Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Nie jestem wielkim specem jesli chodzi o PCty a planuje zmodernizowac kompa.Co prawda mam konsole,ale moja milosc do MMO jest zbyt duza i nadszedl czas ulepszyc sprzet.Glownym celem jest dosc plynna gra w Age of Conan i Warhammer Online w przyszlosci,nie interesuja mnie crysisy i single player gry,tak wiec chcialbym sie skupic zeby bylo jak najtaniej a zarazem jak najplynniej pod katem tych gier.

 

Obecnie posiadam kompa:

Mainboard: Biostar Geforce 6100 AM2 nForce 410

RAM: 2x 1gb corsair 667mhz

Procek: AMD Athlon 64 3000+ - wymiana na..??

Karta grafiki: Geforce 6600 GT 256mb - wymiana na...??

HDD: Seagate 320gb

Zasilacz: Jakis syf 350W,chyba FEEL - do wymiany

Obudowa: Wyglada gorzej niz rozjechana buda dla psa - do wymiany

 

Najchetniej zmienilbym tylko karte graficzna i procesor,bo widze ze najbardziej kuleja.A co za tym idzie,rowniez zasilacz i obudowe.Ramy i mainboard uwazam za wystarczajace i mysle ze powinny zostac,no ale moge sie mylic,wiec jak cos tez czekam na propozycje.

Prosilbym o wydajnosc pod katem MMO (age of conan i warhammer online) i dosc oszczednie.

 

Z gory dzieki

Odnośnik do komentarza

Mainboard: Biostar Geforce 6100 AM2 nForce 410

RAM: 2x 1gb corsair 667mhz

Procek: AMD Athlon 64 3000+ - wymiana na..?? -- AMD Athlon X2 4600+ Brisbane 65nm

Karta grafiki: Geforce 6600 GT 256mb - wymiana na...?? -- Galaxy 9600GT 512MB Coolermaster Icy Blue

HDD: Seagate 320gb

Zasilacz: Jakis syf 350W,chyba FEEL - do wymiany

Obudowa: Wyglada gorzej niz rozjechana buda dla psa - do wymiany

 

 

Zależy za ile. Ten upgrade wyniesie Cię ok 550 pln.

Odnośnik do komentarza

Hmm,moze powiem tak,aby bylo wydajnie,ale bez przesady z cena,poprostu dajcie propozycje co byscie wlozyli na to miejsce,ale bez szalenstw,ciezko mi okreslic ile chce wydac,bo jak mam miec duzo mniejsza wydajnosc,a oszczedzic na tym 100zl to wole juz to dolozyc.

Krotko mowiac,stac mnie,ale nie chce przeplacic za cos,co mi nie bedzie potrzebne.

Odnośnik do komentarza
To nie jest przepłacanie -_-

 

Nie chcesz dobrej grafy? Kup tą

Asus HD3650 256MB DDR3

Lub

GF 8600 GT 256MB DDR3

 

Oszczędzisz ok 150 zików, spadek wydajności będzie wprost proporcjonalny.

 

W sumie dales mi troche do myslenia i moze nie warto az tak oszczedzac,skoro robie modernizacje raz na jakis czas,rozumiem ze to grafa do "taniej" opcji

 

Jakbys mogl podac optymalna opcje,ktora by byla wystarczajaca nie patrzac na koszty i ktora pociagnie moja plyta glowna bylbym zobowiazany.Bardzo mi rowniez zalezy na podaniu dobrego zasilacza i obudowy bo w tym jestem kompletnie zielony.

Odnośnik do komentarza

Nio to właśnie ten 9600GT [ bo pod 8800GT to chyba jednak procek za słaby już] i i ten Athlonik [ możesz brać też wyższe opcje, np 5600 , bo nie wiem jak się kręci ten Biostar (pewnie się nie kręci)] to raczej optymalne dla reszty sprzętu.

Zasilator:

Modecom MC-350ATX 2.0 - ok 100 zików

Buda.. spójrz kilka postów wstecz.. Dla mnie to kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza

Hmm...a np na tej plycie glownej ktora mam,daloby rade puscic athlona 64 x2 6000+ z geforce 8800 GT?Bo nie rozumiem do konca w jakim sensie "procek za slaby juz"

 

Bo narazie mam w glowie dwie mozliwosci,geforce 9600 GT,jakis procek i i modlic sie zeby AoC dobrze chodzil,albo doplacic juz troche i wziac 8800 GT z mocniejszym prockiem,ale teraz nie wiem czy ta plyta glowna da rade.

