMA: karta nie dzialala po wyciagnieciu z pudelka, prosze o natychmiastowy zwrot kasy, jak tak mozna!!!1

Jak sprzedawałem swoją kartę to byłem trochę obsrany, że mój kupiec dokładnie tak mi zrobi. Oczywiście na zrobienie filmiku jak działa czy coś byłem zbyt leniwy. W sumie nie wiem, czy w razie czego to wystarczający dowód. Na szczęście kupiec w pełni zadowolony :obama:

 

Można się w przyszłości jakoś zabezpieczyć na wszelki wypadek przed problemami jakie m Szejdj?

Odnośnik do komentarza

Tak, trzeba napisac, że to oferta prywatna i nie przyjmujesz zwrotów z jakiegokolwiek powodu, zakup jest na ryzyko kupujacego, nie gwarantujesz, ze karta bedzie wspolpracowac z kazda dowolna konfiguracja podzespolow pc.

 

Co sie rowna z tym, ze malo kto kupi od Ciebie. Ale takie sa niestety realia.


Niestety ale widac po forach, ze o ile kiedys temat OC dla kumatych, tak teraz mnostwo jest gumisiow, ktorzy z jakims slabym tutorialem wgrywaja zmodowanego biosa z za wysoko podniesionym napieciem, jeszcze zanim zaczynaja krecic, a jak kreca stockowe 1Ghz to najpierw ustawiaja suwak na 2Ghz i potem schodza w dol aby od razu znalezc max stabilne taktowanie.

 

Czesto taka karta laduje wlasnie na rma.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, chyba że mówisz o tym 14 dniowym zwrocie "bo tak". Rękojmi natomiast nie wyłączysz. Odpowiedzialność sprzedawcy związana jest z istota umowy sprzedaży, a wyłączenie jest zawsze w przypadku osób fizycznych nieskuteczne.

 

Gdybym ja miał się jakoś zabezpieczyć, to jedyne co bym zrobił, to potraktował odpowiedzialność sklepu jako wierzytelność i jako taką wierzytelność, przelał ją umową cesji na nowego nabywcę.

 

Nie zwolnimy się wtedy z odpowiedzialności, ale obok naszej odpowiedzialności na linii szejdj-allegro wynikającej z rękojmi w wyniku przelewu wierzytelności, rodzi się nowa, druga odpowiedzialność SzejDJ-sklep gdzie szejdj kupił kartę.

 

I wtedy kupujący albo skorzysta z gwarancji, albo z przelanej rękojmi, albo z ustawowej rekojmi między nim a szejdj. Z takimi możliwościami nie widzę sensu aby reklamował u szejdj, no chyba że zależy mu na zwrocie hajsu, a nie działającej karcie.

Odnośnik do komentarza

Czekaj czekaj, bo mi literki same maszerują w oczach.

 

Jak prywatna typiara sprzedaje używaną bluzkę na allegro z zapisem, ze kupujacy kupuja ja na wlasna odpowiedzialnosc i ona nie przyjmuje zwrotow to takie cos w ogole nie obowiazuje i ustawowo, nawet rzeczy uzywane z allegro, jak brudne majtki podlegaja zwrotowi ?

 

O ile przy zakupach od przedsiebiorców się raczej orientuje co można a czego nie, tak handel miedzy dwoma zwyklymi osobami wydawal mi sie raczej nie uregulowany jakos specjalnie i wazne byly zapisy w ofercie/aukcji na allegro. Jak ktos komus stawial warunki to kupujacy albo sie na nie godzil albo nie dokonywal zakupu jezeli oferta mu nie odpowiadala.

Odnośnik do komentarza

Jak prywatna typiara sprzedaje używaną bluzkę na allegro z zapisem, ze kupujacy kupuja ja na wlasna odpowiedzialnosc i ona nie przyjmuje zwrotow to takie cos w ogole nie obowiazuje i ustawowo, nawet rzeczy uzywane z allegro, jak brudne majtki podlegaja zwrotowi ?

Tak, takie majtki podlegają zwrotowi, chyba, że sprzedający zaznaczy w ofercie, że majty są przetarte na rowie i mogą się porwać. Wtedy, biorąc pod uwagę właściwość takich przetartych gaci oczywiste jest, że ich nie oddamy, bo jesteśmy świadomi ich wad jako kupujący.

 

O ile przy zakupach od przedsiebiorców się raczej orientuje co można a czego nie, tak handel miedzy dwoma zwyklymi osobami wydawal mi sie raczej nie uregulowany jakos specjalnie i wazne byly zapisy w ofercie/aukcji na allegro. Jak ktos komus stawial warunki to kupujacy albo sie na nie godzil albo nie dokonywal zakupu jezeli oferta mu nie odpowiadala.

Wiesz, nadal nie jest to jakoś specjalnie uregulowane, ustawa konsumencka jak sama nazwa wskazuje dotyczy tylko ich w rozumieniu KC. Natomiast rękojmia po nowelizacji rozszerzyła się na osoby fizyczne po obu stronach.

 

Przy rzeczach używanych można ograniczyć odpowiedzialność do roku, ale na kim ciąży wtedy ciężar dowodu to na razie ci nie powiem bo nie pamiętam.

 

A obiecuję poczytać, bo piszę z tego magisterkę xd

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Czyli teraz wychodzi na to, że prywatnie jak ktoś chce sprzedawać, to musi to oferować jako uszkodzone aby wyłączyć ewentualną odpowiedzialnośc wobec januszy, którym się "coś za miesiąć przypomni".

 

Akurat przypadek Szejda jest dla mnie dosyć ważny, bo tu mamy sytuacje, że ktoś kupił prywatnie od kogoś (obojętne czy karta zafoliowana w pudełku czy nie) i mu odpisuje, że nie działa.

Równie dobrze mógł kupić koła na zimę z rozstawem śrub 5x100 do swojego auta, które ma tylko 4 szpilki i powiedzieć potem, że sprawdzić koła, ale jednak nie działają i chce zwracać.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...