Skocz do zawartości

Baldur's Gate 3


ireniqs

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Sedrak napisał:

Największy problem paladyna, że nie można full w główny stat pójść. Ale dla mnie rpg bez postaci w dużą charyzmą ( czy odpowiednikiem) to nie rpg. 

Si, w starym D&D można było sobie losować kostką, tutaj nie ma tak łatwo, ale są na konretnych levelach +1/2 do cech i do tego dochodzą itemki, da radę dobić do tych 18.

 

@Il Brutto jeszcze dobry hint do UI, jak czytasz opisy skilli, wcisnij T, "zablokuje Ci opis na wierzchu i możesz tam potem kontekstowo lecieć dalej z podświetlaniem linków itp. Ogólnie UI po tych 40h grania zaczyna mi się podobać, już się nie gubię zbytnio i jest to i tak krok naprzód w stosunku do Divinity (K+M). Wymaga po prostu przyzwyczajenia, a to pewnie ze względu na ilość zasad, skilli, czarów itp. 

 

Chujowe UI do D&D 5.0 to masz w Solaście :D. 

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, Sedrak napisał:

Największy problem paladyna, że nie można full w główny stat pójść. Ale dla mnie rpg bez postaci w dużą charyzmą ( czy odpowiednikiem) to nie rpg. 

 

To idziesz w padlocka jak ja :leo: Zaczynasz jako palek, potem 3 lvl w czarownika dla paktu miecza i dalej wiadomo. Minusem oczywiście opóźnione 2 ataki, ale nie narzekam i gra się bardzo legancko.

Edytowane przez Bartolinsky
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Te lochy Shar w ch2 to jest side content? Coś niemożliwego. 

 

 

:fsg:

 

 

Też was denerwuje, że jak mamy pochodnie w ręce, to tracimy punkty akcji na zmianę broni w 1 turze, albo 2 punkty na zmiany jeszcze na tarczę jak mamy 1h + tarcza, z tą tarczą to mi się wydaje, że to bug nawet, w każdym razie to taki element to zapamiętania, żeby przełączyć przed walką. 

 

14 minut temu, beardo0 napisał:

Nie wiem czy był taki hint, ale wciskając tyldę "~" podświetlisz postaci podczas walki, a wciskając "alt" podświetlisz przedmioty w polu widzenia. W Baldurze był "Tab", ale i tak dobrze, że zachowali taką funkcję.

Si, i warto jeszcze korzystać z wyszukiwarki google na przedmioty :D. 

Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, beardo0 napisał:

U mnie ze 2 dni temu widziałem buga przy zapisie gry manualnym - nie zmienia nazwy save i ilosci przegranego czasu po lewej stronie. Moze juz naprawili jakims patchem, ciezko powiedziec.

Były już 2 hotfixy, gdzie naprawili 450 rzeczy, więc pewnie tak :D. 

 

No na PS5 to już będą mieć jeszcze lepiej wypieczony pączek :). Ja osobiście na razie jestem zaskoczony na plus tak małą ilością bugów, trafiły mi się może jakieś 3-4 pomniejsze z nieodpalającą się cutscenką czy dialogami po angielsku w wersji polskiej. 

 

Jak na ten poziom skomplikowania jest dobrze. 

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, jak wy możecie to oglądać - kiedyś się skusiłem na LP tego jegomościa z Mutant Year Zero, o matko nigdy więcej :leo:

Przy premierze Elden Ringa też gdzieś tam podrzucało filmiki i zobaczcie sami (23:15 - 24:33):

 

"Za pierwszym razem hehe"

 

Wracając do tematu - BG1&2 ograłem na wszelkie sposoby z dodatkami oraz różnymi modami (Tactics :kratoswoke:), czekając na konsolową premierę, nie śledziłem żadnych newsów i mam tylko jedna obawę: czy aby tu nie za dużo Divinity OS? Z pobieżnych screenów nie widzę tam nic z Baldura.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, stoodio napisał:

Nie wiem, jak wy możecie to oglądać - kiedyś się skusiłem na LP tego jegomościa z Mutant Year Zero, o matko nigdy więcej :leo:

Przy premierze Elden Ringa też gdzieś tam podrzucało filmiki i zobaczcie sami (23:15 - 24:33):

 

"Za pierwszym razem hehe"

 

Wracając do tematu - BG1&2 ograłem na wszelkie sposoby z dodatkami oraz różnymi modami (Tactics :kratoswoke:), czekając na konsolową premierę, nie śledziłem żadnych newsów i mam tylko jedna obawę: czy aby tu nie za dużo Divinity OS? Z pobieżnych screenów nie widzę tam nic z Baldura.

Hehehe

 

Screeny kłamią, jest tam zadziwiająco dużo z materiału źródłowego i dziesiątki smaczków i postaci z tychże, oczywiście nie pod względem systemowym. 

 

Jak ktoś jeszcze się martwi, że 12 lvl to jakoś tak nisko to 

Spoiler

smoki mają 10 xD

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...