 

I sorry ze Cie tak mecze

Odnośnik do komentarza

Troszku się nie zrozumieliśmy. Płyta da radę.. tylko wiesz, zawsze można kupić tańszego proca i pyknąć O/C a na tym mobo chyba o OC można zapomnieć. Poczekaj aż wyjdzie AC [tzn już chyba wyszło albo na dniach? ] i się zobaczy jakie ma wymagania :)

Odnośnik do komentarza

no cześć spece;]

 

postanowiłem lekko zmodernizować kompa aby pociągnął nowsze gierki

 

kartę graficzną biorę 9600 GT (tą z wyższym taktowaniem) lub 8800 GT, nad tym muszę jeszcze pomyśleć. Gram w 1280x1024. Podobno do tego lepsza będzie 9600 GT lecz czy 8800 nie będzie wystarczać na dłużej?

 

Procesor planuję wziąść E2140 , a może lepiej pomyśleć nad czymś innym?

Płytę Asus P5B.

 

Może polecić też jakiś najlepiej tani zasilacz?

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
kartę graficzną biorę 9600 GT (tą z wyższym taktowaniem) lub 8800 GT, nad tym muszę jeszcze pomyśleć. Gram w 1280x1024. Podobno do tego lepsza będzie 9600 GT lecz czy 8800 nie będzie wystarczać na dłużej?

 

Procesor planuję wziąść E2140 , a może lepiej pomyśleć nad czymś innym?

Płytę Asus P5B.

 

Może polecić też jakiś najlepiej tani zasilacz?

 

Dzięki.

 

1. Grafika.

 

Skoro dla Ciebie priorytetem jest max 1280x1024 to mozesz wybrac nieco inna opcje. Do tej rozdzialki , w przewazajacej wiekszosci gier styka 8800GS. Ta karta ma 96PS , gdy 9600GT ma 64 , z tym ze ma szyne przycieta do 192bit oraz 384mb a nie 512. Sprawdz sobie najlepiej jak lazi na tym Crysis bo ta gra to dzis wyznacznik. Teraz , czemu wspomnialem o 8800GS? Temu , ze ta karte masz za 269-280 (Palit 8800GS) lub za 300-305 (Asus non Top z Glaciatorem - najlepsze obecnie chlodzenie na nV) oraz za 320-330 (Asus Top z Glaciatorem). Jak mowilem , jesli do 1280 to wystarczy 8800GS. Drozsza , ale dajaca komfort grania w wyzszych rozdzialkach bedzie 9600GT , miedzy innymi za sprawa wyzej taktowanych zegarow i wiekszej ilosci rop'ow (8800GS ma 12 rop'ow). Tego mozesz miec od 380 zl (Gainward Bliss) oraz do 410 (Galaxy , Icy Blue oraz normal dwuslotowy) Wydaje mi sie , ze nikt Ci nie da odpowiedzi bo 8800GS i 9600GT ida leb w leb przy tej samej rozdzialce (do 1280) i na tych samych detalach , dopiero jak lecisz wyzej to 9600GT bryluje , ale to okupujesz cena. Teraz 8800GT. Tak , najwyzsza wydajnosc z tych 3 ale cena czesto powyzej i 500zl...

 

2. E2140 , E2160 , najlepiej M0

 

Mobas do tego? Gigabyte P31 DS3L za 180 albo Abit IP35 , IP35E lub MSI P35 Neo F 3 lub i FIR. W sumie to co wymienilem to max do 250 zl.

 

 

Tani i dobry zasilacz? Do 100-130 Mozesz atakowac Chiefteca 450W GPS , Amacrox Warriora 450PNF(400W) lub od biedy prawdziwego Modecoma MC350 , ale tutaj juz uwazalbym , nie jestem pewien czy z 8800GT to posmiga. Generalnie za 200 zl masz juz dzis dobry zasilacz , CFT od Szefa powinny byc.

Odnośnik do komentarza

1. Po poprzęglądaniu filmików z Crysisa na necie i PcLabu stwierdzam ,że zdecyduję się na 9600GT z racji ,że w przyszłości możliwa jest przesiadka na panoramkę. Z tego co czytam na PcLabie wersja Exclusiv czyli Galaxy o/c ;] Za 390 mogę mieć.

