Skocz do zawartości

Baldur's Gate 3


ireniqs

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie mój main to palek, ze złamana pieczęcią, astarion, bo otwiera zamki, rozbraja pułapki, ćpun Gale, na zmiane z wyllem(ale Gale jest chyba mocniejszy) i posępna. Ale fakt jest słaba w boju. Zielona i diablica lepiej walczyły. Muszę rozważyć którejś powrót. Palek teraz wywija 2h miecz, posępna dostała korbacz fajny, kwasowy. Łotrzyk z łukiem, mag czaruje.

Odnośnik do komentarza

Shadowhart jak wcześniej pisal Messer pod Tempest jest bardzo na propsie. Rzucasz wodę (czar), a a później błyskawicami ciskasz jak pojebany do tego masz Guided shot, pocisk wiodący (?), który bardzo fajny się łączy z głównym DPS, a do tego jeszcze Strażników, a jeszcze bardzo dużo reakcji. Czy np. Getjanki nie jest lepsza? Możliwe, że jest, ale SH po prostu jest fajniejszą postacią i wolę ją w drużynie.

 

Ja jestem w II akcie (zbliżam się do Wieży), 55h i właśnie wpadł 8 lvl. Mój main to Paladyn/Warlock do tego Astariona, SH i Gale, ale teraz chce Halsina stestowac w miejsce Gale. 

Edytowane przez Sedrak
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, messer88 napisał:

Zmieniałeś coś na niej w ogóle czy dalej jest defaultowo trickery domain? To trzeba zmienić zaraz. 

 

https://deltiasgaming.com/baldurs-gate-3-best-shadowheart-companion-build-guide/

 

Ja polecam z doświadczenia co gram light/tempest, zarówno leczy jak i robi damage. A że leczy 11pkt normalne, to nie jest tak tak że nagle będzie leczyć party do full hp. Są itemy co dają różne dodatkowe efekty ochronne gdy tylko kogoś leczy zarówno na niej jak i postaciach będących celem leczenia. Później masz spella co przywraca chyba 70hp ale to sytuacyjne, gdzie mass healing możesz spamować co turę akcją dodatkową jak nie potrzebujesz jej do czegoś innego. 

 

No i daj jej lathandera zamiast dzidy od selune. 

Powinienem się kierować tym poradnikiem żeby zblizyć się do Twojego buildu?

Teraz biega z mieczem jakims i tarczą, ale sprawdze - tez biegam nia od początku, właśnie dlatego, że najlepiej mi pasowała jako postać do moich bohaterów.

 

No widzę, że miałem ustawioną domenę burzy zamiast domenę wojenną, gdzie można wykonać akcje dodatkową - no zdecydowanie lepsze to będzie.

 

Odnośnik do komentarza

Jak masz już jakieś sensowne itemy to powinno się lepiej grać. Tarcza zawsze się przydaje bo +2 do AC. No i najważniejsze bo wydaje mi się że tak teraz grasz a w jej przypadku używanie akcji na zwykły atak melee to raczej ostateczność.

 

Jak jesteś w 2gim akcie to fajny będzie light domain bo ma sporo rzeczy na undeady. Da się przy tej domenie heavy armor to załóż, tarczę najlepiej z kuźni co neguje ataki krytyczne i będzie lepiej. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Sedrak napisał:

Shadowhart jak wcześniej pisal Messer pod Tempest jest bardzo na propsie. Rzucasz wodę (czar), a a później błyskawicami ciskasz jak pojebany do tego masz Guided shot, pocisk wiodący (?), który bardzo fajny się łączy z głównym DPS, a do tego jeszcze Strażników, a jeszcze bardzo dużo reakcji. Czy np. Getjanki nie jest lepsza? Możliwe, że jest, ale SH po prostu jest fajniejszą postacią i wolę ją w drużynie.

 

Ja jestem w II akcie (zbliżam się do Wieży), 55h i właśnie wpadł 8 lvl. Mój main to Paladyn/Warlock do tego Astariona, SH i Gale, ale teraz chce Halsina stestowac w miejsce Gale. 

A Tempest to jaka klasa? Tak samo jak pocisk wiodacy - mam albo magiczny pocisk, albo nieziemskie uderzenie, jak wybrałem kleryka, to skolei nie mam błyskawić, no ale z tym Gale moze pomoc.

Odnośnik do komentarza
W dniu 6.01.2024 o 11:32, easye napisał:

No ja dotarłem do 3 aktu i dla mnie najsłabsza postacią w drużynie jest Shadow Heart (albo może nie umiem nią grac). DPS słaby, czary slabe, miała być wsparciem dla drużyny, ale leczenie na 4 poziomie przywraca 11pkt zdrowia... co to ma być w ogóle. Na 1 chyba 6, gdy jednym uderzeniem przeciwnicy czasami krytykami mi zabierają pół życia. Czary wspomagające to też lekka komedia, na co mi tarcza która schodzi po 1 uderzeniu przeciwnika. Nie wiem, może za niski level mam, zacząłem 3 akt i 8 level postaci, ale już wiem że w 3 akcie to na pewno ja w obozie zostawiam.

 

8lvl na początek finalnego aktu to trochę mało - ja teraz kończę pierwszy z tym poziomem. Ale w sumie nie tutaj szukałbym źródła problemu z Posępną. Z tego co piszesz, to raczej klasa kapłana się nie sprawdza niż sama postać (świetny dubbing, przyjemny design - chyba że wolisz blondynki, no i ciekawy quest elfki). Ja osobiście nie wyobrażam sobie drużyny bez kleryka.

Zawsze przed wyruszeniem z obozu rzucam na siebie pomoc - już na 3 poziomie czar ten zwiększa maksymalne życie o 10 aż do kolejnego długiego odpoczynku. Zazwyczaj stawiam na domenę życia (dodatkowe HP przy leczeniu), po ~2h gry mam już ekwipunek, który powoduje, iż każdy uleczony cel (nieistotne czy czar czy rzut flaszką) dostaje błogosławieństwo, redukcję 50% obrażeń od oręża na dwie rundy (bez obowiązku koncentracji) oraz 3 symboliczne tymczasowe HPeki.

Mało kto potrafi zrobić dla drużyny tyle dobrego jedną bonusową akcją. Do tego mogę rzucić w tym samym ruchu jeden z bardziej przegiętych czarów - Spirit Guardians (zdobywamy go na 5lvl), w stosownej zbroi kapłan dodatkowo znacznie debuffuje każdą istotę w zasięgu czaru. Z ofensywy na wczesnych poziomach wspomnę jeszcze tylko o Guiding Bolt oraz Command - bardzo przydatne w wielu sytuacjach.

PS Phalar Aluve zawsze trafia w ręce mojego kleryka.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja dalej w pierwszym akcie, ale zostało już chyba czyszczenie mapy i jakieś popierdółki. Oczywiście tak się szwendałem, że do końcowej lokacji trafiłem dużo wcześniej niż powinienem :D Z walką mam mniejszy problem niż w Divinity 2, ale pewnie za jakiś czas wjedzie respec, bo większość rzeczy rozdawałem na czuja i wiem, że pewnie da się więcej wycisnąć z postaci. 

Im dłużej gram tym bardziej rozumiem te wszystkie nagrody GOTY. Nie wiem nawet kiedy zlatuje pół dnia na sesji przy grze, jest masa rzeczy do roboty, zwiedzania, eksploracja przypomina mi trochę tą z Elden Ringa, bo łażenie teoretycznie bez celu co chwile jest nagradzane nowym questem, jakąś ukrytą lokacją itd. Prawie wszystkie napotkane postacie są ciekawe i nie ma się ochoty przewijać dialogów, a przy niektórych wyborach jest taka rozkmina, że zdarza mi się zostawiać decyzję na później i wracam do questa dopiero jak sobie przemyślę co i jak zrobić :D piękna gierka 

Odnośnik do komentarza

Do grających na xboxach - wam też wywala grę po uruchomieniu jej z QR? U mnie dzieje sie tak za każdym razem, a do tego nawet jak uruchomię grę "normalnie" to bardzo często mam crasha po 10 sekundach od wczytania stanu gry ;/ Muzykę w menu głównym też słyszałem może ze 3 razy, bo non stop sie zawiesza. No i największy babol - po każdym uruchomieniu gry muszę klikac akceptacje warunków, ustawienia hdr i do tego resetuje sie ustawienie od cross save. Nie czaje jak można zrobić tak ogromną grę bez większych bugów w trakcie gameplayu, a z zapamiętywaniem opcji i uruchomieniem gry non stop coś nie tak 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, number_nine napisał:

Do grających na xboxach - wam też wywala grę po uruchomieniu jej z QR? U mnie dzieje sie tak za każdym razem, a do tego nawet jak uruchomię grę "normalnie" to bardzo często mam crasha po 10 sekundach od wczytania stanu gry ;/ Muzykę w menu głównym też słyszałem może ze 3 razy, bo non stop sie zawiesza. No i największy babol - po każdym uruchomieniu gry muszę klikac akceptacje warunków, ustawienia hdr i do tego resetuje sie ustawienie od cross save. Nie czaje jak można zrobić tak ogromną grę bez większych bugów w trakcie gameplayu, a z zapamiętywaniem opcji i uruchomieniem gry non stop coś nie tak 

Nie ma usprawiedliwienia dla M$ i Lariana, bo jak widać coś w tej współpracy nad portem nie pykło i od początku są problemy z ficzerami Xboxowymi, ale to jednak gra pecetowa i tam działa najlepiej :)

 

 

W dniu 8.01.2024 o 08:09, number_nine napisał:

Ja dalej w pierwszym akcie, ale zostało już chyba czyszczenie mapy i jakieś popierdółki. Oczywiście tak się szwendałem, że do końcowej lokacji trafiłem dużo wcześniej niż powinienem :D Z walką mam mniejszy problem niż w Divinity 2, ale pewnie za jakiś czas wjedzie respec, bo większość rzeczy rozdawałem na czuja i wiem, że pewnie da się więcej wycisnąć z postaci. 