Raczej jednak do 8800GT nie mam zamiaru dokladać tej 100 bo podono przy wyższych rodzielczościach 9600GT i ona idą łeb w łeb.

 

2. Jest jakaś różnica oprócz ceny która byłaby znacząca między E2140 lub E2160? Bo różnica w cenie przemawia mocno mi na E2140.

 

3. Z mobo nie da się nic ciupkę taniej:f? Jako ,że zasiliacz nie był w planach ale wątpie ,że ten mój , sklepowy, to uciągnie;]

 

 

Z tego co widzę to na tym zestawie wszystko śmiga (mam jeszcze 1,5 GB ramu). Jak oglądam filmiki na YT to Crisis w takiej konfiguracji chodzi na spokojnie :)

Odnośnik do komentarza

1. Nie licz na cuda po zmianie na 16:10. 9600GT to dobra karta ale na high na 1680x1050 nie licz. Nawet przy dwóch sztukach (empirycznie sprawdzone)

 

3. 250pln to i tak sa mało jak na mobo. Polecone są dobre (zwłaszcza IP35; sam siedzę na wersji Pro) i są absolutnym minimum chociaż warto popatrzeć też na coś na X38

 

i nie daj się nabrać na marketing z pcie-e 2.0; na obecną chwilę nie ma różnic pomiędzy 1.0 a 2.0. Czysto teoretycznei są ale wygląda to tak - masz drogę po której możesz jechać 300kmph i masz drogę po której możesz jechać 600kmph; niby ok ale nic ci po tym, bo auto masz takie, które wyciągnie masz 150kmph

Odnośnik do komentarza

Ekhem..stary na tak zadawane pytania mozesz uslyszec bluzgi jako , ze istnieje Allegro , Skapiec , Ceneo itd...

 

9600GT to jakies 400 , E2140 jak sie zakrecisz to kupisz do 170 z tym , ze tutaj mala uwaga - decyduj sie na E2160 z racji tego , ze masz wiekszy mnoznik , a to przydaje sie bardzo przy oc , natomiast E2160 mozesz miec bez problemow do 180 zl , zasilacz to jak mowilem : 100-130 zl oraz mobo , liczac na jeza ze 250-270. Ten Gigabyte za 180 zl daje i do 465FSB , swietna sprawa jak na tak niska cene. Tamte sa sporo jednak drozsze. (btw - czasem po oc resetuja sie nastawy na tym P31)

 

400+170+130+270....

 

BTW - recki Crysisa i kart sprawdzaj na innych portalach...

Odnośnik do komentarza

Dokładnie - celuj w 2180. Mnożnik x10 pozwoli na lepsze o/c i będziesz miał pewność, że nie trafisz na ścianę przy 3.2.

Inna kwestia to ten ram - nie licz na mocarny o/c jeśli siedzisz na jakichś geilach, które już przy lekkim oc wymagają luzowania timingów i duszą się przy +0.2V

 

Przy mobo pozostań przy IP35 - Abit powtórzył sukces AB9 i stworzył płytę stabilną jak skała

Edytowane przez greah
Odnośnik do komentarza

Ej, a IP35 nie ma możliwości puszczenia proca asynchronicznie względem ramoli? Bo ja na moją n650 mogę włożyć najbardziej badziewiaste ramy , a proca i tak kręcić osobno. Daje to troszku słabsze rezultaty ale jednak.

Nie bierz 2180.. bo z tego co wiem to im wyższy procek nominalnie, tym słabiej można go OCnąć .. tak mi się o uszy obiło. I jak możesz to postaraj się kupić starszą wersję tego proca.. bo te nowe chyba tak dobrze się nie kręcą.

Greah.. no weź tej.. 3.2 to chyba bardzo dobry wynik jak na proca za 200 zików .. i na dziś dzień w zupełności wystarcza :)

Odnośnik do komentarza

Ale kolega wspomnial ze nie chce zabardzo krecic i interesuje go wersja podstawowa,dlatego moim zdaniem MSI P35 neo3-f + E2180 to najlepsze polaczenie dla poczatkujacego.Przesunie tylko jeden guzik na mobo i gotowe,ma 2,66ghz bez zadnego ryzyka.

Co do tego co napisal stona,to owszem zdarza sie tak ze im wyzszy nominalnie procek to gorzej sie kreci,ale akurat 2180 jest podobno bardzo dobry do OC i daleko mozna go podkrecic.No i cena tez jest moim zdaniem niska.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...