Im dłużej gram tym bardziej rozumiem te wszystkie nagrody GOTY. Nie wiem nawet kiedy zlatuje pół dnia na sesji przy grze, jest masa rzeczy do roboty, zwiedzania, eksploracja przypomina mi trochę tą z Elden Ringa, bo łażenie teoretycznie bez celu co chwile jest nagradzane nowym questem, jakąś ukrytą lokacją itd. Prawie wszystkie napotkane postacie są ciekawe i nie ma się ochoty przewijać dialogów, a przy niektórych wyborach jest taka rozkmina, że zdarza mi się zostawiać decyzję na później i wracam do questa dopiero jak sobie przemyślę co i jak zrobić :D piękna gierka 

Dlatego pewnie Elden i Baldur to dwie odmienne, ale też dwie najpopularniejsze gry singlowe ostatnich lat, bo są po prostu zajebiście ciekawe i mają w cholerę ogromne replayability :). Zupełnie się zgadzam z opinią. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, number_nine napisał:

Do grających na xboxach - wam też wywala grę po uruchomieniu jej z QR? U mnie dzieje sie tak za każdym razem, a do tego nawet jak uruchomię grę "normalnie" to bardzo często mam crasha po 10 sekundach od wczytania stanu gry ;/ Muzykę w menu głównym też słyszałem może ze 3 razy, bo non stop sie zawiesza. No i największy babol - po każdym uruchomieniu gry muszę klikac akceptacje warunków, ustawienia hdr i do tego resetuje sie ustawienie od cross save. Nie czaje jak można zrobić tak ogromną grę bez większych bugów w trakcie gameplayu, a z zapamiętywaniem opcji i uruchomieniem gry non stop coś nie tak 

Chlopie wez zamykaj gre za kazdym jednym razem jak konczysz grac, bo obudzisz sie z reka w nocniku jak moj ziomek wczoraj ktoremu skasowalo sejwa 80h w polowie 3 aktu xd 
Quick resume jest totalnie zjebane tutaj i ja tez raz sie oblalem potem jak gra mi sie zcrashowala i jak odpalilem ponownie to kazala konfigurowac hdr jak za pierwszym odpaleniem.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Soban napisał:

Chlopie wez zamykaj gre za kazdym jednym razem jak konczysz grac, bo obudzisz sie z reka w nocniku jak moj ziomek wczoraj ktoremu skasowalo sejwa 80h w polowie 3 aktu xd 
Quick resume jest totalnie zjebane tutaj i ja tez raz sie oblalem potem jak gra mi sie zcrashowala i jak odpalilem ponownie to kazala konfigurowac hdr jak za pierwszym odpaleniem.

Tak samo działo się ziomkowi przy Lords of The Fallen, ogólnie no taki ficzer, że trzeba bardzo uważać :D. 

Odnośnik do komentarza

Ja czekam na łatkę, czytałem że z włączonymi zapisami multiplatformowymi i czekaniem po zapisie aż się zschynronizuje z chmurą, dopiero po tym wyjście do menu i zamknięcie gry.

Podejrzewam że jak spartoli zapisy to szybkie zamknięcie gry, usunięcie zapisów z dysku, restart konsoli i przy ponownym włączeniu xbox powinien pobrać zapisy z chmury. Nie testowałem.

Natomiast ja mam nieco inny problem, nadal nie zschynronizowało moich zapisów z PC, na konsoli ich nie widać. Na gogu jak odpalam grę to mam już dostępny save z xboxa, w drugą stronę za hooya.

Naprawią to wracam gry, na razie tłukę w Valheim więc wszystko i tak poszło na półkę. 

Edytowane przez Dalhi
Odnośnik do komentarza
30 minut temu, messer88 napisał:


 Chyba bym się zesrał 

 

zaczyna od nowa xD? 

Nie ma nic gorszego w grach niż corrupted save, na szczęście w BG3 to przecież masz możliwość savowania manualnie, wpizdu autozapisów i quick saves itp., warto popatrzeć na temat Lords of The Fallen, gdzie w roadmapie na paczowanka dodali "savegame fixes", a tam jeden save na całą grę :kaz:.

 

image.thumb.png.f57b4e9b49b55288da2004ac012e680f.png

 

--------------

Hotfix 16 do BG3 na Steam 

 

https://quoramarketing.com/baldurs-gate-3-hotfix-16-patch-notes-version-number-4-1-1-4425968-09-january/

 

ponoć jak wpadnie na Xboxa, to naprawi problem z save'ami również. 

Edytowane przez KrYcHu_89
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, KrYcHu_89 napisał:

Nie ma nic gorszego w grach niż corrupted save, na szczęście w BG3 to przecież masz możliwość savowania manualnie, wpizdu autozapisów i quick saves itp

A tu nie chodziło o to, że błąd powodował wyczyszczenie/zepsucie wszystkich zapisów? Bo chyba właśnie dlatego Larian zaproponował trzymanie sejwów na swoich serwerach. Ja pierwszy raz w karierze gracza skorzystałem z alternatywnej opcji zapisu, bo nima chuja żebym zaczynał od zera po choćby 20+ godzinach 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...